МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кампанія “ПОРА!” Проблема вибору.

04/12/2004 | Михайло Свистович
Оце обклеїв я майже рідний Ірпінь листівками “ПОРИ!” і думаю: “А що я наробив?” :)

Тому хотіло б ся запропонувати до обговорення тему: “Що кожному з нас робити з “ПОРОЮ!”? Так чи інакше питання “Що робити?” звужується до одного питання: “Клеїти чи не клеїти листівки “Що таке кучмізм?”, породжене іншим питанням: “Як наша дія відгукнеться?”

Я тут спробував зібрати всі позитивні та негативні очікування відвідувачів форуму щодо “Клеїти чи не клеїти?” Йдеться про гіпотетичну ситуацію, що ніхто з нас не знає і не скоро дізнається, хто стоїть за кампанією “ПОРА!”

Отже ситуація: є листівка і жодної іншої перевіреної інфи. Невідомо, що буде далі. Так “клеїти чи не клеїти?” Це питання задовбує :)

Клеїти:
Сама листівка і поставлене у ній питання шкодить режиму.

Не клеїти:
А кто жє іх фінансіруєт, бля? (с) Листівки з’явилися одночасно і масово у половині обласних центрів країни, для їх виготовлення потрібні кошти, а для такої одночасної розклейки неабияка організація. Так швидко без потужного фінансування для друку листівок, налагодження координація і т.ін. нічого нового знизу, яке б діяло так ефективно, виникнути не може.

Клеїти:
На друк листівок потрібно не так і багато грошей. Можна просто скинутись і друканути. Координація також проста, як двері. Зв’язуєшся зі знайомим и в різних містах, домовляєшся про конкретний день, а навіть одна людина може за цілу ніч розклеїти дуже багато.

Не клеїти:
Якщо до цього нічого подібного знизу не виникло, то не могло виникнути і зараз. Хтось за цим стоїть з “дорослих”, грубо-схематично кажучи, або кучмісти (Кучма, Мудведчук, Янукович та решта братви), або антикучмісти (НУ, БЮТ, до певної міри СПУ).

Якщо за цим стоїть опозиція, питань не виникає. Якщо кучмісти, то вони можуть хотіти досягти кількох мет :)

а) Ця листівка може бути початком будь-чого, включаючи й масштабну акцію чорного ПР

А то після листівки “Що таке кучмізм?” може з'явитися – “Це - громадянський спокій та злагода в Україні”. Тобто акція спрямована на вибілювання кучмізму.

Клеїти:
Ну і по фіг, все одно вибілити кучмісти себе не зможуть. Якщо з’явиться листівка “Це - громадянський спокій та злагода в Україні”, це сприйматиметься народом як стьоб і діятиме проти режиму.

Не клеїти:
бє) З’явиться листівка зі змістом, що “Кучмізм – це ідеологема, якою так звана опозиція, що ніяк не може дорватися до влади, хоче оповити ваші серця, не дати довести до кінця справу економічного відродження України і т.п.”

Клеїти:
Пояснити таке народу коротко і доступно не так вже і просто. Головне, листівка не є пропагандою, бо ставить одне просте запитання. В той же час, відповідь відома всім, отже перекрутити її просто не можливо. Витрати кучмістів на пояснення перевищать ефект від цих пояснень.

Не клеїти:
вє) братани хочуть всі негаразди звалити на Кучму. Тому вони розкручують псевдоопозиційну третю силу, яка і висуне свого кандидата у презики. Для влади відомо, що більшість виборців її і на дух терпіти не може. Відтак, виникає загроза того, що вони проголосують за опозицію. Висновок – потрібно створити псевдоопозицію. Проблема є у тому, що псевдоопозицію дуже легко розкусять. Тому ефективна псевдоопозиція має бути “темною конячкою”. Темну конячку ніхто не має знати за іменем до останнього місяця, але виборці мають дуже добре знати її заклики і програму. Темна конячка має забрати частину голосів в опозиції, бо вона позиціонується, як справжня опозиція. А в останній місяць з’ясується, що це, наприклад Тігіпко. І всі раптово дізнаються, що він в душі був опозиціонер! А за місяць він подасть у відставку з Голови НБУ через незгоду з курсом.

