МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новітні способи координації: майбутнє, що накочується невідворотньо

02/23/2004 | Майдан-ІНФОРМ
YDreams, португальська компанія - телеком-оператор та виробник ігор - запустила в дію у Гонконзі гру з великою кількістю учасників (massively multiplayer, масово-кількісна за складом), для користувачів мобільних телефонів.

Ця гра, під назвою Undercover , була впроваджена у дію власне у Португалії ще з осені 2003 року. Головним інструментом у грі (для того щоб "вижити" і "захистити справедливість") є точне фізичне місцезнаходження учасника. У гру можна грати за допомогою SMS або для деяких телефонів з підтримкою Java, для яких написано систему управління грою безпосередньо з мобілки. ( Nokia серії 60, Nokia N-Gage та Sharp GX-10).

Гравець займає позицію секретного агента, що працює на T.I.A - міжнародна коаліція розвідок - та намагається виконати спеціальні місії, співпрацює з іншими, дружніми агентами, та б"ється з ворожими силами намагаючись вижити у світі, який спустошено біологічними війнами та тероризмом.

Використовуючи наступальне та захисне обладнання, гравці б"ються за мир у всьому світі ;) , одночасно намагаючись знайти вкрадені у Росії файли, в яких знаходяться дані стосовно ДНК смертоносної бактерії. Головні характеристики гри:


- Масово-кількісна, онлайн - стратегія з використанням місцезнаходжень у реальному світі
- Співпраця з іншими гравцями та стратегічне використання фізичного місцеперебування, для того щоби знайти та знищити терористів
- Пошук терористів, зброї, захисту, документів та агентів.
- Використання просунутої пошукової софти, великої кількості зброї та захисних екранів.
- Запити на спец-місії, які можуть бути виконані у визначених місцях та у визначений час.
- Переховування у схованках з реального світу, звідки ви можете діяти непоміченим.

Відповіді

  • 2004.02.23 | Горицвіт

    Re: Новітні способи координації: майбутнє, що накочується невідворотнь

    > стратегічне використання фізичного місцеперебування, для того щоби знайти та знищити терористів

    > - Переховування у схованках з реального світу, звідки ви можете діяти непоміченим.


    Вони що, якимось чином відслідковують реальне фізичне розташування?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.23 | Майдан-ІНФОРМ

      триангуляція сотовими баштами

      сервіс, який цілком офіційно надають багато закордонних мобільних операторів (наприклад для мам, які хочуть знати місцезнаходження своїх дітей з мобілками).

      це також сервіс, можна складати парі, який цілком неофіційно надають наші моб. оператори - але не для всіх ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.25 | Горицвіт

        Деякі деталі

        Про ці сервіси пишуть таке:

        (1) Деякі послуги в деяких країнах вже надаються. Послуга типу "де я?": власник моб. телефону посилає sms або дзвонить на певний номер і отримує свої координати і радіус точності. Послуга платна, тому спочатку треба її замовити.

        (2) Точність. В містах – від 150 до 400 метрів. За містом – до 9 км. Залежить від розміру комірки мобільного оператора.

        (3) Ця послуга не вимагає ніяких змін в апаратурі оператора і працює зі стандартним телефоном. Тому що йдеться просто про зону, яка і так визначається відповідно до стандарту GSM.

        (4) Є методи точнішого визначення координат, схожі на супутникову навігацію. Але ці методи вимагають додаткового обладнання для операторів, щоб визначати час або кут приходу сигнала до кількох станцій. Телефони начебто підходять звичайні (я це ще уточню). Вже є американські і єесівські стандарти, але зараз розробляються нові (теж уточню). Є оператори, які вже надають ці послуги.

        (5) Але найцікавіше починається, коли на ці технічні можливості навішуються конкретні послуги: де найближча заправка; як пройти/проїхати; де зараз мої друзі; і т.п. ; масові ігри, як написав вище Майдан-інформ.

        (6) Хоча ця сфера розвивається чомусь відносно повільно. Видно, люди не готові масово платити за можливості позиціонування (бо кожен і так знає своє місце?).

