МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сорос, як гарант українського гаранта.

04/03/2004 | Максим’як
Сорос, як гарант українського гаранта.
Максим’як О.

Про пана Сороса ми знаємо досить мало в Україні. Але дві сторни його діяльності у загальних і розпливчатих деталях є дуже добре відомі.

Чули, що він став мільярдером шляхом успішних фінансових операцій (інші кажуть підступних фінансових махінацій). Одні подейкують, що він першим летить, як стерв’ятник туди, де хтось на ладан дише, щоб вихопити найласіший шматок. Інші, кажуть, що його поїздки провіщають падіння диктатур.

Чули, що він є філантроп, тобто безкорисливо допомагає людям. Тут, власне, головна загадка, бо багато осіб у світі і просто поряд нас безкорисливо допомагають іншим. Якщо у вас є тільки 100 гривень і ви ці 100 гривень віддали сусідці на ліки, думаючи, що якось буде і завтра Бог щось пошле і вам, то у випаку пана Сороса ця ситуація виглядала б дуже комічно. Так само би виглядала комічною ваша любов до ближнього, коли б ви вирішили сусідці на лікування пожертвувати півкопійки зі своїх 100 гривень - таки щось пожетвували, але нічого не втратили, але формально ви вже є філантроп. Колись мені зустрівся у літературі такий історичний випадок, про лихваря з часів тридцятилітньої війни, який розорив тисячі людей (у ті часи прирік на гарантовану смерть), але він залишився у історії, як філантроп, бо для кількох вцілілих від смерті він збудував притулок і безкоштовно утримував їх до смерті. Ці приклади розкривають двояку суть, приховану у слові філантроп – у одному випадку йдеться про любов до ближнього, а у іншому про купівлю формальної вивіски «філантроп».

Пан Сорос може і виглядав би для нас і далі суб’єктом побічної цікавості, як би не його приїзд в Україну перед її роздиранням на шматки. Але і це не так важливо було б, коли б ми не довідалися з його слів, про його «український світогляд». Після куцого повідомлення "у п'ятницю вдень Сорос відлетів з Києва. Останнє з численних інтерв'ю він дав "Українській правді", перед мною постав образ дріб’язкової, мстивої, користливої людини. Я був шокований простотою його відповідей на запитання журналіста, у таких випадках кажуть не те, що без дипломатичності, а без будь-яких церемоній.

УП: Ви знаєте, є інформація, що студентів, які атакували вас під час форуму в Києві, відрахували з університету "КПІ"...
Сорос: Вони на це заслуговують.

Я шокований. Ніколи не був прихильний до «братчиків» Корчинського, але пан Сорос згоджується із незаконними переслідуваннями студентів. Ніколи ще у світі не було випадку, щоб політик серйозно ставився до таких «тортометань». Це є дрібний хуліганський вчинок і найбільше покарання – це кілька діб, бо здається ще не приходилося чути, щоб хтось вимагав відшкодувань за пошкоджений одяг, я вже не кажу про моральні збитки. Минулого року нижегородський мер у Росії особисто звертався у прокуратуру, щоб проти «лимонівки», яка кинула у нього тортом, закрили всі справи, бо він не має жодних претензій. Мабуть, російський мер не має мільярдів доларів і тому є більш демократичних поглядів.

Стосовно української політики, то тут ми отримуємо не менш шокуючі висновки. Як випливає із відповідей пана Сороса він прибув до України, щоб підтримати режим Кучми у критичну годину, щоб допомогти режиму спокійно трансформуватися при можливому відході Кучми.

Пан Сорос про «політреформу»: «Дискусія щодо політичної реформи дуже заплутана та ускладнена. Але, здається, мені врешті вдалося збагнути суть. На мою думку, перехід від президентської системи до парламентської був би виправданий.»

Отже, Кучма отримав добро на реформу від фінансових магнатів у світі. Пан Сорос не ставить навіть питання, як відбувається процес тої реформи!