Клеїти:
Листівка питає не про Кучму, а про кучмізм, який розглядається як система. Тигіпко та йому подібні “опозиціонери” вважаються в народі частиною системи, тому з антикучмізмом асоціюються все ж інші сили.

Не клеїти:
гє) під егідою кучмістів створюється “третя” сила, мета якої прищепити народу мислевірус, що всі однакові, і випустити наступні листівки “Що таке нашизм?”

Клеїти:
Ніщо не заважає їм і без цього випустити листівку “Що таке нашизм?”

Не клеїти:
дє) під егідою кучмістів створюється провокативна “третя” сила, яка б здійснила певні дії, щоб у влади був привід ввести надзвичайний стан.

Клеїти:
Виходить, що взагалі нічого не треба робити. Якщо захочуть ввести надзвичайний стан –його і так введуть. А для загострення ситуації можна використати злочинців чи перевдягнутих кривоохоронців.

Не клеїти:
е) під егідою кучмістів створюється “третя” сила а-ля Корчинський, щоб висунути свого кандидата у презики, який до цього не був широко відомий зв’язками з режимом. Мета – відтягти голоси у опозиційного кандидата. Спосіб – залучення до своїх лав саме опозиційної молоді. Створення псевдоопозиції може бути орієнтоване на опозиційну аудиторію. Саме тому, про “ПОРА!” не будуть говорити на УТН, хіба втратять надію нас зацікавити, але “ПОРА!” будуть розкручувати в опозиційній пресі і під час опозиційних акцій протесту. І чим більше гарячих, але довірливих молодих опозиційних хлопців будуть клювати на цю вудочку, тим більш ефективною буде їхня акція.

Не клеїти:
Це вже не же), а з іншої опери: створюється “третя” сила не під егідою кучмістів, а для розкрутки якоїсь партії на виборах-2006.

Клеїти:
Тут два аргументи:
1. Подаю Дворкіна мовою оригіналу, бо дуже не хочеться витрачати час на переклад
А я считаю, что Украине как раз нужна третья сила!
Народ устал и от власти и от оппозиции. На любые попытки пробудить гражданские чувства слышишь: "А! Все они одинаковые!" или "А ты думаешь Ющенко с Порошенко будут лучше Кучмы с Медведчуком!" Слишком велик груз ошибок и недоверия.

Я думаю "третья сила" - это как раз выход. Народное сознание ищет отдушины для своих надежд. Кроме того, третья сила могда бы существенно влиять как на власть, так и на оппозицию, которая тоже часто не прислушивается к голосу народа.


2. Навіть така третя сила є корисною, оскільки зараз не парламентські вибори-2006, а вибори президента. Якщо до виборів президента ця сила діятиме як антикучмістська, від цього буде користь опозиційному кандидату в президенти. Так було з югославським “Отпором” і грузинською “Кмарою”.

Не клеїти:
Створювати зараз третю силу, яка будує стіну між собою та існуючою опозицією, у вищій мірі небезпечно. Це, по-перше, черговий гетьман на наших три українці. Запрошувати до себе активістів інших партій при цьому з забороною використовувати співпрацю з собою для реклами (дуже розпливчасте поняття) цих партій означає постановку питання як кадровий відплив від існуючої опозиції, що не буде сприяти хорошому ставленню з боку цих існуючих партій і ВИКЛЮЧИТЬ можливість ЕФЕКТИВНОЇ співпраці, навіть не враховуючи той факт, що ефективність і так страждає при збільшенні кількості суб'єктів. Так, Україні потрібна третя сила. Але її артикульована “третість” просто перед виборами може нанести шкоди перемозі над тим самим кучмізмом, яка і так зовсім не гарантована. Швидкість потрібна при ловлі блошиць. Зараз занадто розкручувати третю силу – це робити ШКІДЛИВІ різкі рухи.

Клеїти:
Стіна між третьою силою та опозицією необов’язково має бути. Третя сила може і не воювати з опозицією, запорукою чого є запрошення туди членів опозиційних партій. Рекламувати свої партії їм забороняється лише під час акцій третьої сили, щоб не вносити розлад і піарівські змагання під час дій. У вільний від цих акцій час, ці члени та учасниці можуть вільно брати участь у акціях своїх партій та піарити їх скільки завгодно. Відтоку кадрового потенціалу також не станеться, оскільки більшість членів партій зараз нудяться без роботи, а активним людям, що приходять до них у офіси, пропонують залишити свої дані і “ждать атвєта”.