        (7) Про такі послуги в Україні нічого не відомо (уточнюється).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.25 | Navigator

          Вам подобається таке майбутнє ? А Великому Брату?

          Кредитні картки, де всі Ваші витрати, Ваше щохвилинне позиціонування на поверхні Землі, видеокамери, що в Лондоні вже, а в Києві скоро задокументують кожен Ваш крок і супекомпьютер, що запам"ятає це навічно. Як і взірці Вашого ДНК. Запам"ятає можливо й не для Вас.
          Фраза до дружини: "Дорога, я хочу тобі все розповісти"- може належати не Вам, а компьютеру.
          Вам подобається таке майбутнє (вже сьогодення?).
          А Великому Брату?
          Підійшовши до цього Рубікону ми станемо кращими і чистішими?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.25 | Горицвіт

            Re: Вам подобається таке майбутнє ? А Великому Брату?

            Navigator пише:
            > Кредитні картки, де всі Ваші витрати,

            Ні, не подобається.


            > Ваше щохвилинне позиціонування на поверхні Землі


            Це неминуча плата за мобільний телефон, вимога самої технології сотового зв'язку. Технологічно це вже діє. Питання тільки як це використовувати. Може, треба буде ввести законодавчі обмеження.


            > видеокамери, що в Лондоні вже, а в Києві скоро задокументують кожен Ваш крок і супекомпьютер, що запам"ятає це навічно.


            Відеокамери треба буде законодавчо регулювати. В Америці недавно хотіли ціле місто обставити камерами, але пригальмували через правові обмеження. Крім того, на щастя, наука ще не дійшла до автоматичного розпізнавання людей, тому для перегляду записів треба буде багато співробітників.


            > Вам подобається таке майбутнє (вже сьогодення?).
            > А Великому Брату?
            > Підійшовши до цього Рубікону ми станемо кращими і чистішими?

            Я думаю, що технології (самі по собі) не впливають на моральність. Хоча в принципі є небезпека, що встановиться глобальна тотальна диктатура.
        • 2004.02.25 | Нафта-Газ

          Суттєво точніше.

          Горицвіт пише:
          > Про ці сервіси пишуть таке:
          > (2) Точність. В містах – від 150 до 400 метрів. За містом – до 9 км. Залежить від розміру комірки мобільного оператора.
          >
          > (4) Є методи точнішого визначення координат, схожі на супутникову навігацію. Але ці методи вимагають додаткового обладнання для операторів, щоб визначати час або кут приходу сигнала до кількох станцій. Телефони начебто підходять звичайні (я це ще уточню). Вже є американські і єесівські стандарти, але зараз розробляються нові (теж уточню). Є оператори, які вже надають ці послуги.

          Залежно від протоколу базової станції точність +/- 50-40 метрів, перевірено тестуванням в густонаселеній приміській/міській зоні для
          комерційних користувачів.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.26 | Горицвіт

            Спеціальні станції?

            і спеціальний мобільний апарат?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.26 | Горицвіт

              + чи задіювалися супутники GPS? (-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.26 | Нафта-Газ

                ні

                Те про що читав, там GPS не задіювались, станції мали причепу-до протоколу, очевидно не на всі станції ту причепу можна завантажити.

                Також не всі телефони ту причепу розуміють, але дослід полягав
                в визначенні можливої точності і пропозицій комерціалізації технології, що є опубліковано в патентах.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.02.26 | Мартинюк

                  Точність +- 10-15 метрів.

                  Ніякого "причепу" не потрібно - будь який апарат не старіше 1998 року випуску -порівнюється сигнал з трьох сусідніх "стільникових" антен.

                  Говорили люди які працють у сфері мобільного бізнесу.
                  Якщо ви маєте сумніви в тому що Ваш телефон з "кимось спілкується" без Вашої на те команди - покладіть його біля працюючого приймача. телевізора чи магнітофона.

