МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Коментар щодо реакції ЕС про заявку України на вступ

09/18/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Коментар Сергія Грища (Майдан): Пан Ферхойген є керівником відділу Європейської Комісії, що відповідає за розширення. Ця посада призначається Радою Прем"єр Міністрів ЄС. Очевидно, що не пану Ферхойгену вказувати Керівникам держав ЄС на те, про що вести з Україною переговори. Він не має на це повноважень.

ЄС продовжує грати в гру з невизначеними правилами. Прикриваючись деклараціями про вільну торгівлю, ЄС бажає закрити для України шляхи виходу на Атлантику задля упрочнення монополізації своєї торгівлі з США. Не може не викликати подиву, що ЄС досі не визнала Україну "ринковою економікою". Це нечесна і безпринципна позиція. У середньостроковій перспективі, вона може призвести тільки до одного -- закривання каналів торгівлі для західноєвропейського бізнеса.

Не витримують критики і посилання на недемократичний характер правління Кучми. Ініціатива інтеграції з ЄС виходить не від Кучми, а від українського народу.

Абсолютна "феєрія" і довід, що ЄС буде "іншим" після першої хвилі розширення. Немає ніякої невизначеності, що, наприклад, Румунія, Болгарія і Югославія БУДУТЬ проходити процес вступу. Україна за станом економіки, який є головний аргумент ЄСівців, майже нічим не відрізняється від українського.

У ЄС немає ніяких підстав не розглядати подання України про членство. ЄС -- це спільний проект, і він залишатиметься спільним доти, доки організація буде відкритою раціональним ініціативам. Якщо ЄС і надалі не дасть ради десятирічному безладдю в Комісії, то перспективи виживання у неї я б оцінив як дуже низькі.

Наостаннє, аналізуючи поведінку керівництва ЄС, хочеться спитати українців: якщо європейці навіть зараз так зневажливо ставляться до українських ініціатив, то що буде, коли і якщо переговори перейдуть в більш практичне русло? Яку ціну тоді має платити Україна за те, щоб "приобщитися" до ЄС?

Це вже сотий раз, як логіка функціонерів ЄС викликає подив і розчарування. Хочеться кричати пораду європейцям: "Дайте нарешті раду вашим керівникам з Єврокомісії!"

Автор: Сергій Грищ (Майдан)

Відповіді

  • 2002.09.18 | Абдула

    Re: Коментар щодо реакції ЕС про заявку України на вступ

    Майбутнє України в ГУУАМ на підставі європейського досвіду інтеграції.
  • 2002.09.18 | Augusto

    Трагедія України.

    Завдяки кучмізму Україна фактично зникла з політичної мапи Європи та світа, останні клоунські вибрики Ку-чма про "христянську країну", лише поширили прірву нерозуміння: такий випад безперечно заздалегідь вбиває будь-яку довіру до серйозності намірів - адже фундамент Європи - розділення держави та церкви, таке може дозволити собі маргінальний ультраправий лунатік, але не президент чи інший високий достойник. З колосальною бідністю, систематичною брехнею в соціально-економичній сфері (ніхто так і не знає обсягу безробіття в Кучмоїні!), суцільною корупцією, сучасна Україна ніяк не може навіть близько розглядатися як кандидат. Вона відрізана від решти Європи і ніхто не хоче (справедливо, якщо ви спитаєте мене) вирішувати внутрішні проблеми такої великої (адже Україна більша ніж Польща, наприклад), та такої дикої країни. Все це неможливо з Кучмоїною - правонаступницею УССР, частини СССР-Росії. З іншого боку: тепер ви бачите на якій крутій брехні, на якому зухвалому шахрайстві базуються всі вигуки про те, що за Україну аж б'ються? Б'ються, але як в анекдоті - візьмі її собі, сам бери, на фіг воно мені! Час нарешті трохи попуститися - ніхто не буде вирішувати внутрішні проблеми України, це право та обов'язок народу-суверена України. А сьогодняшні рішення не є одинадцятою Божою заповіддю, також я не бачу в статутах ЕС строчки: "Ніколи, ну прямо ніколи, ніяк, ні під якими умовами не приймати Україну", знаєте, чому я не бачу? Її там нема. Все є можливим. Але для України. Для Кучмоїни - ні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | DevRand

      достойний спіч. додам в коментар майдану (-)

  • 2002.09.18 | Майдан

    Загалом проявилаася не нехіть до України а до самого Кучми

    Спілкувався з комісарами ЄС і мушу сказати що то народ дуже емоційний і часто не зовсім дружить з логікою . Рівень скажімо низового осередку якоїсь української партії чи громадської організаці.Зокрема вони дуже залежать від актуальної на конкретний час громадської опінії. Можливо тому причина що в Парламент Європи на початках рвалися представники різних громадських організацій, далеких від великої політики у своїх власних країнах. Зараз це не так , але пости в комісіях та інших бюрократичних структурах посіли "першопрохідці" обрані в часи ще перших і екзотичних для багатьох європейців виборів.

    Тобто в ЄС не проти прийому України, а проти прийому Кучми&Ko. З другого боку нам слід усвідомить наскільки наш режим нас зганьбив перед лицем всього цивілізованого світу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".