МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Поширення епідемії електоральних міфів

12/17/2003 | Shooter
Поширення епідемії електоральних міфів

Кость Малєєв, Данило Яневський, для УП

Як і попереджала "Українська правда", кінець поточного року ознаменувався стрімкім поширенням нової хвороби: країну, насамперед політичну еліту (яка у нас є найбільш вразливою в цьому сенсі верствою населення) охопила пошесть.

Пошесть електоральних міфів. Протиотруту поки що не знайдено. Знайти, мабуть, ближчим часом не вдасться – забагато зацікавлених осіб на тому заробляють або хочуть заробити. Днями в епіцентрі стихійного лиха опинилася шанована Соціалістична партія.

Довгий анамнез звучить так: "висунення єдиного кандидата від опозиції є необхідним тому, що цього чекає переважна кількість виборців України; це спрощує опозиціонування під час виборчої кампанії, зводить вибори фактично до референдуму про довіру або владі, або опозиції; це вибудовує реальну противагу діючому президенту і його олігархічному оточенню, які для збереження влади кримінальних кланів консолідовуються";

"Тільки висунення єдиного кандидата від опозиції створює умови для перемоги опозиції вже в першому турі голосування (у випадку, коли від опозиції висуваються два, три, чотири кандидати, обов"язково буде два тури голосування з непрогнозованим результатом)".

Нарешті, висунення єдиного кандидата дозволить "сповна використати виборчу технологію, яка забезпечить участь у виборах практично всіх виборців, які підтримають опозицію (більше 70%), і унеможливить фальсифікацію, нейтралізує адмінресурс".

Аналіз

Переважна кількість населення України НЕ чекає висунення єдиного кандидата від опозиції. Електоральний ринок в Україні остаточно склався, абсолютна більшість громадян чітко визначилася з тим, за кого хоче голосувати. Ті, хто чекає на висунення єдиного кандидата, розподіляються наступним чином: виборці Мороза чекають висунення єдиним кандидатом Мороза; виборці Тимошенко - єдиним кандидатом бачать Тимошенко; виборці Симоненка - Симоненка, виборці Ющенка хочуть єдиного кандидата Ющенка.

Наголошуємо ще раз: у випадку, якщо "єдиним кандидатом" від четвірки буде, наприклад, НЕкомуністичний кандидат, більшість комуністичного електорату проголосує за провладного кандидата;

Аналогічно поводитимуться прихильники інших кандидатів від "четвірки", якщо їх кумири НЕ будуть висуватися. Кумирам не завадило би знати: ЕЛЕКТОРАТИ НЕ "ДОДАЮТЬСЯ", НЕ "ПЕРЕДАЮТЬСЯ" І НЕ "ДАРУЮТЬСЯ". Зрозуміти це неможливо, це треба просто пам'ятати.

Висунення "єиного кандидата" НЕ спрощує позиціонування під час виборчої кампанії. Класичний приклад – "канівська четвірка". Крім того, вибори, принаймні в першому турі, НЕ є референдумом про довіру або недовіру владі.

На виборах люди визначають, хто буде пити з них кров наступні чотири роки, а не стверджують себе в тому, що попередні кровососи були надмірно активні. Іншими словами, замість того, щоби будувати виборчу кампанію на недовірі до діючої владі (її рівень і так сягає захмарних 90%), треба будувати її на довірі до себе.

Щодо "реальної противаги діючому президенту" та його прибічникам, то, беручи до уваги їх рейтинги, реальною противагою повинно бути, по-перше, створення ефективного механізму громадського контролю за проведенням голосування.

До речі, створення такого механізму об'єктивно блокує підтримана частиною опозиції ініціатива Симоненка "розібратися" з "грантожерами".

По-друге, "реальною противагою" є недопущення законними методами спроб скасувати президентські вибори, тобто блокування політичної реформи у варіантах Гавриша, Медведчука, Симоненка. І саме тут частина опозиції, особливо частина комуністів, схильні "награвати" плани влади.

