МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому б НУ не запропонувати мажоритарникам свій бартер?

03/26/2004 | 123
НУ може запропонувати мажоритарникам у відплату за провал рехворми повернення до змішаної системи виборів.

Навряд чи є щось, що цікавить депутата більше за можливість обратися знову. Якщо за списками кучмісти взяли 18%, то за округами - десь 75%. Це означає, що лише чверть мажоритарників-більшовиків має шанс потрапити до наступного парламенту за списками кучмістів. А три чверті - не мають. Це десь 125 депутатів -- в яких забирають шанс стати депутатами знову.

Досить домовитись хоча б з 40 з них, з третиною. Згідно з домовленостями, ці 40 не проголосують за реХВорму -- і рехворма провалиться. Якщо дивитися на голосування за пропорційний закон - 40 сміливих мають набратися. У відповідь НУ має гарантувати їм, що НУ+БЮТ дадуть свої 120 голосів за новий законопроект про вибори, який пізніше внесуть ці 40 депутатів.

Відповіді

  • 2004.03.26 | Shooter

    Повністю погоджуюся

    Більше того: 300 голосів за пропорційний закон отримати неможливо - значиться, Закон можна будь-коли переголосувати. Тому я би пропонував мажоритарникам за "завалення" реХВорми переголосування виборчого закону до ВР десь в грудні місяці за схемою: 75% пропорційних + 25% мажоритарних, причому в пропорційній частині бар'єр би встановив на 6%.

    З 20 мажоритарників би на це повелося - а цього би вистачило, щоб завалити реХВорму.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.26 | Олександр

      В грудні ?

      Shooter пише:
      >Тому я би пропонував мажоритарникам за "завалення" реХВорми >переголосування виборчого закону до ВР десь в грудні місяці
      Як кажуть росіяни "дорого яичко к Христову дню"... :)

      Зараз це болото проти кучминої воли перти не посміє. А в грудні...
      Кому вони будуть потрібні в грудні ? :)

      >З 20 мажоритарників би на це повелося - а цього би вистачило, щоб >завалити реХВорму.
      Якщо все буде так, як треба, то реХВорма стане історією вже 1 листопада 2004 року...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.26 | Shooter

        Угу

        Олександр пише:
        > Shooter пише:
        > >Тому я би пропонував мажоритарникам за "завалення" реХВорми >переголосування виборчого закону до ВР десь в грудні місяці
        > Як кажуть росіяни "дорого яичко к Христову дню"... :)
        >
        > Зараз це болото проти кучминої воли перти не посміє. А в грудні...
        > Кому вони будуть потрібні в грудні ? :)

        Є така штука - порядність називається. Теоретично би мала цінуватися (особливо в політиці).

        > >З 20 мажоритарників би на це повелося - а цього би вистачило, щоб >завалити реХВорму.
        > Якщо все буде так, як треба, то реХВорма стане історією вже 1 листопада 2004 року...

        Це Вам так хочеться. При перерозподілі виконавчої влади на користь канкрєтних бандюків борюкання між бандюкокомунобільшістю та демкоратичним президентом можуть тривати і два рочки...
  • 2004.03.26 | Олександр

    "НУ" має добрі позиції і на 100%-мажоритарних виборах...

    123 пише:

    >Навряд чи є щось, що цікавить депутата більше за можливість обратися >знову. Якщо за списками кучмісти взяли 18%, то за округами - десь 75%.
    >Це означає, що лише чверть мажоритарників-більшовиків має шанс >потрапити до наступного парламенту за списками кучмістів. А три >чверті - не мають. Це десь 125 депутатів -- в яких забирають шанс >стати депутатами знову.
    Так і прекрасно. Якщо кучманоїдів ми примусили вирити парламентську могилу для себе, то навіщо давати їм шанс врятуватися ? ;) Подумайте самі, наскільки чистішим стане парламент без цього кучманоїдно-мажоритарного бруду... Навіщо ці паразити українському народу ?

    Звісно, частина місць перейде комікам і социкам (ті знали, заради чого надривалися) :(, але проти тих є інші прийоми.

