МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хто докаже мені підстави для зростання рейтингу Януковича?

04/27/2004 | Максим’як
Зінченко вказує на проблему і на те, що потрібно запобігти розвитку подій на виборах, як це було у Донецьку та Мукачево.

Я вже запропонував свій варіант: блокада ЦВК сотнями тисяч виборців у ніч з 31 жовтня на 1 листопада 2004.

Стосовно "чорного піару" проти Ющенка, то це і сам Ющенко знає, він про це говорив, що головним його противником на виборах буде не кандидат (як людина, особистість іт.д.), а чорний піар, провокації, наклепи, адміністративний ресурс.

Тут є з півдесятка осіб на форумі, які наполегливо протягують загрозу від Януковича, і так виходить у них, що він виграє у Ющенка просто набравши більше голосів на виборах. Гасло, яке тут на форумі поширюється наполегливо - "Ющенко програє, як у Мукачево" - як на мене, то є цинізм "вісшей мєри", на який хіба співробітники аП здатні. (Сьогодні Наша Україна оприлюднила протоколи підрахунку голосів, але і без них ясно було, що Балога ПЕРЕМІГ).

Правда, коню ясно, що аП не хоче, щоб поняття слова ПЕРЕМОГА на виборах демократичних сил над режимом фіксувалося у свідомості суспільства. Це зараз головний темник АП. Другий темник - замовчування всеукраїнської акції "Нашої України" 1 травня.

Янукович такий самий клоун, як цих півдесятка "ентузіастів" для втілення темників АП на форумі "Майдан". Який з нього єдиний кандидат?

1. у Криму його не підпустили до Путіна
2. Пустовойтенко, Тигипко, Кінах не тільки відмовилися його підтримувати, а і самі хочуть йти на вибори
3. Кожен день зростає рівень потіхи із судимостями Янукович
4. Більшості вже не існує і вже не буде існувати до виборів

Питання, яке стоїть перед демократичними силами України: захистити від режиму результати голосування, які безумовно будуть на користь антирежимного кандидата Віктора Ющенка.

Режим мав і буде мати не більше 6 відсотків і немає жодних підстав писати про 30, хіба помагати АП роширювати брехню. Нічого не змінилося на краще у державі, то чому раптом має народ більше любити режим?

Давайте, прихильники великого рейтингу Януковича, докажіть, що саме зробив Янукович у останні 2 місяці, щоб рейтинг владного кандидата зріс втричі чи вп"ятеро?

Відповіді

  • 2004.04.27 | 123

    Навіщо шукати докази?Питання в тому - зріс чи ні

    Тобто чи є результати того соцопитування реальними, чи ні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.27 | Поступ

      Отако без причини взяв та й зріс... чи ні?

      Тут стільки причин-версій-теорій чого б то має рейтинг Ющенка падати та й падати, а він бідака ніяк не паде, принаймі так стрімко, як мало б бути з огляду на таку кількість причин-версій-теорій...
      А тут бац, і на рівному місцю, без будь-яких причин такий швидкий ріст, що за тиждень би пора Кучмі знімати премєра за "нарощування політичного іміжу"...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.27 | Максим’як

        Re: Оце точно, що Кучма зніме Януковича за "створення іміджу"

        Поступ пише:
        > А тут бац, і на рівному місцю, без будь-яких причин такий швидкий ріст, що за тиждень би пора Кучмі знімати премєра за "нарощування політичного іміжу"...

        Я серйозно.

        Коли нашоукраїнці взялися пікетувати уряд "Уряд вкрав 10 мільярдів", то Кучма аж привітав її, мовляв, ось такі акції народу потрібні.
  • 2004.04.27 | Vadym Gladchuk

    Re: Хто докаже мені підстави для зростання рейтингу Януковича?

    Так хоче Кучма :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.27 | Сова

      Re: Хто докаже мені підстави для зростання рейтингу Януковича?

      А що, гарний вихід - замість того, щоб говорити про Чорнобиль (протести чорнобильців під Кабміном), краще говорити про зростання рейтингу Януковича. Та він такий невидимий, як і радіація. І діє таким же чином. Дістали ці темники, чесно кажучи. Варто, звернутись на сайт фонду "Демократичні ініціативи" та прочитати матеріали "круглого столу", щоб знайти ще й інші цікаві цифри та коментарі. Хоча, як правило, результати соціологічних досліджень оприлюднюються дещо іншим чином.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.27 | Максим’як

        Re:Не так важливо, яку цифру намалюють Януковичу -чому вірять їй

        Не так важливо, яку цифру намалюють Януковичу - більше цікавить мене чому вірять їй.

        Виходите на вулицю, кругом посуха, а сусід тицяє газету у руки, що вчора випало 200 мм опадів. Чувак, - кажете, йому, - а де докази, де той дощ, коли земля як камінь суха? А він, - нафік тобі докази - ти що газеті не віриш?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.28 | Максим

          Справа в тому

          Що Социс та Фонд демініціатив це, власне, прозахідні, про-опозиційні, про-ющенківські структури.
          Завжди такими були. ІМХО
          Щоб ось так вони взяли й продалися владі?... Хоч у Мукачевому, здається, саме вони проводили екзит поли, а потім виступали із заявами про фальсисфікацію.

          Думаю, що падіння рейтинга довіри Ющенку є, і зростатння певне Януковичу також. Думаю, що тут грає роль сума - тих, хто проти Ющенка. Швидше за все вони скинуть свої голоси у другому турі на опонента ВАЮ.

          Не обов'язково Ющенка. Мороза, наприклад. От цікаво було б почути - за кого проголосувалди б люди, якби в другому турі зійшлися Мороз і Ющенко.

          Якщо легенда про тандем Мороза-Медведчука спрацює. Якщо комуністи теж підтримають Мороза, то другий тур буде саме таким: Мороз-Ющенко. МПД (моя приватна думка)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.28 | Максим’як

            Re: На чому основується ця брехня?

            Місяць тому ці дві "структури" дали Кучмі рейтинг мало не більший від Януковича. Але тоді ще не було відомо про програш політреформи.

            Кучмі вони служать.
  • 2004.04.27 | Len

    Re: Я !

    Вельмишановный пан Максимяк. В нормальной стране премьер-министра, при котором достигнут рост ВВП в 9,2% , объявляют национальным героем а рейтинг растет в несколько раз - примерно до 70-90%.
    Я объяснил Вам коротко и кратко. Если не согласны - обращайтесь за медицинской помошью.

    Искренне Ваш В.В.Кобелюха.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.27 | Максим’як

      Re: Уже "медіцінську помощь" получив, бо кобелюхнувся з стільця

      Уже "медіцінську помощь" получив, бо кобелюхнувся з стільця, коли прочитав СИЛЬНОГО та СТРАШНОГО аргумента :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.27 | Len

        Re: Для умного человека моего аргумента достаточно(-)

    • 2004.04.27 | SpokusXalepniy

      И вы, Лен, правы.

      Len пише:
      > Вельмишановный пан Максимяк. В нормальной стране премьер-министра, при котором достигнут рост ВВП в 9,2% , объявляют национальным героем а рейтинг растет в несколько раз - примерно до 70-90%.

      Остается только отыскать эту нормальную страну.

