МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Львів*яни на пікeтуванні облдeрж натовкли eсдeкам писки

09/26/2003 | Franko
Рeпортаж моєї мами, за що їй дякую.


Отже, справа торкалася С. Медв., якому облрада виразила недовіру більшістю голосів ще у червні, але дотепер він сидить на своїй посаді, більше того, зараз податкова почала душити підприємців, які не вгодили або владі, або є опозиціонерами по партії (адже податкова - фінансове джерело есдеків).

От і тому більшість депутатів у своїх виступах назвали есдеків злочинним кланом. Їх з трибуни називали і партією, в абревіатурі якої є "маленький нуль", або, як сказав Шухевич - в народі їх називають "обрізаними".

Після таких виступів Шурма спробував вийти на рибуну, бо бачте образили партію. Його засвистали. Народ скандував "Геть. На майдан його". Коли він вийшов - його освистали, чимось кидали, кричали "Юда". (Тато кинув йому під ноги жменю копійок). Ющенко нарешті з трибуни сказав Медведчуку "По-доброму подай у відставку і лиши це місто в спокої". Шухевич під завісу взявши слова, сказав, що у залі поруч сиділи есдеки і шепталися, що на вулиці їх можуть і побити, тому він відповів "Будуть бити, панове, і то по фізіономії".

Словом, інакше, як злочинцями, які грабують народ для підтримки влади і своєї партії, їх ніхто не називав.

Було поіменне голосування на підтримку заяви про недопускання втупу до ЄЕП і політичної реформи в країні, 50 деп. було за, 1 утримався (не пам'ятаю, хто), і 18 (всі члени СДПУ(О)) були проти.
Сесія не була закрита до повернення голови облради з Києва, де має бути прийняте през., головою верх. ради рішення про відставку Медведчука.

На сесії міськради було прийняте рішення про відставку голови міської податкової адміністрації, Хом'яка, я так розумію, що есдеків хочуть відсторонити від цієї годівниці, бо вони вже заявлчють "моя податкова адміністрація направила в бюджет...", а скільки вона направила у свої кишені і на приховала для купівлі майбутніх виборів - та фантастика, скажімо, виплативши якійсь неіснуючій фірмі (вважай, собі в кишеню) кошти, що перевищують дворічний бюджет області. і т.д.

Крім того, з трибуни Ющ. заявив (а ти знаєш, що він ніколи різко не виступав), "нам не подобаєтесь ви, тому що ви крадете. Але ми не дамо вам більше красти". Я не нинішня, і не вважаю, що все буде зразу "чікі", але ці "обрізані" на чолі з Медв. вже розперезалися зовсім, ще хотіли мати можливість мати свою ментярню (податкова хотіла мати можливість ув'язнювати неплатників), на що їм було сказано "зась", бо тоді вони вже кидатимуть за грати всіх, хто "не угодний".

Словом, думаю, що припиняти це свавілля було потрібно.
Тут ще є не зовсім зрозуміла річ про ЄЕП. Ющ. буквально сказав: "ЄЕП це ще не так страшно, за рік вони не зуміють дуже нашкодити. Зараз є важливіше питання - це корумпована влада". І Хорошковський, який був проти і який казав, що при вступі в ЄЕП піде у відставку, тепер каже, щоЄЕП не так страшно. Азаров взагалі веде себе переможцем, буквально заявив, що угода буде ратифіккована ще до Нового року і то абсолютною більшістю голосів.

При тому по-батьківськи "поплескав" по плечу Хорошковського, типу "молодий ще, погарячкував раніше..."
Ми ще не "там", а зам. міністра вн. справ Росії заявила, що вони "змусять країни пострадянського простору визнати російську мову офіційною".
(Ні, Аз. і Хор. не були, це я після віче дивилася всі новини по ТБ.)

