МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Shche odyn majachok Kuchvedchuku

03/11/2004 | Shooter
Ne domovytes'a z NU pro reformu - vazhkuvato bude jiji pryjn'aty...

Мер Омельченко відмовився від участі в політреформі, бо вона "надумана невідомо ким"

www.ПРАВДА.com.ua

Мер Києва Олександр Омельченко вважає, що проведена політреформа буде мати негативні наслідки для країни.

Про це він заявив у середу на нараді з питань місцевого самоврядування в Києві.

Київський міський голова Олександр Омельченко заявив, що пропозиція по проведенню політичної реформи – "це не парламентсько-президентська, не президентсько-парламентська і не парламентська система".

Говорячи про те, що з проведенням політичної реформи зміниться роль усіх галузей влади в Україні, Омельченко підкреслив, що політична роль президента підсилюється, незважаючи ні на що.

За словами київського мера, "політична реформа надумана невідомо ким і невідомо для чого проводиться". "Вона принесе народу України не об'єднання нації, а навпаки – роз'єднання", – заявив Омельченко.

За словами столичного мера, він не буде брати участь у проведенні реформи, оскільки не розуміє її.

Учасники консультативно-дорадчої наради з питань місцевого самоврядування висловили побоювання щодо введення пропорційної системи виборів в Україні.

На засіданні ради в середу голова Верховної Ради України Володимир Литвин висловися за те, щоб учасники наради внесли свої пропозиції до законопроекту про вибори народних депутатів, а також вибори в органи місцевого самоврядування, що будуть винесені на розгляд у сесійний зал суб'єктами законодавчої ініціативи.

За словами Литвина, не потрібно поспішати з прийняттям закону про вибори народних депутатів, оскільки необхідно добре продумати положення цього документа. "Загнали в політичну угоду і зараз штурмують" прийняття цього закону, підкреслив він.

На думку спікера, така поспішність із прийняттям цих законопроектів може свідчити про те, що наступним кроком стане проведення дострокових виборів в органи місцевого самоврядування, а також в усі виборні органи.

"Якщо ми будемо так поспішати, те нічого доброго з цього не буде", – підкреслив Литвин. У той же час, на думку спікера, якщо процес уже почався, то необхідно діяти в рамках закону.

У свою чергу глава комітету з питань держбудівництва і місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко (фракція БЮТ) розповів про підготовку законопроектів про вибори народних депутатів і їх розгляд в парламенті.

Матвієнко також висловив думку, що ряд положень законопроекту, підготовленого лідером фракції "Регіони України" Раїсою Богатирьовою і членом цієї ж фракції Сергієм Ларіним, можуть бути враховані при підготовці законопроекту до другого читання.
Зокрема, у законопроекті може бути врахована норма, що стосується формування списків політичних партій на регіональній основі.

За словами Матвієнка, на даний момент активна дискусія ведеться по питанню про прохідний бар'єр. Висловлюються пропозиції, як про збільшення цього бар'єра, так і зменшення.

Разом з тим, на думку Матвієнка, збільшення прохідного бар'єра до 6% для політичних блоків не буде стимулювати об'єднання політичних партій.

Виступаючи в ході наради, перший заступник голови Верховної Ради Криму Василь Кисельов підкреслив, що Крим ще не готовий до введення пропорційної системи, і попросив залишити в автономії мажоритарну систему виборів.

За його словами, таку систему можна було б залишити в Криму як експеримент, при цьому ввівши пропорційну систему виборів по всій Україні, і подивитися, який з парламентів через два роки після зміни системи виборів буде працювати краще.

Більшість учасників засідання висловили думку, що Україна поки не готова до введення пропорційної системи виборів.

Відповіді

  • 2004.03.11 | Franko

    Re: Shche odyn majachok Kuchvedchuku

    Так може ось чому стратеги НУ не хотіли сваритися з Омельченком і протестувати проти підвищення цін на транспорт?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".