Кумирам не завадило би знати: спільним завданням опозиційних сил у будь-яких країнах є створення таких умов, за яких народ сам міг би безперешкодно обирати такого лідера, якого він собі бажає.

Спроба підсунути народу міфічного "єдиного кандидата", визначавши його до того ж на свій розсуд, сама по собі суперечить фундаментальним демократичним принципам. Зрозуміти це неможливо, це треба просто пам'ятати.

Перемогу опозиційного кандидата в першому турі гарантує лише висування діючого глави держави як єдиного кандидата від владних сил (очевидною є також умова належного громадського контролю за ходом голосування).

Скільки би кандидатів від опозиції не було би висунуто, на нас чекають ДВА тури голосування. І результат другого туру є абсолютно прогнозованим: Ющенко виграє у будь-якого суперника з таким відривом, який не можна компенсувати ніякими зусиллями адмінресурсу (відповідні статистичні дані, тобто результати соцдосліджень, є в розпорядженні вченої ради Інституту політичного моделювання).

Епікриз (або висновок). Продукування штампів електоральних міфів та їх розповсюдження серед політикуму та суспільства – симптом більш загрозливої хвороби. Це – патологічна неповага до людей, навіть якщо вони є безсловесним електоратом, а також до їх думок та уподобань, нехтування їх природнім правом на свій власний вибір.

Ліками від цього може бути лише якнайчастіше звертання до громадської думки – як у формі соціологічних досліджень, так і у формі прямих демократичних голосувань. Очевидно, що їх результати нічого крім роздратування не викликають. Але солодких ліків не майже не буває, особливо у випадках епізотій. Зрозуміти це неможливо, це треба просто пам'ятати.

Відповіді

  • 2003.12.17 | no13

    Re: Поширення епідемії електоральних міфів

    ПМСМ, это надо в раздел юмор (возможно тупой юмор).

    Shooter пише:
    > Поширення епідемії електоральних міфів
    ...
    > Переважна кількість населення України НЕ чекає висунення єдиного кандидата від опозиції. Електоральний ринок в Україні остаточно склався, абсолютна більшість громадян чітко визначилася з тим, за кого хоче голосувати. Ті, хто чекає на висунення єдиного кандидата, розподіляються наступним чином: виборці Мороза чекають висунення єдиним кандидатом Мороза; виборці Тимошенко - єдиним кандидатом бачать Тимошенко; виборці Симоненка - Симоненка, виборці Ющенка хочуть єдиного кандидата Ющенка.

    Это откуда данные? Только недавно здесь были рейтинги доверия/недоверия по которым слепому видно что народ разочарован во всех без исключения политиках. ПМСМ, только объединение и может спасти оппозицию от проигрыша. Но важно не само объединение, а идея, которую согласны подержать избиратели. А её пока что нет. Один из мифов, что оппозиция по приходу к власти будет всё спешно украинизировать, очень мешает избирателям, которым всё время приходится выбирать "власть или коммунисты", "власть или националисты" (здесь националисты в худшем значении этого слова).

    > Аналогічно поводитимуться прихильники інших кандидатів від "четвірки", якщо їх кумири НЕ будуть висуватися. Кумирам не завадило би знати: ЕЛЕКТОРАТИ НЕ "ДОДАЮТЬСЯ", НЕ "ПЕРЕДАЮТЬСЯ" І НЕ "ДАРУЮТЬСЯ". Зрозуміти це неможливо, це треба просто пам'ятати.

    По поводу электроратов: http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1071643004&first=1071655707&last=1071609355

    > Висунення "єиного кандидата" НЕ спрощує позиціонування під час виборчої кампанії. Класичний приклад – "канівська четвірка". Крім того, вибори, принаймні в першому турі, НЕ є референдумом про довіру або недовіру владі.

    Классический развод оппозиции.

    > На виборах люди визначають, хто буде пити з них кров наступні чотири роки, а не стверджують себе в тому, що попередні кровососи були надмірно активні. Іншими словами, замість того, щоби будувати виборчу кампанію на недовірі до діючої владі (її рівень і так сягає захмарних 90%), треба будувати її на довірі до себе.

