МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комуністи ПРОТИ обрання президента в 2004 році парламентом!

12/20/2003 | Людмила Коваль
УНІАН повідомляє:
1). 13:51 КОМУНІСТИ ВИСТУПАЮТЬ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ОБРАННЯ ПРЕЗИДЕНТА У 2004 Р. ПАРЛАМЕНТОМ І ПРОДОВЖЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ НИНІШНЬОЇ ВР ДО 2007 Р.

2). 13:58 КПУ БРАТИМЕ УЧАСТЬ У ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ ЯК САМОСТІЙНА СИЛА, ВВАЖАЮЧИ ЄДИНИМ СОЮЗНИКОМ НА ДОВГОСТРОКОВУ ПЕРСПЕКТИВУ ЛИШЕ СОЦІАЛІСТІВ

=========================================

Сьогодні, у суботу, 20 грудня, відбувся пленум Комуністичної партії України на якому і були прийняті рішення про які повідомив УНІАН.

23.12.2003 ВР почне розгляд трьох законопроектів змін до Конституції.

Чи набере Медведчук 300 голосів?

Відповіді

  • 2003.12.20 | Михайло Свистович

    Re: УРА!!!! Слава КПСС! :)))))

    Якби це тільки не була гра, бо необхідні 226 голосів на цій сесії режим набирає і без комуністів. А ось чи не буде так, що на наступній сесії, коли потрібні будуть 300 голосів, коммі візьмуть і проголосують за Кучмореформу?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.20 | 123

      Проголосують - але за іншу

      Комуністи розглядали варіант виборів президента в 2004 і пролонгації повноважень ВР до 2007 -- і категорично виступили проти нього. Думаю вони не змінять свою позицію. Та й взагалі - цей проект зовсім вже фантастичний, за своєю нахабністю.

      Так чи інакше -- виглядає, що цьому проекту прийшов гаплик. І це добре.

      Залишився проект Медведчука-Симоненка. З виборами президента новою ВР у 2006. Комуністи готові за нього голосувати, АЛЕ лише за умови прийняття ЇХНЬОГО варіанту закону про вибору. З порогом для партій не менше 3% (про це казав Симоненко). Але якщо буде прийнятий такий закон - мажоритарники не підтримуватиму реформу. От як цю проблему вирішуватимуть ініціатори реформу -- мені не дуже зрозуміло.

      Закон про партійні вибори навіть з 3% (що буде використано як зацепка) можуть не підтримати НУ, і БЮТ з СПУ (якщо НУ з ними домовиться). Тоді цей закон (ще й без мажорів) взагалі не буде прийнято -- і нема про що розмовляти (я маю на увазі політреформу).

      Ці серйозні проблеми (нагодувати мажоритарників і комі) мав вирішити законопроект Гавріша (з продовженням до 2007 року і виборами президента в 2004 -- гарний хабар мажоритарникам), але комі не захотіли його пропускати :)).

      Як тепер вирішувати цю проблему? Незрозуміло...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.20 | Людмила Коваль

        Re: Погоджуюсь з Вами. (-)

      • 2003.12.20 | Shooter

        Трохи інше бачення

        Насамперед - реформу так чи інакше проводити доведеться (згідно мого "початкового плану" , то мав робити Ющ десь в другій третині свого другого терміну. :)). Інша річ, що сьогодні бандюки намагаються під гаслом рехворми, фактично, урзупувати владу шляхом проведення рехворми нумер 3. Радий, що, як виглядає, їм це не вдасться, а заодно це буде першим СУТТЄВИМ програшем Мудведчука. Чесно кажучи - комуністи порадували, я був щодо них більш песимістичний. Є ще, правда, ймовірність того, що варіант нумер 3 був "козою", якою намагалися пропхати варіант нумер 2, проте це вже не суттєво.

        Тепер залишаються варіант нумер їден та нумер два. Варіант нумер їден навряд чи має шанс - хоча би через те, що подавася парламентською комісією, котру на версту не переносить Кучма.

        Залишається варіант нумер два. А от тут я розкажу як я би діяв на місті НУ. Я би 23-го грудня голосував ЗА. Проте однозначно декларував, що в другому читанні позитивне голосування буде лише у тому випадку, якщо президент, обраний в 2004 році, відбуде всю свою 5-річну каденцію.

        В принципі, реформу можна описати як "два головні питання":
        1) передача повноважень від президента парламенту та формованому ним уряду - і тут би я погодився на 2006 рік;
        2) час і спосіб виборів президента після скликання нового парламенту в 2006 році, де є три підваріанти:
        а) парламентом в 2006
        б) парламентом після закінчення каденції президента, обраного в 2004 (нагадую, більшість виконавських повноваженнь він би втратив в 2006)
        с) так, як зараз (проте з все ж тим перерозподілом повноважень в 2006-му)

        Зрозуміло, що, скажімо варіант 2с для НУ був би ідеальним, проте варіант 2б, як на мене, є оптимальним з точки зору його підтримки. Навіть варіант 2а хоч і є найгіршим, проте не смертельним для НУ та опозиції в цілому.

        Звчайно, ще однією необхідною умовою позитивного голосування зі сторони опозиції за реформу має бути закон про пропорційні вибори, причому бажано із "змонтуванням" його в Конституцію.

        Підсумовуючи: найбільший шанс для набрання 300 голосів має варіант рехворми нумер 2 в формуляції головних питань 1+2б+пропорційний закон. Будучи сьогоднішньою опозицією, я би голосував за такий варіант.

