МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розгул демократії в Росії

03/11/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як повідомляє УНІАН, щоб підвищити явку виборців на виборах Президента РФ 14 березня, регіональні власті Росії забороняють госпіталізувати хворих і саджати до СІЗО підозрюваних без відкріпних талонів для голосування. Про це повідомляють російські й закордонні ЗМІ.

Зокрема, як передає NEWSru.com, ГУВС Петербурга і Ленінградської області проявило турботу про забезпечення реалізації виборчих прав громадян, затриманих за підозрою або за обвинуваченням у здійсненні злочинів. Як повідомляє "Фонтанка.ру", з посиланням на Агентство журналістських розслідувань, ця категорія осіб не приймається в ізолятори тимчасового тримання і слідчі ізолятори, якщо вони не забезпечені відкріпними талонами для голосування.

Як повідомили в Міжрайонному ізоляторі тимчасового тримання, затриманим пропонується декілька варіантів вирішення ситуації: заповнити спеціальний бланк з довіреністю на отримання відкріпного талона на своїй виборчій дільниці й написати заяву з проханням видати цей талон; написати відмову від права брати участь у голосуванні; написати заяву з проханням зареєструвати його на тій виборчій дільниці, де розташована спеціальна установа, куди підозрюваного в здійсненні злочину доставлено.

Зазначимо, що за прогнозом глави Центрвиборчкому Олександра ВЕШНЯКОВА, явка виборців на виборах 14 березня становитиме не менше ніж 60%. Не виключено, що такий показник пояснюється саме добровільно-примусовим правом виборців у Росії брати участь у виборах Президента.

Журнал Focus також розповідає сьогодні про курйози російської виборчої кампанії. Так, міська адміністрація Хабаровська наказала лікарням приймати тільки пацієнтів з відкріпними талонами, щоб вони навіть на лікарняному ліжку виконали свій громадянський обов'язок і проголосували.

"Лікарів попросили гарантувати високу явку", - повідомило газету "Комерсант" джерело в місцевій адміністрації. Правда, після протесту правозахисників далекосхідним апаратникам довелося відмовитися від своїх планів.

Проте після цього власті Хабаровська наказали двом місцевим операторам мобільного зв'язку відправляти клієнтам текстові повідомлення з нагадуванням про необхідність проголосувати.

The Washington Post з посиланням на Radio Free Europe/Radio Liberty розповідає про аналогічний випадок в Краснодарському краї, де "для того, щоб гарантувати високу явку виборців на президентські вибори 14 березня, управління охорони здоров'я адміністрації краю наказало місцевим госпіталям не приймати пацієнтів, які не одержали відкріпних талонів у місцевих виборчих комісіях".

Заступник губернатора Краснодарського краю Мурат АХЕДЖАК прямо заявив, що їм наказано забезпечити "як мінімум 66%, інакше - розстріл", повідомляють "Вести".

Губернатору Нижнього Новгорода, за повідомленнями місцевої преси, наказано відзвітувати, як мінімум, за 70-відсоткову явку.

У Калінінграді влада планує продавати біля виборчих кабін продукти з 10-відсотковою знижкою.

Про подібні випадки раніше писала і британська газета The Times. За її даними, коли московська бізнес-вумен на ім'я Тетяна зателефонувала до районної ради, аби взнати, чи дана їй ліцензія на новий ресторан, до неї звернулися із дивним проханням. Ліцензія не проблема, сказав урядовець, але всі дуже зайняті президентськими виборами, що наближаються. Чи може вона привести на виборчі ділянки свого району 50 осіб? Тетяна, яка попросила не називати її справжнє ім'я, сказала: "Я не могла повірити своїм вухам. Це якось вже зовсім по-советські". У випадку з Тетяною місцеві урядовці просто намагалися "вкрасти" виборців в інших округах, щоб виконати планове завдання. Їй довелося попросити своїх родичів і співробітників узяти відкріпні талони і в неділю проголосувати в тому районі, де вона хоче відкрити ресторан. Їй сказали, що ліцензію вона одержить після того, як принесе в районну раду список із 50 імен. Тетяна коментує: "Все дуже просто, ти мені - я тобі. Здивувало мене те, що зазвичай вони вимагають гроші, а не голоси виборців. Здається, це знамення часу".

Водночас, глава ЦВК РФ О.ВЕШНЯКОВ застеріг від адміністративного тиску на виборців у ході кампанії з виборів Президента РФ.