    Интересно, как этому мешает объединение оппозиции.

    > Щодо "реальної противаги діючому президенту" та його прибічникам, то, беручи до уваги їх рейтинги, реальною противагою повинно бути, по-перше, створення ефективного механізму громадського контролю за проведенням голосування.

    Это метод контроля, а не цель РАДИ которой я за КОГО-ТО буду голосовать. У нас что, выборы ради выборов?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.17 | Shooter

      Істина десь посередині

      Варіант "один від чотирьох" і неможливий, і шкідливий.

      Єдиний вартий уваги варіант - Ющ і Симоненко.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.17 | no13

        Re: Істина десь посередині

        Shooter пише:
        > Варіант "один від чотирьох" і неможливий, і шкідливий.
        ПМСМ сомнительно, если будет объединяющая идея. А так >>

        > Єдиний вартий уваги варіант - Ющ і Симоненко.
        простое голосование за идолов, где Ющу и Симоненко "помогут" их персональные МИФЫ "украинизатора" и "коммунистического реванша".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.17 | Shooter

          Re: Істина десь посередині

          no13 пише:
          > Shooter пише:
          > > Варіант "один від чотирьох" і неможливий, і шкідливий.
          > ПМСМ сомнительно, если будет объединяющая идея. А так >>

          Не буде. Бо неможливо.

          > > Єдиний вартий уваги варіант - Ющ і Симоненко.
          > простое голосование за идолов, где Ющу и Симоненко "помогут" их персональные МИФЫ "украинизатора" и "коммунистического реванша".

          Міф "Ющенка українізатора" - це щось нове.

          З іншого боку, проти настрою та бажань народу не попреш. А тут - ще раз читай Малєєва-Яневського
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.17 | no13

            Re: Істина десь посередині

            Shooter пише:
            ...
            > > > Єдиний вартий уваги варіант - Ющ і Симоненко.
            > > простое голосование за идолов, где Ющу и Симоненко "помогут" их персональные МИФЫ "украинизатора" и "коммунистического реванша".
            >
            > Міф "Ющенка українізатора" - це щось нове.
            ?Вы думаете на востоке все с готовностью проголосуют за Ющенко? Немного усилий со стороны властей (в показывании пальцем в сторону НУ) и собственные нароботки на тему "хто не говорить українською - ворог України" - "успех" обеспечен. Впрочем вы забыли выборы 99 года? Тогда Кучма получил пост именноо благодаря Симоненко и его мифу.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.17 | Shooter

              Re: Істина десь посередині

              no13 пише:
              > Shooter пише:

              > > Міф "Ющенка українізатора" - це щось нове.
              > ?Вы думаете на востоке все с готовностью проголосуют за Ющенко?

              Не думаю

              Ю>Немного усилий со стороны властей (в показывании пальцем в сторону НУ)

              Не допоможе

              >и собственные нароботки на тему "хто не говорить українською - ворог України"

              Це може бути проблемою. Проте, думаю, не буде.

              >"успех" обеспечен. Впрочем вы забыли выборы 99 года? Тогда Кучма получил пост именноо благодаря Симоненко и его мифу.

              Порівняння некоректне.
              Сьогодні можна (більш-менг) гарантовано говорити про 20% Юща і про (дай Боже щоб) 10% Юлі чи Мороза (все - як про єдиних кандидатів). Перше гарантує вихід в другий тур, друге гарантує невихід у другий тур.
          • 2003.12.18 | Михайло Свистович

            Re: Істина десь посередині

            Shooter пише:
            >
            > Міф "Ющенка українізатора" - це щось нове.

            Є такий міф. Можете називати його образом, якщо так більше подобається.
      • 2003.12.17 | Максим

        Істина не там. Вона - у вині

        "Хто не ризикує, той не п'є шампанського"

        Ющенко не хоче "шампанського" і ніколи не хотів.

        Ви можете дурити себе скльки-завгодно, але якщо Ющ не стане президентом, то виключно через те, що... він НЕ хоче бути президентом.