      Если достигнуто 9.2% в нормальной стране при нормальных условиях, то героя надо давать. Согласен.
      Но если сначала со страной "хорошо поработать", то за год можно и 20% выдать нагора.
      Такой метод был заложен в моиссеевы времена ровно шесть тысяч лет тому назад (в пятницу - юбилей). Метод этот выражен в не менее старом еврейском анекдоте, когда равин предлагает притащить прямо в дом козу, а после того, как станет невмоготу жить вместе с козой, вывести ее обратно во двор. Жильцы дома почувствуют "рост ВВП" на все 100%.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.28 | Чучхе

        Підтримую

        Загалом так: чим більш бідна держава, тим більші темпи розвитку вона може показати. Тут йде маніпулювання між відносною та абсолютними цифрами. Тобто, якщо весь мій бюджет складає двадцять баксів, і я ще десь разово заробив 20, то у мене зростання буде 100%

        Якщо мій бюджет 10000 баксів, то заробивши 20 баксів, я отримав зростання лише в (самі рахуйте)%

        У бідних держав відносні цифри зростання завжди будуть вищі. Приклад - Китай із тими ж 9%.

        До речі, хочу зауважити Лену, що, наприклад, в Кореї президентів, які забезпечили зростання економіки країни чомусь навпаки судять. Теж і в Індонезії
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.28 | Len

          Re: Підтримую и сразу

          Вельмишановный пан Чучхе! Я полностью с Вами согласен, кроме к примера с Кореей и Индонезией. Там судили и свергали именно тогда когда темпы роста резко упали. А в остальном все верно. Но тем не менее народ чувствует рост . А причины , которые ВЫ изложили нам, это второй вопрос. Рост есть и он причина повышения рейтинга.


          С уважением Len Кобелюха 28 апреля 2004 года. г. Киев
    • 2004.04.27 | Пересічний Українець

      Re: щодо зростання ВВП

      Хочу фахово запевнити всіх хто не знає як підраховується оте ВВП, що все це зростання нагла брехня, ні навіть (здається за Марком Твеном) це називається статистикою. Тобто я особисто пропрацював 5 років в одному з обласних управлінь статистики і навіть начальником відділу. А моя дружина ще й досі там працює, нажаль.

      Так от, у метрів статистичної справи навіть є такий науковий термін - "викручування цифри" і за допомогою того метода досвідчені фахівці, справжні знавці своєї статистичної справи можуть не тільки показати зростання ВВП хоч на 300%, але й взагалі все що завгодно. Наприклад, всі ми знаємо, точніше, всі Ви знаєте, що населення України складає 48 млн., а я знаю що це брехня. Інакше скажіть мені навіщо за наказом Держкомстату зараз у режимі секретності знищуються переписні листи, і що найцікавіше, не просто здаються на макулатуру, а ріжуться на шматочки ???

      Я б міг навести ще дуже багато цікавого з життя найголовнішого відомства, що забезпечує зростання ВВП, але гадаю що й так всім зрозуміло. Я ні в якому разі не хотів би образити самих працівників державної статистики, вони люди підневільні, над ними як хоче знущається керівництво і тому ми маємо - ну власне те що маємо.

      А й справді, навіщо нарощувати виробництво, строїти якісь там придумкуваті економічні проекти, достатньо вірно скерувати роботу Держкомстату - і все гаразд. Можна посилати з телеекрану закляття на кшталт "Жить стало лучше, жить стало веселей". Тільки, здається, десь ми це вже чули?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.27 | Максим’як

        Re: Я теж мало сумніваюся у фальшуванні показників.

        Хоча є більш загальні методи, які дозволяють оцінити ріст ВВП. Цим займають робітники МВФ та інших подібних установ. Хоч у будь-якому випадку вихідні дані беруться таки від нашого уряду чи НБУ.

        Те, що ріст ВВП є, то правда, але сама цифра, якщо менша на 5%, то це не так важливо для такої мізерної економіки.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.28 | Поступ

          Кого загрів той "ріст ВВП"?

          Пенсіонера може загріти ріст ОТРИМУВАНОЇ пенсії, робітника - зарплатні, причому РЕАЛЬНИЙ, а не такий, що не покриває навіть росту цін.
          Можна сподіватись якогось росту рейтингу, коли почнуться подачки з бюджетних заначок, але поки-що їх нема, будуть пізніше.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.28 | Пересічний Українець

            Щодо подачок

            А можливе й таке, що подачок взагалі не буде? Ось з'явиться Янукович у телевізорі і скаже: "Йдіть на вибори і вибирайте мене, а я вже вас тоді золотом осиплю!" Причому, якщо багато разів повторювати це, то навіть ті, хто зараз в це не вірить з часом почне подумати, а може й справді ...

            То може не будемо чекати, а одразу голосно і дружньо почнемо вигукувати "ЯНУКОВИЧ НАШ ПРЕЗИДЕНТ! УРА! ХАЙ ЖИВЕ ЯНУКОВИЧ - НАЙКРАЩИЙ ПРЕЗИДЕНТ У СВІТІ! ДЯКУЄМО ТОВ. ЯНУКОВИЧУ ЗА НАШЕ ЩАСЛИВЕ ЖИТТЯ!"

            А хто з тих, що причитає це відмовиться від подачки? А хто з тих, що не прочитає? А серед останніх 42% впевнені, що за бажанням можна з`ясувати, як хто проголосував. Тож може бути, що у Януковича рейтинг насправді 42%?

            Тож було б цікаво знати, хто думає, що НЕ можна дізнатися хто як голосував, і чому?
  • 2004.04.27 | SpokusXalepniy

    Если уточнить вопрос, то будет ясно.

    Попробуем заменить вопрос на якобы тождественный:
    Какие есть причины падения рейтинга Ющенко?
    К тому же:
    Какие есть причины некоторого падения рейтингов Юли, Мороза, Симоненко?
    Если такие причины есть, то куда-то же деваются эти потери. Они (или часть из них) вполне могут пополнять рейтинг Януковича. Это если не учитывать особенности и специфику "научного" опитування.

    По-моему, падение рейтинга Ющенко может быть лишь незначительное. У него самый прочный и надежный базис. Главная цель бандюкiв не в обеспечении падения этого устойчивого рейтинга, а в удержании его от повышения. Донецкие события, а также разыгрывание мовного питання показали как это делается и как это будет делаться.
    Итак, их лозунг известный: "нам бы только день простоять, да ночь продержаться" с этим ющенковским рейтингом.

    Боевая же задача властей это сбор с мира по нитке для Януковича от других кандидатов. Эта работа уже начата и, возможно, результаты появились на лице опитування.

    Мне не нравится, Максим'як, ваше настроение. С одной стороны, я согласен, что нельзя паниковать, и согласен, что надо действовать с позиции силы, которая несомненно есть у Ющенко. Но не надо думать, что Януковича можно закидать шапками. :)

    Предлагаю задуматься над его теперешнем поведении.
    По-моему, оно о-о-чень верное. Лучше сказать - оно самое верное из всех возможных для него вариантов.
    Он молчит!
    Причем, заметьте, это не молчание Медведчука, а это отлично подготовленное пиарное немногословие, указывающее на позицию человека (по сути - будущего президента) стоящего выше этих мелких разборок - метушни под ногами. Оно говорит народу: Чапай думает! Чапай решает стратегические задачи! Как поднять благосостояние народа - вот мысли достойные не мальчика, но мужа!

    Вот такой пиар, по-моему, разыгрывается. В Украине он был неплохо поставлен во времена выдвижения Марчука в президенты (в России - путин). Это пиар, вытягивающий из подсознания населения положительный образ немногословного Штирлица.

