МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прес-реліз

06/29/2004 | СЕМЕН
Прес-реліз
ПР (2004) 104
29 червня 2004 року
Заява головуючого
за підсумками засідання Комісії Україна -- НАТО
на рівні глав держав та урядів у Стамбулі
Глави держав та урядів країн -- членів Організації Північноатлантичного договору та України зустрілися сьогодні у Стамбулі. Під час зустрічі сторони обговорили внесок Особливого партнерства між Україною та НАТО у підтримання миру і стабільності на євроатлантичному просторі, а також перспективи розвитку цих відносин у світлі імплементації Плану дій Україна -- НАТО.
Президент Кучма привітав участь у саміті Комісії Україна - НАТО сімох нових держав -- членів Альянсу. Він знову підкреслив, що Україна незмінно підтримує процес розширення НАТО та політику відкритих дверей, що її дотримується Альянс, як невід’ємні складові євроатлантичної архітектури безпеки. Він також привітав рішення, ухвалене вчора під час засідання Північноатлантичної ради на рівні глав держав та урядів, яке покликане зміцнити мир і стабільність у євроатлантичному регіоні. Окрім цього, він знову підтвердив незмінність курсу України на набуття членства в НАТО. Він висловив свою оцінку розвитку подій в Україні, привернувши особливу увагу до заходів, які вживаються з метою виконання цілей Плану дій Україна -- НАТО. У зв’язку з цим, він запевнив, що Україна готова втілити у життя фундаментальні демократичні, економічні, військову та оборонну реформи. Він, зокрема, знову надав гарантію того, що в Україні зміцнюватиметься демократія, верховенство права, свобода слова та преси, а також, що в державі будуть проведені вільні та чесні президентські вибори, адже усе це -- необхідні передумови інтеграції України до євроатлантичних структур, включаючи її проголошений намір вступити до НАТО.
Глави держав та урядів країн -- членів НАТО знову підтвердили неухильну відданість політиці відкритих дверей Альянсу та підкреслили стратегічну важливість партнерських відносин між Україною та НАТО. Вони закликали керівництво України активно та у повному обсязі виконати зобов’язання щодо досягнення відповідності євроатлантичним цінностям, які покладено в основу Плану дій Україна -- НАТО. Вони наголосили, що в Україні неодмінно мають бути проведені політична, економічна, військова та оборонна реформи, причому особливий наголос було зроблено на тому, що українське керівництво має забезпечити зміцнення демократії, верховенства права та свободи слова і ЗМІ. Вони наголосили на важливості забезпечення прозорого, вільного та чесного ведення як президентської кампанії, що нині триває, так і процесу голосування, оцінку якому має дати ОБСЄ. У зв’язку з цим вони висловили занепокоєння стосовно певних останніх подій, які викликають сумніви у спроможності України гарантувати захист прав людини та дотримання демократичних цінностей.
Глави держав та урядів знову підтвердили свою впевненість у тому, що відносини Особливого партнерства між Україною та НАТО продовжують відігравати вагому роль у зусиллях, спрямованих на підтримання безпеки і стабільності в усьому євроатлантичному регіоні як свідчить, зокрема, співпраця у рамках Міжнародних сил сприяння безпеці під проводом НАТО на території Афганістану. Порушивши ситуацію у Косові, вони високо оцінили роль миротворчого контингенту КФОР у гарантуванні безпеки в краї. Втім, було також висловлене занепокоєння у зв’язку з нещодавніми спалахами насильства у Косові, спричиненими радикальними екстремістами. Глави держав та урядів також привітали резолюцію Ради Безпеки ООН № 1546 як основу для стабілізації ситуації в Іраку на тривалу перспективу та участь України у її виконанні шляхом відрядження миротворчого підрозділу до складу польської дивізії у південно-центральній частині Іраку.
Глави держав та урядів країн НАТО висловили високу оцінку розгортання українських військовослужбовців та її готовність залишатися активним донором у складі сил КФОР під проводом НАТО у Косові, а також помітну участь України в інших міжнародних операціях з підтримки миру. Вони із вдячністю відзначили готовність України продовжувати надавати допомогу у забезпеченні функціонування стабілізаційних сил НАТО в Афганістані, а також нещодавно ухвалене рішення України запропонувати практичну допомогу у проведенні операції Альянсу «Активне намагання» (Operation Active Endeavour) у Середземному морі. Вони також привітали набрання чинності Меморандумом про взаєморозуміння у галузі підтримки операцій НАТО з боку України та підписання Меморандуму про взаєморозуміння у галузі стратегічних авіаперевезень між Україною та НАТО. Окрім цього, вони висловили вдячність за зацікавленість України взяти участь в окремих багатонаціональних заходах у рамках Празького зобов’язання щодо вдосконалення потенціалу, а також високу оцінку досягнутого нею успіху у втіленні комплексної реформи структур безпеки. Вони привітали розробку Україною Стратегічного оборонного бюлетеня до 2015 року, який становить вагомий крок на шляху проведення Оборонного огляду, та закликали Україну забезпечити цілковиту реалізацію запланованих реформ із належним фінансовим забезпеченням.
Глави держав та урядів також погодилися з необхідністю активізувати практичні зусилля у боротьбі з розповсюдженням зброї масового знищення (ЗМЗ) й привітали поглиблення співпраці з питань нерозповсюдження ЗМЗ. Відзначивши, що наявність на території України великої кількості застарілих озброєнь, успадкованих з часів холодної війни, становить загрозу як міжнародній безпеці, так і безпеці цивільного населення України, вони також обговорили пропозицію щодо реалізації в Україні проекту у рамках Цільового фонду ПЗМ з утилізації надлишкових боєприпасів та стрілецької зброї й легкого озброєння.
Глави держав та урядів поставили завдання членам Комісії Україна -- НАТО на рівні послів проаналізувати стан відносин Україна -- НАТО, включаючи їх можливе поглиблення залежно від практичних здобутків України у виконанні цілей Плану дій Україна -- НАТО з метою розробки рекомендацій до часу проведення засідання Комісії на рівні міністрів закордонних справ у грудні 2004 року.