Відповіді

  • 2004.03.11 | Navigator

    Про красиву вертикаль для влади і достойну горизонталь рівня жи

    Тя для електоратую
    Баланс в виборчій компанії президента Росії відновлено завдяки подвигу однієї простої й справедливої людини!
    Після багатомісячної безкоштовної компанії президента Путіна по "перезагрузці своєї матриці" на всіх каналах, зачищених від крамоли славними цекістами і чекістами, голова Центрвиборкому Вишняков, що ганяв всіх, крім пропутінських, довірених представників кандидатів в президенти - то за неправильні підписи, то за зайве слово, за день до закінчення агітаційної компанії навів кислотно-основний баланс у країні, заявивши прямо як Хакамада яка-небудь: "Да. Путіна було іноді многовато на екранах".
    В нинішніх умовах це подвиг рівновеликий Павлику Морозову.
    Силові КУЛАКИ можуть забити за батьку.
    Бо для чого ж так злобствувати?
    Самі повинні клепки в голові мати.
    Красиву вертикаль для влади побудувати набагато важче, як достойну горизонталь рівня життя для електорату.
    Тут залізо потрібне.
    Ну й гнізда для пророків.
    Динаміки всякі.
    Випромінювачі.
    Ракети безпорочні.
    Тут всім миром треба.
    І всією війною.
    А народ грибочками і й картопелькою легко прокормиться На своїх горизонтальниз сотках.
    І виборчу компанію схаває за милу душу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.11 | Тульский пряник

      Вертикаль вертикалью, а открепительные талоны здесь не причём

      Вы горизонталь себе можете и не выбирать, воспользовавшись своим гражданским правом не выбирать, я за Вас это сделаю легко и тогда Ваш "кіслотно-лужний баланс" будет зависеть уже от меня, а не от Вас.
      Касательно же открепительных талонов для заключенных и больных - так это, как раз таки демократическая практика - чтобы, находясь в больнице или в СИЗО, их голосом на участке НИКТО не мог воспользоваться.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.11 | Franko

        До демократії Вам так само далеко, як до чистої російської :-)

        НЕ МОЖНА ПРИМУШУВАТИ ЛЮДЕЙ ГОЛОСУВАТИ.
        RTFA: регіональні власті Росії забороняють госпіталізувати хворих і саджати до СІЗО підозрюваних без відкріпних талонів для голосування

        От якби ці хворі самі сказали, мовляв, я так хочу проголосувати, що в лікарню не ляжу, поки не проголосую - тоді Ваша репліка була би адекватною.

        > Касательно же открепительных талонов для заключенных и больных - так это, как раз таки демократическая практика - чтобы, находясь в больнице или в СИЗО, их голосом на участке НИКТО не мог воспользоваться.

        Проезжая мимо станции, у меня слетела шляпа (с)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.11 | Тульский пряник

          Re: Вам так нравится считать - считайте :-)

          Franko пише:
          > НЕ МОЖНА ПРИМУШУВАТИ ЛЮДЕЙ ГОЛОСУВАТИ.
          > RTFA: регіональні власті Росії забороняють госпіталізувати хворих і саджати до СІЗО підозрюваних без відкріпних талонів для голосування
          >
          > От якби ці хворі самі сказали, мовляв, я так хочу проголосувати, що в лікарню не ляжу, поки не проголосую - тоді Ваша репліка була би адекватною.

          Открепительный талон - это не "принудительное голосование", а возможность избирателя проголосовать на любом удобном для него участке или возможность того же избирателя НЕ ГОЛОСОВАТЬ по его усмотрению. Или у вас имеются сведения, что эти талоны изымаются насильсивенно?
          Представьте ситуацию, когда в день выборов больной\заключенный захочет проголосовать "Против всех" или за какого-то кандидата и не сможет этого сделать, поскольку место где он находится физически больница\тюрьма находится не на его избирательном участке, а открепительного талона у него нет.
          Вот это тогда и будет нарушением его гражданских прав. А то, что Вы говорите об открепительных талонах к нарушению процедуры голосвания никакого отношения не имеет.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.11 | Franko

            Давайте на прикладі

            Тульский пряник пише:
            > Franko пише:
            > > НЕ МОЖНА ПРИМУШУВАТИ ЛЮДЕЙ ГОЛОСУВАТИ.
            > > RTFA: регіональні власті Росії забороняють госпіталізувати хворих і саджати до СІЗО підозрюваних без відкріпних талонів для голосування
            > >
            > > От якби ці хворі самі сказали, мовляв, я так хочу проголосувати, що в лікарню не ляжу, поки не проголосую - тоді Ваша репліка була би адекватною.
            >
            > Открепительный талон - это не "принудительное голосование", а возможность избирателя проголосовать на любом удобном для него участке или возможность того же избирателя НЕ ГОЛОСОВАТЬ по его усмотрению. Или у вас имеются сведения, что эти талоны изымаются насильсивенно?