    Короче, я призываю вас (нас) к компромиссу: а) не терять веру в успех и даже действовать с позиции РЕАЛЬНО ИМЕЮЩЕЙСЯ у Ющенко силы и б) готовиться к худшим вариантам, которые нам еще не ведомы.

    P.S.
    Больше всего я боюсь варианта, который я бы назвал "загнанный охотниками волк", типа вот такого. О нём я уже писал. Это очень легко подстраиваема провокация, вынуждающая ТЕКУЩУЮ власть вводить в стране чрезвычайное положение.
    И вот тогда, если вспомнить, что украинцы - не грузины, и что дело будет происходить не весной под солнышком, а в дождливый осенний день, то не найдется ДОСТАТОЧНО желающих отстоять победу на выборах. Для противодействия введению ЧП есть ОДНА И ТОЛЬКО ОДНА сила - достаточное количество народа.
    Поэтому главный лозунг для победы должен выражать такую идею: мы виграем без сомнения - но главное не это! Главное удержать победу в руках!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.28 | Михайло Свистович

      Re: Если уточнить вопрос, то будет ясно.

      SpokusXalepniy пише:
      >
      > И вот тогда, если вспомнить, что украинцы - не грузины, и что дело будет происходить не весной под солнышком, а в дождливый осенний день, то не найдется ДОСТАТОЧНО желающих отстоять победу на выборах.

      По-перше, українці нічим не відрізняються від грузинів, по-друге, в Грузії також була дощова осінь.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.28 | SpokusXalepniy

        Неужели реаль так подавляюще действует на людей?

        Михайло Свистович пише:
        > SpokusXalepniy пише:
        > > И вот тогда, если вспомнить, что украинцы - не грузины, и что дело будет происходить не весной под солнышком, а в дождливый осенний день, то не найдется ДОСТАТОЧНО желающих отстоять победу на выборах.
        > По-перше, українці нічим не відрізняються від грузинів, по-друге, в Грузії також була дощова осінь.

        Если бы нации ничем не отличались друг от друга, то не было бы даже такого слова - "нация".
        Грузины уж тем отличаются от украинцев, что они более южная нация, с большим темпераментом. Отрицать это, все равно, что говорить, что в Швеции солнца столко же, сколько в Индии, ибо темперамент во многом зависит от его количества.
        Весной люди ходят, як трохи на пiдпитку. :)
        Это, правда, к вам, Михайло, не относится. В данном случае (отрицание очевидного) алкоголь не виноват. Намного важнее та черта вашего характера, о которой я уже говорил. Не обижайтесь.

        Зачем далеко идти. Когда вам комфортней выйти из дома - в солнечный весенний день, или в дождливый осенний? Когда речь идёт о массах, то из-за погоды только можно "потерять" процентов пятнадцать-двадцать населения.

        Кроме того, в Украине за последние годы было больше попыток в проведении различных акций, чем в Грузии. В этом смысле пар потихонечку выпускался, а в Грузии по разным причинам создалось нужное давление для взрыва.

        Ясно, что это всё вторичные факторы. Жаль, что они потихонечку работают на власть. Взамен хорошо бы предложить им лишних 3-4 процентов голосов за оппозицию. :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.28 | Михайло Свистович

          Я завжди перебуваю в реалі, і на мене взагалі нічого не діє.

          SpokusXalepniy пише:
          >
          > Если бы нации ничем не отличались друг от друга, то не было бы даже такого слова - "нация".

          Я мав на увазі в сенсі політики.

          > Грузины уж тем отличаются от украинцев, что они более южная нация, с большим темпераментом. Отрицать это, все равно, что говорить, что в Швеции солнца столко же, сколько в Индии, ибо темперамент во многом зависит от его количества.

          Це Ви міфологізуєте грузинів. Насправді їхній темперамент - це в більшості понти. В політиці він особливого впливу не має.

          > Весной люди ходят, як трохи на пiдпитку. :)
          > Это, правда, к вам, Михайло, не относится. В данном случае (отрицание очевидного) алкоголь не виноват. Намного важнее та черта вашего характера, о которой я уже говорил. Не обижайтесь.

          Не ображаюсь, бо не пам"ятаю, про яку рису мого характеру Ви писали. Мій забитий мозок швидко витирає зайву інформацію :)

          >
          > Зачем далеко идти. Когда вам комфортней выйти из дома - в солнечный весенний день, или в дождливый осенний? Когда речь идёт о массах, то из-за погоды только можно "потерять" процентов пятнадцать-двадцать населения.

          А я хіба це заперечував? Я просто написав, що в Грузії під час революції також була дощова осінь.

          >
          > Кроме того, в Украине за последние годы было больше попыток в проведении различных акций, чем в Грузии. В этом смысле пар потихонечку выпускался, а в Грузии по разным причинам создалось нужное давление для взрыва.

          Ви просто мало знаєте про події у Грузії в останні роки. Починаючи з 2001-го (вбивство Георгія Саная) там теж вистачало різноманітних акцій.
    • 2004.04.28 | Максим’як

      Re: SpokusXalepniy, у нас різниця у позиціях, а не у шапках

      SpokusXalepniy пише:
      > Мне не нравится, Максим'як, ваше настроение. С одной стороны, я согласен, что нельзя паниковать, и согласен, что надо действовать с позиции силы, которая несомненно есть у Ющенко. Но не надо думать, что Януковича можно закидать шапками. :)
      >

      Спочатку спробуйте мені дати відповідь на питання: "Чому Ви вважаєте, що Янукович буде єдиним кандидатом від режиму?" Які Ви маєте для цього аргументи чи на чому базується Ваша думка?

      А я даю вам коротко свою позицію: Я не думаю, що Янукович буде кандидатом у президенти, якщо не здійсниться політреформа. Якщо політреформи не буде, то не буде і Януковича кандидата у президенти від режиму. Тільки через те, що реформа провалилася, я не вважаю Януковича противником Ющенка, тому висміюю всі ці версії.

      Ваш хід шановний. (було б добре, коли б він уклався у кілька речень)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.29 | SpokusXalepniy

        Вы хотели коротко. А где же для этого мозги набрать? :)

        Максим’як пише:
        > ...спробуйте мені дати відповідь на питання: "Чому Ви вважаєте, що Янукович буде єдиним кандидатом від режиму?" Які Ви маєте для цього аргументи чи на чому базується Ваша думка?
        > А я даю вам коротко свою позицію: Я не думаю, що Янукович буде кандидатом у президенти, якщо не здійсниться політреформа. Якщо політреформи не буде, то не буде і Януковича кандидата у президенти від режиму. Тільки через те, що реформа провалилася, я не вважаю Януковича противником Ющенка, тому висміюю всі ці версії.
        > Ваш хід шановний. (було б добре, коли б він уклався у кілька речень)

        Сначала об аксиоме, на базе которой строятся все мои рассуждения. Она может резко отличаться от вашего базиса. Если ее изменить, то все мои рассуждения теряют смысл.

        Аксиома звучит так: кучмовский режим доказал, что он явно сильнее в политических игрищах, чем оппозиция, т.к. он играет без всяких правил, в том числе и моральных - вы с ним в шахматы, а он с вами в "чапаева".

