МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українська мiлiцiя часто використовує забороненi методи дiзнання

03/15/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Також, в Українi iснує "система справ по знищенню людей в мiлiцейських катiвнях", заявила на прес-конференцiї у Львовi уповноважений ВР з прав людини.

Представники правоохоронних органiв на перших етапах
слiдства часто використовують забороненi методи дiзнання, прагнучи "вибити" потрiбнi їм свiдчення.

Про це, зокрема, свiдчить справа про загибель Юрiя Мозоли, а також справа Романа Бутенка, засудженого в Харковi до 14 рокiв позбавлення волi за злочин, якого вiн не скоював. Крiм того, Ніна Карпачова розказала, що практично одночасно з вбивством Ю.Мозоли в 1996 роцi три спiвробiтники одних з київських райвiддiлiв мiлiцiї, намагаючись отримати необхiднi їм вiдомостi, до смертi забили невинну людину.

У зв'язку з цим омбудсмен заявила про необхiднiсть змiни ст. 127 Кримiнального кодексу України, зазначивши, що в нiй повинен бути точно зазначений суб'єкт, що здiйснює дiї, квалiфiкованi як тортури. Крiм того, на думку Ніни Карпачової, ця стаття повинна бути доповнена введенням вищої мiри покарання в Українi - довiчного ув"язнення - за тортури, що привели до смертi затриманого або заарештованого. В поточному вигляді стаття 127 КК мiстить тiльки перелiк дiй, що квалiфiкуються як тортури, i визначає мiру покарання за їх здiйснення.

Уповноважений з прав людини також повiдомила, що до цього року бюджет держави не передбачав видiлення коштiв на забезпечення їжею затриманих на троє дiб, що фактично було для них тортурами голодом. З 2002 року бюджет передбачає на цi потреби 266 млн. грн., однак у Київi, Запорiжжi, Львовi i кiлькох iнших мiстах України жодна копiйка з цих грошей поки що не була витрачена.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".