Відповіді

  • 2004.06.29 | Світлана

    Re: Тільки зміна промосковського режиму на західний або автентич

    Тільки зміна політичного курсу України на західний або автентичний українцю, - західний вектор, та зміна еліт з “комі” на НОВІ національно- демократичні еліти, може врятувати Україну, як державу та дати їй шанси “втечі від Москви”. З такими, як Кучма та його оточенням Захід ніколи не буде домовлятися. Немає з ким. З комуністичною/олігархічно-комсомольською /позавчорашньою / колоніальною московською квазіелітою? Ніколи. Це навіть смішно припустити. Це тільки совки могли допустити парторга до влади на такий страшенно-тяжкий час, який пережила Україна. Час, який забрав тисячі/мільони українців в могилу. А інших заставив жити в НЕукраїнській Україні. Окупованій Україні.
    Все залежить тільки від самих українців. Чи скинуть вони окупаційний московсько-кучмівський режим в кінці жовтня 2004. І лише тоді можливо з нами сядуть за стіл переговорів НАТО та ЄС.
    Не можна ж вважати провідником європейського курсу та вступу до НАТО московського підданого Кучму, який так щиро любить Путіна, Вєлікую Расею та московських безбожних попів. Сплошная беспробудная, нкведістська Євразійщина, яку ми з вами вчора спостерігали на всіх каналах так званих українських ЗМІ на родінє Кучми. Це страшно.
    Не бажаю нікому жити в таких братніх обіймах, навіть ворогу. Тільки зміна еліт може врятувати Україну. Еліт, які є сьогодні в Україні. Можливо розуміння цього ще не втягло Україну остаточно в євразійську тину. І можливо ми зможемо ще скинути цю заразу з тіла України
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.29 | С.Фиркало

      Хочу такого как Путин

      Віктор Ющенко: "Ми раді бачити успіхи оновленої Росії, і ми переконані, що тільки такі почуття повинні мати справжні друзі...І насамперед потрібно перестати вводити росіян в оману – майбутні вибори в Україні в жодному разі не є вибором між Росією і Європою, боротьбою між «прозахідними» і «проросійськими» силами. Перебороти кризові явища в національному розвитку України можна лише шляхом реальної зміни якості і стилю ведення внутрішньої і зовнішньої політики, залишивши за бортом кланові чи корпоративні інтереси і віддавши перевагу винятково інтересам народів наших країн".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.29 | Світлана