        Теорема: а) для выигрыша у Кучмо-режима на его поле, должны произойти события, типа грузинских. Шанс есть, но не до выборов, а в момент выборов (конец октября - начало ноября), когда наглость власти перейдет через край; б) для выигрыша по цивилизованным правилам надо было начинать действовать года два назад, а именно - надо было не упускать ни единого случая для подачи в СУД на все извращения режима. Называйте это как хотите: или пробивание лбом стены, или вода камень точит.

        Диалектически пункт а) это переход количества (т.е. живого поголовья) в качество, вызывающего смену власти, а пункт б) это тоже переход количества в качество, только имеется в виду количества судебных разбирательств в новое качество - демонстративное ослабление режима.

        Следствие: нет никаких оснований предполагать, что к выборам можно что-нибудь серьезное сделать на цивилизованном поле (количества уже не наберешь, и времени мало), а в игре без правил кучма пока не проигрывал, поэтому ему остается к выборам только нарастить бицепсы для еще большего беспредела.

        Итак, я утверждаю, что Кучма намного умнее меня в игре без правил. Отсюда выходит, что все его действия я по умолчанию считаю сильнейшими.

        У вас вопрос с Януковичем. Посмотрим.

        1. Вы немного противоречите себе. Ведь Януковича выдвинули после провала реформы (если вы имеете в виду - конституционную). даже если есть шанс её протолкнуть до лета, то странной выглядит спешка с выдвижением Януковича. Если он так сильно от нее зависит, то что стоило властям потерпеть до лета? Вы исходите, что Кучма ошибся? Я - нет! Как я уже говорил - по умолчанию он в этих играх НЕ ошибается. [исправлена опечатка мною, SX]

        2. Янукович останется кандидатом не потому что он всех (во власти) устраивает, а потому, что других не раскрутишь - не на чем, незачем, и некого. Он - пока наименьшее зло для разных слоёв власти.

        3. Его сегодняшнее поведение как кандидата - наилучшее. Он молчит, когда вокруг дерутся. Народ на таких никогда не обращает внимание... сразу. Но обратив - окунается в эту путину с головой, потому что каждому хочется, насмотревшись на весь окружающий кошмар, бежать от своей собственной головы, распухшей, как после газовой камеры, в "тишь и благодать".

        4. Рейтинги в игре без правил нужны только как инструмент давления на массы, а вы с ними спорите на полном серьезе, т.е. пытаетесь играть в шахматы, когда с вами играют в "чапаева".

        5. Сама властиь (+приближенные) совсем не боится будущего Януковича-президента с любыми властными полномочиями (плевать, есть или нет реформа). Они также не боятся и любого другого, выдвинутого из их среды. На каждого из них есть столько компромата у всех остальных, что любая попытка перехода условной границы (например, налаживание объективной работы судей) вызовет бандитско-коллективный взрыв всех против одного.
        Именно поэтому бескомпроматные кандидаты, - типа Ющенка или Мороза, - не говоря уже об их президентстве, - просто мышьяк для власти.
        Реформа нужна власти не под Януковича, а наоборот - под Ющенко, чтобы он, будучи президентом, им на самом деле не был. Потом ("по планам реформы") народ сам приползёт на коленях к бандюкам с требованием вернуться к прошлому от этой, возникшей за четыре года полной анархии.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.29 | Максим’як

          Re: Другий розв"язок. (Не прибіднюйтеся на сіру речовину)).

          SpokusXalepniy пише:
          > Максим’як пише:
          > > питання: "Чому Ви вважаєте, що Янукович буде єдиним кандидатом від режиму?" Які Ви маєте для цього аргументи чи на чому базується Ваша думка?
          > > Я не думаю, що Янукович буде кандидатом у президенти, якщо не здійсниться політреформа. Якщо політреформи не буде, то не буде і Януковича кандидата у президенти від режиму. Тільки через те, що реформа провалилася, я не вважаю Януковича противником Ющенка
          > >
          >
          > Сначала об аксиоме, на базе которой строятся все мои рассуждения. Она может резко отличаться от вашего базиса. Если ее изменить, то все мои рассуждения теряют смысл.
          > Аксиома звучит так: кучмовский режим доказал, что он явно сильнее в политических игрищах, чем оппозиция, т.к. он играет без всяких правил...

          > Теорема: а) для выигрыша у Кучмо-режима на его поле, должны произойти события, типа грузинских...
          --------------

          Аксіома правильна і теорема правильна. Тут не має розходжень у наших позиціях. Aле Ви отримуєте тільки один розв’язок (тільки один вихід із ситуації), але розв’язків тут є мінімум два: (Перепрошую, шановний, але далі у свому дописі Ви вже відхилися і я на пункти про Януковича відповім окремо, ніби незв’язано, тільки остання частина п.5 справді стосується цікавого для мене питання).

          Перший, Вами викладений, по народному його можна узагальнити: “Проти лома нема прийому, окрім самого лому” :)

          Другий, я би так сформулював: Для перемоги над режимом, Ющенко повинен точно знати, якої якості президента потребують три зацікавлені сили: Росія, Кучма-Пінчук і Медведчук & Ko і як вони цю якість хочуть досягти.

          Головний висновок із другого розв’язку: Якщо Ющенко спрямує свої зусилля на руйнування якісних характеристик президента від режиму, то він руйнує всі плани вказаних сил режиму.

          Побічний висновок: Якщо Ющенко добивається мети головного висновку, то режим точно чи гарантовано програє вибори, або взагалі буде змушений їх відмінити.

          Ви дослідили один розв’язок і я не маю заперечень – він стосується тільки одного розв’язку. Але спробуйте дати своє дослідження на другий розв’язок. (Вибачайте, що загружаю :) )

          Я тільки скажу Вам, про які саме якості українського президента від режиму йдеться:
          1. Як суб’єкт чи невід’ємний елемент європейських та міжнародних процесів взагалі.
          2. Як суб’єкт чи невід’ємний елемент внутрідержавних процесів.
          Отже, знаючи якості, ми можемо будувати моделі, як досягатимуться ці якості і далі будувати методику їх руйнування.

          P.S.
          Якщо ми знайдемо відповіді на п.1 і п.2 (якостей), то уже далі можна буде легше розуміти один одного. Спочатку аналіз, а потім синтез.

          ---------------------------

          > 5. Реформа нужна власти не под Януковича, а наоборот - под Ющенко, чтобы он, будучи президентом, им на самом деле не был. Потом ("по планам реформы") народ сам приползёт на коленях к бандюкам с требованием вернуться к прошлому от этой, возникшей за четыре года полной анархии.

          Забігши вперед, я тільки до Вашого п.5 скажу, що реформа спрямована не тільки проти Ющенка, реформа спрямована проти Януковича також, але найгірше чи найстрашніше, що може бути – реформа спрямована проти Української держави. (Я би не хотів, щоб це виглядало надто пафосно, бо саме у цьому закладений ГОЛОВНИЙ зміст).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.29 | SpokusXalepniy

            Отвечаю на всё сразу и быстро, не прибедняясь :)

            Казалось бы, поставленные вами тезисы, самое время проанализировать и выдать "поэму" нагора. Но я не буду этого делать намеренно и вы поймете (из контекста) почему. Отвечаю по пункту 5.

            Максим’як пише:
            > SpokusXalepniy пише:
            > > 5. Реформа нужна власти не под Януковича, а наоборот - под Ющенко, чтобы он, будучи президентом, им на самом деле не был. Потом ("по планам реформы") народ сам приползёт на коленях к бандюкам с требованием вернуться к прошлому от этой, возникшей за четыре года полной анархии.
            > ...реформа спрямована не тільки проти Ющенка, реформа спрямована проти Януковича також, але найгірше чи найстрашніше, що може бути – реформа спрямована проти Української держави. (Я би не хотів, щоб це виглядало надто пафосно, бо саме у цьому закладений ГОЛОВНИЙ зміст).