Пан Сорос про Януковича: «Я приємно вражений прихильною реакцією прем'єр-міністра ... щоб Євросоюз також сприяв утвердженню верховенства права у вашій країні.
....Він також згадав про власний досвід – раніше він стикався з кримінальним правосуддям. І він гадає, що ця сфера потребує поліпшення. Це його ставлення мене приємно вразило.»

Сказано конкретно, що кримінальне минуле Януковича сприятиме утвердженню верховенства права в Україні. Може у когось виникла інша думка?

Мабуть, пан Сорос товаришує з особами із кримінальним минулим і має у них авторитет, оскільки його не насторожує минуле Януковича, а навпаки, викликає приємні емоції. Наскільки відомо, пан Лаудер, колишній радянський громадянин, який сидів за незаконну скупку і вивіз коштовного каміння закордон, потім втік у Швецію і нам добре відомий із затяжної «битви» за канал 1+1 із паном Рабіновичем, теж розкрадачем соціалістичної власності у великих розмірах. Виявляється, що досить сказати пану Соросу колезі пану Лаудеру кілька слів і канал 1+1 стане демократичним. Як все просто, шановні!

Говорячи про Медведчука десь із негативними нотками, пан Сорос скорше віддає данину загальній суспільній думці в Україні, чи тій ролі, яку вимушено виконує пан Медведчук, бо то є не логічно, мати дружні стосунки із колишнім кримінальним паном Лаудером, отримувати приємність від спілкування із колишнім кримінальним Януковичем і раптом не сприймати колишнього кримінального Медведчука. Може через те, що Медведчук не достатньо має високий статус «кримінального». Авжеж, не через темники, які Медведчук старанно впроваджував, щоб заспокоїти Кремлівських спостерігачів за поїздкою пана Сороса по Україні.

Пан Сорос про мільярдера пана Пінчука: «....Ми почали співпрацю з Пінчуком».

Коротко і лаконічно. Із коментарів ЗМІ та навіть «Української правди», виглядає, що головна мета приїзду пана Сороса - була саме підтримка сім’ї Кучма-Пінчук і вироблення нового плану на випадок переходу влади у державі демократичним опозиційним силам, або промосковським. З точки зору фінансиста, вибір правильний, ця сімейка безумовно володіє мільярдними капіталами та нерухомістю, а при фінансовій підтримці пана Сороса може вчинити надійний опір російським економічним інтересам в Україні. Наголошую, що економічним, а не політичним. Філантропські проекти пана Сороса із паном Пінчуком, то це навіть не півкопійки, на кілька порядків менше, від тих справжніх проектів, про які приходилося у загальних рисах чути – вкладається кілька мільярдів доларів, а через рік-два вивозиться кілька разів по кілька.

Про опозицію в Україні пан Сорос, як про покійника, нічого не сказав (а доброго не захотів говорити). Очевидно, що ця опозиція не сприятиме фінансовим планам пана Сороса, вона не буде сприяти збереженню статусу сім’ї Кучма-Пінчук, а крім них в Україні дійсно, хоч майонезом займайся. Тому, слід очікувати, що проти опозиції через підконтрольні пану Пінчуку та пану Медведчуку ЗМІ, а це майже 90 відсотків інформаційного простору держави, буде вестися відволікаюча інформаційна війна. Ні – це надто безперспективно «мочити» Віктора Ющенка, досі це не допомогло, а навпаки, утвердило стійку опозиційну нішу за ним. Тому, тактика буде обрана інша, нічого поганого про Віктора Ющенка, але і нічого хорошого, але натомість щоденно довбати у народні голови, що ні влада ні опозиція не дадуть собі ради, а для цього потрібні «інопланетяни», якісь загадкові сили, особливо молоді і рішучі іт.д. Багато на це не спіймається, але може тих і буде достатньо, щоб у Віктора Ющенка відібрати 3-5 відсотків. Побачимо. Але точно вже знаємо, що пан Янукович пану Соросу приємний.

Недавно товариш Крючков приблизно так сказав: «Президентом в Україні буде той, чию кандидатуру погодять між собою США та Росія». Виглядає, що збоку США, кандидатура Януковича вже погоджена ... Янукович терміново відбув до Москви.