    >Досить домовитись хоча б з 40 з них, з третиною.
    1) Домовленості із залежними людьми нічого не варті: Кучма цикне - і вони тут же змінять свою позицію.
    2) Величезним плюсом "НУ" і блоку Тимошенко є якраз відсутність угод з цією шушваллю. Хай навіть часом і Бог милував... :) "Опозиція не торгує інтересами народу заради політичних вигод", - я дуже радий, що ми МОЖЕМО це сказати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.26 | 123

      Re: "НУ" має добрі позиції і на 100%-мажоритарних виборах...

      Олександр пише:
      > 123 пише:
      >
      > >Навряд чи є щось, що цікавить депутата більше за можливість обратися >знову. Якщо за списками кучмісти взяли 18%, то за округами - десь 75%.
      > >Це означає, що лише чверть мажоритарників-більшовиків має шанс >потрапити до наступного парламенту за списками кучмістів. А три >чверті - не мають. Це десь 125 депутатів -- в яких забирають шанс >стати депутатами знову.
      > Так і прекрасно. Якщо кучманоїдів ми примусили вирити парламентську могилу для себе, то навіщо давати їм шанс врятуватися ? ;)
      > Подумайте самі, наскільки чистішим стане парламент без цього кучманоїдно-мажоритарного бруду... Навіщо ці паразити українському народу ?

      Це називається - компроміс. Українському народу непотрібен, перш за все, Кучма і його режим. Рехворма - це пролонгація режиму Кучми, навіть не Кучми - Медведчука. Щоб блокувати реформу - правій опозиції потрібні союзники. Цими союзниками можуть бути лише мажоритарники.

      І ще. Ви не зважаєте одну важливу деталь. Йдеться лише про схему виборів - а не про продаж цим мажоритарникам місць в майбутньому парламенті. Їм буде надана можливість виграти мажоритарні вибори. Але виграти чесно - адже адмінресурсу та інших можливостей вигравати вибори нечесно після зміни влади в них не буде. Якщо воні здатні виграти вибори чесно - то вони мають право бути депутатами, незалежно від схеми виборів.

      > >Досить домовитись хоча б з 40 з них, з третиною.
      > 1) Домовленості із залежними людьми нічого не варті: Кучма цикне - і вони тут же змінять свою позицію.

      Ви не зрозуміли. Домовленість така: спочатку мажоритарники блокують реформу, потім опозиція підтримує мажоритарників. Мажоритарники не зможуть кинути опозицію - їх зобов*язання будуть виконані раніше ніж зобов*язання опозиції.

      Опозиція вже довела мажорам свою порядність - підтримуючи мажорів у небажанні приймати пропорційний закон, вигідний самій опозиції. Адже опозиція могла сказати більшовикам - давайте, ми проголосуємо, викіньте ці 3% і поставьте 5% (Малєнкович каже - такі пропозиції до опозиції були). Але опозиція так не зробила!

      > 2) Величезним плюсом "НУ" і блоку Тимошенко є якраз відсутність угод з цією шушваллю. Хай навіть часом і Бог милував... :) "Опозиція не торгує інтересами народу заради політичних вигод", - я дуже радий, що ми МОЖЕМО це сказати.

      Припинить. Питання виборчої схеми є технологічним питанням, а не інтересами народу. За умов демократичної законослухняної виконавчої влади виборча схема не є суттєвою взагалі. Тобто в інтересах народу - зміна влади в 2004, а не пропорційні вибори у 2006. За умови зміни влади в 2004 вибори в 2006 будуть демократичними незалжено від схеми їх проведення.
  • 2004.03.26 | Боровик

    Жвартуєте? (+)

    Так це саме пропонується бандюками. Невже це не очевидне?
    Ми ще побачимо як підтримується рехформа, а потім переголосовується закон про вибори на користь мажоритарки.
    Цікаво виглядатимуть ті, хто вірить в рехформу і закон про пропорційні вибори одночасно.
    Для того щоб провести рехформу потрібна видимість легітимизації, тому і юзають сансаніча. Для переробки закону сансаніч вже не буде потрібним.
    Поки що все іде за планами влади. Влада навіть підібрала терміни прийняття закону в той момент, коли пробдематичним є повне блокування роботи ВР аж до розпуску і перевиборів.
    Якби так закон про пропорційні вибори був прийнятий рік тому, то ми вже мали б інший парламент.
    При всіх нехзроучних розкладах, зараз один з раціональних кроків опозиції - зразу після підписання закону Кучмою повнісю блокувати парламент і добиватись перевиборів парламету вже восени.