            Кого колышет судьба Януковича? Его даже сами власти в любой момент готовы отдать на растерзание кому угодно. Подыщем другого. У бандитов есть только проблема с Ющенко (которого лично я недолюбливаю, но на реальном фоне бандитской угрозы...)! За провал Ющенко можно отдать тысячу Януковичей.
            Тот факт, что именно реформа угрожает державности, для меня не очевиден. Просто потому, что я бы ее не выделял как главенствующий фактор. Практически все действия властей косвенно угрожают государственности Украины. У них хватает ума очень удачно маскировать это под блага и экономическую выгоду. Опять же, действуют они мастерски. Ни один историк не смог бы указать конкретный момент подписания документов "переясловской рады", т.к. таких отдельных решений нет, а есть масса "невинных" документов, которые приведут Украину в полную зависимость от России. Если этот тотальный процесс не остановить, то недолго останется ждать полной потери независимости - реальной!!!. На формальную независимость Россия пока и не покушается - хватает ума у обеих сторон процесса.
            Это и есть главный фактор "особой любви" России к Ющенко. Они готовы костьми лечь, чтобы его не допустить к власти. Еще лучше - костьми украинских граждан.

            И вот тут кроется большая неприятность. Недаром вы с боязнью употребили слово "пафос" (вверху подчеркнуто мною).

            Если в агитационной работе за Ющенко указывать именно на эту (очень важную) составляющую текущего положения дел, то это действительно будет пафосно. Причем так пафосно, что не только никто не будет обращать на эту "мнимую" угрозу внимания (угрозу потери реальной государственности), но и хуже того - мы дадим властям повод обвинять ющенковцев в национализме, в нелюбви к России, что для многих русских звучит как ненависть ко всему русскому. Разобрать же тонкости этого процесса и отделить политику КГБ-шной России от России демократической, невозможно в процессе предвыборных дебатов.

            Всё что сказано выше, как вы понимаете, относится не только к пункту 5, но и к затребованным вами "якостей".

            Вывод. Призываю оппозицию (и вас) не использовать в агитации понятий об угрозе входа Украины под российская имперская владения. Это не тема для предвыборных баталий. Она может отпугнуть намного больше людей, чем привлечь новых.
            на самом деле в руках оппозиции есть такое количество совершенно однозначных доводов против властей (включая прямой бандитизм), что их с головой хватит для победы по любым, самым урезанным, цивилизованным правилам. Вопрос только - есть ли ещё что-то для урезания.


            P.S.
            Тонкости различения направлений бандитских путей развития, т.е. проблема особенности линии Кучмы и линии Медведчука - второстепенная на данном этапе.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.04.30 | Максим’як

              Re: Я не про загрозу Росії Українській державності

              А про загрозу Українській державності, яка випливає із співпадіння інтересів Росії, Кучми-Пінчука і Медведчка та Ко.

              Ще не відомо, хто там веде перед з ініціативами у цьому угрупуванні.

              З тими Вашими зауваженнями стосовно російського питання в Україні у період виборів я згоден, але для мене це питання зрозуміле.

              Мабуть, мені треба знайти час і все викласти більш зв"язано.
            • 2004.04.30 | vujko

              Re: Отвечаю на всё сразу и быстро, не прибедняясь :)

              SpokusXalepniy пише:
              > Кого колышет судьба Януковича? Его даже сами власти в любой момент готовы отдать на растерзание кому угодно. Подыщем другого. У бандитов есть только проблема с Ющенко (которого лично я недолюбливаю, но на реальном фоне бандитской угрозы...)! За провал Ющенко можно отдать тысячу Януковичей.
              > Тот факт, что именно реформа угрожает державности, для меня не очевиден. Просто потому, что я бы ее не выделял как главенствующий фактор. Практически все действия властей косвенно угрожают государственности Украины. У них хватает ума очень удачно маскировать это под блага и экономическую выгоду. Опять же, действуют они мастерски. Ни один историк не смог бы указать конкретный момент подписания документов "переясловской рады", т.к. таких отдельных решений нет, а есть масса "невинных" документов, которые приведут Украину в полную зависимость от России. Если этот тотальный процесс не остановить, то недолго останется ждать полной потери независимости - реальной!!!. На формальную независимость Россия пока и не покушается - хватает ума у обеих сторон процесса.
              > Это и есть главный фактор "особой любви" России к Ющенко. Они готовы костьми лечь, чтобы его не допустить к власти. Еще лучше - костьми украинских граждан.

              > Если в агитационной работе за Ющенко указывать именно на эту (очень важную) составляющую текущего положения дел, то это действительно будет пафосно. Причем так пафосно, что не только никто не будет обращать на эту "мнимую" угрозу внимания (угрозу потери реальной государственности), но и хуже того - мы дадим властям повод обвинять ющенковцев в национализме, в нелюбви к России, что для многих русских звучит как ненависть ко всему русскому. Разобрать же тонкости этого процесса и отделить политику КГБ-шной России от России демократической, невозможно в процессе предвыборных дебатов.

              Чому неможливо? Покликати яку небудь Новодворську чи Ковалева до передвиборної поїздки східними областями - вони і пояснять.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.04.30 | Максим’як

                Re: Та це Спокус не зовсім по темі.

                Він не думає, що і Росію можуть водити на гачку підігріваючи амперські амбіції.

                Мені жаль, що він ухилився від теми якостей майбутнього президента, який потрібен "банді чотирьох".

                Це так як би ми робили прогнози у футболі - яка команда переможе, незнаючи ні гравців, ні попередніх результатів іт.д.
              • 2004.05.04 | Михайло Свистович

                Ковальов навряд чи це робитиме.

                Я мав з ним зустріч і досить тривале спілкування кілька місяців тому.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.05.04 | vujko

                  Re: Ковальов навряд чи це робитиме.

                  Шендерович? Взагалі цікаво дізнатись про сприйняття порожняка тими, хто звик називати себе російським інтелігентом і кого будуть слухати, скажімо, в Харкові. Харків, не виключено, важливіший від Донбасу.
  • 2004.04.28 | Andrij

    Він останнім часом майже й не зростав

    Просто він є таким, на який вам тицяли кілька місяців назад, тут, на цій дошці. Якщо ви уважно просумуєте прямих прихильників Януковича, Симаненка, Медведчука, Тигіпка, та половини Мороза, то якраз і вийде коло 30%. Ця цифра поповнюватиметься з тих 20% відсотків, котрі "досі не вирішили" де їм краще жити, в Україні чи Індонезії. Поповнення майже гарантоване міл'ярдами, що уряд Януковича незабаром почне щедро посипати пенсіонерів, студентів, спортсменів, та сиріт.

    Це добре, що у вас виникло таке цікаве запитання. Може, Ющенко ще встигне щось зробити, але шанси не такі й великі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.28 | Ярослав Колодій

    Re: підстави для рейтингу

    1) Skhid ne skhylnyi holosuvaty za Yushchenka, tomu shcho proty nioho propahandy bahato, a yoho samoho na skhodi nemaye. Tomu pry zapytanni koho vy vyberete (Yushchenko chy Yanukovych), liudy vybyraiut menshe zlo. Vony prosto boiatsia zmin, i isnuyucha koruptsia yikh zadovilniaye, vony adaptuvalys.