                  Якщо повезе то зможете почути через динамік характерну "мелодію" , повторену у популярному шлягері "I send you SMS" ("Я шлю тобі СМС").

                  Як правило після цього повинен бути дзвінок або повинно прийти SMS- повідомлення, якщо нічого немає - ТО ЦЕ ВОНО - в найневиннішому випадку від вашого мобільника "чогось хоче" ваш оператор мобільного звязку. Однак це може бути сеанс встановлення вашого місцезнаходження, включення вашого мобільного "на прослуховування"( таке - так звана функція ФБР є навіть у дешевих дротових телефонаха не тільки у "наворочених" мобільниках) і ще бог зна що.

                  Сучасні апарати мають вже навіть функції "супутникового" орієнтування.( оце вже точно ракета вас не мине - такий телефон був у Дудаєва. Як правило цю функцію повинен оплатити і включити сам споживач, але якщо контора багата і крута, то вона все це включить "не турбуючи" Вас.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.02.26 | Navigator

                    Шановні. Не плутайте 3 різних речі.

                    1. GPS - ситема позиціонування. По ній спочатку літали ракети. :). Якщо маєте приймач GPS - будуте щосекундно знати свої координати. Але приймач пасивний. Його не "засікти". Сигнал подають 24 супутники.
                    2. Сотовий телефон - звязок через антени-соти. Вони стоять в містах на найвищих будинках. Можете знати, на яку з міських антен (сот) виходить абонент. Якщо на кілька - можна екстраполювати місце розмови більш точно. Телефон активний. Має приймач-передатчик. Тому його можна засікти під час розмови.
                    3. Космічний звязок. Через супутник. Зразу відчуєте, бо сигнал затримується в часі через далекі віддалі (ефект п"яного) і хвилина коштує 8 доларів. А може й життя. (ефект мертвого). Це коли ракета буде наведена на ваш телефон в час передачі сигналу. :(
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.02.26 | trick

                      Re: Шановні. Не плутайте 3 різних речі.

                      Navigator пише:
                      > 1. GPS - ситема позиціонування. По ній спочатку літали ракети. :). Якщо маєте приймач GPS - будуте щосекундно знати свої координати. Але приймач пасивний. Його не "засікти". Сигнал подають 24 супутники.

                      Ne rakety. Xodyly korabli. Litaly litaky.

                      > 2. Сотовий телефон - звязок через антени-соти. Вони стоять в містах на найвищих будинках. Можете знати, на яку з міських антен (сот) виходить абонент. Якщо на кілька - можна екстраполювати місце розмови більш точно. Телефон активний. Має приймач-передатчик. Тому його можна засікти під час розмови.

                      Nu, ne tiky pid chas rozmovy. Telefon "macae" sitku postijno (1raz/30s chy shos take). Pry cyomu vidsylae svij IMEI(unikalnyj nomer), No. abonenta i take inshe.

                      > 3. Космічний звязок. Через супутник. Зразу відчуєте, бо сигнал затримується в часі через далекі віддалі (ефект п"яного) і хвилина коштує 8 доларів. А може й життя. (ефект мертвого). Це коли ракета буде наведена на ваш телефон в час передачі сигналу. :(
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.02.26 | Navigator

                        Літаки і зараз так по GPS літають а кораблі ходять

                        А ракети перейшли на модерновішу систему. Рідкий випадок корисності ВПК :).
                        Щодо доповнення по п.2 то це цікаво й гидко. Що той клятий кишеньковий споживач грошей і пустоголовий базікало, що дає тобі спокій тільки в басейні, ще й шпигунить щосекундно за тобою! Дякую за попередження.
                        Попереджу і Вас - на важливих стрілках :) діставайте батарейки з мобіли. Кажуть, можуть почути.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.02.26 | Горицвіт

                          Re: Літаки і зараз так по GPS літають а кораблі ходять

                          Navigator пише:
                          > А ракети перейшли на модерновішу систему.


                          Нема ніякої модерновішої системи. Вони поєднують GPS з інерційними методами (там накопичується неусувна помилка, якщо летіти тільки по інерційних).