    123 пише:
    > НУ може запропонувати мажоритарникам у відплату за провал рехворми повернення до змішаної системи виборів.
    >
    > Навряд чи є щось, що цікавить депутата більше за можливість обратися знову. Якщо за списками кучмісти взяли 18%, то за округами - десь 75%. Це означає, що лише чверть мажоритарників-більшовиків має шанс потрапити до наступного парламенту за списками кучмістів. А три чверті - не мають. Це десь 125 депутатів -- в яких забирають шанс стати депутатами знову.
    >
    > Досить домовитись хоча б з 40 з них, з третиною. Згідно з домовленостями, ці 40 не проголосують за реХВорму -- і рехворма провалиться. Якщо дивитися на голосування за пропорційний закон - 40 сміливих мають набратися. У відповідь НУ має гарантувати їм, що НУ+БЮТ дадуть свої 120 голосів за новий законопроект про вибори, який пізніше внесуть ці 40 депутатів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.26 | Shooter

      Не скажіть

      Боровик пише:
      > Так це саме пропонується бандюками. Невже це не очевидне?

      Зачєм?
      Електоральне поле бандюків обмежене. Тому "три главних бандюка" зовсім не зацікавлені ділитися з братанами по цеху. Та й 3%, думаю, - то була уступка днєпровським, яким 4% було би набрати майже нереально.


      > Ми ще побачимо як підтримується рехформа, а потім переголосовується закон про вибори на користь мажоритарки.

      Вряд чи. Максимум - 125 людей.
    • 2004.03.26 | 123

      Re: Жвартуєте? (+)

      Боровик пише:
      > Так це саме пропонується бандюками. Невже це не очевидне?
      > Ми ще побачимо як підтримується рехформа, а потім переголосовується закон про вибори на користь мажоритарки.

      Ви хочете сказати -- що бандюки пропонують мажорам те саме, тобто повернення до мажоритарки? Відзначте, мажоритарні вибори _потрібні_ лише 125 депутатам з 450. Решта - або проти, або її пофіг (тобто проходять що так, що едак). Без опозиції (яка вся буде проти повернення), аграрників і СДПУо -- повернення не буде.

      Кому повірять мажоритарники (що їм дадуть голоси за повернення до мажоритарки) - Ющенку чи Медведчуку? Судячи з того, що мажори (навіть такі як Волков і Франчуки) все же чинили спротив пропорційному закону, вони Медведчуку не надто довіряють.

      І є ще проблема, якщо мажори повірять Медведчуку і голосуватимуть за реформу, сподіваючись на скасування пропорційних виборів після цього. Адже в новій конституції зазначено що вибори в 2006 році проходять пропорційними. А це скасувати буде неможливо. Договір з Ющенко цього недоліку не має.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.28 | Andrij

        Вибори в 2006.

        123 пише:
        > І є ще проблема, якщо мажори повірять Медведчуку і голосуватимуть за реформу, сподіваючись на скасування пропорційних виборів після цього. Адже в новій конституції зазначено що вибори в 2006 році проходять пропорційними.

        Хто заважає більшості змінити закон про вибори на чисто мажоритарну систему та провести самі вибори в 2005? Вибори в 2006 році таким чином просто не відбуваються. Більш того, з 75% більшістю можна потім підправити Конституцію. На приклад, замість однорічної програми уряду приймати п'ятирічну.
  • 2004.03.26 | 123

    Досвідчений Волков не вірить в те,що його інтереси врахують

    І це Волков - не якийсь там депутат, який невідомо звідки взявся.

    Очевидно, Волков знає - відкату назад до мажоритарки вже не буде. Інакше б він таку активність не здійснював. А він відверто каже: тепер (після ухвалення закону) він готовий вийти з "більшості". Тобто йти на співпрацю з опозицією.