    2) Resultat opytuvannia tut zalezhyt vid zapytannia. Zapytannia bulo Yushchenko chy Yanukovych? Tse stvorylo vrazhennia, shco vsi prozenty Yanukovycha tse yoho reitynh, khocha tse ye reitynh Tihipka, Pustovoitenka, Kuchmy, i t.d. Zapytannia Tihipko chy Yanukovych dalo b skhozhi resultaty.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.28 | Максим’як

      Re:Ви кажете, що схід не за Ющенка? А погляньте, як йде акція НУ

      У Херсоні вийшло на вулиці на акцію "Так добробут - ні диктатурі!" 2000 людей. А крім того прозгортається акція у Донецьку, Луганську іт.д.

      Зрозуміло, що схід не дасть 80-90% за Ющенка у другому турі, як це буде на Заході чи у Центрі, але якщо там Ющенко набере 15-20%, то й цього буде достатньо для перемоги. А Сумщина та Полтавщина точно дадуть понад 50% за Ющенка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.04 | Михайло Свистович

        І як вона йде?

        Максим’як пише:
        > У Херсоні вийшло на вулиці на акцію "Так добробут - ні диктатурі!" 2000 людей. А крім того прозгортається акція у Донецьку, Луганську іт.д.

        А скільки у Херсоні мешканців? Та й серед цих двох тисяч є чимало антиющенківців. Ми можемо без проблем зібрати в Ірпені подібний мітинг на 500 чоловік. З них 200 ніколи не проголосують за Ющенка.

        >
        > Зрозуміло, що схід не дасть 80-90% за Ющенка у другому турі, як це буде на Заході чи у Центрі, але якщо там Ющенко набере 15-20%, то й цього буде достатньо для перемоги.

        А чи набере?

        >
        > А Сумщина та Полтавщина точно дадуть понад 50% за Ющенка.

        В першому турі не дадуть і близько.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.04 | Максим’як

          Re: У 2002 взагалі якась абстрактна агітація була і то 23%

          + 5%+7% фальсифікації.

          ЯА тепер вже йдеться системна праця, а Ви далі все надто песимістично оцінюєте.

          Тут навіть не справа у рейтингу Ющенка, а у відсутності рейтингу у влади, якого підняти не має жодних засобів .
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.05.05 | Михайло Свистович

            У 2002 була чудова агітація. Значно краща, ніж зараз.

            Максим’як пише:
            >
            > Тут навіть не справа у рейтингу Ющенка, а у відсутності рейтингу у влади, якого підняти не має жодних засобів .

            Але рейтинг Януковича зростає.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.05.05 | Максим’як

              Re: Зростання рейтингу Януковича - це абсурд.

              Причиною зростання може бути тільки відчуття суспільства у покращенні життя. Якщо таке реально є, то рейтинг Януковича буде зростати.

              мені важко собі уявити, що українське суспілдьство підвищення цін та зменшення життєвого рівня зовсім не зв"язує із урядом Януковича.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.05.05 | Михайло Свистович

                Може і абсурд, але це - факт.

                Максим’як пише:
                > Причиною зростання може бути тільки відчуття суспільства у покращенні життя. Якщо таке реально є, то рейтинг Януковича буде зростати.

                Реально немає, а рейтинг зростає. Можете шукати іншу причину. Але він зростає. Хай може і не так, як у тому пріснопам"ятному опитуванні.

                >
                > мені важко собі уявити, що українське суспілдьство підвищення цін та зменшення життєвого рівня зовсім не зв"язує із урядом Януковича.

                Хтось зв"язує, хтось не зв"язує, але рейтинг зростає.
  • 2004.04.28 | Mykyta

    Можливе пояснення (/)

    Розквіт свіжих дебютних ідей

    Ден Яневський, Костянтин Малєєв, для УП , 28.04.2004, 18:28



    Ідей зафіксовано, власне, одну. Складно не віддати належне творчому потенціалу її автора (авторів). Після нокауту 8 квітня – а порівняти його можна хіба що з накаутом, якого зазнав бідака Корі Сандерс – здавалося, що країна приречена на перегляд бойовиків на кшталт "Мукачеве-1" та його ремейками "Мукачеве-2", "3", "4" тощо.

    Як з'ясувалося, не перевелися в країні любителі інших технологічних комбінацій, Інтелектуального ґатунку. Отож, по обіді в понеділок, 26 квітня, країна дізналася про сенсацію: Віктор Ющенко вже майже програв президентські вибори.

    Згідно з оприлюдненими "Демініціативами" та "Соцісом" даними чергового опитування, у другому турі президентських перегонів його результат складе 36,4%, результат його основного опонента Віктора Януковича - 32,8%.

    Це результати опитування, проведеного з 1 по 12 квітня, тобто до висунення Януковича єдиним кандидатом, яке сталося 14 квітня.

    Кожна дитина в нашій країні розуміє: це поразка, оскільки 3,6% для конструктивного прем'єра – не той бар'єр, який треба звертати увагу. Можна вже замовляти урочисту інавгурацію.

    Того ж вечора цю інформацію подали всі центральні телеканали та деякі ЗМІ. У вівторок поважний часопис "Сєгодня" вмістив такий коментар: "Соціологи вважають, що, якщо Ющенко не надасть для виборця серйозних аргументів на свою користь, то ті, хто сумнівається, за кого голосувати, можуть змінити фаворита під час передвиборчої боротьби. Цікаво, що "симоненківські" голоси (12%) у другому турі відійдуть на користь Віктора Януковича, а "тимошенківські" 8% - до Ющенка".

    У вівторок, 27 квітня до роз'яснювальної компанії долучилися провладні інтернет-видання. При цьому посилалися на результати того таки опитування, а також на невідоме громадськості дослідження Київського центру політичних досліджень і конфліктології, відомого серед фахівців як "Центр Погребинського". Згідно з останнім, розрив між двома шановними конкурентами ще менший – 33,3% проти 30%.

    В чому тут інтрига? Інтрига в тому, що сенсації в українській соціології – річ надзвичайно рідкісна. А от нам пощастило жити в часи, коли такі сенсації трапляються чи не кожного місяця.

    Джерелом принаймні двох із них була одні і ті ж установи – "Демократичні ініціативи" та "Соціс". Багато читачів "УП", пригадають, як буквально два місяці тому шановні колеги оприлюднили сенсаційну інформацію про вихід діючого президента до другого туру виборів з результатом в 13%. Галасу навколо такого результату опитувань було не менше, ніж зараз, а обґрунтування – не більше.

    Якщо перша сенсація, яка дивним чином народилася в час, коли дехто ще мав надію на "легальне" протискування політреформи через парламент, то друга з'явилася акуратно в час, коли від тих надій майже нічого й не залишилося.

    На перший погляд, така сенсація вигідна насамперед діючому прем'єр-міністру. Не будемо приховувати: до наших душ прокралася було неясна підозра про пряме замовлення з боку його команди. Після недовгих розмірковувань довелося дійти висновку, що це не так. Зокрема, тому, що жодний поважаючий себе політик не буде "розхолоджувати" ані себе, ані команду, ані прихильників ще до початку компанії.

    На другий погляд, відповідь була чітко сформульована в статтях провладних інтернет-видань. Вони містять принципово важливі словосполучення "політична реформа", "вирішеність питання, хто стане наступним президентом України", СДПУ(о) як "миротворча сила", а також "СДПУ(о) настільки близька президенту, що можна говорити про єдність цілей"...