        Зрештою, ми усі чудово розуміємо, що "Не по Сеньке шапка". Та й Ющ розуміє. Він хоче малювати картини, обробляти город, збирати мед. Ну іще щоб Катя його не сильно била, а тут якесь президентство. Наперекір тату Кучмі.

        От Вам - дивіться. Бщенко свідомо загнав ситуацію у глухий кут. 23 чи 25-го проголосують якийсь варіант реформи. Хто в цьому винен?

        Та Ющ винен. Бо лідер має вести маси. Він має випромінювати ідеї, віру в перемогу. А що Ющ?.. Він здатний взяти лише те, що саме пливе до його рук. І то...

        Не буде він президентом. Чує моє серце. Навіть усупереч свому величезному рейтингу не буде. Зробить усе, щоб не бути. Бо - не хоче
        ІМХО
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.18 | Михайло Свистович

          Re: Максиме, Ви знову брешете.

          Максим пише:
          >
          > Ну іще щоб Катя його не сильно била

          Вона його не б"є. Може для Вас це дико звучить, але в цій родині інші, цивілізованіші стосунки.
  • 2003.12.17 | Правник

    Виникають питаннячка

    Переношу своє зі вбитої мною аналогічної гілки
    Полемічно тому, що

    а) незрозуміло, чому лівий електорат у разі висунення не Симоненка автоматом голосує за провладного кандидата (наприклад - Мороза, хоча такого і не буде). Якщо автори виходять з того, що цей кандидат - апріорі Ющенко, то можна було б так і писАти. А я вважаю, що цей електорат значною мірою (звичайно, далеко-далеко не весь) прислухавсь би до закликів вождів (враховуючи більший час на роз'яснення ніж при знятті на останньому етапі перегонів), а переважно забив би на вибори.

    б) Це важливо - час для роз'яснення єдиного кандидата і агітації за нього. От коли вони познимаються за годину до виборів - то буде фігня.

    в) пишуть про те, що перемога у першому турі є можливою за умови єдиного провладного кандидата. Але ж це є вірогідним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.17 | Максим

      То перенесіть і мій постинг

      Із вбитої вами аналогічної гілки.
      Це ж елементарна форумна виховиність: якщо переносиш, то перенось усе.
      А то залишили мій постинг бултхатися невідомо де і до чого
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.17 | Правник

        Оминаючи (спокійний я) закид щодо невихованості

        скажу Вам, Максиме, що вбити чи редагувати Ваше повідомлення я не можу. Це може модератор або Ви. Я можу скопіювати його і киданути сюди від Вашого імені, але не бачу жодних чинників, щому б це не зробити Вам самому.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.17 | Максим

          Тоді вибачте

          Я думав Ви модератор.
          Чесно кажучи, я не вмію переносити постинги. Так щоб вони десь зникали і тут з'являлися.
          Якщо не важко, зробіть це замість мене. Буду вдячний
    • 2003.12.17 | Shooter

      Re: Виникають питаннячка

      Правник пише:
      > Переношу своє зі вбитої мною аналогічної гілки
      > Полемічно тому, що
      >
      > а) незрозуміло, чому лівий електорат у разі висунення не Симоненка автоматом голосує за провладного кандидата (наприклад - Мороза, хоча такого і не буде). Якщо автори виходять з того, що цей кандидат - апріорі Ющенко, то можна було б так і писАти. А я вважаю, що цей електорат значною мірою (звичайно, далеко-далеко не весь) прислухавсь би до закликів вождів (враховуючи більший час на роз'яснення ніж при знятті на останньому етапі перегонів), а переважно забив би на вибори.

      ...що би означало - проголосував за бандюка

      > б) Це важливо - час для роз'яснення єдиного кандидата і агітації за нього. От коли вони познимаються за годину до виборів - то буде фігня.

      Згоден. Причому нагадаю, що ще влітку-2001 нєкто Шутер писав: висуватися - всі, на фініш йти - вдвох. Але вже при висуванні декларувати, що на вибори буде йти 2 з 4 кандидатів. І що названі вони будуть, скажімо, за тиждень до виборів - інакше кандидати, котрі знімуть свою кандидатуру, втратять право на агітацію (вирішальне - доступ до голубого ящика)

      > в) пишуть про те, що перемога у першому турі є можливою за умови єдиного провладного кандидата. Але ж це є вірогідним.