    І я добре пам*ятаю реверанси Волкова щодо Ющенка...

    http://www.tribuna.com.ua/politics/2004/03/26/1302.html
    Александр Волков: Мажоритарщики увидели, что их спускают в унитаз

    Евгений КУЗЬМЕНКО [26.03.2004]

    Если бы существовал парламентский знак отличия "Заслуженный мажоритарщик Украины", главным претендентом на его получение стал бы Александр Волков. Энергии, выказываемой Александром Михайловичем в деле отстаивания интересов парламентских мажоритарщиков, хватило бы, кажется, на целую фракцию одномандатников. О перспективах создания такой фракции, а также о мрачном будущем депутата-мажоритарщика в свете принятия Закона о выборах народных депутатов на пропорциональной основе мы поговорили с одним из самых колоритных персонажей Верховной Рады.
    Разговор состоялся в день голосования по злополучному закону и начался с эмоционального монолога Александра Михайловича, разгневанного несознательностью большей части депутатов-мажоритарщиков.
    -С «пропорционалкой» мажоритарщики стопроцентно потеряют возможность попасть в парламент следующего созыва, - возмущается Волков. - И те из них, кто собирается голосовать за этот законопроект, должны понять: мест в партийных списках на всех не хватит! Там есть свои лидеры, там есть свои боссы! Там хватает людей, которых можно поставить в проходной список. Мажоритарщикам там места не будет, а если и будет, то, извините, это будет стоить очень и очень дорого. А у некоторых нет ни денег, ни ума для того, чтобы это сделать. И пусть они подумают: ведь если у них есть свой округ, они могут приехать к людям, с которыми раньше работали. Есть много депутатов, которые два раза прошли в парламент по одному и тому же округу! И есть 90% гарантии того, что они пройдут там еще раз. А вот когда этот закон вступит в силу, в 2006 году они будут стоять на коленях перед партийными лидерами и проситься: я ж депутат! Возьмите меня! То есть будут обращаться к партийному боссу, а не своему избирателю! И будет такой депутат представителем одного-единственного человека - лидера партии. Без прав, без ничего! Придет туда, сядет, ему скажут как нажимать кнопки. Один раз не нажмет или скажет "а у меня другая позиция" - его оттуда вышвырнут! Потому что так прописано в законе: или он выходит сам, или его исключают. И аннулируют его депутатские полномочия.

    -Создание фракции мажоритарщиков прогнозируется уже не первый месяц, причем именно вас, как человека, чрезвычайно последовательно отстаивающего их интересы, прочат в руководители этого образования...

    -Дело в том, что некоторые мажоритарщики увидели, что их спускают в унитаз и что с ними никто не считается. Приведу пример: сегодня собирается большинство, собирается в составе руководителей депутатских групп и фракций. Но 23 внефракционных депутатов (в основном мажоритарщиков) никто никуда не приглашает. Но при этом их заставляют голосовать.
    А я бы обратил внимание вот на что: сегодня в состав парламентского большинства входят 238 депутатов. Если из этого числа вычесть 23 - большинства нет!
    Поэтому сегодня эти люди хотят объединиться в единую силу. Они пока не собираются выходить из большинства, но они хотят, чтобы с ними считались, чтобы их голос был услышан. Если он не будет услышан - ответным шагом будет выход из большинства (не противостояние, а только выход) - и тогда они ЗАСТАВЯТ считаться с ними! Тогда их будут приглашать на заседания, куда угодно.

    -Вы об этом говорите уже довольно давно...

    -Я этот вопрос поднял еще год назад! Тогда депутаты думали, что проедут на саночках по снегу. Видите, пока петух не клюнул - ничего не происходило, а как грянул гром - тогда они стали объединяться. Если бы они сделали это год назад - сегодняшней ситуации не было бы.

    -А кто заставляет голосовать - администрация президента?

    -Это вопрос не ко мне.

    -Вы считаете, что выход депутатов из групп Гавриша и Губского - звенья одной цепи?