    Головна теза, до якої підводить автор: оскільки, вважайте, Янукович, тіпа, наступний президент, Ющенко повинен, тіпа, об'єднатися з есдеками для проведення політреформи.

    Як здається, вся епопея з останньою соціологічною сенсацією, організована лише для того, щоби довести до лідера "Нашої України" цю просту думку.

    Є підозра, що Віктор Федорович може, за деяких обставин, чесно виграти президентські вибори. Не виключено, що, за деяких обставин, Віктор Андрійович може ці вибори програти. Але немає ніяких підстав думати, що суспільна думка в нашій країні за даних умов може радикально змінитися лише впродовж одного місяця. При тому що цей період не включає час, коли Янукович був оголошений єдиним кандидатом.

    Згадаймо: в березні різниця між Ющенком і Януковичем була 10,6%. Це результат опитування з 1 по 7 березня, проведеного тими ж "Демініціативами" і "Соцісом". В квітні за існуючих обставин ця різниця не могла скоротитися до 3%. Фактори, за яких 3 - 3,5 млн. виборців могли настільки радикально змінити свою точку зору, невідомі.

    Невідомі також і обставини, які могли ТАК вплинути і на електорат комуністів. У березні прихильники КПУ у разі невиходу свого кумира до другого туру розділялися принаймні на чотири категорії: тих, які висловлювлювали бажання проголосувати у другому турі "за" Януковича; "за" Ющенка; "проти всіх"; не прийти на вибори взагалі. Питається: з якого такого дива всі 3 – 3,5 млн. прихильників невмирущих ідей Леніна–Симоненка раптово перебігли до "олігарха" Януковича?

    Відкритим залишається і питання про те, чому Центр під керівництвом шановного Михайла Борисовича Погребинського, який сам ніяких польових досліджень не проводить, оскільки не має власної мережі і тому чесно замовляє опитування провідним соціологічним фірмам, цього разу не послався на безпосереднього виконавця дослідження, не оприлюднив квоту та формулювання бодай основних запитань до респондентів?

    Немає сумніву, що питання про здатність технологів СДПУ(о) привернути серце лідера "Нашої України" також залишається відкритим (як відомо, їм не вдалося примусити полюбити себе пана Волкова). Але пошукачів більшає. Вчора про єдність стратегічних цілей з опозицією (читай: Ющенком) заявив і український президент під час зустрічі з грузинським колегою. Хто переможе в благородному змаганні за серце лідера "нашоукраїнців", покаже розслідування мукачівських подій. Tertium non datur.
  • 2004.04.28 | Vadym Gladchuk

    Re: Хто докаже мені підстави для зростання рейтингу Януковича?

    Розквіт свіжих дебютних ідей

    Ден Яневський, Костянтин Малєєв, для УП , 28.04.2004, 18:27



    Ідей зафіксовано, власне, одну. Складно не віддати належне творчому потенціалові її автора (авторів). Після нокауту 8 квітня – а порівняти його можна хіба що з нокаутом, якого зазнав бідака Корі Сандерс – здавалося, що країна приречена на перегляд бойовиків на кшталт "Мукачеве-1" та його рімейків "Мукачеве-2", "3", "4" тощо.

    Як з'ясувалося, не перевелися в країні любителі інших технологічних комбінацій, інтелектуального ґатунку. Отож, по обіді в понеділок, 26 квітня, країна дізналася про сенсацію: Віктор Ющенко вже майже програв президентські вибори.

    Згідно з оприлюдненими "Демініціативами" та "Соцісом" даними чергового опитування, у другому турі президентських перегонів його результат складе 36,4%, результат його основного опонента Віктора Януковича – 32,8%.

    Це – результати опитування, проведеного з 1 по 12 квітня, тобто до висунення Януковича єдиним кандидатом, яке сталося 14 квітня.

    Кожна дитина в нашій країні розуміє: це поразка, оскільки 3,6% для конструктивного прем'єра – не той бар'єр, який треба звертати увагу. Можна вже замовляти урочисту інавгурацію.

    Того ж вечора цю інформацію подали всі центральні телеканали та деякі ЗМІ. У вівторок поважний часопис "Сєгодня" вмістив такий коментар: "Соціологи вважають, що якщо Ющенко не надасть для виборця серйозних аргументів на свою користь, то ті, хто сумнівається, за кого голосувати, можуть змінити фаворита під час передвиборчої боротьби. Цікаво, що "симоненківські" голоси (12%) у другому турі відійдуть на користь Віктора Януковича, а "тимошенківські" 8% – до Ющенка".

    У вівторок, 27 квітня, до роз'яснювальної компанії долучилися провладні інтернет-видання. При цьому посилалися на результати того ж таки опитування, а також на невідоме громадськості дослідження Київського центру політичних досліджень і конфліктології, відомого серед фахівців як "Центр Погребинського". Згідно з останнім, розрив між двома шановними конкурентами ще менший – 33,3% проти 30%.

    В чому тут інтрига? Інтрига в тому, що сенсації в українській соціології – річ надзвичайно рідкісна. А от нам пощастило жити в часи, коли такі сенсації трапляються чи не кожного місяця.

    Джерелом принаймні двох із них були одні і ті ж установи – "Демократичні ініціативи" та "Соціс". Багато читачів "УП" пригадають, як буквально два місяці тому шановні колеги оприлюднили сенсаційну інформацію про вихід чинного президента до другого туру виборів з результатом в 13%. Галасу навколо такого результату опитувань було не менше, ніж зараз, а обґрунтування – не більше.

    Якщо перша сенсація дивним чином народилася в час, коли дехто ще мав надію на "легальне" протискування політреформи через парламент, то друга з'явилася акурат тоді, коли від тих надій майже нічого й не залишилося.

    На перший погляд, така сенсація вигідна насамперед чинному прем'єр-міністрові. Не будемо приховувати: до наших душ прокралася було неясна підозра про пряме замовлення з боку його команди. Після недовгих розмірковувань довелося дійти висновку, що це не так. Зокрема тому, що жоден політик, який себе ще поважає, не буде "розхолоджувати" ані себе, ані команду, ані прихильників ще до початку компанії.

    На другий погляд, відповідь була чітко сформульована в статтях провладних інтернет-видань. Вони містять принципово важливі словосполучення "політична реформа", "вирішеність питання, хто стане наступним президентом України", СДПУ(о) як "миротворча сила", а також "СДПУ(о) настільки близька до президента, що можна говорити про єдність цілей"...

    Головна теза, до якої підводить автор: оскільки, вважайте, Янукович, тіпа, наступний президент, Ющенко повинен, тіпа, об'єднатися з есдеками для проведення політреформи.

    Як здається, вся епопея з останньою соціологічною сенсацією організована лише для того, щоби донести до лідера "Нашої України" цю просту думку.

    Є підозра, що Віктор Федорович може, за деяких обставин, чесно виграти президентські вибори. Не виключено, що, за деяких обставин, Віктор Андрійович може ці вибори програти. Але немає ніяких підстав думати, що суспільна думка в нашій країні за цих умов може радикально змінитися впродовж лише одного місяця. При тому, що цей період не включає час, коли Янукович був оголошений єдиним кандидатом.