        Щодо того, що, мовляв, для подібної форми рехворми доведеться вилучати деякі норми проекту нумер 2 - так то ж не означає дописувати нові, себто рішення КС по ньому в цьому випадку залишатиметься в силі.

        От таке. :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.20 | Людмила Коваль

          Re: За Ваші поправки я б теж голосувала, але

          внесення пропонованих Вами змін у законопрект зводять нанівець медведчукову ідею. Це означає, що більшість не допустить до внесення подібних поправок. Хіба ізолювати Медведчука. Схоже цим і займається НУ - пробує скинути цього злого генія.
        • 2003.12.21 | Ростислав

          Як діти

          Shooter пише:
          > Насамперед - реформу так чи інакше проводити доведеться (згідно мого "початкового плану" , то мав робити Ющ десь в другій третині свого другого терміну. :)). Інша річ, що сьогодні бандюки намагаються під гаслом рехворми, фактично, урзупувати владу шляхом проведення рехворми нумер 3. Радий, що, як виглядає, їм це не вдасться, а заодно це буде першим СУТТЄВИМ програшем Мудведчука. Чесно кажучи - комуністи порадували, я був щодо них більш песимістичний. Є ще, правда, ймовірність того, що варіант нумер 3 був "козою", якою намагалися пропхати варіант нумер 2, проте це вже не суттєво.

          Суттєво. Бо так воно і є: варіант Гавриша НІХТО підтримувати не збирався, навіть ЕсДеки. А Ви, разом з деякими НУдаками, на цей варіант повелись. І тепер вважаєте його ледь не своїм.
          Все по класиці: "Абрам, а тепер вистав козу з хати"

          > Тепер залишаються варіант нумер їден та нумер два. Варіант нумер їден навряд чи має шанс - хоча би через те, що подавася парламентською комісією, котру на версту не переносить Кучма.
          >
          > Залишається варіант нумер два. А от тут я розкажу як я би діяв на місті НУ. Я би 23-го грудня голосував ЗА.

          Вам нагадати думку народу з цього приводу? Чи може розказати як факт підтримки НУдаками непопопулярного в народі рішення напередодні виборів буде висвітлено у ЗМІ? "Ющенко боїться, що на другий термін народ його не переобере і тому проголосував за вибори Президента у Парламенті"

          Нє, ну точно як діти
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.21 | Shooter

            Точно

            Ростислав пише:
            > Shooter пише:
            > > варіант Гавриша НІХТО підтримувати не збирався, навіть ЕсДеки.

            кажете? Нестор-телехвоніст зовсім недавно інше гуторив. що якраз підтримуватимуть проект нумер 3.

            > > Залишається варіант нумер два. А от тут я розкажу як я би діяв на місті НУ. Я би 23-го грудня голосував ЗА.
            >
            > Вам нагадати думку народу з цього приводу? Чи може розказати як факт підтримки НУдаками непопопулярного в народі рішення напередодні виборів буде висвітлено у ЗМІ? "Ющенко боїться, що на другий термін народ його не переобере і тому проголосував за вибори Президента у Парламенті"

            :) і? що то міняє? що скажуть. після "націоналіста та фашиста"?

            а тепер дивимося на альтернативи:
            1) проект в березні проходить без НУ, з 2% пропорційним Законом і з виборами президента парламентом в 2006 році - Ющенко, можливо, і стає президентом, проте до виборів-2006 НУ як така перестає існувати (окрім групи ПРП-Разом). В парламенті знову встановлюється диктатура бандюків
            2) проект в березні проходить, проте за підтримки НУ - себто, як мінімум 3% (а то й 4%) пропорційний закон і або президент обирається аж в 2009 парламентом (компроміс), або таки тоді ж народом (проте нагадую - з передачею повноважень парламенту в 2006)
            3) рехворма не проходить. добре, якщо переможе Ющенко. дуже зле, якщо Ющенко не переможе. причому, влада піде на все, щоб так не сталося.

            Ну і далі. Вже в 2007 Ющенко може оголосити і легко виграти референдум про всенародні вибори президента. І порівняно нескладно провести відповідне рішення через ВР. Ще одна альтернатива - провести і виграти (хоча це і буде складніше) цей же ж референдум ще до березня наступного року. Причому, ще раз наголошую, при голосуванні 23-го, підтримуючи проект в цілому, однозначно виступати проти зменшення терміну каденції президента-2004 і виборів його в парламенті. А до 2009, як я вже писав, три референдуми і відповідні зміни до Закону про вибори президента провести можна...
        • 2003.12.21 | С.В.

          Re: Трохи інше бачення

          Варіант реформи №2,будучи прийнятим до 30 червня,також означатиме вибори Президента у 2004-му Верховною Радою. Тому Кучма й підганяє. А мажоритарники голосуватимуть так,як скаже Кучма. Питання у комуністах.
          За будь-яких обставин треба схиляти їх до змін перехідних положень-інакше їм і пропорційних виборів не бачити,бо пропорційний закон змінять,потім розпустять ВРУ,а у 2005-му приймуть новою,мажоритарною Верховною Радою нові зміни,остаточно поховавши пропорційні вибори. Максимум вони подарують третину місць пропорційникам,якщо народ буде виступать-щоб випустити трохи повітря. Більшовики,навіть пропорційники,знають,що мажоритарка їх рятує,а пропорційка робить безголосими у новій ВРУ,як нині НУ. Звісно,від зниження прохідного балу їм трохи полегшає,але ненабагато. Крім того,положення про вибори Президента 300-ма голосами укупі з правом розпуску у разі необрання... Втім,можна відкладати розгляд до липня,тягнути будь-який варіант до липня-тоді є шанс,і за будь-якого варіанту нові вибори 31 жовтня відбудуться. Щоправда,неясно щодо другого туру,але його зриву можна не допустити.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.21 | Ростислав

            Не забувайте про ПОСТАНОВУ щодо дати президентських виборів,

            що її мусить прийнята ВР, аби вибори взагалі відбулись...
        • 2003.12.22 | 123

          Як на мене - голосування НУ нічого не змінюють

          НУ тут як статисти. Якщо вдасться задовольнити водночас комі і мажорів - такий компромісний варіант пройде і без НУ. Якщо не вдасться -- то нічого не пройде, і навіщо тоді НУ щось підтримувати?