                          А літаки і кораблі поєднують GPS з локальними радіосистемами в околиці портів (там якраз потрібна велика точність).


                          > на важливих стрілках :) діставайте батарейки з мобіли. Кажуть, можуть почути.

                          Теж чув цю легенду, але не знаю, чи можна вірити. В принципі, факт передачі можна відслідкувати якоюсь апаратурою. Або по непрямих даних: швидко сіла батарейка.
                        • 2004.02.28 | Мартинюк

                          Здається я таки нічого не наплутав.

                          Деякі речі я можливо не розтолкував детально, але все в короткому повідомленняі не розпишеш.
                    • 2004.02.27 | Нафта-Газ

                      Читати пресу іноді корисно та цікаво.

                      Navigator пише:
                      > 1. GPS - ситема позиціонування. По ній спочатку літали ракети. :). Якщо маєте приймач GPS - будуте щосекундно знати свої координати. Але приймач пасивний. Його не "засікти". Сигнал подають 24 супутники.

                      Всі сучасні стільникові телефони мають вмонтований GPS, по законах
                      більшості країн світу всі виробники таких телефонів зобов'язані цей GPS вмонтовувати.

                      При дзвінку в аварійні служби з такого телефона, його координати
                      з GPS приймача, пересилаються причепою протоколу на базову станцію та в аварійну службу і фікусуються з точністю до метра (подвійна система координад GPS та радіо-трикутників дозволяє підвищити точність на порядок до метра).

                      При потребі місцезнаходження трубки читають з точністю до метра і без
                      набирання телефонів аварійних служб.

                      > 2. Сотовий телефон - звязок через антени-соти. Вони стоять в містах на найвищих будинках. Можете знати, на яку з міських антен (сот) виходить абонент. Якщо на кілька - можна екстраполювати місце розмови більш точно. Телефон активний. Має приймач-передатчик. Тому його можна засікти під час розмови.

                      Місцезнаходження трубки по радіовідповіді робиться автоматично, через протокол для визначення через яку базову станцію спрямовувати трафік.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.02.27 | Горицвіт

                        такого я не чув

                        Нафта-Газ пише:
                        > Всі сучасні стільникові телефони мають вмонтований GPS, по законах
                        > більшості країн світу всі виробники таких телефонів зобов'язані цей GPS вмонтовувати.


                        Можете дати якийсь лінк?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.02.28 | Нафта-Газ

                          Технології, в руках капосних людей небезпечні.

                          > > Всі сучасні стільникові телефони мають вмонтований GPS
                          > Можете дати якийсь лінк?

                          Лінку нема, проте в своїх руках тримав таку цяцьку. На тильній стороні звичайнісінького телефона пластикова бляшка з надписом GPS. Подібні цяцьки тепер вмонтовують в "наручний" годинник для особливо активних дітей, так що можна їхнє місцезнаходження визначити з точністю до будинка в будь-який час будь-де в світі.

                          Доречно зауважити, що не всі стільникові провайдери мають розумні базові станції та не всі з них плятять за ліцензію використання сигналів GPS, відповідно їхні протоколи GPS координат не розуміють і такий сервіс не надається в принципі. Залишається можливість сервісу триангуляції, що все ж має прийнятну точність для деяких клієнтів.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.02.28 | trick

                            Re: Технології, в руках капосних людей небезпечні.

                            Нафта-Газ пише:
                            > Лінку нема, проте в своїх руках тримав таку цяцьку.

                            Takyx telefoniv poky sho - duzhe malo. Garmin Navtrak, Benefon Track,
                            Benefon ESC. Buv v mene takyj, poky ne zdox. Klasna cyacka, stalevyj korpus, ale batarejku "jiv" - na 3-4 godyny ne vystachalo jaksho GPS vvimknuty.

                            >На тильній стороні звичайнісінького телефона пластикова бляшка з надписом GPS.

                            Ce antena GPS pryjmacha.