      "Людині властиво помилятися" ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.17 | no13

        Re: Виникають питаннячка

        Shooter пише:
        > Правник пише:
        > > Переношу своє зі вбитої мною аналогічної гілки
        > > Полемічно тому, що
        > >
        > > а) незрозуміло, чому лівий електорат у разі висунення не Симоненка автоматом голосує за провладного кандидата (наприклад - Мороза, хоча такого і не буде). Якщо автори виходять з того, що цей кандидат - апріорі Ющенко, то можна було б так і писАти. А я вважаю, що цей електорат значною мірою (звичайно, далеко-далеко не весь) прислухавсь би до закликів вождів (враховуючи більший час на роз'яснення ніж при знятті на останньому етапі перегонів), а переважно забив би на вибори.
        >
        > ...що би означало - проголосував за бандюка
        Смотря на что будет больше обращать внимание избиратель: на прошлое кандидата-предпренимателя или на будущее кандидата-"украинизатора" (это я о востоке).

        Пока оппозиция не будет реально ориентироватся на всех избирателей - шансов у неё не так много, как вам кажется.

        > "Людині властиво помилятися" ;)
        Помните лозунг 99 про грабли? Как думаете - почему "наступили" второй раз?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.17 | Shooter

          Re: Виникають питаннячка

          no13 пише:
          > Shooter пише:
          > > Правник пише:
          > > > Переношу своє зі вбитої мною аналогічної гілки
          > > > Полемічно тому, що
          > > >
          > > > а) незрозуміло, чому лівий електорат у разі висунення не Симоненка автоматом голосує за провладного кандидата (наприклад - Мороза, хоча такого і не буде). Якщо автори виходять з того, що цей кандидат - апріорі Ющенко, то можна було б так і писАти. А я вважаю, що цей електорат значною мірою (звичайно, далеко-далеко не весь) прислухавсь би до закликів вождів (враховуючи більший час на роз'яснення ніж при знятті на останньому етапі перегонів), а переважно забив би на вибори.
          > >
          > > ...що би означало - проголосував за бандюка
          > Смотря на что будет больше обращать внимание избиратель: на прошлое кандидата-предпренимателя или на будущее кандидата-"украинизатора" (это я о востоке).

          Цей фактор хоча і буде суттєвим, проте вже не буде вирішальним. Причому, якщо Ющенко з'явиться "в блакитному ящику" (а як кандидат він там таки з'явиться), то, вірте мені, тих "-5%", які сьогодні Ющенко має в порівнянні з НУ-2002, перетвориться в "+5%"

          > Пока оппозиция не будет реально ориентироватся на всех избирателей - шансов у неё не так много, как вам кажется.

          НУ так і намагається поступати. Звісно, у разі, якщо Юща підтримають і Юля, і Мороз (мова про перший тур - в другому це розуміється "за замовчуванням"), він набере відсотків на 5-7 більше, ніж набере без їх підтримки. Але це не зробить його переможцем в першому турі, проте і протилежне не завадить йому вийти в другий тур.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.17 | no13

            Re: Виникають питаннячка

            http://www.glavred.info/?art=92539931

            ...
            Говоря о перспективах Ющенко, вряд ли ему стоит зацикливаться на борьбе с мельницами, расставленными гарантом, - будь то политреформа или единый кандидат. Потому что играть по навязанным правилам – а власть постоянно их навязывает - значить самоограничить шансы на победу. У лидера самой большой фракции и обладателя наивысшего рейтинга, безусловно, есть шансы и саботировать политреформу, и договариваться с потенциальными, но более слабыми кандидатами. Вопрос лишь в том, чтобы разделить стулья от денег, зерна от плевел, а тактические маневры от стратегических задач. И план, по которому должен двигаться Ющенко-кандидат, не обязательно ставить в зависимость от поведения его блока в политических буднях.
            ...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.17 | Shooter

