МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ухвалено Закон "Про вибори депутатів ВР АР Крим, місцевих рад і сільсь

04/07/2004 | Майдан-ІНФОРМ
У вівторок ввечері Верховна Рада ухвалила в цілому цей закон. "За" проголосували 266 народних депутатів після майже 7-годинного обговорення проекту і розгляду 742 поправок до нього.

Передбачено, що вибори депутатів рад різних рівнів проводяться по різних виборчих системах. Так, депутати сільських і селищних рад - по мажоритарній системі відносною більшістю в одномандатних виборчих округах, на які розділяється вся територія відповідно села, селища.

Депутати міських рад, районних у місті рад, районних та обласних рад, міст Києва і Севастополя - по пропорційній системі, де депутати обираються по виборчих списках кандидатів у депутати від організацій політичних партій, виборчих блоків у багатомандатному виборчому окрузі.

Законом встановлюється, що депутати Верховної Ради АР Крим обираються по пропорційній системі, де депутати обираються по виборчих списках кандидатів у депутати від організацій політичних партій, виборчих блоків у багатомандатному виборчому окрузі, границі якого збігаються з границями АР Крим.

Сільський, селищний, міський голова обирається по мажоритарній системі відносною більшістю в єдиному одномандатному окрузі, границі якого збігаються з границями відповідної територіальної громади.

Депутатом і сільським, селищним, міської головою може бути обраний громадянин України, що на день виборів досяг 18-літнього віку і має право голосу.

Право висування кандидата в депутати, а також кандидата на посаду міського, сільського і селищного голови мають громадяни України, що реалізують його через місцеві організації політичних партій і їхні виборчі об'єднання (блоки) і шляхом самовисування.

Встановлено, що чергові вибори депутатів і сільського, селищного, міського голови проходять одночасно з виборами народних депутатів України.

Загальний склад місцевої ради залежить від чисельності населення. Зокрема, при чисельності виборців до 500 тисяч, кількість депутатів буде від 50 до 76.

У підтримку виборчого списку кандидатів у депутати міської ради (міста республіканський АР Крим, обласного значення крім міст - обласних центрів і Сімферополя) повинне бути подано не менш 500 підписів, виборчого списку кандидатів у депутати міської ради (Києва, Севастополя, міст - обласних центрів, Сімферополя) - не менш 800 підписів, виборчого списку кандидатів у депутати районного, районного в місті ради, кандидатів у депутати міської ради (міста районного чи значення міста, що входить до складу міста республіканського в АР Крим, обласного значення, міст Києва і Севастополя) - не менш 200 підписів, виборчого списку кандидатів у депутати Верховної Ради АР Крим, кандидатів у депутати обласної ради - не менш 1000 підписів.

Передвиборна агітація починається за 30 днів до дня виборів і закінчується в 24 години останньої п'ятниці перед удень виборів.

Обраним депутатом, сільським, селищним, міської головою вважається кандидат, що одержав більшість голосів виборців, що прийняли участь у голосуванні, стосовно інших кандидатів, що балотувалися в цьому окрузі, а також за умови, що кількість голосів за нього перевищує кількість голосів виборців, що не підтримали жодного з кандидатів в окрузі.

Право на участь у розподілі депутатських мандатів у багатомандатному окрузі одержують кандидати в депутати, включені у виборчі списки місцевих організацій партій (блоків), що одержали 3% і більш голосів виборців, що прийняли участь у голосуванні.

Закон, у випадку його підписання Президентом України, набирає сили з 1 жовтня 2005 року.

Більш детальну інформацію Ви можете одержати на сайті ЛIГАБiзнесIнформ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".