Отже, “клеїти чи не клеїти?”. Вот в чом вапрос.

Відповіді

  • 2004.04.12 | 123

    Почав з "клеїти" і закінчив на "клеїти". Отже - клеїти :)(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Михайло Свистович

      Ваша логіка, як завжди, оригінальна

      Обережно з нею, бо призводить до неправильних висновків :)

      Я і не помітив цього, чим я почав і закінчив. Хоча тут дехто може приплести дядька Фрейда, бо, чесно кажучи, для себе я вирішив "клеїти". Це мій принцип, який приносив мені лише успіхи: головне "що робить", а не "хто робить", якщо всі хороші люди будуть "що робити" то навіть погані "хто робить" не зможуть досягти своєї істиної мети, і справа вийде з-під їх контролю.
  • 2004.04.12 | технолог

    То чия то проблема???

    Днями, пане Михайло, Ви мені закинули невдоволення листівками "Пори", хоча єдине моє змістовне повідомлення щодо "Пори" стосувалося тіко того, що вона виглядає як "Джинс", або "АХЕ-ефект"...
    Так от - невдоволення в мене не було, як і щодо інших закидів...
    Просто є невеличка така суспільна наука, як філософія свідомості, майже така придурошна, як пасіонарність (цей термін особливо сподобався Шарпу)...
    І одним з роздідів є теорія комунікації, яка розглядає, як відбувається комунікація між суб'єктами, які наділені свідомістю (Недоктор пояснить Вам семантичне значення терміну "відомість").
    Так от у даному разі "Пора" порушила побудову комунікативного процесу, що й визвало отаке Вше незрозуміння.
    Для того, щоб зрозуміти, а тим більше, підтримати один одного, трохи інакше все це будується...
    А якщо ставати на позицію ентузазістів: "Улю-аля гоні гусєй", тоді не треба задумуватись, а треба гнать гусєй...

    З найкращими побажаннями, підтримуючи Ваш перехід у спілкуванні між нами на ВИ (хоча раніше було на ТИ), Ваш шанувальник...

    Тільки проблема в тому, що і Ваші діти і мої народилися в Україні, тому їм буде важко зрозуміти, чому пнуться керувати ними ті, у яких діти народжуються за кордоном...

    Шануймося, бо дехто того вартий...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Михайло Свистович

      Re: То чия то проблема???

      технолог пише:
      > Днями, пане Михайло, Ви мені закинули невдоволення листівками "Пори", хоча єдине моє змістовне повідомлення щодо "Пори" стосувалося тіко того, що вона виглядає як "Джинс", або "АХЕ-ефект"...

      Я не закидав тобі (буду на ти) невдоволення "Порою" і навіть не звернув увагу на автора повідомлення про "Джинс", тим більше, що про нього писало кілька людей. Я просто спитав, чи є хоч щось, чим ти задоволений, навівши, як на мене, позитивні приклади: провал Кучмореформи і появу листівок "Що таке кучмізм?" Особливо мав на увазі перший приклад, бо він - однозначний.

      >
      > Тільки проблема в тому, що і Ваші діти і мої народилися в Україні, тому їм буде важко зрозуміти, чому пнуться керувати ними ті, у яких діти народжуються за кордоном...

      Та хай собі народжуються, де хочуть і можуть їхні батьки. Головне, де вони будуть жити і для кого працювати. Ми от другу дитину також свідомо і "непатріотично" народжували в Києві, а не в Ірпені.

      Я бачу в народженні Тараса Ющенка у Австрії виключно невеличку електоральну проблему, але аж ніяк нелюдську. Моє ставлення до нього від цього не погіршилося.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.13 | технолог

        Re: Це наша проблема...

        Коли питання відношення до режиму піднімається невідомо ким,

        Коли питання до відношення до країни, в якій ти народився стає предметом гендлювання, бо те, що може дозволити донька діючого сатрапа, не дозволене тій людині, яка при цьому називає дитину ім'ям народного символу України...