          НУ мусить діяти так, щоб завадити знаходженню такого компромісу. Найпростіше - не голосувати за прапорційний закон, під якимось привідом. Якщо цей закон не буде прийнято - то комі не голосуватимуть за реформу.

          Як на мене, нормальним варіантом було б домовитись з КПУ і СПУ, гарантувавши їм, що реформа буде проведена після обрання Ющенком Президентом. Тоді комі і СПУ муситимуть блокувати реформу зараз, а натомість у 2004-2005 роках буде проведена інша реформа, яка буде вже компромісом КМУ і СПУ з Ющенком, а не з Кучмою. У цьому варіанті КПУ і СПУ зможуть одержати більш прийнятний для них компроміс - бо ж у Ющенка не буде таких проблем як у Кучми сьогодні.

          Тобто КПУ, СПУ і НУ можуть вже сьогодні написати проект, підписати його і публічно повідомити про свою угоду. Кучмореформі можна буде сказати тоді "гуд-бай".

          Та й інші варіанти можливі...
      • 2003.12.21 | С.В.

        Не суттєво. Читайте уважно проєкт

        Читайте уважно проєкт Симоненка-Медведчука і зробите висновок,що,якщо його буде ухвалено до 30 червня,вибори Президента пройдуть у 2004 році у ВРУ,тільки у неділю,а не у четвер.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.21 | Людмила Коваль

          Re: А там дійсно є лапувка!

          С.В. пише:
          > Читайте уважно проєкт Симоненка-Медведчука і зробите висновок,що,якщо його буде ухвалено до 30 червня,вибори Президента пройдуть у 2004 році у ВРУ,тільки у неділю,а не у четвер.

          Я підняла проект № 4102 (МС). В перехідних положеннях п.5 є некоректним і може читатись як завгодно. Судіть самі:

          "РОЗДІЛ ХVІ.
          ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ
          ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

          1. Зміни до Конституції України, що вносяться Законом України від ________________ "Про внесення змін до Конституції України", набирають чинності через чотири місяці після його прийняття Верховною Радою України за винятком випадків, передбачених цим розділом.,

          4. Президент України відповідно до змін до Конституції України, внесених цим Законом, обирається Верховною Радою України в місячний строк після набуття повноважень Верховною Радою України, обраною у 2006 році.

          5. Чергові вибори Президента України проводяться згідно з Конституцією України в останню неділю жовтня 2004 року.

          П.5 вимагає уточнення про те, що в 2004 році президент обирається ВСЕНАРОДНО. Вона має супроводжуватись наступним роз"ясненням:

          "Частина 1 нової редакції статті 103 Конституції України набирає чинності з дня набуття повноважень Верховною Радою України, обраною у 2006 році".

          C.В. цілком правий. У перехідних положеннях приховано лапувку.

          Від так, викликають сумнів пояснення Гавриша про те, що уповноважені фракціями нібито просто не встигли проголосувати прикінцеві положення.

          Дякую, пане С.В. :-)
    • 2003.12.20 | Людмила Коваль

      Re: УРА!!!! Слава КПСС! :)))))

      Михайло Свистович пише:
      > Якби це тільки не була гра, бо необхідні 226 голосів на цій сесії режим набирає і без комуністів. А ось чи не буде так, що на наступній сесії, коли потрібні будуть 300 голосів, коммі візьмуть і проголосують за Кучмореформу?

      А вони і так проголосують за кучмореформу, вірніше за проект Медведчука-Симоненка.
      Те, що вони постановили нині не Пленумі - це власне і є підтримка того проекту. Цієї позиції вони і будуть триматися. Треба віддати комунякам належне - у них міцна партійна дисципліна і вже проти рішення партії ніхто з них не попре.

      Таким чином, ми можемо сміливо ставити хрест на проектах Гавриша і Мороза. На 90% впевнена, що на наступній сесії буде прийнято саме проект Медведчука-Симоненка. Трійка погоди не зробить. Яку б тактику вона не вибрала, ця тактика буде оборонною. Переломити хід подій можуть тільки неординарні рішення, а Ющ на це не здатний. Він з пеленок, видно, "параженец".
      Якщо пройде проект МС, то навіть при перемозі на президентських виборах в 2004-му, Ющ "злетить" в 2006 (на других президентських виборах), бо пропрацювавши рік з парламентом цього складу Ющ не встигне добитись бодай мінімальних позитивних результатів і його буде остаточно скомпроментовано. Цей нардепівський склад, як і цей уряд, практично будуть сабатувати усі його ініціативи. Що дадуть парламентські вибори 2006 важко прогнозувати, але легко прогнозувати, що в 2006 новий парламент обере нового президента - іншого, не Ющенка.