Мене трохи дивує той оптимізм з ЄЕП, бо залізти просто, а от вийти...
Чомусь коли був СРСР теж всі мали право вийти... на папері. Але ніхто навіть не пробував. Хоч тільки про це мріяли.
Ми з татом після завершення сесії пішли додому, тому подій після я не бачила. Але, судячи з того, що народ спокійний нині зранку, більше нічого цікавого не сталося.

На сесії ще бело закинуто есдекам в тому, що вони понавозили обкурених, обколених, таких як і вони самі, яких народ виштовхав за межі майдану. То власне їх потовкли і їх плакати подерли. То булор до засідання.
І ще було висловлено обурення їхніми бандитськими методами (увечері за день до сесії декількох хлопців, студентів інфізу і універу, які роздавали листівки, вивезли на Замок і погрожували там закопати.

Відповіді

  • 2003.09.26 | Тульский пряник

    Драка не способ достижения политических целей.

    Может я не в курсе? г-н Ющенко имеет отношение ко Львову? Он депутат городского собрания, избранный львовянами, должностное лицо в этом городе или ещё кто-то? Или все же он присутстововал на заседании, как лидер фракции, то есть, как лицо приглашённое - гость? Чем вызван его интерес к налоговой в другом городе - самому поживиться хочеться?
    Если, он был там, как гость - то гость несколько нахальный.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.26 | lysyj

      Re: Драка не способ достижения политических целей.

      Ваше припущення про поживитись хочеться не аргументоване і тому некоректне. Не будучи фанатом Ю. :) я все ж думаю, що він мав право бути у Львові, оскільки тамтешня рада має більшість саме з "НУ". А Ю. - її лідер.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.09.26 | Тульский пряник

        Это "право" - популизм

        Право "буты у Львови" имеет любой гражданин СНГ, но это несколько другое право, чем то, которым пользуется Ю. Он был лицом приглашённым, а вёл себя, судя по материалу, опубликованным Франко, как хозяин положения.
        Представте ситуацию если бы на этой сессии был Янукович или ещё кто-то и говрил, что "нам надоело", а что нет. Мне всё же кажется, что это прерогатива самих депутатов Львовской области, выбирать, что подходит, а что нет, а не заезжих сострадателей.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.09.26 | Тестер

          Re: Іди нах.. в Тулу і там вирішуй питання!!! (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.09.26 | Анатолій

            Тульський, зі своїм статутом у чужий монастир не лізь... (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.09.26 | Тульский пряник

              Re: Правда-глаза колет? (-)

          • 2003.09.26 | Тульский пряник

            Re: ??? :) (-)

        • 2003.09.26 | Franko

          Re: Это "право" - популизм

          Бійка, бeзпeрeчно нe найкращий спосіб вирішeння проблeм. Я повністю поділяю цe. Алe всe-таки... всe-таки... ПРИЄМНО!!! :hot: ;)

          А Ющ у Львові вів сeбe як політик, який являє сeбe виразником візії пeрeважної більшості людeй, що зібралися на пікeт, а також пeрeважної більшості Галичан узагалі. Можна сказати, Галичани дeлeгували йому право сeбe так вeсти, що видно з того, що вони ПІДТРИМУВАЛИ таку його повeдінку.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.09.26 | Тульский пряник

            Какая она всё-таки разная - "демократия".

            Приятно, когда Вы разделяете, что "цивилизованные" методы лучше ;-)
            Но, как Вы правильно заметеили Ю. поддержали большинство галичан, но не все!
            Может и меньшинству стоило бы пригласить своих фаворитов - для того, чтобы они тоже задавали вопросы на сессии городского собрания уже другим персонажам, требовали ответов и говорили, что им надоело, а что нет. Или это будет не соответствовать нормам "американской демократии"? :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.09.26 | Shooter

              Re: Какая она всё-таки разная - "демократия".