-----------------
Цитується за статтею:
Джордж Сорос: Я бачу спільні риси між Березовським і Медведчуком www.ПРАВДА.com.ua , 2.04.2004

-----------------
Шановних читачів, які отримують фінансову допомогу із різноманітних фондів пана Сороса, хотів би підтримати у правильності вибору – гроші беріть і просіть ще, але я б на Вашому місці не забував, що інтереси пана Сороса можуть не співпадати із національними інтересами українського народу.

Відповіді

  • 2004.04.05 | Максим’як

    Президент Кучма мене запевнив...і я йому вірю",– відзначив Сорос



    www.ПРАВДА.com.ua, 5.04.2004, 12:54

    Відомий фінансист і філантроп Джордж Сорос вважає, що кампанія, розгорнута проти нього в Україні, виходила з Росії.

    Таку думку він висловив в інтерв'ю газеті "Сегодня", що вийшло в понеділок.

    "Я був дуже здивований через кампанію обструкції, що розгорнулася, що ганьбила мене перед моїм візитом і тривала під час нього. Мені було зрозуміло, що це виходило з Росії, а виконавцем був пан Медведчук – голова адміністрації президента. Президент Кучма мене запевнив, що він не давав таких вказівок, і я йому вірю", – відзначив Сорос.
  • 2004.04.05 | Augusto

    Сорос допоміг Кучмі стати "особою схожою на президента".

    Connie Bruck, The World According to Soros, The New Yorker, 23-Jan-1995, p. 68.

    Last May [1994], Leonid Kuchma came to the United States and paid Soros a visit. He was at that time a candidate for President. Soros was so excited by his conversation with Kuchma that he called Hawrylyshyn, in Bucharest, and put Kuchma on the phone to relay the outcome of their meeting. Kuchma was rated an outsider in a large field of candidates, but in early July he won an upset victory. Soros says that he had nothing to do with it. However, Evelyn Herfkens, of the World Bank, says, "The Bank cannot support election campaigns of reformers; in the Ukraine, Soros did." There was, at the least, a massive effort to level the playing field: the April, 1994, bulletin of the Soros foundation lists twelve grants, in the areas of civil society, education, economics, and mass media, eleven of them for amounts ranging from five thousand dollars to thirty-one thousand eight hundred dollars, with most in the lower range. But the twelfth — to support independent television stations' coverage of the Ukrainian elections — was for $363,100, an extraordinary infusion of capital in Ukraine, and one that would be spent in a three month period.

    Connie Bruck, The World According to Soros, The New Yorker, 23-Jan-1995, p. 70.

    That he, a foreigner, has been able to stride so purposefully across the political landscape of this country [Ukraine] is probably due to a number of factors, among them his having arrived so early in its independence, and stayed; his partnership with Hawrylyshyn, who is widely admired, and trusted for his patriotism.... Still, it was not until his man became President that Soros was able to begin effectively mobilizing for the kind of change that he and others in the West had long envisioned. ... But Kuchma respects Soros, and Kuchma needs to be convinced by memos prepared by Soros."

    Soros makes no bones about the interventionist nature of his role in Ukraine. At one point, he remarked, jocularly, "If this isn't meddling in the affairs of a foreign nation, I don't know what is!" ... Soros commented, "I look at Ukraine with the same frame of mind as I look at REITs.... By my intervention, I make it happen!"

    Connie Bruck, The World According to Soros, The New Yorker, 23-Jan-1995, p. 73.

    That he has installed his own paid representatives in the government of Ukraine — and, in the words of a longtime associate, believes that you "buy" governments to get things done — might also, conceivably, be viewed as a minor indiscretion of an idiosyncratic but beneficent individual.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.05 | Максим’як

      Re: Цікаво, я того не знав... Литвин каже, що Кучма може

      Литвин каже, що Кучма може зважитися на третій термін, якщо не матиме гарантованої надійної заміни.

