МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нацрада вичерпала себе як інституція

02/20/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні у Верховній Раді під час розглядання звіту Національної ради України з питань телебачення i радіомовлення за 2003 р. Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко виступив із співдоповіддю, в якій заявив про необхідність реформування Нацради.

Микола Томенко наголосив, що Нацрада не виконує належним чином покладені на неї обов’язки щодо забезпечення розвитку телерадіопростору. Він звернув увагу на майже повну відсутність на телеекранах пізнавальних (3,3% у 2003 р.) та дитячих програм (1%).

Голова профільного комітету підкреслив, що з метою посилення статусу Нацради як впливового конституційного органу потрібно вивести її з-під контролю окремих політичних та фінансово-промислових груп. Зокрема, принципово важливо, щоб президент чи представники президента не втручались у діяльність Національної ради, як не втручається в її роботу і Верховна Рада України.

За словами Томенка, Нацрада присвятила свою роботу в 2003 році двом загальнонаціональним телеканалам – "ТЕТ" та "Україна". Так, наприклад, канал "ТЕТ", одним із засновників якого є Ігор Суркіс, отримав у минулому році 49 ліцензій на право мовлення, що перевищує загальну кількість ліцензій, отриманих каналами ICTV, СТБ та Новим. Разом ці три канали отримали у 2003 р. 41 ліцензію.

Також Микола Томенко зауважив, що Нацрада не займається проблемами радіопростору України, де панує суцільна шансонізація – що означає популяризацію не класичного шансону, а "блатних" і "зеківських" пісень. Він також підкреслив, що не зважаючи на те, що і прем'єр-міністр, і глава адміністрації президента перебували під слідством або в місцях позбавлення волі, це не означає, що всім громадянам України має подобатись дана стилістика, яка пропагує "романтику зони".

Враховуючи ці проблеми, Комітет з питань свободи слова та інформації підготував до другого читання законопроект “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, який закріплює концепцію незалежної, колегіальної і суто професійної Нацради. Він, зокрема, не дозволяє ротацію та зняття членів Нацради за рішенням чи то президента, чи то парламенту, натомість посилює вимоги щодо звітування перед Верховною Радою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".