            Уявіть собі, що я людина:
            (1) хвора, потребую негайної госпіталізації;
            (2) узагалі не хочу голосувати.

            Що в цьому протизаконного і недемократичного? Для чого мені відкріпний талон, якщо я не хочу голосувати ВЗАГАЛІ? А може я хочу, щоб мій бюлетень сфальсифікували, чи ще щось - це моє священне право: проголосувати чи НЕ проголосувати.

            Якщо Ви мені покажете якусь норму, де сказано, що людина, яка НЕ хоче голосувати, ПОВИННА отримати відкріпний талон, я визнаю свою помилку (скорше необізнаність). Якщо такої норми нема - тоді мене ПРИМУШУЮТЬ робити те, чого я за законом робити НЕ ЗОБОВ"ЯЗАНИЙ.

            А це вже недемократично.

            > Представьте ситуацию, когда в день выборов больной\заключенный захочет проголосовать "Против всех" или за какого-то кандидата и не сможет этого сделать, поскольку место где он находится физически больница\тюрьма находится не на его избирательном участке, а открепительного талона у него нет.
            > Вот это тогда и будет нарушением его гражданских прав.

            Це буде його неорганізованість і забудькуватість - він сам не потурбувався про цей відкріпний талон. Влада не зобов"язана за нього турбуватися добровільно, і не має права за нього турбуватися примусово.
      • 2004.03.11 | Свинья на радуге

        В том случае, если...

        Тульский пряник пише:
        > Касательно же открепительных талонов для заключенных и больных - так это, как раз таки демократическая практика - чтобы, находясь в больнице или в СИЗО, их голосом на участке НИКТО не мог воспользоваться.

        Один момент:
        Демократическая - в том случае, если эти люди ИМЕЮТ ВОЗМОЖНОСТЬ воспользоваться своими голосами так как ОНИ ЗАХОТЯТ, тайным голосованием. Ответьте, пожалуйста - Вы верите, что тем кто там оказался со своими талонами, позволят голосовать тайно?
      • 2004.03.11 | Navigator

        Вм розумієте демократію синхронно з ідущими вмєстє.

        Демократія ж дещо інакше.
        Якщо не сказати що багато в чому протилежне.
        Закон зграї не закон для демократичного суспільства.
        І опозиція не ворог зграї, а добрий сусід.
  • 2004.03.11 | Eagle

    Re: Розгул демократії в Росії - Another perfect example of who P

    utin is. Appeared in "Le monde" today - the last paragraph (the article is quite interesting but have no time to translate it all):(

    "Being concerned about mobilizing the electorate in view of the 14th march, russian federal authorities have requested enterprises and governors of the regions to urgently solve the problems of wage and pension arrears. At universities and hospitals the population has learned that without a stamped "election book" they would not recieve any state assistance."

    So, the universities are also "secured".
    With these methods, why does he have to bother at all about the results?





    Assuré d'être réélu, M. Poutine renforce sa "verticale du pouvoir"
    LE MONDE | 10.03.04
    A cinq jours de l'élection présidentielle du 14 mars, le chef du Kremlin a nommé un nouveau gouvernement resserré et constitué de fidèles. Ecartant les derniers responsables de l'ère Eltsine, il consolide son emprise alors que le renouvellement de son mandat est acquis pour quatre ans
    Moscou de notre correspondante

    "Poutine a démontré son dédain complet pour l'institution des élections." Dans son salon d'un quartier huppé de Moscou, Irina Iassina, qui dirige la fondation Russie ouverte visant au développement de la société civile, réagissait ainsi, mardi 9 mars, à l'annonce du remaniement gouvernemental de Vladimir Poutine cinq jours avant l'élection présidentielle de dimanche 14 mars, qui, faute de concurrents sérieux, a pris les traits d'un plébiscite pour le chef du Kremlin.

    "Nous avons désormais un tsar, une monarchie. La "verticale du pouvoir" est établie, car il n'y a ni justice indépendante ni médias libres, aucun contre-pouvoir, ni à la Douma ni dans les régions, et avec le nouveau premier ministre -Mikhaïl Fradkov-, qui est un inconnu, l'exécutif est entièrement sous contrôle", argumente cette ancienne responsable de la banque centrale qui a rejoint, depuis quelques mois, une petite structure d'opposition radicale, réunissant une poignée de personnalités de l'"intelligentsia" libérale moscovite.

