Попри заборону губернатора, на Івано-Франківщині будують малі ГЕС

10-05-2012 11:59 | Категорія: Довкілля, Івано-Франківщина, Новини

Пройшовши півтори години від центру м.Верховина, активісти громадської кампанії проти знищення Карпат малими ГЕС, виявили самовільне будівництво гідроелектростанції.

Саме звідси, з Верховини, розпочалась хвиля громадських протестів проти будівництва ГЕС на гірських річках. Нещодавно, за ініціативи голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича у Верховинському районі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму, присвячене проблемі будівництва малих ГЕС. http://pryroda.in.ua/miniges/komisiya-frankivskoyi-oblrady-dala-svoyi-vysnovky-schodo-masovoho-sporudzhennya-mini-hes/#more-583 Також, 16 березня 2012 року Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк підписав розпорядження №152, яким призупинив будівництво малих ГЕС у області. http://pryroda.in.ua/miniges/rozporyadzhennya-pro-zaboronu-budivnytstva-hes-v-ivano-frankivskiy-oblasti/

На запит екологічних організацій, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області та Мінприроди України надали копії висновків Державних екологічних експертиз, виданих на проекти будівництва ГЕСів в області. Загалом їх сім. Всі вони стосуються сільських рад сіл Голошине, Дземброня, Грамотне та Пробійнівка.

Проте пройшовши трохи більше години від центру Верховини в бік гори Білої Кобили, активісти громадської кампанії проти знищення Карпат малими ГЕС, виявили самовільне будівництво гідроелектростанції. Будівництво ведеться на останньому відгалуженні потоку Віпче. (Карта – http://g.co/maps/9gbbn)

Жодних висновків екологічної експертизи на дане будівництво не існує. Більше того, будівництво ведеться попри заборону губернатора області.

Природоохоронці звернулись з приводу будівницва ГЕС до Держекоінспекції, Інспекції Держархбудконтролю та Генеральної прокуратури України з проханням зупинити самовільне будівництво та притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Наша інформполітика

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

Прокоментуйте

Read previous post:
пєлотка
Після Макіївки купують пенсіонерів тепер і в Горлівці.

Тут підкуповує Сергій Шахов, друг горлівського мера Євгена Клепа, як вже зрозуміло кандидат в депутати...

Close