              Тульский пряник пише:
              > Приятно, когда Вы разделяете, что "цивилизованные" методы лучше ;-)
              > Но, как Вы правильно заметеили Ю. поддержали большинство галичан, но не все!
              > Может и меньшинству стоило бы пригласить своих фаворитов - для того, чтобы они тоже задавали вопросы на сессии городского собрания уже другим персонажам, требовали ответов и говорили, что им надоело, а что нет. Или это будет не соответствовать нормам "американской демократии"? :-)

              Норми демократії - це коли, насамперед, податкова не є власністю будь-якої політичної сили, чи, швидше, банди і не виступає рекетиром.

              Якщо ж ця "політична банда" діє саме так, як діє - ніхто не може заборонити мені захищати демократію навіть биттям писків представникам цієї банди.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.09.26 | Franko

                А також....

                Может и меньшинству стоило бы пригласить своих фаворитов - для того, чтобы они тоже задавали вопросы на сессии городского собрания уже другим персонажам, требовали ответов и говорили, что им надоело, а что нет.

                Фаворити мeншості мають набагато БІЛьШЕ можливостeй (і мeншe пeрeшкод) донeсти свою думку і взагалі щось зробити, ніж фаворити більшості. Цe, якщо вжe про дeмократію говоримо. :)
  • 2003.09.26 | lysyj

    Для Тульського пряника

    Якщо хочете дізнатися про події у Львові більше. ось непоганий репортаж, в тому числі і з самої ради.


    Бої без правил

    Мар'яна П'єцух, Юлія Божок, Поступ , 26.09.2003, 10:06

    У четвер у Львові відбувся черговий бій в рамках політичної війни "Наша Україна" - СДПУ(О), який увінчався не лише гострими емоційними заявими, взаємними образами, висловленнями недовіри, але й фізичними сутичками та обкиданням продуками харчування. Основної гостроти конфлікт набув через приїзд до Львова лідера "Нашої України" Віктора Ющенка.

    Перебіг учорашніх подій особливо ні для кого не був несподіваним, оскільки планувалося, що 25 вересня і міська, і обласна ради будуть обгорювати політичні питання - входження України в ЄЕП та конституційну реформу. Також міські депутати-"нашоукраїнці" мали намір висловити своє ставлення до "свавілля львіської податкової" та висловити недовіру начальнику ДПА Львова Мирославу Хом'яку.

    А депутати з фракції "Наша Україна" в облараді мали розібратися, чому досі не виконано рішення від 6 червня цього року, згідно з яким начальнику ДПА у Львіській області Сергію Медведчуку було висловлено недовіру.

    Перші ознаки "бойових" дій з'явилися близько 09.40, коли в райвідділ міліції та у міську раду зателефонував невідомий і проінформував про замінування приміщення Ратуші. Хоч на місце подій прибули відповідні служби, особливо нікого з політичних сил ймовірне мінування міськради не схвилювало і вони це назвали звичайною провокацією.

    На той час під Ратушою зібралися два табори пікетуючих, один із яких критикував входження України в ЄЕП, а другий мовчки з багатослівними транспарантами прийшов на захист Хом'яка. Коли кореспондентка "Поступу" намагалася взяти якісь коментарі у кількох представників другого табору, вони просто згорнули транспаранти і пішли геть.



    Як і очікувалося, до уже затвердженого порядку денного "нашоукраїнців" запропонували внести питання податкової. Проте 46 депутатських голосів не дозволило це зробити, оскільки було вирішено, що необхідно дві третіх голосів від кількості депутатського корпусу. Потім депутатам не вдалося проголосувати за вже затверджений раніше порядок денний. Тому було зроблено перерву.

    Під час неї до сесійної зали разом з багатьма нардепами завітав Віктор Ющенко, який одразу ж попрямував "за куліси", де голова міськради Любомир Буняк та голови фракцій і груп радилися щодо порядку денного. Аж після перерви раптом з'ясувалося, що для внесення питання щодо податкової вистачає і тих 46 голосів.

    Як потім "Поступу" прокоментував цю ситуацію народний депутат, голова ЛОО СДПУ(о) Ігор Шурма, Ющенко, зайшовши у кабінет, де радилися голови фракцій і груп з Буняком, сказав, що його "не цікавить питання по ЄЕП і політреформи", а цікавить питання по податковій. "Швиденько за п'ять хвилин обговоріть по першому і другому питанні, і приступайте до третього", - передав слова лідера "НУ" Шурма.

