МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Орли” ФСБ узяли Мельниченка під конвой

02/18/2003 | Спостерігач
“Орли” ФСБ узяли Мельниченка під конвой

ForUm

Колишній майор президентської охорони Микола Мельниченко та колишній народний депутат Олександр Єльяшкевич виступили перед британською громадськістю. Вони з’явились у супроводі, зокрема, підполковника ФСБ Росії Олександра Литвиненко, який за власним зізнанням працював керівником підрозділу для знищення політичних опонентів російського керівництва.

Національна профспілка журналістів Британії віддавна надає підтримку українським журналістам та громадським діячам, які працюють над розкриттям убивства журналіста Георгія Ґонґадзе. Окрім кампанії збору підписів під листом до прем’єр-міністра Тоні Блера за міжнародне розслідування вбивства Ґонґадзе, цього разу профспілка журналістів провела зустріч з Миколою Мельниченком та Олександром Єльяшкевичем.

Микола Мельниченко повідомив, що справа розслідування вбивства Ґонґадзе зазнає певних труднощів у зв’язку з тим, що парламентський комітет Верховної Ради у цій справі не може отримати від Олександра Жира речовий доказ, яким є записуючий магнітофон та електронний чіп, на якому буцім-то було записано голоси українського керівництва стосовно Георгія Ґонґадзе.

«На жаль, на сьогодні розгляд справи за фактом зникнення та вбивства Георгія Ґонґадзе затримується у зв’язку з непередбачуваною проблемою в контексті судового розгляду у США. Це пов’язано з тим, що активний учасник блоку «Наша Україна» не виконує прохання Мирослави та Лесі Ґонґадзе, а також рішення тимчасової слідчої комісії. Лідер цього блоку Віктор Ющенко, перебуваючи у Вашінгтоні, пообіцяв Мирославі Ґонґадзе, що він особисто вирішить цю проблему найближчим часом», сказав Мельниченко.

Олександр Єльяшкевич наголосив на зустрічі, що попри затримку розслідування справи Ґонґадзе він має намір подати в американський суд на президента України Леоніду Кучму за звинуваченням у замовленні замаху на його життя, який мав місце у лютому 2000 року і також відображений у плівках майора Мельниченка. Єльяшкевич наголосив, що окрім Леоніда Кучми у судовому позові повинні фігурувати також чільні керівники силових відомств Леонід Деркач та Юрій Кравченко, а також колишній керівник президентської адміністрації, а нині спікер парламенту Володимир Литвин.

«Метою цього угруповання було збереження влади за будь-яку ціну, було самозбагачення та, безумовно, фізичне знищення опозиційних діячів, державних діячів, журналістів, які заваджали цьому злочинному угрупованню робити свою справу і вирішувати головну мету цього злочинного угрупування. Тому я вважаю, що розгляд справи щодо мене допоможе розглянути складну з юридичної точки зору справу щодо загибелі Георгія Ґонґадзе. Тому що в суді вже не буде виникати сумніву щодо того, що має на увазі той чи інший голос на записі чи на записах», сказав Єльяшкевич.

Несподіванкою зустрічі називає Бі-Бі-Сі супровід, у якому з’явилися Микола Мельниченко та Олександр Єльяшкевич. Володимир Буковський, колишній радянський дисидент, що живе у Британії, назвав проблему, перед якою постала Україна, властивою цілому пост-радянському простору за винятком балтійських держав: «Я гадаю, ми маємо унікальний випадок в історії, коли хтось зробив те, що зробив майор Мельниченко. Він, власне, записував розмови в президентському кабінеті впродовж двох років, і відтак ми маємо унікальну можливість бачити структуру влади у пост- комуністичній державі десять років після падіння комунізму... Я не маю сумніву в автентичності записів, оскільки ніхто не може сфальсифікувати два роки записів. Ми маємо модель постання нової держави, керівництво якою перебирає злочинна кліка. У більшості нових держав колишнього СРСР, за винятком балтійських держав, однакова ситуація, коли відбувається злиття злочинного світу зі спецслужбами та бізнесом. Така амальгама робить ці режими безконтрольними, оскільки вони можуть робити що завгодно, контролюючи суди, вибори, фінанси. Це дуже небезпечна ситуація, яка однаково властива як Росії, так і Україні».