        І це наша спільна з тобою біда, Михайло, коли йде підміна, а значить, дискредитація понять...

        І та бідна дитина у цьому не винна, бо нею так само зманіпулювали...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.13 | Михайло Свистович

          Re: Це наша проблема...

          технолог пише:
          >
          > Коли питання до відношення до країни, в якій ти народився стає предметом гендлювання, бо те, що може дозволити донька діючого сатрапа, не дозволене тій людині, яка при цьому називає дитину ім'ям народного символу України...

          Ну то що тепер Ющу та Юлі на метро їздити та погано харчуватися? Так тоді вони не зможуть робити навіть те хороше, що роблять. А прилюдне пересування призведе до того, що вони годинами добиратимуться від одного місця до іншого, адже знайдеться багато охочих у громадському транспорті "а пагаваріть".

          >
          > І та бідна дитина у цьому не винна, бо нею так само зманіпулювали...

          Навпаки, якби батьки зробили вибір на користь народження в Україні, бо так треба електорату, то вони б зманіпулювали цією дитиною.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.13 | технолог

            Re: Це наша проблема...

            Най буде так...
            Життя розсудить...
    • 2004.04.13 | Михайло Свистович

      І ще запитання.

      технолог пише:
      >
      > І одним з роздідів є теорія комунікації, яка розглядає, як відбувається комунікація між суб'єктами, які наділені свідомістю (Недоктор пояснить Вам семантичне значення терміну "відомість").
      > Так от у даному разі "Пора" порушила побудову комунікативного процесу, що й визвало отаке Вше незрозуміння.
      > Для того, щоб зрозуміти, а тим більше, підтримати один одного, трохи інакше все це будується...
      > А якщо ставати на позицію ентузазістів: "Улю-аля гоні гусєй", тоді не треба задумуватись, а треба гнать гусєй...

      Ну не всім же бути щирими і розумними одночасно. Тим більше, що може і розуму там не бракує, а просто є брак емпіричних знань, який можна надолужити. Так може слід не ганити, а підтримати ентузіазм, розповівши їм на їх же сайті про правильність побудови комунікативного процесу.

      >
      > З найкращими побажаннями, підтримуючи Ваш перехід у спілкуванні між нами на ВИ (хоча раніше було на ТИ)

      Це було так давно :) Та я вже перейшов на ти :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.13 | технолог

        Re: І ще запитання.

        Михайло Свистович пише:
        >
        > Ну не всім же бути щирими і розумними одночасно. Тим більше, що може і розуму там не бракує, а просто є брак емпіричних знань, який можна надолужити. Так може слід не ганити, а підтримати ентузіазм, розповівши їм на їх же сайті про правильність побудови комунікативного процесу.
        >

        Розповідаю прямо тут: для того, щоб відбулася комунікативна дія, пояснюючи буквально на пальцях, треба щоб було дві сторони цього процесу, і щоб вони могли дивитись она одній у очі (дзеркало душі), а тут цього не відбулося...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.13 | S@nya

          Re: І ще запитання.


          > Розповідаю прямо тут: для того, щоб відбулася комунікативна дія, пояснюючи буквально на пальцях, треба щоб було дві сторони цього процесу, і щоб вони могли дивитись она одній у очі (дзеркало душі), а тут цього не відбулося...

          Можe, ПОКИ нe відбулося? Щe нe пізно!
    • 2004.04.13 | Serhiy Hrysch

      Філософія - не наука

      То в Україні все про що не соромно говорити 50-річному професору називається "наука".

      На Заході філософія - то філософія (навіть свідомості), а наука - то наука - дослідження, що проводяться за допомогою наукового методу.

      А взагалі комунікаціями займається не філософія, а соціологія (наука!). Один з трьох загальних напрямків соціології - символічний інтеракціонизм - досліджує комунікації між суб"єктами соц досліджень.
  • 2004.04.13 | casesensitive

    Re: Кампанія “ПОРА!” Проблема вибору.

