МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори без виборів в Ромнах

03/27/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Майдан продовжує слідкувати за розвитком ситуації в Ромнах (Сумська область) довкола виборів міського голови. Як ми повідомляли напередодні, територіальна виборча коміcія звернулась до суду із заявою про зняття з реєстрації кандидата на посаду міського голови, соціаліста Олексія Біловола, якого підтримують чотири опозиційні сили («Наша Україна», КПУ, БЮТ, СПУ).

Як сьогодні повідомляє прес–центр Сумського ОК СПУ, 26.03.04. о 21.00 в м. Ромни під головуванням голови Зарічного в м. Суми місцевого суду О.Бондаря відбулося виїзне засідання суду. Розглядалася заява Роменської територіальної виборчої комісії про встановлення факту порушення кандидатом на посаду міського голови м.Ромни О.Біловолом виборчого законодавства.

Приводом для звернення комісії до суду стала стаття “Битва за Ромни”, що була надрукована у газеті “Товариш” , а саме вислів авторів статті Олександра Курінського та Віталія Варбанця про те, що О.Біловол був звільнений з посади голови Роменської райдержадміністрації “...через свої політичні переконання.”

Суд вбачає у цьому надання кандидатом завідомо неправдивої інформації про себе суб’єктам виборчого процесу, так як офіційно О.Біловол був звільнений “ за недоліки у роботі”. Суд не взяв до уваги заяву кандидата та його адвоката про те, що у газеті надруковані не слова О.Біловола, а думка журналістів.

Під покровом ночі, близько 24.00 год. 26.03.04 суд виніс рішення про встановлення факту порушення виборчого законодавства О.Біловолом.

27.03.04 о 7.30 год. відбулося засідання Роменської територіальної виборчої комісії, де розглядалося питання про зняття О.Біловола з реєстрації. 12 членів комісії з 14 проголосували за зняття зазначеного кандидата з реєстрації.

На 9.00 год. у м.Ромни біля будинку міськвиконкому ( там же розташована виборча комісія ) розпочалася стихійна акція протесту на підтримку О.Біловола.

Таким чином у виборчих бюлетенях залишилися прізвища 2-х представників “ донецького гауляйтера у Сумській області” В.Щербаня – першого заступника голови обладміністрації М. Соколова та давнього соратника по донецькому регіону М. Калашника. Отже, роменцям пропонують “вибори без вибору”, саме так, як це було на виборах міського голови м.Суми у травні 2003 року.

Відповіді

  • 2004.03.27 | Горицвіт

    Знятий кандидат має найбільші шанси (/)

    Повідомляється, що Олексій Біловол має найбільшу популярність серед всіх кандидатів.

    ---------------------------
    http://dancor.sumy.ua/artic.php?p=950

    Чи стануть Ромни лівобережним Мукачевом?
    11.03.2004
    18 квітня 2003 року відбудуться вибори міського голови в м. Ромни Сумської області.


    18 квітня 2003 року відбудуться вибори міського голови в м. Ромни Сумської області. В боротьбі за посаду мера змагаються дві протилежні сили – висуванець тристоронньої опозиції (СПУ, «Наша Україна» та БЮТ) - Олексій Біловол, який має найвищий рейтинг довіри у жителів міста, та два кандидати від обласної влади – заїжджій «варяг» з Донеччини Микола Калашник, що встиг вже попрацювати головою Роменської райдержадміністрації і нині незаконно виконує обов’язки мера міста, та Микола Соколов – заступник голови облдержадміністрації - Володимира Щербаня, якому скоріше за все буде відведена роль статиста. Прикметно, що фактично усунулись від боротьби комуністи і прогресивні соціалісти, які на минулих парламентських виборах значно втратили в цьому, як вважалося своєму регіоні. Натомість, по Роменському виборчому округу перемогли «Наша Україна» - 31,5% та СПУ - 22%.