      Це, звичайно,досить песимістичний прогноз і сама я розумію, що усе ще можна повернути, але для цього потрібна сильна воля, розум, рішучість, твердість і послідовність.
      Хіба після цієї тиради у чиїй-небудь уяві намалювався портрет Юща?

      І все ж, я буду голосувати за нього, якщо він зможе відстояти моє право обирати президента.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.20 | Andrij

        Re: НУ треба готувати референдум, вони це добре розуміють

        Референдум про всенародне обрання на посаду президента. Але, думаю, що в бандократії на цей випадок буде проект збереження президенства таким, як воно є, але з істотними скороченнями повноважень. Тобто, реальним "президентом" буде прем'єр, наприклад, Кучма.

        Загалом, необхідно дізнатись від КС, що означає "конституційний лад України". Але, скоріш за все, відповідь буде "Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава." Під це визначення можна зробити все що завгодно, аж до УССР. КС вже фактично встав на курс знищення Конституції, далі буде простіше та швидче.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.20 | Shooter

          Якщо й референдум, то не зараз

          Варіант "президент-2004 в парламенті" вже почив у Бозі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.20 | Shooter

            А може й зараз

            Тоді в НУ буде набагато аргуметованіша позиція (для БЮТ, СПУ та КПУ) щодо недопущення цього положення на друге голосування.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.21 | Andrij

              Re: аби протистояти узурпації влади, то щось прийдеться зробити

              Загалом, це було б дивно, якби розподіл влади на три гілки не стосувався "конституційного ладу". Але, в країні У на такі речі не зважають, отже, КС схвалить будь яку узурпацію влади. Сама ідея зміни владних повноважень президента ВР та фраза "єдиним джерелом влади в Україні є народ" є несумісні! Ну не обирали ВР для того, аби вона ставала на місце Президента. Це є елементарне порушення контракту на владу, що її отримала ВР під час виборів. Це схоже, якби ви комусь доручили доглянути своїх дітей, а він тим часом посвятив би їх у мормони або зробив би їм наколки з портретами Сталіна.

              Інше питання, чи вистачить в Україні людей, що зможуть захистити Конституцію України. Тут є сумніви.
          • 2003.12.21 | С.В.

            Re: Якщо й референдум, то не зараз

            Варіант Медведчука-Симоненка,якщо він буде ухвалений до 30 червня, якраз і передбачає вибори Президента у 2004-му році Верховною Радою, хоч про це прямо не сказано у перехідних положеннях,але й іншого варіанту у такому випадку теж не буде,адже перехідні положення на 31 жовтня стануть вже частиною діючої конституції.
        • 2003.12.20 | Людмила Коваль

          Re: НУ треба готувати референдум, вони це добре розуміють

          Шановий Андрію, якщо Ви маєте на увазі референдум про зняття Кучми, то із-за відсутності процедури, це глухий номер. Якщо Ви говорите про референдум на підтримку думки про всенародне обрання президента, то Рухівці (читай НУ) вже зібрали півтора мільйона підписів. Залишилося ще стількі ж. Чи дасть це якийсь ефект?

          P.S.Що таке "КК"? Я не зрозуміла.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.21 | Andrij

            Re: Про тему референдуму читайте нагорі (-)

        • 2003.12.21 | С.В.

          Референдум з народної ініціативи оголошує Кучма

          Слід нагадати,що згідно Конституції референдум з народної ініціатави оголошує виключно Президент. А Кучма це може зробити хіба лиш під великим тиском американців,та й то лише тоді,коли вони дадуть йому гарантію недоторканости. До того ж результати референдуму не можуть впливати на рішення ВРУ,все залежатиме від комуністів.Або від розпаду більшости. Останнє,звісно,краще,бо поховає всю цю реформу,але наразі тенденції до цього не проглядаються.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.21 | Andrij

            Але

            Стаття 72. Всеукраїнський референдум призначається Верховною
            Радою України або Президентом України відповідно до їхніх
            повноважень, встановлених цією Конституцією.
            Всеукраїнський референдум проголошується за народною
            ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України,
            які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення
            референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш
            як по сто тисяч підписів у кожній області.

            Чи може референдум бути "проголошено", але "не призначено"? В статті 106 начебто перелічені обов'язки Президента. Тобто, Кучма мусить призначити референдум "за народною ініціативою". Чи не піде Кучма на порушення Конституції? Звичайно, що піде. Просто в Україні мало б бути достатньо не повністю задубілих громадян, що не дозволили б йому це зробити. Чи це справді так, не ясно.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.22 | 123

              Оголошення референдуму такий самий обов*язок Кучми як

              підписувати закони. Кучма не може не підписати прийнятий закон - якщо він його не ветує, то підписує.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.25 | Михайло Свистович

                Кучма не був поміченим у сумлінному виконанні своїх обов"язків

                123 пише:
                > підписувати закони. Кучма не може не підписати прийнятий закон - якщо він його не ветує, то підписує.

                Може ще й як. Просто не взяти в руку ручку. І це вже не раз було, коли він не ветував і не підписував.
  • 2003.12.21 | С.В.

    Проєкт С.-М.НЕ передбачає всенар.виборів Президента у 2004!!!