    ---
    Не клеїти:
    А кто жє іх фінансіруєт, бля? (с) Листівки з’явилися одночасно і масово у половині обласних центрів країни, для їх виготовлення потрібні кошти, а для такої одночасної розклейки неабияка організація. Так швидко без потужного фінансування для друку листівок, налагодження координація і т.ін. нічого нового знизу, яке б діяло так ефективно, виникнути не може.
    ---

    не вижу в этом абзаце никакого негатива, наоборот, должно быть "Клеить!" :) Другое дело, если есть доказательства/слухи, что акция финансируется АП.
  • 2004.04.13 | Pavlo Z.

    Ті самі сумніви й у мене... Був у мене їх хлопець - допоміг йому

    всім чим міг, але... ПИТАННЯ ЗАЛИШИЛИСЯ!!!:(
  • 2004.04.13 | Горицвіт

    Re: Кампанія “ПОРА!” Проблема вибору.

    Тут два ключових питання про небезпеку: хто їх фінансірує і чи це не "третя сила".

    Мені здається, що фінансування не таке вже й велике. Ну, 100 тисяч маленьких листівок надрукувати, хіба це так дорого.

    Третя сила могла би зробити простіше: просто замовити розклейку. А не шукати і агітувати студентів. Вони ж чесні і щирі, тому обман зразу розсіється, ці люди не стануть легким ресурсом претенденту на третю силу. То для чого тому претенденту прикладати зусилля і ризикувати?

    Хіба що це якась ДУЖЕ глибока комбінація. В нашій новітній історії таких глибоких маніпуляцій не було, не видно хто це міг би задумати і провернути, чому він ніяк не проявляється; і взагалі не віриться.

    IMHO.
  • 2004.04.13 | casesensitive

    вопросы

    ---
    Якщо за цим стоїть опозиція, питань не виникає.
    ---
    Виникає -- почему такая странная кампания, почему без рекламы партии/блока?

    ---
    Тому вони розкручують псевдоопозиційну третю силу, яка і висуне свого кандидата у презики. Для влади відомо, що більшість виборців її і на дух терпіти не може. Відтак, виникає загроза того, що вони проголосують за опозицію. Висновок – потрібно створити псевдоопозицію. Проблема є у тому, що псевдоопозицію дуже легко розкусять. Тому ефективна псевдоопозиція має бути “темною конячкою”.
    ---
    AND
    ---
    під егідою кучмістів створюється “третя” сила а-ля Корчинський, щоб висунути свого кандидата у презики, який до цього не був широко відомий зв’язками з режимом. Мета – відтягти голоси у опозиційного кандидата. Спосіб – залучення до своїх лав саме опозиційної молоді. Створення псевдоопозиції може бути орієнтоване на опозиційну аудиторію.
    ---
    это самое опасное, ПМСМ. Причем, акция в таком случае должна проводиться руками "незапятнанных" оппозиционеров (студентов и свистовичей) :), чтобы не возникало подозрение о причасности властей к...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Михайло Свистович

      Re: вопросы

      casesensitive пише:
      >
      > это самое опасное, ПМСМ. Причем, акция в таком случае должна проводиться руками "незапятнанных" оппозиционеров (студентов и свистовичей) :), чтобы не возникало подозрение о причасности властей к...

      Ну так рано чи пізно свистовичі :) все одно побачать "хто є ху"...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.13 | Zy

    Re: За логікою виходить:

    > Створювати зараз третю силу, яка будує стіну між собою та існуючою опозицією, у вищій мірі небезпечно.
    Ативісти "ПОРИ" тут кілька разів повторювали, що не підтримують щодної відомої політичної сили, якщо Ви, натомість, підтримуєте, то - "не клеіти"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | технолог

      Re: За логікою виходить:

      Є три різновиди логіки: формальна, неформальна та жіноча...
      У дагному разі логіки нема, бо якщо ти проти діючого режиму - скажи, як ти бачиш зміни на майбутнє...
      А політичні зміни робляться політиками...
  • 2004.04.13 | Правник

    Клеїти чи не клеїти, .....ські ці питання

    задовбують (псуючи рядок Подерев'янського на догоду тутешньому моду) :)
    Клеїти.
    Хотів був звернути увагу, що для тебе особисто це вже явно не питання, але мене випередили більш скорострільні добродії.

    Так от, чому клеїти? Весь можливий негатив властиво є "можливим", віртуальним, гіпотетичним: "а що, якщо?"
    А якщо не якщо?