        Re: Хочу такого как Путин

        Майбутнє Українців залежить не від ющенків, а від українців
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.29 | Franko

        Він абсолютно нормально сказав

        С.Фиркало пише:
        > Віктор Ющенко: "Ми раді бачити успіхи оновленої Росії, і ми переконані, що тільки такі почуття повинні мати справжні друзі...І насамперед потрібно перестати вводити росіян в оману – майбутні вибори в Україні в жодному разі не є вибором між Росією і Європою, боротьбою між «прозахідними» і «проросійськими» силами. Перебороти кризові явища в національному розвитку України можна лише шляхом реальної зміни якості і стилю ведення внутрішньої і зовнішньої політики, залишивши за бортом кланові чи корпоративні інтереси і віддавши перевагу винятково інтересам народів наших країн".

        Розшифровую: якщо буде нормальна влада, то не буде ні проросійських, ні прозахідних риторик, а будуть УКРАЇНСЬКІ НАЦІОНАЛЬНІ ІНТЕРЕСИ як мірило всіх речей.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.29 | Світлана

          Re: Давайте розраховувати не на месію.

          Пане Франко, я Вас дуже поважаю. Давайте розраховувати не на уявленого месію. Уява часто підводить. Давайте розраховувати на власні сили, відвоювуючи свої людські ідеали та мету, а не поклададатися на волю любого месії.
          Це безбожно. Українці отримають те, що вони заслужили, а не те що принесе їм чомусь якийся месія.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.06.29 | Franko

            Re: Давайте розраховувати не на месію.

            Світлана пише:
            > Пане Франко, я Вас дуже поважаю. Давайте розраховувати не на уявленого месію. Уява часто підводить. Давайте розраховувати на власні сили, відвоювуючи свої людські ідеали та мету, а не поклададатися на волю любого месії.
            > Це безбожно. Українці отримають те, що вони заслужили, а не те що принесе їм чомусь якийся месія.

            Йдеться не про месію, звідки Ви його взяли. Я хочу, щоб Ви зрозуміли, що єдиний важіль прямого впливу на ситуацію в країні мають люди, що володіють формальною владою, і ніякого інакшого механізму управління країною немає. Можна і треба впливати на дії цих людей через функціонування громадянського суспільства, але в нормальній державі, хочете Ви того чи ні, управляють державою люди, яких виборці уповноважили МАТИ ВЛАДУ.

            Тому від волі того, кого обираємо, таки залежить дуже багато, -- це забезпечує закон, а не ярлики "месія" чи "не месія". І чим кращими якостями володіє наш кандидат, тим краще. Тому і обираємо людей, які показали себе з кращого боку. Для мене це найбільшою мірою Ющенко. Ніякий не месія, а людина, яка з найбільшою імовірністю здатна добре функціонувати як президент. Без перебільшення - найманий працівник. Найкращий кандидат на посаду. :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.06.29 | Світлана

              Re: Давайте розраховувати не на месію.

              Оцінюючи роботу представників блоку Ющенка на місцях та їхню співпрацю з представниками та лідерами громадянського суспільства, можу заявити, що нічого позитивного в подальшій співпраці не бачу.
              Все те ж. Все ті ж люди. Все ті ж ідеї і мета. Номенклатурна. Дорбратися. Ніяих нових думок і ідей. Особливо про вихід з кризи, про співпрацю з і ншими.
              Боюся, що Ющенко не стане Рузвельтом для України.
              І знаєте чому? Тому, що він був до цього часу і до тепер надзвичайно успішним номенклатурником. Маючи велечезні статки так і не зробив нормальної політичної заяви, і навіть спроби зробити свої ЗМІ. Від Ющенка тхне безнадією. Тому мабуть, що він дитя тієї системи, яка загнала нас з вами у безвихідь. Шукайте інших. Це не вони.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.06.29 | СЕМЕН

                Світлані,

                погоджуюсь з Вашим спостереженням і висновками.
              • 2004.06.29 | Franko

                Ітеративна демократизація.

