МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Білоконь не ірже, бо ясла в нього повні !!!

06/11/2004 | Коновал
НИЩАТЬ БIГ-БОРДИ ПIД НОСОМ У МIЛIЦIЇ
Представництво Блоку Вiктора Ющенка “Наша Україна” неодноразово зверталося до правоохоронних органiв з проханням розслiдувати випадки свiдомого нищення рекламних плакатiв (бiг-бордiв) iз зображенням Вiктора Ющенка в мiстi Рiвне.
Але, як свiдчать останнi факти вандалiзму, що мали мiсце в найбiльш людних районах по вулицях Соборнiй, Млинiвськiй, Набарежнiй, правоохоронцi нiяк не реагують на порушення правопорядку й законностi.
Очевидно, така бездiяльнiсть рiвненської мiлiцiї викликана їх мовчазною згодою iз злочинними дiями полiтичних вандалiв.
Щоправда, у доблесних правоохоронцiв Рiвного є можливiсть спростувати дане твердження i вже найближчим часом зреагувати на черговий запит народних депутатiв та заяву в мiлiцiю i таки знайти злiсних порушникiв громадського порядку.

Відповіді

  • 2004.06.11 | Коновал

    А московькі попи іржуть тепер гімни разом з комуністами !!! Лиш

    би закатати українців в асфальт !!!!

    Напередодні президентських виборів релігійна тема у Рівному знову набирає ваги у політичних колах. Заручитися підтримкою впливових релігійних громад прагнуть чиновники та політики, що репрезентують основних кандидатів на посаду №1 в Україні, чим провокують міжконфесійну ворожнечу, яка поступово канула у Лету після бурхливих релігійних війн початку і середини 90-х років минулого століття.
    Понад три сотні віруючих Московського патріархату 2 червня оточили пікетом облдержадміністрацію, вимагаючи повернення Свято-Воскресенського кафедрального собору їх релігійній конфесії. Віруючі християни передали голові ОДА Миколі Сороці звернення, підписане Архієпископом Рівненським та Острозьким УПЦ (МП) Варфоломієм. У ньому, зокрема, йдеться про доцільність скасування владою попереднього рішення щодо передачі кафедрального собору, де відправляють службу священики УПЦ (КП) і передачі культової споруди УПЦ (МП). На адресу УПЦ (КП) лунали звинувачення у привласненні храмів, на які вони нібито не мають жодних прав.
    Закладання споруди Свято-Воскресенського собору відбулося далекого 30 серпня 1890 року, а через п’ять років розпочалися богослужіння в новозбудованому православному соборі. За СРСР у теперішньому Свято-Воскресенському соборі був музей атеїзму і космонавтики, а в 1992 році споруду передали у користування УПЦ (КП). Натомість прихильники Московського патріархату залишилися бездомними і відтоді моляться у підвальному приміщенні. Це, мовляв, негативно позначається на здоров’ї прихожан через погану вентиляцію та задуху.
    Якщо ж виконавча влада проігнорує вимоги, УПЦ (МП) вдасться до актів громадської непокори, голодувань, багатоденних пікетувань облдержадміністрації та Адміністрації Президента.
    До пікетувальників вийшов заступник рівненського губернатора Юрій Кічатий, який запросив представників духовенства та прихожан на аудієнцію в робочий кабінет Миколи Сороки. Без журналістів. За словами пана Кічатого, влада розгляне це складне питання у юридичній площині і прийме рішення, що відповідатиме Конституції та законам України.
    Доки духовенство спілкувалося з керівником області, під стінами рівненського Білого дому довго звучали церковні піснеспіви, що мали б засвідчити голові ОДА серйозність намірів віруючих.
    Як повідомила прес-служба ОДА, у ході зустрічі з віруючими Микола Сорока закликав сторони конфлікту уникати силових дій та провокацій і розв’язати ситуацію згідно з чинним законодавством та за християнськими заповідями.
    З-поміж кількох сотень віруючих та монахів на пікетуванні були присутні політики з Комуністичної партії України. Як заявив перший секретар міськкому КПУ Олександр Федоров, Компартія — єдина політична партія в Україні, що підтримує православну церкву.
    Коментуючи питання щодо ідеологічних розбіжностей між марксизмом-ленінізмом та християнством, рівненський комуніст ототожнив Кодекс будівника комунізму та Біблію.
    — Ми атеїсти, однак підтримуємо чесну працю і життя; якщо віриш у Бога — вір, — прокоментував пан Федоров, який не відвідує жодну з церков.
    Паралельно з акцією УПЦ (МП), їх опоненти з УПЦ (КП) гуртувалися біля Свято-Воскресенського собору, через який перші пікетували облдержадміністрацію. Вони рішуче налаштувалися захищати культову споруду. Наразі собор у розпорядженні віруючих Київського патріархату, але цілком можливо з наближенням спекотної політичної осені церковна споруда змінить власника


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".