              Та я погоджуюсь

              no13 пише:
              > http://www.glavred.info/?art=92539931
              >
              > ...
              > Говоря о перспективах Ющенко, вряд ли ему стоит зацикливаться на борьбе с мельницами, расставленными гарантом, - будь то политреформа или единый кандидат. Потому что играть по навязанным правилам – а власть постоянно их навязывает - значить самоограничить шансы на победу. У лидера самой большой фракции и обладателя наивысшего рейтинга, безусловно, есть шансы и саботировать политреформу, и договариваться с потенциальными, но более слабыми кандидатами. Вопрос лишь в том, чтобы разделить стулья от денег, зерна от плевел, а тактические маневры от стратегических задач. И план, по которому должен двигаться Ющенко-кандидат, не обязательно ставить в зависимость от поведения его блока в политических буднях.
              > ...

              Саме в такому ключі.
              Пробувати домовлятися з БЮТ і СПУ просто необхідно. Що з того вийде - інше питання.
  • 2003.12.17 | Мартинюк

    Від цієї статті пахне політурою для полірування мізків.

    Можна лише погадати , які причини заставляють шанованих авторів з прогресивно-демократичним іміджем оголошувати ідею широкого об'єднання опозиційних сил "міфом".

    Початок статті трохи "наперстковий" - подається твердження, з яким всі незгідні, потім воно оголошується "міфом", а вже далі без осособливої церемонії обзивається "міфом" те, що не подобається авторам і густо облаюється.

    Аби не вникати в інші цікаві аспекти цього феномену, перейду до того , що на мій погляд найголовніше. А це є звичайнісьньке намагання "приватизувати" майбутнього переможця парламентських виборів і допустити в до нього якомога менше "конкурентів" .
    Є люди і групи які заради цього пропонують зіграти в "пан або пропав" - провести Ющенка в президента силами максимальнеого вузького блоку і максимально вузького політичного оточення "аби потім не ділитися", або й взагалі не випасти із списку "наближених". Дарма що Ющенко при тому може і програти - краще прорати, але "спробувати свій власний шанс".

    Далі йдуть зовнішні "віддалені" групи і центри впливу, а простіше кажучи бажаючі поманіпулювати майбутнім президентом. Для цього очевидно чим менша підтримка тим краще...

    Дарма що Ющенку потім все одно доведеться домовлятися з лівими і не тільки з ними. Зараз - це найпростіше зробити. Зараз найлегше сформулювати реальний, а не піарівськи-ілюзійний суспільний компроміс між різним групами суспільства , які попри все таки представляють і ліві і праві і центристи.

    Але таким урядом не поманіпулюєш і на такий уряд не натиснеш ...
  • 2003.12.18 | Михайло Свистович

    Re: Це якийсь медичний аналіз.

    Shooter пише:
    >
    > Переважна кількість населення України НЕ чекає висунення єдиного кандидата від опозиції.

    Чекає, ще й як чекає. Хай не від четвірки, а від трійки точно чекає.

    >
    > Електоральний ринок в Україні остаточно склався

    Ні фіга не склався.

    >
    > абсолютна більшість громадян чітко визначилася з тим, за кого хоче голосувати.

    Угу. Але проголосує не за кого хоче, а за кого треба.

    >
    > Ті, хто чекає на висунення єдиного кандидата, розподіляються наступним чином: виборці Мороза чекають висунення єдиним кандидатом Мороза; виборці Тимошенко - єдиним кандидатом бачать Тимошенко; виборці Симоненка - Симоненка, виборці Ющенка хочуть єдиного кандидата Ющенка.

    Неправда, не такі наївні у нас виборці.

    >
    > Наголошуємо ще раз: у випадку, якщо "єдиним кандидатом" від четвірки буде, наприклад, НЕкомуністичний кандидат, більшість комуністичного електорату проголосує за провладного кандидата;

    Це залежно від того, хто буде провладним.

    >
    > Аналогічно поводитимуться прихильники інших кандидатів від "четвірки", якщо їх кумири НЕ будуть висуватися.

