МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стаття на Майдані допомогла організації громадянського суспільст

04/08/2004 | Майдан-Інформ
Першого квітня 2004 року Майдан подав статтю, яка сокріша нагадувала сигнал SOS з Луганська (http://maidan.org.ua/static/mai/1080806283.html)

Суть статті у тому, що депутати Луганської міської ради Олександра Шевченко і Олексій Качан можуть бути причетними до жахливого нападу на пані Наталю Алферову, голову одного з органів самоорганізації громадян у місті.

В результаті публікації, зазначені у статті особи почали діалог зі стороною, на яку був скоєний тяжкий фізичний напад. В зв"язку з цим, луганська Суспільна служба правової допомоги надіслала на Майдан роз"яснення щодо статусу цього діалогу, а також уточнення щодо статті:


Офіційна позиція Суспільної служби правової допомоги щодо статті Юрія Моцного “Напад на голову органу самоорганізації населення в Луганську”

Поданий Юрієм Моцним у статті “Напад на голову органу самоорганізації населення в Луганську” матеріал не був погоджений з Правлінням ССПД. Тому відображені у статті факти й коментар хоча і є важливою інформацією, яку варто було донести до широкої аудиторії, проте не є повним відображенням позиції ССПД, а є швидше особистою позицією автора.

Безперечно, подібні до викладених факти впливу на представників організацій громадянського суспільства мають бути відомими широкому загалу. Більше того: ССПД завжди займає активну позицію для відстоювання прав громадського сектора, в т.ч. в подібних питаннях.

Проте називати людину злочинцем може тільки суд. В статті говориться, що одна з трьох осіб – злочинець. Як правозахисна організація, ССПД завжди відстоювала права і свободи людини. Вказані в статті особи – не виключення. Вони також мають право на презумпцію невинності. Поданий логічний ланцюг подій хоча і може дати підстави для підозри, проте не може бути доказом їх вини.

З огляду на це, приносимо вибачення від імені ССПД Шевченко Олександрі Віталіївні, Качану Олексію Вікторовичу, Пшеняник Наталії Віталіївні за упереджене ставлення до них у названій статті. Але це ні в якому разі не виправдовує їх дії по перешкоджанню реєстрації та діяльності органів самоорганізації населення в м. Луганську, які також свідчать про їх недостатню компетенцію в цих питаннях.

Щодо поданої в статті інформації, яка видається особистою (адреси, телефони тощо), то нагадуємо вказаним особам, що вони не є рядовими громадянами, а публічні особи (хоча й місцевого масштабу). Така діяльність має свою специфіку: люди мають право знати все про депутата, так само – і про керівника ОСНу. Якщо ж когось із них це не влаштовує, то вони повинні визначитись зі своєю участю в публічному житті суспільства. Відносним перебільшенням є хіба що те, що ця інформація стала відомою широкому загалу поза межами міста.

Пропонуємо згаданим особам обговорити підняті питання публічно на Майдані. Ми (активні громадяни) будуємо в Україні громадянське суспільство. Вони можуть цьому значно сприяти. Сподіваємось, що так воно і є.

Володимир Свєнтицький,
Голова Правління ССПД
050-381-20-92


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".