    Ce "Comité 2008", coiffé par le champion d'échecs Garry Kasparov, a appelé les électeurs à l'abstention. Ces opposants estiment que le jeu démocratique n'est plus qu'un exercice de façade. Aux côtés des partisans de l'oligarque emprisonné Mikhaïl Khodorkovski, ancien patron du géant pétrolier Ioukos, poursuivi pour fraude fiscale, ce "petit groupe d'amis et de connaissances", explique Irina Iassina, tente de cristalliser une opposition, pour l'heure microscopique à l'échelle du pays, pour horizon 2008 - fin prévue du second mandat de M. Poutine.

    Deux semaines après le brusque renvoi du premier ministre, Mikhaïl Kassianov, un des derniers de la "famille" Eltsine, Vladimir Poutine s'est attaché à former un cabinet sur lequel il aura clairement la haute main. C'est, avec 17 ministères au lieu de 30, un gouvernement "débureaucratisé", a-t-il expliqué. Une "illustration" de la "réforme administrative" en cours, a-t-il précisé. Les analystes économiques et investisseurs étrangers se sont dits aussitôt rassurés. Le premier ministre est secondé par un nouveau vice-premier ministre, Alexandre Joukov, un économiste apprécié des marchés. Les ministres partisans de réformes libérales - Guerman Gref, chargé du développement économique, et Alexeï Koudrine, aux finances, deux fidèles du chef de l'Etat - ont été maintenus.

    CONTRÔLE DIRECT

    Aucune rupture n'est observée, non plus, du côté des ministères dits de force (défense, intérieur, sécurité). Sergueï Ivanov, une vieille accointance de M. Poutine, issu du KGB, est maintenu à la défense ainsi que Sergueï Choïgou aux situations d'urgence. Ils sont rejoints à l'intérieur par un autre ancien du FSB, Rachid Nourgaliev. Par ailleurs, en transférant le ministre des affaires étrangères, Igor Ivanov, vers le Conseil de sécurité, Vladimir Poutine met fin au parcours d'un autre homme lige de l'époque Eltsine, Vladimir Rouchaïlo, longtemps lié au financier exilé à Londres Boris Berezovski. A la tête de la diplomatie russe, Igor Ivanov est remplacé par l'ambassadeur auprès de l'ONU, Sergueï Lavrov. Par son oukaze, Vladimir Poutine consolide aussi son contrôle direct sur les services secrets (FSB) et le contre-espionnage (SVR), qualifiés désormais de "services fédéraux".

    L'emprise du Kremlin sur les activités du cabinet - où M. Kassianov avait manifesté trop d'autonomie au goût du président - est renforcée par l'arrivée, à la tête de l'administration gouvernementale, d'un des poids lourds de l'administration présidentielle, Dimitri Kozak. La quarantaine fringante, maîtrisant les dossiers, marqué ni par des liens avec la "famille Eltsine" ni par des allégeances aux réseaux de l'ex-KGB, qui cherchent à étendre leur poids dans l'économie, Dimitri Kozak forme avec Alexandre Joukov le noyau dur des "Poutine boys" dans la nouvelle équipe dirigeante.

    Il n'empêche que les circonstances du soudain limogeage de M. Kassianov restent entourées de mystère. Ce dernier s'est épanché en off auprès d'un groupe restreint de journalistes russes, laissant entendre que "tout n'est pas aussi simple" que ne l'avait dit le président Poutine. L'hebdomadaire Moskovskie Novosti affirme que Mikhaïl Kassianov se serait opposé, début février, à ce que de prochaines privatisations dans l'aéronautique, les ports, les chemins de fer, les machines-outils, bénéficient "à des groupes proches des structures de force", groupes d'intérêts liés aux services secrets. Les relais de ces groupes au sein de l'administration présidentielle, Viktor Ivanov et Igor Setchine, auraient ensuite convaincu M. Poutine, sondages à l'appui, que le taux de participation à l'élection du 14 mars n'était "pas garanti", et qu'il valait mieux prévenir toute "redistribution des cartes politiques" au profit du premier ministre Kassianov.

    Soucieuse de mobiliser l'électorat en vue du 14 mars, les autorités fédérales russes ont sommé des entreprises et gouverneurs de régions de remédier en urgence à des problèmes d'impayés de salaires et de retraites. Dans des universités et des hôpitaux, des habitants ont, en outre, appris que, sans "carnet d'électeur tamponné", ils ne pourraient recevoir d'aides étatiques.

    Natalie Nougayrède

    • ARTICLE PARU DANS L'EDITION DU 11.03.04


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".