    Згідно проєкту Медведчука-Симоненка,який підтримують комуністи, вибори Президента пройдуть у 2004-му році не всенародно,а у ВРУ, якщо цей проєкт буде прийнято не пізніше 30 червня 2004 року. Це випливає з пункту 1 "Перехідних положень", де сказано,що зміни чинні через 4 місяці після прийняття,якщо іншого не передбачено перехідними положеннями. Але у перехідних положеннях передбачено лише скорочення терміну повноважень Президента-04 до 1,5 року,а от про відкладання вступу у дію ч.1 ст.103 у новій редакції нічого не сказано,а отже вона чинна також через 4 місяці після прийняття змін. Тобто,якщо зміни
    буде прийнято до 30 червня,то вони увійдуть у силу до останньої неділі жовтня,а отже,цього дня вибори проходять у Верховній Раді, незважаючи на те,що це вихідний. А відбудуться вони чи ні-неістотно, позаяк навіть якщо вони пройдуть безрезультатно,президентом згідно статті 108 залишиться Кучма,який відтак може розпускати,а може й ні-як буде зручно,враховуючи слухняність більшости й інші аргументи. Наприклад,змінити закон про вибори,навіть якщо його попервах приймуть пропорційним на вимогу комуністів-на 100% мажоритарний,що не суперечитиме Конституції у разі виборів у 2005-му році (там йдеться лише про пропорційку у 2006-му). Тоді у 2005-му приймуть антиприпорційні зміни вже у саму Конституцію новою ВРУ,а також дозволять обирати Президента будь-яку кількість разів. Причому механізм буде такий-буде подання 150 депутатів до КС,як мають пройти вибори Президента 2004-го року,а КС відповість,що у ВРУ. Тому-то Кучма й наполягає на швидкому,вже у березні,прийнятті змін. У кожному разі комуністи у підсумку казатимуть: "Це фарс,нас ошукали". Але це буде відмовка,їм уже не повірять. Навіть якщо вони доб"ються,що у законі про вибори ВРУ на пропорційній основі буде відзначено його незмінність протягом певного терміну,у новій ВРУ вони отримають не більший відсоток,ніж нині у Росії,тобто їхня фракція не збільшиться й відійде на політичний маргінес (звісно,поки не перетвориться на яких-небудь нових соціял-демократів з новими лідерами й ідеями)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.21 | Людмила Коваль

      Re: Проєкт С.-М.НЕ передбачає всенар.виборів Президента у 2004!!!

      Друга частина Вашого допису - це суцільні домисли.

      Щоб цього не сталося треба просто уточнити п. 5 прикінцевих положень (див. http://maidan.org.ua/n/free/1072009403) і зробити це КОНЧЕ ТРЕБА.

      Ви молодець. Дуже прискіпливо почитали проект. Навіть прискіпливіше ніж Венеціанська група. ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.21 | С.В.

        Re: Проєкт С.-М.НЕ передбачає всенар.виборів Президента у 2004!!!

        Щодо другої частини,то це лише мої песимістичні прогнози,які можуть і не справдитися,обставин може бути багато. Та й за цих умов ще не все буде втрачено. А щодо пункту 1 ст.5 перехідних положень,то на пастці необхідно наголошувати увагу комуністів й европейських інстанцій,а також зажадати перед прийняттям проєкту остаточно проінтерпретувати цей пункт КС. Принаймні,відкладаючи справу,можна добитися або прийняття після 30 червня,що означає,що всенародні вибори у 2004-му таки відбудуться,або того,що інтерпретацію буде отримано на користь всенародних виборів (таке теж не виключається,хоча й далеко не очевидно),або на користь виборів у ВРУ,тоді комуністів можна буде притиснути до стіни. Інші варіанти теж можливі,але,як на мене,тільки паралельно з цим,адже навіть референдум з народної ініціативи може оголосити виключно президент.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.21 | Людмила Коваль

          Re: Пропоную не сподіватись на уважність нардепів, а підказати.


          23 грудня починають розглядати проекти.
          Гадати бачили чи не бачили нардепи пастку у перехідний положеннях не варто. Йдеться про важливі речі, а тому краще зайвий раз звернути увагу, ніж потім жалкувати.
          22 грудня тут буде інтернет-конференція з Тавасом Стецьківим. Питання можна ставити вже ось тут: http://maidan.org.ua/n/free/1071935338.

          Пропоную запитати Стецьківа про п.5 перехідних положень. Може зробіть це Ви, бо Ви розкопали цю пастку. Треба переконатись, що опозиція бачить загрозу, яка приховується у перехідних положеннях або вказати на неї, якщо вони не бачили, що цілком можливо.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.22 | С.В.

            Дякую,питання задав

    • 2003.12.21 | Shooter

      Ваше зауваження справедливе, проте...

      ...не думаю, що опозиціонери не бачать цієї лазівки. Крім того, 300 голосів буде потрібно в березні, і якщо саме цей пункт перехідних положень не буде змінено так, що вибори-2004 відбуватимуться всенародно, то навряд чи за такий варіант проголосують навіть комуністи (яких і так недостатньо, щоб реформа проходила гарантовано)

      Я, взагалі-то, не "залазив" у формулювання в своєму постингу вище, а викладав "принципове" бачення можливих варіантів. Надіюсь, досвіду і розуму в опозиції вистачить для того, щоб не допустити відвертих "ляпів формулювання".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.22 | С.В.

        cподіваюсь,теж

        Теж сподіваюсь,що опозиціонери таких моментів не пропустять і побачать їх. Наприклад,на це натякав Костенко 20-го на ТБ-6 у дискусії з комуністом Мішурою,але останній принаймні вдав,що цього немає,а може зробив вигляд,що не помічає. Тоді комуністів,що публічно висловилися проти виборів-04 у ВРУ треба притиснути до стінки,щоб не могли відкрутитися,а тоді б відповідно враховували це при голосуваннях,особливо остаточному. Те ж стосується й інших,хто вже виступив проти таких виборів,але голосує за проєкт-не завадило б.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.22 | С.В.