      Сорос тому й не кинув жодного критичного слова ні у бік Януковича ні Кучми - кладе яйця у дві корзини.
  • 2004.04.05 | настрадамус

    Уух этот Сорос ,.у него много грошей ,за это мы его не любим

    ..и потому каждому гавнюку хоцца на него погавкатьць...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.05 | Максим’як

      Re:Гавнюки не гавкають, гавнюк - гівно їсть і хвалить (-)

  • 2004.04.05 | Pavlo Z.

    Мене в Соросі дивує лише одна річ: як можна

    вкладати немалі гроші - у тому числі і на боротьбу з корупцією - і при цьому не створити в фондах системи, яка б унеможливлювала розкрадання їх керівництвом і функціонерами?
    В щирості ж його намірів щодо демократизації постсовка я не маю анінайменших сумнівів.
  • 2004.04.05 | 123

    Кульгава аналогія - вчимося аріфметики

    Максим’як пише:
    > Чули, що він є філантроп, тобто безкорисливо допомагає людям. Тут, власне, головна загадка, бо багато осіб у світі і просто поряд нас безкорисливо допомагають іншим. Якщо у вас є тільки 100 гривень і ви ці 100 гривень віддали сусідці на ліки, думаючи, що якось буде і завтра Бог щось пошле і вам, то у випаку пана Сороса ця ситуація виглядала б дуже комічно. Так само би виглядала комічною ваша любов до ближнього, коли б ви вирішили сусідці на лікування пожертвувати півкопійки зі своїх 100 гривень - таки щось пожетвували, але нічого не втратили, але формально ви вже є філантроп.

    0,5 копійки від 100 грн становить 0,005%.

    Згідно з http://www.zerkalo-nedeli.com/ie/show/488/46081/, "вартість" Сороса - 8 млрд, і кожного року він витрачає на благодійність 400 млн по всьому світу. Це становить 5% від його грошей. Щороку 5%.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.06 | Максим’як

      Re: Аякже, вчимося аріфметики. Коли із Далекого Сходу Сорос...

      відтягнув 4 млрд. дол. за кілька днів і настала криза, яка мета була:
      Кинути нещасних і босих індонезійців та малазійців?

      Схоже, що для Вас та інших він за божка чи ідола, бо дає трохи краще від інших прожити.

      А де елементарне почуття гідності? Гроші брати ніхто не осуджує, більше того, вважаю треба брати завжди коли дають.

      Але не треба при цьому у пса перетворюватися, гірше пса, бо пес тільки руку лиже, а дехто тут готовий і задницю Соросу лизати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.06 | 123

        До чого тут я? :)

        Максим’як пише:
        > відтягнув 4 млрд. дол. за кілька днів і настала криза, яка мета була:
        > Кинути нещасних і босих індонезійців та малазійців?

        Ні, мета була заробляти гроші. Кожен, хто не порушує законів і заробляє гроші -- є корисним членом суспільства. Оскільки якщо суспільство дозволяє заробляти відповідним чином гроші, то воно бере за це податок.

        Бо так можна назвати аморальними людину будь-якої професії. Аморальними є лікарі, які мають нахабність брати гроші за спасіння життя ближнього. Аморальними є, зрештою, всі ті, хто працюють у торгівлі, бо вони "спекулянти". Як і Сорос.

        Слово "спекулянт" вже давно не є лайкою, якщо Ви не помітили.

        > Схоже, що для Вас та інших він за божка чи ідола, бо дає трохи краще від інших прожити.

        Я не має жодного відношення до грошей Сороса, якщо Вас це так цікавить. Я лише вказав Вам на незрівнянність чисел 0,005% і 5%. Бо різниця - три порядки.

        > А де елементарне почуття гідності? Гроші брати ніхто не осуджує, більше того, вважаю треба брати завжди коли дають.
        >
        > Але не треба при цьому у пса перетворюватися, гірше пса, бо пес тільки руку лиже, а дехто тут готовий і задницю Соросу лизати.

        Якісь еротичні фантазії :). До чого задниця Сороса???


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".