    Натомість позитив - тут і зараз:

    1. Мислебацила кумулятивно-свербіжної дії і з двома вірогідними вислідами впливу на інфікований організм:
    а) "Кучмізм - це та-а-а-ка фуйня....Тре його кінчати"
    б) "Що таке кучмізм? що таке кучмізм, що таке кучмізм, що таке ку....та їбу я цей кучмізм і кучму разом з ним! ...Ну це, звичайно, в смислє пєрєносном" :)

    2. Термінологічна новація, корисна перед виборами в плані позиціонування. Не проти Януковича, не проти Ведмедчука чи якогось там умовного Тігіпка, врешті не проти Кучми як індивідуально визначеної біологічної конструкції з костей, м'яса, води, етанолу і певної кількості сірої речовини, а проти кучмізма - сутності.

    3. У разі малоймовірної як на мене, появи відповіді штибу: "кучмізм - це весна, молодість, кохання" :hot: це сприйматиметься, як тут знов-таки, вже без мене спритно відмітили, як дистильований стьоб. А по-друге, ніц не заважатиме заклеїти такі листівки своїми, альтернативними і "правильними".

    Отже, поширення такої листівки на сьогодні об'єктивно корисне нам і об'єктивно шкодить "їм". Клеїти.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | ANDERSEN

      Re: Клеїти чи не клеїти, .....ські ці питання

      ....., бо чучм з дитинства не люблю
  • 2004.04.13 | Pavlo Z.

    Маю 2 питання: чи зривають листівки "Пори"

    і якщо так, то хто?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Стопудів

      коли як

      Біля КМДА намагався зривати міліціонер.

      В метро на колонах станцій зриває чергова.

      У вагонах і на дверях на вході/виході зі станцій, з реклам не зривають.

      А взагалі листівки висять довго. Моя листівка на виході з Контрактової висить уже ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ.

      А почєму? Бо людям симпатичні. :)

      Їх зривають тільки тоді, коли це вже повне паліво - в чиновницьких кабінетах тощо. :)

      За побєду!
    • 2004.04.13 | Михайло Свистович

      Зривають, але без ентузіазму. Комунальні служби (-)

    • 2004.04.13 | Pavlo Z.

      Тоді ще одне питання: була якась реакція АП щодо "Пори"?

      Хтось знає? Ну там - "зривати, протидіяти, пресингувати, вливатися в ряди" тощо?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.14 | Адвокат ...

        Виходячи з того, що Вам вона не відома, мені не відома,

        а сама нсдАП(о) мовчить,-- її реакція є "малчалівий іґноранс". Хоча певним бути не можливо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.14 | Pavlo Z.

          Тоді сумніви залишаються. "Збережемо кучмізм без Кучми!"?(-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.14 | Адвокат ...

            Мої щирі ґратуляції!!!

            Ви зхвормулювали патос передвиборчої кампанії "паражняка".
  • 2004.04.13 | WWW.ZAKON.KS.UA

    Клiяти, Михайло, клiяти!!!


    Геть Кучму, Повстань Украiно!, Iменем Украiни, акцii з недовiрою до ЗМI, та iншi дii cпрямованi в першу чергу на прискорення пробудження украiнського Народу. Такi звернення до Людей зроблять наше суспiльство активним, пiдсилять його iмунiтет проти тоталiторизму.Пiдтримають його впевненiсть в собi...
    Так що клiяти, Михайло, клiяти!!!
  • 2004.04.13 | Скептик

    Проблема вибору.