    Міський депутат-"нашоукраїнець" Андрій Стецьків після перерви зачитав заяву, підготовлену напередодні "Нашою Україною", в якій активно критикувалася робота ДПА у Львівській області. У ній вимагалося висловити недовіру начальнику ДПА Львова Мирославу Хом'яку, провести організаційні і кадрові зміни у львівській податковій, а також звучало звернення до правоохоронних органів перевірити факти порушень з боку ДПА під час перевірок підприємств та до керівництва держави з вимогою забезпечити деполітизацію податкових органів в Україні.

    Після цього слово попросив народний депутат, голова ЛОО СДПУ(о) Ігор Шурма, який несподівано став однією з головних дійових осіб учорашніх подій. У своїй промові Шурма апелював виключно до Ющенка у доволі саркастичній і гострій формі.

    "Ви сьогодні спустилися з неба зі своїми прибічниками, щоб допомогти тут навести...", - сказав нардеп, проте договорити цю фразу не зміг, бо у сесійній залі почали лунали вигуки "Ганьба", а народний депутат, голова ЛОО УНП Олекса Гудима не стримався і скинув з трибуни, на якій знаходився Шурма, мікрофон.

    Після кілька секундної паузи Віктор Ющенко піднявся, підняв мікрофон і поставив на місце. На що Ігор Шурма відреагував: "Дякую Віктору Андрійовичу і вибачаюся - це не я кидав мікрофон і не я вас заставив зігнутися".

    Ющенко у своїй промові за трибуною міськради на виступ представника "ворожого табору" особливо не відреагував, звернувши більше уваги на критику податкової. Потім Ющенко ще вислухав виступ начальника ДПА Львова Мирослава Хом'яка і подався до обласної ради.

    Уже без присутності лідера "НУ" міські депутати таємним голосуванням таки прогоосували за заяву, в якій, зокрема, йшлося про висловленя недовіри Мирославу Хом'яку. Проте, очевидно, що це рішення чекає та ж доля, що й рішення облради від 6 червня щодо висловлення недовіри Сергію Медведчуку, тобто обидва податківці і надалі залишаться на своїх посадах.

    Окрім того, учора міські депутати, чого і слід було очікувати, прийняли дві заяви, у яких вимагають не допустити антиконституційний переворот та провести вибори президента прямим голосуванням у жовтні 2004 року, а також, не голосувати за ратифікацію угоди про входження України в ЄЕП.

    Не менш пристрасною була вчорашня сесія обласної ради. Такої кількості народних депутатів та представників мас-медіа на сесії облради не було вже дуже давно, зрештою, як і такої кількості людей, які зібралися під стінами ради аби висловити свій протест проти усього, починаючі від "клану СДПУ(О)" і до вступу України в Єдиний економічний простір.

    У той час, коли у міській раді розгорталися основні баталії навколо присутності там Віктора Ющенка, депутати облради вирішували, про що ж конкретно їм говорити на цьому засіданні. Зрозуміло, що про вирішення жодних господарських питань області навіть не йшлося. На те вона й позачергова і майже надзвичайна сесія. Тим паче, що передували їй дуже дивні події.

    Як розповів заступник голови облради, голова ЛОО СНПУ Андрій Парубій, у середу увечері трьох розповсюджувачів листівок із закликами з'явитися у четвер під стіни ради на всенародне віче було вивезено у район Високого замку. Там п'ятеро невідомих протримали хлопців дві з половиною години, постійно погрожуючі вбити. Цей інцидент Парубій назвав надзвичайною ситуацією і пообіцяв, що розслідування справи перебуватиме під особистим контролем депутатів ради.