    -...этот процесс будет продолжаться. Более того, скажу вам: если этот закон все таки будет принят - а это будет издевательство над депутатами-мажоритарщиками - станут возможны необратимые процессы.

    -Какие именно?

    -Ну, вплоть до того, что мажоритарщики могут выйти из большинства и развалить его.
  • 2004.03.26 | Максим’як

    Re: Ідея не є коректна і вона не для Ющенка. А реформи не буде.

    Перше, вона аморальна, з т.з. позиції Ющенка.

    Друге, реформи і так не буде. Бо судячи із ситуації, вона влади за режимом не збереже.

    Стосовно мажоритарників, то тут питання грошей (заробітку), а не бажання у майбутньому стати ще раз депутатом.

    Той з мажоритарників, хто має потенціал стати депутатом, легко знайде собі місце у партійних списках.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.27 | 123

      Re: Ідея не є коректна і вона не для Ющенка. А реформи не буде.

      Максим’як пише:
      > Перше, вона аморальна, з т.з. позиції Ющенка.

      В чому тут аморальність?
      >
      > Друге, реформи і так не буде. Бо судячи із ситуації, вона влади за режимом не збереже.

      Мій план - на випадок, якщо реформа таки буде. Якщо її не буде - то й план буде непотрібен.

      > Стосовно мажоритарників, то тут питання грошей (заробітку), а не бажання у майбутньому стати ще раз депутатом.

      Ви заперечуєте наявність в них такого бажання?

      > Той з мажоритарників, хто має потенціал стати депутатом, легко знайде собі місце у партійних списках.

      Я навів математичні розрахунки. При теперішньому рейтингу влади у списках не вистачає місця для 125 мажоритарників-більшовиків.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.28 | С.В.

        Re:

        Якщо реформа буде,то змішаний закон вже суперечитиме конституції,а тим більше мажоритарний. Ющенко не може до того ж міняти позицію на 180 градусів у цьому питанні. Принаймні так швидко. Хоча через деякий час цілком може,якщо влада поміняється,адже у кінцевому рахунку пропорційний закон із закритими списками й імперативним мандатом є недемократичним. А на тактичний союз із мажоритарниками слід було йти (якщо йти взагалі) ще принаймні півроку тому. Після прийняття закону вже пізно. Тепер у мажоритарників немає навіть мотиву завалити реформу. Залишається розрахунок лише на текстові непорозуміння, але це надто непевно (щодо завалу реформи). А "живі" гроші для них,певен,важливіші за примарну навіть за умов мажоритарного закону перспективу бути обраним ще,особливо якщо сума достатня.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.28 | Максим’як

          Re: Втілення реформи не залежить від можоритарників чи соціаліст

          Втілення реформи не залежить від можоритарників чи соціалістів - це залежить від того, як у Москві вирішуть.

          Якщо у Україні впроваджуватиметься надзвичайний стан, то для цього потрібен Росії "диктатор" із усіма повноваженнями, бо інакше, перенести вибори до 2006 року буде просто не можливо. Тому, про реформу можуть просто у квітні "забути".
        • 2004.03.28 | 123

          Ви зовсім не зрозуміли

          С.В. пише:
          > Якщо реформа буде,то змішаний закон вже суперечитиме конституції,а тим більше мажоритарний.

          Ще раз. Пропозиція полягає в тому, що мажоритарники завалюють голосування по реформі, так що не знаходиться 300 голосів для її втілення, а у відповідь НУ дає свої голоси за виборчий закон, який влаштовує мажоритарників.

          Тобто якщо буде змішаний закон - то тільки тоді, якщо не буде реформи. Немає жодної суперечливості.

          > Ющенко не може до того ж міняти позицію на 180 градусів у цьому питанні.

          Вже поміняв - НУ активно виступала проти пропорційного закону, пояснюючи, що це необхідно для блокування реформи. Треба просто продовжувати цю лінію.

          > Принаймні так швидко. Хоча через деякий час цілком може,якщо влада поміняється,адже у кінцевому рахунку пропорційний закон із закритими списками й імперативним мандатом є недемократичним.