                Надихаєте мене спробувати якось написати загальну відповідь усім, хто задає подібні запитання, якщо знайду час. Може навіть сьогодні увечері...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.06.29 | СЕМЕН

                  Франку, за одно прокоментуйте наступне.

                  Посібник антиукраїнського кандидата в президенти.


                  Головно знати і говорити всім що:

                  - "Україна - країна втрачених можливостей"
                  - "влада національну ідею вбила, а потім сказала що вона не спрацювала"
                  - "маленький українець"
                  - "мне снятся рускіє берьози"
                  - "Вболівав Віктор Ющенко за російську збірну по футболу"


                  Подивіться який розвиток мислення в часі, спочатку ставить під сумнів Українство, а тепер говорить про Росію.

                  Хороший кандидат для Путіна і Росії.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.06.29 | Світлана

                    Re: Франку, не обирайте собі кумира

                    Семене, не рвіть собі серце. Якщо людина вибрала для себе фетиш, вона буде на нього молитися. В тому числі і радянська українська людина, яка до цього часу населяє Україну. На жаль для України. Це совітське виховання. І тут ви нічого не вдієте. Хай кожен переживе/перестраждає свою Пустелю, якщо не має іншого шляху.Може після втрат збагнеться щось?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.06.29 | Franko

                      А кого ж мені обирати на формальну виборну посаду

                      ...як не людину, яка мені здається найкращим кандидатом? :-)
                  • 2004.06.29 | Franko

                    Re: Франку, за одно прокоментуйте наступне.

                    СЕМЕН пише:
                    > Посібник антиукраїнського кандидата в президенти.
                    >
                    >
                    > Головно знати і говорити всім що:
                    >
                    > - "Україна - країна втрачених можливостей"

                    ...які за нормальної влади стають потенційними.

                    > - "влада національну ідею вбила, а потім сказала що вона не спрацювала"

                    а тут що коментувати?

                    > - "маленький українець"

                    може, й справді не найвдаліша конструкція. Але не смертельна.

                    > - "мне снятся рускіє берьози"

                    нормальний піар.

                    > - "Вболівав Віктор Ющенко за російську збірну по футболу"
                    >
                    >
                    > Подивіться який розвиток мислення в часі, спочатку ставить під сумнів Українство

                    де?

                    > а тепер говорить про Росію.

                    І добре, що говорить.

                    > Хороший кандидат для Путіна і Росії.

                    Без сумніву. Росія, можливо, колись зрозуміє, як і решта цивілізованого світу, що партнерські стосунки набагато вигідніші в довгостроковій перспективі, ніж підкилимні ігри.
  • 2004.06.29 | СЕМЕН

    Виступ президента України Леоніда Кучми

    29 червня, 12:55

    Виступ президента України Леоніда Кучми на засіданні Комісії Україна-НАТО

    Шановний пане Генеральний секретар! Ваші Високоповажності! Шановні пані та панове!

    Від часу останнього засідання Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні, яке проходило у Вашингтоні, світ зазнав кардинальних геополітичних змін.

    Змінився і Північноатлантичний альянс, який поповнився новими державами-членами, частина з яких є сусідами України.

    Значні зміни відбулися за цей період і в самій Україні.

    Протягом п’яти останніх років темпи економічного зростання в нашій державі – одні із найвищих у Європі. Позитивна макроекономічна динаміка починає супроводжуватися підвищенням реальних доходів населення, стабільністю національної валюти, поліпшенням інвестиційного клімату в державі.

    Україна відзначається також стабільністю політичної ситуації, громадянською злагодою та міжетнічною толерантністю.

    Усе це дає змогу вести мову про вищий рівень відносин з НАТО, ніж той, що ми маємо сьогодні.

    Доказом цього є і багаторічний досвід спільних миротворчих операцій з НАТО, і те, що сьогодні Україна разом з рядом держав-членів Альянсу бере активну участь у стабілізації ситуації в Іраку в рамках діяльності міжнародної антитерористичної коаліції.