    Згадаймо: в березні різниця між Ющенком і Януковичем була 10,6%. Це результат опитування з 1 по 7 березня, проведеного тими ж "Демініціативами" і "Соцісом". В квітні за наявних обставин ця різниця не могла скоротитися до 3%. Фактори, за яких 3 – 3,5 млн. виборців могли настільки радикально змінити свою точку зору, невідомі.

    Невідомі також і обставини, які могли ТАК вплинути і на електорат комуністів. У березні прихильники КПУ у разі невиходу свого кумира до другого туру розділялися принаймні на чотири категорії: тих, які висловлювали бажання проголосувати у другому турі "за" Януковича; "за" Ющенка; "проти всіх"; не прийти на вибори взагалі. Питається: з якого такого дива всі 3 – 3,5 млн. прихильників невмирущих ідей Леніна-Симоненка раптово перебігли до "олігарха" Януковича?

    Відкритим залишається і питання про те, чому Центр під керівництвом шановного Михайла Борисовича Погребинського, який сам ніяких польових досліджень не проводить, оскільки не має власної мережі, і тому чесно замовляє опитування провідним соціологічним фірмам, цього разу не послався на безпосереднього виконавця дослідження, не оприлюднив квоту та формулювання бодай основних запитань до респондентів?

    Немає сумніву, що питання про здатність технологів СДПУ(о) привернути серце лідера "Нашої України" також залишається відкритим (як відомо, їм не вдалося примусити полюбити себе пана Волкова). Але пошукачів більшає. Вчора про єдність стратегічних цілей з опозицією – читай: Ющенком – заявив і український президент під час зустрічі з грузинським колегою. Хто переможе в благородному змаганні за серце лідера "нашоукраїнців", покаже розслідування мукачівських подій. Tertium non datur.

    Автори: Данило Яневський, Костянтин Малєєв, Інститут політичного моделювання
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.28 | Максим’як

      Re: Gladchuk, є кілька цікавих моментів у нинішьому Януковичі

      Vadym Gladchuk
      Тому немає проблеми для нього потрапити у другий тур. Проблема як не допустити туди Януковича, якого туди пхатимуть за допомогою 30- 40 відсотковою фальсифікацією, а ля "Донецьк не гонить порожняк - 2002". Вже зараз за допомогою "рейтингів" від продажних соціологів суспільству нав"язують міф про ЧОТИРЬОХ кратне зростання рейтинга Януковича у 2004 році (станом на квітень місяць).

      Вище по темі, як Спокусу Халепному задав питання, маю і для Вас (взагалі, варто на форумі влаштовувати вікторини - задавати питання і читати найвлучніші відповіді :) )

      Отже, запитання:

      1. Чому Янукович менше агітує за себе, як кандидата на виборах, ніж Медведчук і Кучма агітують за нього? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.29 | Vadym Gladchuk

        Re: Gladchuk, є кілька цікавих моментів у нинішьому Януковичі

        А звідки Ви взяли що Янукович за себе не агітує ? :)
        І чому Ви розділяєте єдину команду КУЧМА - ЯНУКОВИЧ - МЕДВЕДЧУК :)
        Тут як у спектаклі - всі ролі вже розписані до жовтня 2004 :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.29 | Максим’як

          Re: Gladchuk, Ви як єврей - на всі питання відповіли запитаннями

          Коротко, я відповідь така: "оскільки планується ще раз протягувати політреформу, то це показує, що не всі ролі до кінця розписані"

          Більш розгорнуто, тохи згодом.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.29 | Максим’як

            Re: Так от, більш розгорнуто тут:

            http://maidan.org.ua/n/free/1083262100

            у дописі "Другий розв"язок"

            Щоб ми паралельно не дискутували на одну і ту ж тему, Гладчук, приєднуйтеся до дискусії. Ваша думка є важлива, оскільки у значній мірі Ви відображаєте позицію "Нашої України".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.05.01 | Vadym Gladchuk

              Re: Так от, більш розгорнуто тут:

              Ви трошки помиляєтеся з позицією "НУ" :)
              "НУ" заявила про власний проект змін до Конституції. Т.е. частково повелася на "благий мат" Банкової по необхідність політреформи та нав"язувані правила від Мудведчука та КО.
              І це є помилка. Як на мене у виборця має бути читкій вибір - або чорне - нинішня влада, або біле та пухнасте - єдиний кандидат від опозиції :)
              Ми ж, однозначно, проти будь яких змін до Конституції !!!!!!!!!!!!!!!!!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.05.01 | Максим’як

                Re: Так от, більш розгорнуто тут:

                Vadym Gladchuk пише:
                > Ви трошки помиляєтеся з позицією "НУ" :)
                > "НУ" заявила про власний проект змін до Конституції. Т.е. частково повелася на "благий мат" Банкової по необхідність політреформи та нав"язувані правила від Мудведчука та КО.

                На мою думку, "НУ" повелася на дитячу поведінку таких, як Малий Чорновіл.

                Інший момент, у тому, що слово реформа не має конкретного змісту. І Ющенко буде реформу робити, у т.ч. із змінами до Конституції. Взяти для прикладу будь-яку європейську державу, то там кожен уряд (нова влада) робить реформу. Приходять інші і проголошують про свою реформу.

                Ще один момент. Звідси, якщо НУ і Ющенко не проти реформи взагалі, то він і у внутрішньому і міжнародному розумінні не є "білими воронами".

                Можна стояти на позиції, що цьому режиму реформи робити народ не може довірити. Але проти реформ бути взагалі, то є незрозуміло.


                > І це є помилка. Як на мене у виборця має бути читкій вибір - або чорне - нинішня влада, або біле та пухнасте - єдиний кандидат від опозиції :)

                > Ми ж, однозначно, проти будь яких змін до Конституції !!!!!!!!!!!!!!!!!

                Ви маєте уточнювати це місце. Якщо Ви проти системи, яку створив режим і як молодь хочете змін, то ці зміни повинні бути системними, суть має бути реформа. А зачіпає вона зміни у Конституції чи ні, то вже побічне питання.
    • 2004.04.29 | Thinker

      Проти склерозу

      Шановні.
      Пригадайте, які рейтинги давали більшість агенств весь час перед минулими парламентськими виборами. І які були результати.
      У нас немає справді незалежних соціологічних агенств. Возьміть середнє між соцопитуваннями Томенка і Погребинського, і отримаєте щось наближене до правди :)
      Плюс - набереться кілька відсотків таких, хто в опитуванні зі страху скажуть одне, а проголосують по іншому. Зрозуміло, на чию користь буде різниця.
  • 2004.04.30 | magda

    Хто б довів у 11-му ст. підстави для обертання Землі

    Бо ЯКЩО ВСІЛЯКІ ПРАВНИКИ НЕ ЛІПИТИМУТЬ ДУРНИЦЬ, ТО І ДУРНЮ БУДЕ ЯСНО, ЩО СОНЦЕ ОБЕРТАЄТЬСЯ НАВКРУГИ ЗЕМЛІ.

    Треба тільки подивитися на нього - на наше ясне солнишко.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.04 | Михайло Свистович

      Правнику, на фіга ти ліпиш дурниці?

      magda пише:
      > Бо ЯКЩО ВСІЛЯКІ ПРАВНИКИ НЕ ЛІПИТИМУТЬ ДУРНИЦЬ, ТО І ДУРНЮ БУДЕ ЯСНО, ЩО СОНЦЕ ОБЕРТАЄТЬСЯ НАВКРУГИ ЗЕМЛІ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".