          вибачаюсь, ТБ-5,а не 6,звичайно

  • 2003.12.22 | Михайло Свистович

    Re: Піднімаю тему.

    Бо зараз її будуть читати, тому треба, щоб швидко знайшли.
  • 2003.12.22 | Людмила Коваль

    Завтра ком. голосуватимуть за проект М-С. ПРОПОЗИЦІЯ. Доповнено.

    Останню перешкоду для голосування проекту М-С знято.
    Кучма пообіцяв, що підпише одночасно закон про зміни до Конституції і закон про пропорційні вибори.
    Комуняки отримали бажану цукерку (вони ставили своє голосування у залежніть від прийняття закону про пропорційні вибори) і завтра усі як один проголосують за проект М-С. Про це повідомив Крючков. Про це написала УП.
    140 постанов, якими НУтівці збиралися закидати ВР, підуть в корзину. Так вирішила більшість і озвучив рішення Гавриш.

    Україну не врятує від політреформи навіть 140 постанов про її неприйнятність від "Нашої України"

    www.ПРАВДА.com.ua, 22.12.2003, 10:50

    У Верховній Раді представниками "Нашої України" зареєстровано 140 постанов про неприйнятність внесення змін до Конституції. Про це в неділю в ефірі "Подробностей" заявив координатор парламентської більшості Степан Гавриш.

    Водночас Гавриш зазначив, що це досить "наївні" дії, оскільки рішення Конституційного суду вище за статусом, ніж постанова Верховної Ради.

    "Це - один із способів заблокувати розгляд питання і в парламентській практиці має назву "флібустьєрство", коли вноситься велика кількість постанов, і їх, скажімо так, автори мають право на виступ з парламентської трибуни. Разом з тим, Конституційний суд уже визначився, що запропоновані законопроекти не протирічать не тільки статті 157-й і 158-й Конституції, але і іншим статтям, - зазначив він.

    "І ми будемо – і на комісії ми це вже питання вирішили – пропонувати Верховній Раді не розглядати саме ці проекти постанов, тим більше, що ми направляємо, згідно нашого рішення, після попереднього схвалення, законопроект в Конституційний суд для отримання висновку", - цитує Гавриша Огляд телеефіру.

    "Я думаю, (НРЗБ) ми обов’язково проголосуєм у вівторок внесення змін до Конституції, - запевнив він.

    В той же час, інший гість студії, член КПУ Георгій Крючков, відповідаючи на питання, чи готові комуністи в разі блокування у вівторок роботи парламенту вдатися до інших форм голосування, ніж в залі, заявив, що комуністи готові до такого кроку.

    "Готові. Готові. Ми за те, щоб 23-го ми прийняли рішення про попереднє схвалення проекту закону про зміни до Конституції", - сказав він.

    "Ну я залишаюсь оптимістом. Я думаю, що ми 23-го приймемо рішення про попереднє схвалення проекту закону і не тільки 226-ма голосами. Думаю, що є реальна можливість десь під 300 або й 300 голосів зібрати", - зазначив Крючков.

    Водночас він зауважив, що фракція КПУ, як раніше, залишається на позиції схвалення змін до Конституції лише після прийняття закону про вибори на пропорційній основі. " Це чітка, однозначна позиція. І... Але ми вважаємо, що вирішувати його потрібно... вирішити це питання потрібно перед остаточним схваленням", - сказав Крючков.

    Водночас Степан Гавриш заявив, що це не є особливою проблемою, оскільки в перехідних положеннях така норма вже записана. "Ми визначили, що в Україні на 2006-й рік буде пропорційна система виборів", - сказав він.

    "Вчора, між іншим, на зустрічі з президентом ця тема також була ключовою, і президент сказав, що він готовий підписати одночасно закон про зміни до Конституції і закон про пропорційну систему виборів, отже, у нас є повний консенсус у цьому питанні", - зазначив Гавриш.

    "Мова іде лише про модель пропорційної системи. Ми дискутуємо три варіанта такої моделі, починаючи від відомої "закритими списками", включаючи можливості пониження цією моделлю прохідного бар’єру до 1-го відсотка", – додав він.

    Як відомо, голосування по політреформі в парламенті заплановане на 23 грудня. Члени тимчасової комісії парламенту домовилися взяти за основу проект конституційних змін Медведчука-Симоненка, що передбачає обрання президента парламентом в 2006 році.

    =================================

    :-(

    ТРЕБА КОНЧЕ ЩОСЬ РОБИТИ.

    Ще можна було б змиритися з цією клятою реформою, якби забрати з з перехідних положень п. 6 про вибори президента в 2006 році.

    Цей пункт звучить так:

    6. Повноваження Президента України, обраного у 2004 році, припиняються з моменту вступу на пост новообраного Верховною Радою України Президента України у 2006 році.

    Залишити ст. 103 Конституції у такому вигляді:

    Стаття 103. Президент України обирається Верховною Радою України.
    Президент України вважається обраним, якщо за його обрання шляхом таємного голосування проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України.
    Президент України обирається на строк п'ять років.

    Зберегти п.5 старої редакції ст. 103 Конституції, в якому говориться:

    "Чергові вибори президента України проводяться в останню неділю жовтня п"ятого року повноважень президента України. У разі дострокового припинення повноважень президента України вибори президента України проводяться в період дев"яноста днів з дня припинення повноважень.