          Так це й буде лише через деякий час. Адже доки Ющенко не э президентом, НУ+БЮТ не можуть гарантувати прийняття прийнятного для мажоритарникыв закону, тому що Кучма його зможе ветувати.

          До того ж час повернення змышаноъ системи не э принциповим для жодної зі сторін -- лише б це було до 2006 року.

          > А на тактичний союз із мажоритарниками слід було йти (якщо йти взагалі) ще принаймні півроку тому. Після прийняття закону вже пізно. Тепер у мажоритарників немає навіть мотиву завалити реформу.

          Так от я й пропоную зробити їм мотив.

          > Залишається розрахунок лише на текстові непорозуміння, але це надто непевно (щодо завалу реформи). А "живі" гроші для них,певен,важливіші за примарну навіть за умов мажоритарного закону перспективу бути обраним ще,особливо якщо сума достатня.

          Думаю, це стереотип. Ну, скажімо, якщо взяти Волкова. Ну навіщо йому хабари живими грошима? У сотні мажоритарників нема абсолютно ніякого інтереса в хабарах живими грошима.
  • 2004.03.26 | Len

    Re: вспоминая старый анекдот!

    Вельмишановное панство ! Вспоминается старый анекдот. Мыши, возмущенные кошкой, провели собрание с повесткой дня : как нейтрализовать кошку.
    И вышел самый умный и предложил: "Давайте кошке повесим на макушку головы колокольчик. Колокольчик будет звенеть при приближении кошки и мы будем спасаться бегством.". После такого предложения мыши устроили бурную овацию автору. И только один старый мышь прервал и говорит : "А теперь кто предложит как повесить колокольчик? Кто возьмется это сделать???".

    Гробовое молчание.

    Вопрос к автору : каким образом сделать " повернення до змішаної системи виборів.".

    Как это можно сделать ??? Против будут и СПУ и КПУ и СДПУ(0) и большинство . Этот вопрос не только нельзя вернуть обратно но и даже выставить на повестку дня этой сессии.
    Думать надо , господа пикейные жилеты!!
    С уважением Len Кобелюха 26 марта 2004 года. г. Киев
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.27 | 123

      Дуже просто

      Len пише:

      > Вопрос к автору : каким образом сделать " повернення до змішаної системи виборів.".

      Зацікавлені 30-40 мажоритарників просто внесуть свій проект закону.

      > Как это можно сделать ??? Против будут и СПУ и КПУ и СДПУ(0) и большинство . Этот вопрос не только нельзя вернуть обратно но и даже выставить на повестку дня этой сессии.

      Наскільки я знаю, зміни в закон можна приймати так часто як цього хочеться.

      За закон проголосують БЮТ+НУ+125 мажоритарників, яким не вистачає місця списках. Разом це - 245 депутатів. А президент Ющенко підпише цей закон.
  • 2004.03.27 | Andrij

    Їм вже запропонували бартер, тільки не НУ

    "Бартер" дуже простий. Сьогодні голосуємо за кучмівську реформу, завтра переголосовуємо закон про вибори. На 100% мажоритарну основу. Ваш бартер виглядає дуже бідно в порівнянні з цим.


    123 пише:
    > НУ може запропонувати мажоритарникам у відплату за провал рехворми повернення до змішаної системи виборів.
    >
    > Навряд чи є щось, що цікавить депутата більше за можливість обратися знову. Якщо за списками кучмісти взяли 18%, то за округами - десь 75%. Це означає, що лише чверть мажоритарників-більшовиків має шанс потрапити до наступного парламенту за списками кучмістів. А три чверті - не мають. Це десь 125 депутатів -- в яких забирають шанс стати депутатами знову.
    >
    > Досить домовитись хоча б з 40 з них, з третиною. Згідно з домовленостями, ці 40 не проголосують за реХВорму -- і рехворма провалиться. Якщо дивитися на голосування за пропорційний закон - 40 сміливих мають набратися. У відповідь НУ має гарантувати їм, що НУ+БЮТ дадуть свої 120 голосів за новий законопроект про вибори, який пізніше внесуть ці 40 депутатів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.28 | 123

      Прочитайте інтерв*ю Волкова

      І подивіться на голосування впливових мажоритрників по пропорційному закону. І почитайте інтерв*ю Кравчука - який сказав "а який сенс мажоритарникам валити реформу - якщо закон про вибори все одно вже прийнятий?".