    Михайло дуже правильно зробив, що узагальнив всі здорові аргументи „за” і „проти”. Думаю що навіть організатори кампанії так всесторонньо не розглядали її. Так що, тепер навіть влада знає, що для того щоб нейтралізувати ініціативу треба випустити наліпки „Що таке нашизм?”:-) Хоч думаю, для себе я вже вирішив питання клеїти, чи не клеїти, на користь останнього. Питання в іншому: чи витримають організатори кампанії темп, чи буде ініціатива розвиватися по висхідній(тому що облом принесе дуже багато шкоди і розчарування), чи буде належним чином організовано фінансування ініціативи, чи буде ця ініціатива лити воду на чийсь млин і наскільки все буде прозоро і відкрито???
    Бо можна людей зібрати і на демонстрацію під егідою Януковича і під благими мотивами, і обґрунтуванням, але які наслідки цього будуть. Бо по результатам судять, а не по ділах чи намірах. Так само як якийсь політик, з оточення наприклад ВАЮ, профінансує подібну ініціативу, а потім скаже, „хлопці я гроші давав...”
    Люди розчаровані в політиках. І це правильно, всі політики козли, вони хочуть тільки отримати пост та монополію на розпоряджання нашим життям. Не хочеться щоб вони розчаровувалися в „громадських ініціативах” чи тому, що так називається. Будемо клеїти, будемо все робити, але треба людей переконати не модними рекламними кампаніями (реклама брехня і маніпуляція), не створенням інформаційного вакууму, а конкретними вчинками, прозорим механізмом прийняття рішень і участі в організації. Пряма дія це добре, от би до неї ще й прямої демократії і прямої мови.
    Постановка питання в середовищі опозиції про кучмізм це звісно вже якісний крок, бо більшість її привикло заміняти все двома словами „Кучму геть!” але участь людей в якихось кампаніях буде тоді коли вони будуть впевнені що це серйозна справа, яка дійсно призведе до зміни життя, а не до зміни того самого г.... тільки в іншій обгортці.
    Звиняйте, що може трохи сумбурно написав, принаймні намагався бути щирим.
  • 2004.04.14 | Горе з розуму

    Оце відрізняє слов’янина Михайла (Петра, Івана)від

    американця Джона, німця Фріца, англійця Еріка, другі б спочатку відредрефлексували ситуацію не один раз, а потім лише >>

    Михайло Свистович пише:
    > Оце обклеїв я майже рідний Ірпінь листівками “ПОРИ!” і думаю: “А що я наробив?” :)
    >
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.14 | Михайло Свистович

      Проти генів не попреш.

      Так що Ви пропонуєте? Клеїти чи не клеїти? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.14 | Горе з розуму

        Re: Проти генів не попреш.

        :))) Буду банальною. Вам вирішувати. А про свій вибір на користь чи проти користі;)) я б зважила, проінформувалася
  • 2004.04.14 | Демокріт

    Re:За формою губиться зміст - ЩО КЛЕЇТИ?

    Рейтинг Кучми - 7% (+/-2). За логікою політичної боротьби, листівки з написом про Кучмізм треба роздавати тим сімом відсоткам, які його ще підтримують. Правда, не думаю, що це їх особливо переконає - в них інакша мотивація. Але якого милого витрачати стільки енергії та часу на доведення того, що стало аксіомою для абсолютною більшості ще у 2001 році? Чи може хтось вважає, що людина, яка і так ненавидить Кучму, побачиши листівку із запитанням "Що таке кучмізм?" так шалено активізується, що візьме вили і піде на Банкову? Мені здаться, що ця акція просто намагається сліпо передрати сербський досвід, не враховуючи суттєві відмінності між Сербією 99 року і Україною 2004. Мілошевич тоді йшов на вибори, його підтримувала значна частина сербського суспільства, більше третини, і тому акцент "Отпору" на боротьбі з Слобо і його дискредитації був зрозумілий. У нас все з точністю навпаки. Кучма повністю дискредитований і не збирається балотуватися. А акція зроблена під траферет. Тому вона і не має жодного сенсу у цій формі, які і питання про те, клеїти чи не клеїти...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.15 | Один з нас

      Re:За формою губиться зміст - ЩО КЛЕЇТИ?

      Та ні. Акція - це, зокрема, засіб формування кола однодумців. Уже багато хто зголосився. А такі от, як Демокріт, вочевидь, завжди знайдуть привід обламатися і нам не підходять.

      Нічого особистого.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.16 | myrik

        Re:За формою губиться зміст - ЩО КЛЕЇТИ?

        Блін ну невже не ясно, що акція розрахована на довше. Поставлено запитання, яке без відповіді не лишиться. Скажеш провокації медведчуків чи їм подібним? зачекай і зрозумій шо то так не є. треба клеїти, бо треба міняти існуючу систему влади, тому вперед, бо вже "Пора"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".