                            >Подібні цяцьки тепер вмонтовують в "наручний" годинник для особливо активних дітей, так що можна їхнє місцезнаходження визначити з точністю до будинка в будь-який час будь-де в світі.

                            A ce vzhe - melete shos. sygnal GPS nastilky slabyj sho navit jaksho u lisi nebo zakryte kronamy derev - to vzhe mozhe ne pracuvaty (GPS treba "bachyty" minimum 3 suputnyky dlya 2d coordynat, i 4 - dlya 3d.
                            Tak sho u budynku vono ne pracue. 100%. Ta i na vuzenkij vulyci ne duzhe stabilnyj pryjom.

                            >
                            > Доречно зауважити, що не всі стільникові провайдери мають розумні базові станції та не всі з них плятять за ліцензію використання сигналів GPS, відповідно їхні протоколи GPS координат не розуміють і такий сервіс не надається в принципі. Залишається можливість сервісу триангуляції, що все ж має прийнятну точність для деяких клієнтів.

                            A ce vzhe 110% melete. Sygnal GPS - free. Donedavna bulo tak zvane SA (selective availability) - dlya ne-vijskovyx u suputnykovyj sygnal vvodylas poxybka (shum) do 100m. Z 2000 roku - ii nema. Kupit sobi jakyj "Garmin" abo "Magellan" - i na zdorovja.

                            IMXO.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2004.02.28 | Нафта-Газ

                              Free немає нічого, хіба дощ.

                              > >Подібні цяцьки тепер вмонтовують в "наручний" годинник для особливо активних дітей, так що можна їхнє місцезнаходження визначити з точністю до будинка в будь-який час будь-де в світі.

                              > Tak sho u budynku vono ne pracue. 100%.

                              Під дахом очевидно не працює, так само як і радіоприймач в металевій каструлі.

                              > Sygnal GPS - free.

                              GPS не буде free, бо комусь же доведеться супутники запускати та експлуатувати :-) проте система оплати послуг GPS передавачів досить складна.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2004.02.28 | Горицвіт

                                він безплатний для користувача

                                Нафта-Газ пише:

                                > > Sygnal GPS - free.
                                >
                                > GPS не буде free, бо комусь же доведеться супутники запускати та експлуатувати :-) проте система оплати послуг GPS передавачів досить складна.


                                Систему GPS підтримує міністерство оборони США. Тобто вона не комерційна, і сигнал безплатний для всіх бажаючих.
  • 2004.02.25 | Роман ShaRP

    Про нові способи: правда, що Дудаєва засікли через мобілу?

    Звичайно, нові генії з*являють і з*являються, але поки що нові технології іграшок не такі вражаючі, як цілком реальні військові та спецтехнології.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.26 | Мартинюк

      Про це передавало ББС

      Про це передавало ББС зразу ж після смерті Дудаєва. Цікаві речі з того ж повідомлення - ракета правдоподібно американського виробницва, на думку оглядача ББС вона була просто передана росіянам американцями, оскільки використання цих спецракет санкціонував тоді особисто президент (Клінтон).

      До речі ніхто вже не памятає що буквально за тиждень -півтора до смерті Дудаєва, світ був шокований погрозою, яка йшла нібито особисто від Дудаєва, в якій західним країнам, що підтримують Росію пригрозили вжиттям атомних зарядів, які буцім то були в розпорядженні чеченців.
  • 2004.02.26 | Тестер

    Re: Залишилось небагато. Встановити частоту життєдіяльності

    кожного "щасливого" власника "мабіли". Вмонтувати в "мабілу" певний генератор, або просто надіти ошийники.
    І тоді по сигналу з вишки можна буде або призупинити на деякий час його функціонування, або просто ліквідувати. Перспективи відкриваються грандіозні... :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.26 | Navigator

      Ви правильно зрозуміли мій постинг про Великого Брата.

      Чи є небезпека?
      Читайте Біблію.
      Про число звіра і тд.
      Звір готовий.
      А Ви ?????????????????????????????????????????


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".