    Нещодавно був укладений Меморандум про взаєморозуміння між Україною та НАТО щодо використання стратегічної авіації України під час навчань та здійснення операцій Північноатлантичного альянсу в різних частинах світу.

    Сьогоднішнє засідання має дати суттєвий імпульс подальшому розширенню нашої практичної співпраці, визначенню нових напрямів співробітництва.

    Маю на увазі, зокрема, участь України у реалізації Празьких ініціатив. Інший напрямок співробітництва – приєднання нашої держави до операції “Активні зусилля” у Середземному морі, яка здійснюється в рамках статті 5 Північноатлантичного договору.

    Ми також налаштовані продовжити співпрацю з НАТО у спільних проектах, які вже довели свою успішність.

    Серед найбільш важливих з них – утилізація боєприпасів, легких озброєнь та стрілецької зброї. Нещодавні трагічні події, пов’язані з пожежею на складі боєприпасів на півдні країни, виявили немало гострих проблем. Україна готова до реалізації нового проекту у цій сфері.

    Ми будемо продовжувати активне співробітництво з НАТО у здійсненні військової реформи в нашій країні. Затверджено важливі документи у цій сфері – Воєнну доктрину України та Стратегічний оборонний бюлетень на період до 2015 року, а також у парламенті прийнято закони щодо реформування Збройних Сил.

    Активізація євроатлантичної інтеграції України та пов’язане з цим глибоке реформування оборонної сфери держави відповідно до європейських стандартів належить до найважливіших пріоритетів як зовнішньої, так і внутрішньої політики України.

    Останнім часом значна увага з боку держав-членів та інституцій НАТО приділяється внутрішньополітичному розвитку в Україні, зокрема проведенню виборів Президента.

    Як ви знаєте, ми запрошуємо на вибори міжнародних спостерігачів, у тому числі й від НАТО. Хотів би запевнити, що для їхньої роботи будуть створені всі необхідні умови.

    З їхньої сторони ми очікуємо лише одного – об’єктивної оцінки подій в Україні та адекватного донесення інформації про ці події до світової громадськості.

    Важливу роль під час виборчої кампанії відіграватиме діяльність незалежних засобів масової інформації. За роки незалежності в Україні створено усі правові підстави для належного функціонування вільних ЗМІ.

    Шановні пані та панове!

    Відносини України та НАТО мають тривалу історію. Ми пережили період гучних, однак, на жаль, малоефективних декларацій. Ми подолали тяжкий етап ускладнень та непорозумінь між нами.

    Нарешті ми, здається, вийшли на вірний шлях – шлях практичних дій.

    Ми усвідомлюємо, що на цьому шляху перед нами постає ряд важливих завдань. Основні з них викладено в Плані дій Україна-НАТО, який поряд з Хартією про особливе партнерство є визначальним у розвитку наших відносин з Північноатлантичним альянсом.

    Приємно відзначити, що виконання нашою державою Плану дій та щорічних Цільових планів у цілому знаходить позитивну оцінку з боку НАТО.

    Сподіваюсь, сьогоднішня дискусія дозволить нам об’єктивно оцінити нинішній стан відносин між Україною та НАТО і визначити конкретні перспективи.


    ForUm
  • 2004.06.29 | СЕМЕН

    Стамбульський самміт НАТО фінішував

    Стамбульський самміт НАТО фінішував

    Завершився самміт НАТО. Глави держави і урядів 26 країн-членів Північноатлантичного альянсу залишають Стамбул.

    Зі Стамбулу лідери 25 країн-членів Євросоюзу вилітають в Брюссель, де вони зберуться на екстрене засідання, передає РІА «Новини». На порядку денному затвердження наступника Романо Проді на посту голови Єврокомісії. Претендент один - прем’єр-міністр Португалії Дюрау Барросу.

    Як раніше повідомлялося, президент України Леонід Кучма вже повернувся до Києва після закінчення свого офіційного візиту в Стамбул. Кучма брав участь в засіданні Комісії «України-НАТО» і самміті НАТО.

    Чергове засідання Комісії «України-НАТО» відбудеться в грудні 2004 року. Воно пройде на рівні міністрів закордонних справ.


    ForUm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".