      Ніхто нічого мажоритарникам не обіцяв - це очевидно з наведеного вище.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.28 | Andrij

        Справа не в мажоритарниках

        Справа в тому, що без мажоритарної системи теперішній владі просто не вижити. І Кравчук, і всі більшовики це прекрасно розуміють. Отже, мажоритарна система буде втілена. Не зараз, трохи згодом, після голосування СПУ та КПУ за проект 4105. Які існують гарантії, що наступні вибори до ВР будуть пропорційні? Абсолютно ніяких. Є речення в проекті 4105 про пропорційні вибори в 2006 році. Чому тільки 2006? Ну а якщо вибори будуть раніше, тоді що? Уявіть собі ці мажоритарні вибори з абсолютною владою Януковича.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.28 | 123

          Справа саме в них - бо вони не задоволені змінами

          Змінами у системі влади, зокрема - пропорційними виборами. І НУ+БЮТ не задоволені змінами у системі влади. Тому НУ+БЮТ і мажоритарники, за великим рахунком, мають спільну мети - не допустити змін. Разом вони мають більшість у ВР. І саме це я пропоную використати.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.29 | Andrij

            Ну так це не важко змінити назад

            Зміна закону про вибори вимагає простої більшості. Для цього не потрібна ніяка НУ. Додайте сюди абсолютну владу КМ, держадміністрації, і жодний кучмівський мажоритарнк від цього не відмовиться. Від цього не відмовиться навіть Кучма. Вибори до ВР за переголосованим законом можна зробити вже цього року.

            Скоріш за все переголосування відбудеться цього року, бо інакше його може заветувати новий президент. Отже, графік дуже простий. Березень-квітень -- прийняття нової конституції. Квітень-липень -- зміна закону про вибори до ВР на чисто мажоритарну систему. Липень-вересень -- голосування за нові вибори до ВР. Далі вибори до ВР разом з виборами президента. Ці вибори для більшості краще зробити за правління Кучми, але можна й за правління Януковича.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.03.29 | 123

              Вкотре:фактом є те, що мажоритарники не вірять

              в те, що закон буде переголосований кучмістами. Тобто їм цього ніхто не обіцяв.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.03.29 | Предсказамус

                Это не факт

                Не думаю, что о таких планах (переголосовать) кто-то стал бы говорить вслух до прохождение реформы.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.03.29 | 123

                  Саме факт

                  Див. результат голосування по закону. Десь 40-50 мажоритарників саботували дуже важливий для кучмістістів законопроект.

                  Також я схильний називати фактом висловлену публічно оцінку тому, що відбувається, багатьма депутатами. Наприклад, Волковим. А також вихід 7 мажоритарників зі своїх фракцій. Це теж факт.

                  Предсказамус пише:
                  > Не думаю, что о таких планах (переголосовать) кто-то стал бы говорить вслух до прохождение реформы.

                  Ще раз о суті моїй пропозиції: блокування реформи з боку мажоритарників у обмін на підтримку НУ+БЮТ змішаного закону.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.03.30 | Предсказамус

                    Мухи отдельно, колбаса отдельно

                    123 пише:
                    > Див. результат голосування по закону. Десь 40-50 мажоритарників саботували дуже важливий для кучмістістів законопроект.
                    Это факт.

                    > Також я схильний називати фактом висловлену публічно оцінку тому, що відбувається, багатьма депутатами. Наприклад, Волковим. А також вихід 7 мажоритарників зі своїх фракцій. Це теж факт.
                    Да, и это факт.

                    Только не факт, что у власти отсутствует план возврата к смешенной форме. Мажоритарщикам позволили не голосовать за закон потому, что их голоса не были критичными. Волков систематически о чем-то высказывается, но всерьез расчитывать на его искренность можете разве что Вы.
                    Постарайтесь отличать факты от выводов и все станет на место.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".