    Нічого подібного.

    >
    > Кумирам не завадило би знати: ЕЛЕКТОРАТИ НЕ "ДОДАЮТЬСЯ", НЕ "ПЕРЕДАЮТЬСЯ" І НЕ "ДАРУЮТЬСЯ". Зрозуміти це неможливо, це треба просто пам'ятати.

    Але електорати переконуються. І частково все ж додаються.

    >
    > На виборах люди визначають, хто буде пити з них кров наступні чотири роки, а не стверджують себе в тому, що попередні кровососи були надмірно активні. Іншими словами, замість того, щоби будувати виборчу кампанію на недовірі до діючої владі (її рівень і так сягає захмарних 90%), треба будувати її на довірі до себе.

    Тут є рація щодо довіри до себе, але недовіра до опонента теж важливий чинник.

    >
    > Щодо "реальної противаги діючому президенту" та його прибічникам, то, беручи до уваги їх рейтинги, реальною противагою повинно бути, по-перше, створення ефективного механізму громадського контролю за проведенням голосування.

    Угу.

    >
    > До речі, створення такого механізму об'єктивно блокує підтримана частиною опозиції ініціатива Симоненка "розібратися" з "грантожерами".

    Угу

    >
    > Кумирам не завадило би знати: спільним завданням опозиційних сил у будь-яких країнах є створення таких умов, за яких народ сам міг би безперешкодно обирати такого лідера, якого він собі бажає.

    Угу.

    >
    > Спроба підсунути народу міфічного "єдиного кандидата", визначавши його до того ж на свій розсуд, сама по собі суперечить фундаментальним демократичним принципам. Зрозуміти це неможливо, це треба просто пам'ятати.

    Фігня. Нічому це не суперечить.

    >
    > Перемогу опозиційного кандидата в першому турі гарантує лише висування діючого глави держави як єдиного кандидата від владних сил (очевидною є також умова належного громадського контролю за ходом голосування).

    Не гарантує.

    >
    > Скільки би кандидатів від опозиції не було би висунуто, на нас чекають ДВА тури голосування.

    Знаємо.

    >
    > І результат другого туру є абсолютно прогнозованим: Ющенко виграє у будь-якого суперника з таким відривом, який не можна компенсувати ніякими зусиллями адмінресурсу

    Дурниця. Фальсифікація може бути якою завгодно великою. Приклади - референдум-2000 і останні вибори в Грузії.

    >
    > Епікриз (або висновок). Продукування штампів електоральних міфів та їх розповсюдження серед політикуму та суспільства – симптом більш загрозливої хвороби. Це – патологічна неповага до людей, навіть якщо вони є безсловесним електоратом, а також до їх думок та уподобань, нехтування їх природнім правом на свій власний вибір.

    А мені здається, що тут епікриз - патологічна повага авторів до себе. Впевнений, що вони ніколи не брали безпосередньої участі в останній виборчій кампанії, не сиділи на дільницях, не воювали з окружними комісіями. І ця стаття нагадує написання підручника з тактики ведення піхотного бою людиною, яка ніколи не тримала в руках автомат, і над якою ніколи не свистіли кулі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.18 | Scubo

      Елементи псевдо-релігійної пропаганди :

      >Спроба підсунути народу міфічного "єдиного кандидата", визначавши його до того ж на свій розсуд, сама по собі суперечить фундаментальним демократичним принципам. Зрозуміти це неможливо, це треба просто пам'ятати.
      >
      Це просто откровення якого небудь Девіда Кореша - мені мов бозя пояснив що таке демократія і що з нею узгоджується а що не узгоджеється. А ви свині немиті все одно не зрозумієте , просто запамятайте.

      Ну а пасаж про патологічну повагу та неповагу до читачів це взагалі перл. Автори напевне по буднях читаю підручники Геббельса по пропаганді, а по вихідних пють коньяк із Сандеєм.

      Цікаво хто з Майдану такий наївний що поставив цей прокучмівський масаж мізків на першу сторінку?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".