    Окрім того, у середу вночі на майдані перед радою з'явилися двометрові "беркутівські" щити, якими було повністю перекрито вхід у приміщення. На щастя, засідання політради "Нашої України", яке проходило того вечора у стінах облради, затягнулося і народні обранці вчасно помітили "загорожу". Серед ночі довелося піднімати з ліжка і голову ОДА, і начальника обласного управління міліції. Щити таки забрали.

    Не бракувало провокацій і зранку. Сесія мала розпочати свою роботу о 12-й годині, а вже о десятій перед будинком ради "вишикувалися" 40 маршруток, на яких були розміщені транспаранти типу "Сендак керує - народ бідує". Згодом, коли під стінами будівлі почали збиратися прихильники опозиційних сил, з-ід стін ради кулаками розігнали кілька осіб, які прийшли під прапорами СДПУ(О).

    Зрештою, засідання сесії розпочалося, паралельно йому проводилося віче. Цікаво, що двері, які об'єднують сесійну залу і приміщення ОДА цього разу вперше були зачинені.

    Як пояснив голова облради Михайло Сендак, це було зроблено для того аби народні обранці не втікали, а як вже вирішили піти геть, то тільки повз пікетуючих. Коди у залі з'явився Віктор Ющенко новообраний голова фракції "НУ" в облраді Олег Канівець акурат говорив про Сергія Медведчука як "найбільш дестабілізуючій фактор регіону".

    Загалом, Вікторові Ющенку довелося вислухати чимало різноманітних виступів до того часу поки йому нарешті дали слово.

    У своєму виступі Віктор Андрійович теж не оминув особи Медведчука-молодшого. "Сергію! Не роби так, щоб вся Україна шукала тобі роботу, подай у відставку. Залиш це місто в спокої і до тебе ще може повернеться пошана людей", -- звернувся до Медведчука Віктор Ющенко і висловив свою радість з того, що не знає голову Львівської ДПА особисто.

    Опісля виступу Ющенка розгорілися справжні пристрасті - на трибуну почав рватися народний депутат, голова ЛОО СДПУ(О) Ігор Шурма. Після чималенької суперечки слово Калинцеві таки надали.

    Але Шурма вперто рвався на трибуну вже опісля виступу Калинця. Коли Шурма таки потрапив на трибуну, то йому відключили мікрофон. У залі зав'язалася справжня суперечка. Шурма з піною на вустах доводив, що слово треба надати вже і зараз тільки йому, натомість майже уся рада вунісон доводила йому, що на трибуні він зайвий.

    Врешті-решт Шурма здався, залишив трибуну "нашоукраїнцям" і пішов на віче. Але й там йому не аплодували. Усі, хто там був, своєю поведінкою висловили йому свою зневагу і ненависть. У Шурму летіло усе, що потрапляло людям під руки: від копійок та яєць до пластикових пляшок, хтось із натовпу навіть плюнув в обличчя народному депутату...

    Так і не встигнувши майже нічого сказати громаді, Шурма повернувся до сесійної зали і там йому нарешті таки надали слово. Цю ситуацію гарно прокоментував нардеп-"нашоукраїнець" Володимир Яворівський: "На Ющенка моляться, а на вас, Шурма, плюють. От така вона є - історична справедливість".

    Нарешті народні обранці перейшли до голосування. Вирішили голосувати одним пакетом дві заяви: проти ЄЕП та проти політреформи. У результаті, своє категоричне "Ні!" щодо цих двох питань висловили 50 депутатів облради, 18 - підтримали ініціативи президента і один (Андрій Чорновіл) - утримався.

    Оскільки голосування було поіменним, то кожне наступне "за" (тобто підтримка заяв про спротив щодо вступу в ЄЕП і політичної реформи) від представників депутатської групи "Ділова Львівщина" віталося гучними оплесками. "Учорашнє голосування яскраво засвідчило наявність у ній більшості", - підсумував учорашнє засідання позачергової сесії голова облради Михайло Сендак.

    До речі, цю позачергову сесію так і не закрили. Отож, слід чекати наступного засідання...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".