    Факт проведення виборів в Ромнах, певним чином, став несподіванкою для регіонального політикуму, адже попередній мер Микола Лаврик, колишній керівник крупного в місті підприємства, повністю задовольняв апетити донецької команди, що прийшла в область п’ять років тому, після того як область очолив Володимир Щербань, і яка значно кадрово підсилилась останніми роками. Ймовірно, що Володимира Петровича вже не задовольняють місцеві лідери які мають незалежні від нього контакти та впливи, і він вирішив поставити на стовідсотково своїх. Подейкують, що саме після його безпосереднього тиску на мера підкріпленого аргументами у вигляді КРУ, податкової та інших контролюючих органів, колишній мер, як до речі і його попередник, «добровільно» склав свої повноваження. Ситуація для Сумщини типова. Рік тому, навіть мер Сум, Олександр Андронов, що переконливо переміг ставленика донецьких і третій термін підряд став мером обласного центру, був змушений піти у відставку, не витримавши постійного тиску з боку обласної держадміністрації.

    Взагалі, для обласної влади контроль над 70 тисячним містом не мав би такого принципового значення, якби не стратегічне значення міста, як одного з центрів опозиційних впливів в області, нафтогазоносні родовища навколо міста, та пов’язана з ними інфраструктура, за яку постійно ведеться боротьба сильних світу цього. Та і друге за потужністю промислове місто півдня області Охтирка, що також «стоїть» на нафті контролюється мером «нашоукраїнкою» Іриною Демченко, яка на даний момент ще змогла встояти у протистоянні з обласною владою. Слід згадати і фактор боротьби за впливи на президента, бо есдеки змогли «розрулити» для себе ситуацію з Мукачевом, тому претензійному Щербаню треба довести власну спроможність перед могутніми конкурентами за місце на майданчику президентської уваги.

    В разі ж перемоги опозиційного кандидата, Володимир Петрович буде виглядати «опущеним» перед своїми більш іменитими поплічниками справ електоральних. Ну і не гріх було б опробувати і традиційні схеми досягнення виборчих результатів, напередодні президентських перегонів, незважаючи, звичайно, на їх невідповідність чинному законодавству. Всі пам’ятають, як за три дні до виборів міського голови м. Суми був знятий під надуманим приводом соціаліст Сергій Клочко - найвірогідніший кандидат на цю посаду.

    Що зроблено?

    В грудні 2003 року міська Рада м. Ромни прийняла рішення про проведення виборів міського голови 28 березня 2004 року. Згідно законодавства, 10 січня 2004 р. сформовані дільничні виборчі комісії. Судячи з усього, потрібної «ретельності» з боку влади при доборі кандидатур до складу ДВК, не було допущено, і 11 лютого 2004 р. виконком скасовує своє рішення і вимагає створення нових комісій.

    23 лютого такі комісії були ним створені, але вибори мають відбутися 28 березня і всі терміни, відповідно, вже не витримані. Зрозумівши, що лишку дали, влада приймає інше рішення – перенести вибори на 18 квітня. Територіальна комісія навіть вимагала у кандидатів повторно зареєструватись! А якщо кандидат зареєстрований у середині лютого, розпочав агітацію, а тепер на початку березня пройшов повторну реєстрацію, то як вважати проведення ним агітації, до повторної реєстрації, порушенням закону чи ні?

    План, по якому діють владні комбінатори, досить простий – спочатку змінили склад ДВК, до яких ввійшли лише 28 представників опозиційних сил з більш як сотні запропонованих, потім створюється юридична колізія, завдяки якій майбутній мер буде в підвішеному стані і його доля можливо буде вирішена яким-небудь «кацапєтовським» районним судом.

    Штаб Олексія Біловола очікує рішення суду по відміні незаконних рішень місцевої влади і планує проведення виборів 28 березня 2003 року, але не виключає можливості і варіанта з 18 квітням.

    Звернення депутатів соціалістів до Генеральної прокуратури «отрезвило» роменських чудотворців. За останніми даними, дата виборів залишилась незмінною - 28.03.2003.

    «Для мене ці вибори є знаковими. Я намагаюсь на всіх рівнях привернути увагу до цих подій, - говорить Олексій Біловол. Зараз йде битва за місто і я вважаю, що це має бути плацдарм, який нам слід завоювати. Вибори на місцях – це показник сили опозиційних партій. І я хочу перемогти на виборах не лише для того, щоб стати мером, а для того щоб показати народу що він може вибирати».

    Олег Медуниця, експерт Центру досліджень регіональної політики з політичних питань, м. Суми, 10.03.2004 р.
    ----------------------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".