    Запропоновану в проекті М-С поправку б) до ст. 103 Конституції вилучити.(Ця поправка передбачає вилучення п.5 із ст. 103 Конституції).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.22 | trick

      Re: Завтра ком. голосуватимуть за проект М-С. ПРОПОЗИЦІЯ. Доповнено.

      Prosyty KS negajno oficijno prokomentuvaty, chy mae narod pravo na zbrojnyj sprotyv namagannyam uzurpuvaty vladu? (Vidpovisty "Ni" vono ne zmozhe (bo u nas nibyto demakratija, ne feodalizm (typa)), a vidpovid "Tak" ostudyt dejaki garyachi "makitry"(o))

      IMXO.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.22 | Людмила Коваль

        Re: Завтра ком. голосуватимуть за проект М-С. ПРОПОЗИЦІЯ. Доповнено.

        trick пише:
        > Prosyty KS negajno oficijno prokomentuvaty, chy mae narod pravo na zbrojnyj sprotyv namagannyam uzurpuvaty vladu? (Vidpovisty "Ni" vono ne zmozhe (bo u nas nibyto demakratija, ne feodalizm (typa)), a vidpovid "Tak" ostudyt dejaki garyachi "makitry"(o))
        >
        > IMXO.

        Шановний trick, невже Ви не зрозуміли, що КС такий же кишеньковий як і інші суди? Невде після його відповіді щодо конституційності реформи Ви сподіваєтесь почути щось крім брехні?

        А потім смішно питати у узурпатора дозволу на його скинення.
        Це був Ваш жарт? ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.22 | trick

          Re: Завтра ком. голосуватимуть за проект М-С. ПРОПОЗИЦІЯ. Доповнено.

          > А потім смішно питати у узурпатора дозволу на його скинення.
          > Це був Ваш жарт? ;)

          Ni, majzhe ne zhart. Nu serjozno, jakym chynom vony zmozhut vidpovisty "Ni"?
          Ce te zh same, sho pryamym tekstom skazaty sho tut feodalizm.

          + xaj by rozjasnyly, U JAKYX VYPADKAX narod mae pravo na zbrojne povstannya proty vlady. U Kostytucii zh zdaetsya e taki punkty.

          Zvychajno ja rozumiju sho take KS - "Kyshenkovi Su**".Ale.

          Tym bilshe, jakso dodaty takij akcii (podannu v KS) dostatnyogo PRu.
          IMXO
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.22 | Людмила Коваль

            Re: Завтра ком. голосуватимуть за проект М-С. ПРОПОЗИЦІЯ. Доповнено.

            trick пише:
            > Ni, majzhe ne zhart. Nu serjozno, jakym chynom vony zmozhut vidpovisty "Ni"?
            > Ce te zh same, sho pryamym tekstom skazaty sho tut feodalizm.

            Так КС вже сказав про те, що в Україні феодалізм.
            Саття 157 Конституції України говорить про те, що Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають СКАСУВАННЯ ЧИ ОБМЕЖЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА.

            Запропонований М-С законопроект передбачає забрати у людей право вибирати президента шляхом прямих виборів і передати це право нардепівцям.
            Навіть не юристу ясно, що це обмежує громадянські права людей і є порушенням Конституції. Подібні зміни є антиконституційними.

            Але КС визнає їх цілком конституційним. Ну ж куди далі? Які докази ще потрібні?
            Звертатись до КС - час гаяти.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.22 | trick

              Re: Завтра ком. голосуватимуть за проект М-С. ПРОПОЗИЦІЯ. Доповнено.

              > Звертатись до КС - час гаяти.

              Ne dumaju. V danomu vypadku vazhlyva ne vidpovid (Vy pravi, vona dijsno prognozovana), a sam FAKT zvernennya do KS z takym pytannyam.

              Ce jak znaete, koly vy jdete z cholovikom po vulyci, i v temnomu kutku M-kopodibni shtangisty z vas vymagajut gamanec, to vashe pytannya do cholovika" Lyubyj, a zapasnyj magazyn z nabojamy v tebe, chy v mene v sumochci?" znaete, jak chudesno die na shvydkist bigu M-kiv?

              Zvychajno, analogija dosyt prosta i vid togo tupenka, ale....
              IMXO.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.22 | Людмила Коваль

                Re: Нарешті дійшло і навіть сподобалось. Дякую. (-)

          • 2003.12.22 | Михайло Свистович

            Re: Завтра ком. голосуватимуть за проект М-С. ПРОПОЗИЦІЯ. Доповнено.

            trick пише:
            > > А потім смішно питати у узурпатора дозволу на його скинення.
            > > Це був Ваш жарт? ;)
            >
            > Ni, majzhe ne zhart. Nu serjozno, jakym chynom vony zmozhut vidpovisty "Ni"?
            > Ce te zh same, sho pryamym tekstom skazaty sho tut feodalizm.
            >
            > + xaj by rozjasnyly, U JAKYX VYPADKAX narod mae pravo na zbrojne povstannya proty vlady. U Kostytucii zh zdaetsya e taki punkty.

            Немає там таких пунктів.
      • 2003.12.22 | Михайло Свистович

        Re: Завтра ком. голосуватимуть за проект М-С. ПРОПОЗИЦІЯ. Доповнено.

        trick пише:
        > Prosyty KS negajno oficijno prokomentuvaty, chy mae narod pravo na zbrojnyj sprotyv namagannyam uzurpuvaty vladu? (Vidpovisty "Ni" vono ne zmozhe

        Ще й як зможе.
  • 2003.12.22 | Людмила Коваль

    Пинзеник пропонує референдум. (Схаменулись)

    З новин УНІАН:
    Як заявив В.ПИНЗЕНИК, його фракція вважає за доцільне створити конституційну комісію, яку б мали очолили Президент України Леонід КУЧМА та Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН.

