МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українських працівників евакуюють з Іраку.

04/16/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Силами Міністерства з надзвичайних ситуацій Росії з Іраку евакуюють працівників російських фірм та членів їхніх родин, серед яких велику частину становлять громадяни інших країн СНД, в т.ч. й України.

Загалом, за даними МНС Росії, мають бути евакуйовані 553 росіянина і 263 громадянина інших країн СНД, для чого заплановано 7 рейсів. В обов’язковому порядку евакуюватимуть лише працівників тих фірм, які оголосили про відкликання своїх співробітників. Для працівників решти фірм евакуація проводитиметься за бажанням самих працівників.

Вчора три літаки вже вивезли з Багдаду 366 осіб.

Тим часом в Іраку відбуваються нові захоплення та звільнення заложників. Вчора було захоплено ще двох громадян Японії. А трьох заложників, яких угрупування “Сарайя аль-Муджахеддін” захопило 8 квітня та погрожувало спалити живцем, якщо Японія не виведе з Іраку свої війська, було звільнено.

Також було звільнено французького телеоператора Александра Жорданова, викраденого 11 квітня. Франція закликала всіх своїх громадян (їх там біля сотні) покинути Ірак.

Вчора ж надійшло повідомлення, що “Бригади моджахедів Іраку” розстріляли у середу 36-річного працівника американського охоронного агентства “ДТС Сік’юріті”, італійця Фабріціо Кватроччі, який днем раніше був захоплений разом з трьома іншими співробітниками-співгромадянами.

Відеоплівку із записом розстрілу вони передали через телеканал “Аль-Джазіра” для прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. В ефір, з огляду на дотримання журналістської етики, цю плівку не пустили, і її продивився посол Італії в Катарі, який і впізнав заложника.

Не дивлячись на погрози вбити інших трьох італійських заложників, Сільвіо Берлусконі заявив, що Італія не виведе своїх військ з Іраку.

Вчора ж у Багдаді трьома пострілами у голову було застрелено в автомобілі першого секретаря посольства Ірану Халіла Наїмі, який планувався на роль посередника в переговорах між Тимчасовою коаліційною адміністрацією та лідером шиїтських повстанців Муктадою ас-Садром.

Іран, який з 1979 року не має дипломатичних стосунків з США (своє прохання американці передали через швейцарське посольство у Тегерані) погодився виступити посередником на прохання американців, хоча двома днями раніше міністерство закордонних справ Ірану різко розкритикувало доповідь державного департаменту США від 9 квітня 2004 року щодо порушення прав людини в Ірані.

У середу очолювана старшим радником іранського МЗС Хусейном Седекі делегація вела переговори з Муктадою ас-Садром у місті Ен-Наджаф.

Окрім Ірану м’який тиск на ас-Садра на тих переговорах вчинила також Рада улемів (завдяки її зусиллям було звільнено багато заложників, в т.ч. й громадян України) та впливовий іракський шиїтський духовний лідер аятола Алі аль-Сістані.

Саме після цієї зустрічі Муктада ас-Садр висловив готовність до мирного врегулювання, відкинувши свої попередні умови (виведення війсь із міст, звільнення ув’язнених).

Щодо попередніх пропозицій і домовленості між ас-Садром та СРА ходять найрізноманітніші та суперечливі чутки (ас-Садр погодився розпустити “армію Махді”, СРА погодилась на реорганізацію цієї армії в політичну організацію, ордер на арешт ас-Садра не скасовується, але його ніхто не намагатиметься заарештувати, СРА погодилася вивести війська з міст та звільнити ув’язнених), однак жодна з них не дістала якого-небудь підтвердження.

А поки йдуть переговори, в окремих районах країни спалахують спорадичні бойові дії. На південь від міста Аль-Каді в районі іраксько-сирійського кордону впав американський бойовий гвинтокрил. Достовірної інформації про причину падіння немає. Є лише свідчення, що там відбувся бій між повстанцями та військами коаліції та заперечення цієї інформації з боку командування коаліційних сил.

В Багдаді біля готелю “Шератон”, де розташована штаб-квартира коаліційних військ, впали три ракети. Одна з них не вибухнула. За наявною інформацією жертв ніби немає, але можуть бути уточнення, оскільки район щільно очеплений іракською поліцією та солдатами коаліційних військ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".