Іншим несподіваним гостем виявився: підполковник ФСБ Росії Олександр Литвиненко, який за власним зізнанням працював керівником підрозділу для знищення політичних опонентів російського керівництва. Олександра Литвиненка вже вп’яте судитимуть заочно в Росії через те, що він відмовився виконувати позасудові страти й оприлюднив сам факт замовлення таких убивств. Олександр Литвиненко запевнив, що його не дивує ситуація, коли майорові Мельниченку довелося ризикувати життям, аби викрити зловживання найвищого керівництва України.

«Я служив заступником начальника відділу спецпідрозділу ФСБ в чині підполковника. Наш підрозділ був створений для здійснення позасудових розправ, тобто для вбивства політичних діячів та бізнесменів. Я та мої підлеглі відмовилися виконувати накази вбивати людей. Мене ув’язнювали неодноразово з метою відмовитися від моїх свідчень. Я хочу сказати, що ситуація в Україні така сама, як і в Росії. Я знаю російського президента особисто, і єдина різниця полягає у тому, що його ще досі не записали на магнітофон», сказав Литвиненко.

Мельниченко вважає, що Україна вийде посиленою після касетного скандалу. Він відкидає припущення, що вбиство Ґонґадзе могли підлаштувати зловмисники з числа політичних опонентів, аби скомпрометувати найвище українське керівництво і так би мовити «підставити» президента Кучму: «Повинен бути судовий процес. Чи Кучму спробували «підставити»? А з Єльяшкевичем теж хотіли «підставити»? Вибачте, у мене є докази, які слід лише передати у міністерство юстиції США. Але мафія боїться цього і якимось чином впливає, щоб це не сталося. Я планую виступити свідком у суді, аби суд відбувся й аби рішення було ухвалене».

Мельниченко заявив, що наразі українське суспільство «хворе», тому оприлюднення скандальних записів стало символічним хірургічним розтином, який болить, але він необхідний для того, щоб зробити операцію і щоби потім все було добре. Аналогію хворого суспільства продовжив Олександр Єльяшкевич: «Хворіє країна. Вона видужає. Наскільки швидко? Це залежить від усіх і перш за все від тих, хто повинен робити свою справу - від політиків, від журналістів. Якщо мовчати, то це буде і надалі».

Відповіді

  • 2003.02.18 | Shooter

    Паттерн, паттерн...

    Спочатку - листівочки, тепер от - Колян.
    Хтось (хто би це?) дуже хоче, щоб Юля балотувалася контра Юща. Цікаво, чи вистачить їй розуму цього не робити...Мало би.


    > «На жаль, на сьогодні розгляд справи за фактом зникнення та вбивства Георгія Ґонґадзе затримується у зв’язку з непередбачуваною проблемою в контексті судового розгляду у США. Це пов’язано з тим, що активний учасник блоку «Наша Україна» не виконує прохання Мирослави та Лесі Ґонґадзе, а також рішення тимчасової слідчої комісії. Лідер цього блоку Віктор Ющенко, перебуваючи у Вашінгтоні, пообіцяв Мирославі Ґонґадзе, що він особисто вирішить цю проблему найближчим часом», сказав Мельниченко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.02.18 | малий пріор

      Ви і далі продовжуєте гратись у "царьків". (-)

    • 2003.02.18 | Роман ShaRP

      Гарно покурили?

      Shooter пише:
      > Спочатку - листівочки, тепер от - Колян.
      > Хтось (хто би це?) дуже хоче, щоб Юля балотувалася контра Юща. Цікаво, чи вистачить їй розуму цього не робити...Мало би.
      >
      >
      > > «На жаль, на сьогодні розгляд справи за фактом зникнення та вбивства Георгія Ґонґадзе затримується у зв’язку з непередбачуваною проблемою в контексті судового розгляду у США. Це пов’язано з тим, що активний учасник блоку «Наша Україна» не виконує прохання Мирослави та Лесі Ґонґадзе, а також рішення тимчасової слідчої комісії. Лідер цього блоку Віктор Ющенко, перебуваючи у Вашінгтоні, пообіцяв Мирославі Ґонґадзе, що він особисто вирішить цю проблему найближчим часом», сказав Мельниченко.

      А до чого тут Юля?
      Шутере, не Шуткуйте ... всім даааааааааааавно відомо, яка каша у "НУ". У Юлі "перебіжчики" теж були...
      В даному разі вам щось, певно, просто примарилося.
  • 2003.02.18 | AST

    Не“Орли” ФСБ, а Борис Березовський

    ...узяв Мельниченка під конвой.

    Берьоза зараз башляє майору.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".