    За його словами, “Наша Україна” також виступає за винесення на всенародне обговорення законопроектів по конституційній реформі.
    ====================================================


    Хороша думка. Головне дуже своєчасна. :-(
  • 2003.12.22 | Людмила Коваль

    Re: Триває нарада. Що нас чекає завтра?

    О 20 годині в парламенті почалося засідання координаційної ради більшості, на якому розглядається тактика пропрезидентських фракцій в зв'язку з подіями у вівторок.

    Як вже відомо, НУ, БЮТ, СПУ домовилися про скоординовану позицію у вівторок у парламенті, коли мають голосуватися зміни до Конституції.

    Перед тим Задорожній заявив, що на погоджувальній раді не підтримано рішення про завтрашнє голосування по законопроекту про вибори народних депутатів на пропорційній основі до голосування законопроектів про конституційну реформу.

    Так що буде завтра?

    Так як опозиція виявилася нездатною на оксамитову революцію, а Медведчук вже має досвід у її проведенні, то , напевно, завтра слід чекати медведчукової пксамитової революції № 2. :-( Це зніме одразу усі проблеми. І не доведеться навіть приймати закон про вибори на пропорційній основі, який Кучма обіцяв комунякам підписати одночасно із законом про зміни до Конституції.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.22 | Людмила Коваль

      Re: Що нас чекає ?

      Сьогодні лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що у разі схвалення у вівторок проекту політреформи, що передбачає обрання президента парламентом, опозиція закликатиме народ до силового протистояння.

      Але, якщо дійде до цього, Кучма

      1). введе надзвичайний стан. (Згадайте, що вчора збиралась рада нацбезпеки. Недарам ж вона збиралася).
      2). Розпустить парламент.
      3). Влаштує в Україні Туркменістан і правитиме до гробової дошки.
      :-(
      Дуже песимістично, вибачте. Але дуже ймовірно.
  • 2003.12.22 | Я

    Напрасно надеяться (+)

    Мдя. Почитал я эту ветку - офигел. Вроде бы разумные люди, не "демнеты" (как выражается Лен), а как будто ума лишились. Да какие вам давали основания коммунисты расчитывать на них? Вы что забыли, кто такие комми и кому они подчиняются? Уразумейте вы наконец - они люди подневольные. Не рассматривайте их как самостоятельную силу. Папа Московский скажет "надо". Симоненко скажет "есть". Сложно это понять?

    Говорите, для них это будет политической смертью? Что избиратели отшатнутся? Так вот фиг вы угадали! Свистович, когда-то Вы (я был под другим ником) пытатались меня убедить в том, что дескать электорат Симоненко при выборе Ющенко вс. Янукович отдаст предпочтение первому. Я тогда сказал, что плохо Вы знаете их электорат, на что Вы слегка возмутились. Сейчас я повторю то же само снова - Вы плохо знаете их электорат. Неужели в Ирпене тяжело их найти? Посмотрите на них внимательно. Это Люди с Фигой (с большой буквы) в кармане. У них давным-давно, извиняюсь за выражение, не стОит, и они понимают - это уже навсегда. У них проблемы с желудком, горечь во рту и отсюда - раздражение на весь свет. (навидался таких за время работы). Чем хуже, тем лучше - вот их жизненный принцип. Им все давным-давно до лампочки - смерть не за горами. Так пусть сдохнут все. Манихейство в чистом виде. Что, не понравится им деструктивное действо Симоненко? Да они не только ничего не потеряют, но еще и приобретут новых сторнников - все Люди с Фигой пойдут к ним. Опять-таки, повеет на них сладким ветром из прошлого, когда они были молоды - разве генсека избирали прямым всенародным голосованием? Что, личное участие в управлении страной? Ашоэтотакое и нахренаэтомне?
    Не верите, что именно так они мыслят? "Разуйте глаза", как говорила моя бабушка, оглянитесь вокруг себя. Не вредно для развеивания иллюзий.

    Про то что законопроект назван законопректом С И М О Н Е Н К О - Медведчука и уже просто честь требует защищать С В О Е - и не говорю. И так ясно.

    Что там еще в качестве аргумента? Их власть использует и выкинет, как сейчас сделали в России? Пусть так, только вот без этого их выкинут сразу же. Даже в пресловутую схему "Ющенко-президет, Юля-премьер, Мороз-спикер" Симоненко никак не вписывается. При президенте Ющенко он идет в сад однозначно, сразу же, и по-видимому навсегда. Так ему прямой смысл не допустить его к власти - уже лучше бандюки. При них можно еще немного подержаться на плаву.

    Завтра все станет на свои места. Может оно и лучше - никто не будет расчитывать больше на комми. Кстати, не удивлюсь, если и социалисты проголосуют так же. Их электорат мало чем отличается. Разве что фига в кармане чуть поменьше размером.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.22 | Людмила Коваль

      Re: Помилка Я.

      Я пише:
      > Мдя. Почитал я эту ветку - офигел. Вроде бы разумные люди, не "демнеты" (как выражается Лен), а как будто ума лишились. Да какие вам давали основания коммунисты расчитывать на них?

      А хто у цій гілці писав, що на комуняк розраховували? Де Ви таке знайшли?

      Ви не гілку прочитали, а заголовок першого постингу Свистовича. ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.22 | Я

        Другий зверху пост. Якiсь сподiвання... (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".