МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Класно працює уряд Яну-ча, борги платить облігаціями ... (/)

07/24/2004 | Роман ShaRP
Здається, не сидів в лісі останнім часом, але про таке почув вперше. Ось стаття де обговорюється це питання:

http://www.wz.lviv.ua/print.php?atid=31363

Одна з актуальних тем для підприємця - погашення протермінованої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість, що утворилася на 1 листопада минулого року та не відшкодована до 1 січня цього року.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» передбачено, що така протермінована бюджетна заборгованість з податку на додану вартість погашається через оформлення облігацій внутрішньої державної позики. Про найголовніші моменти оформлення заборгованості з ПДВ розповідає заступник голови ДПА у Львівській області, начальник управління оподаткування юридичних осіб Надія Іванівна Римарська.

- Хто з платників податків має право оформити протерміновану бюджетну заборгованість з податку на додану вартість облігаціями?

- Платники податку на додану вартість, яким бюджетна заборгованість з ПДВ (що утворилася на 1 листопада минулого року) не відшкодована до 1 січня 2004 року, та які включені до реєстру інвентаризації платників податку, що мають право на отримання облігацій у рахунок відшкодування ПДВ. Відшкодовують податок на додану вартість на підставі даних декларацій з податку на додану вартість і матеріалів перевірки органів державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку або за рішенням суду, прийнятим після 1 січня 2004 року.

- Які умови розміщення облігацій?

- Термін погашення облігацій, їх номінальна вартість, дохідність та інші характеристики містяться у документі «Основні умови випуску облігацій внутрішньої державної позики для погашення протермінованої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість». Їх затверджено постановою Кабміну від 25 грудня минулого року № 2014 «Про випуск облігацій внутрішньої державної позики для погашення протермінованої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість». Термін погашення - 5 років, номінальна вартість - 1000 грн. Облігації випускають у бездокументарній формі, тобто вони на руки не видаються, а є записами на спеці-альних рахунках, відкритих для цього уповноваженими банками.

- Який порядок погашення облігацій?

- Облігації внутрішньої державної позики підлягають щорічному погашенню рівними частинами (в розмірі 20 процентів номінальної вартості таких облігацій) одночасно з виплатою доходів (процентів) з розрахунку 120 процентів річних облікової ставки Національного банку України.

- Як отримати облігації?

- Процедуру визначено в Порядку № 2014. Платнику, щоб отримати облігації, потрібно: відкрити рахунок у ВАТ «Електронбанк»; подати до такого банку виписку з Реєстру платників, які мають право на отримання облігацій у рахунок відшкодування ПДВ, та заяву встановленої форми.

Банк формує перелік одержувачів та передає його до Держказначейства, яке зараховує облігації на спеціально відкриті для цих цілей рахунки одержувачів.

Облігаціями погашається максимально можлива сума заборгованості щодо відшкодування, кратна номінальній вартості облігації - 1 тис. грн. Залишок має бути відшкодовано у звичайному порядку: або зарахуванням на поточний рахунок, або ж заліком у рахунок майбутніх платежів щодо ПДВ.

- Якщо бюджет заборгував підприємству податок на додану вартість, чи буде йому оформлено цю заборгованість державними облігаціями?

- У Законі України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» сказано, що реструктуризації підлягає протермінованої бюджетна заборгованість з податку на додану вартість, яка виникла на 1 листопада 2003 року та не відшкодована на 1 січня 2004 року. Якщо у підприємства була така на зазначену дату, то йому слід звернутися з заявою - погодженням на її погашення через випуск облігацій до податкового органу за місцем реєстрації.

Не можуть бути реструктуризовані суми, які обліковувались на 01.11.2003 р., але на 01.01.2004 р. були відшкодовані, або такі суми, що не підтверджені проведеними документальними перевірками та по яких винесено рішення про відмову у відшкодуванні.

- Кому можуть відмовити у погашенні бюджетної заборгованості облігаціями?

- Орган державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку не надає висновку про відшкодування ПДВ органам Державного казначейства про тих платників податку, щодо яких порушено кримінальну справу за ухилення від сплати податку на додану вартість, або якщо такі справи розглядаються у судах чи правоохоронних органах, проводиться апеляційне оскарження платником податку в органах державної податкової служби, про що у реєстрі робиться запис. Розрахунки облігаціями з такими платниками не проводяться до остаточного вирішення справи.

- Як нині на Львівщині погашається бюджетна заборгованість з ПДВ платникам податку через оформлення облігацій внутрішньої державної позики?

- Сума бюджетної заборгованості, що підлягає погашенню через оформлення облігаціями внутрішньої державної позики, сягнула по області 24 млн. грн. Право на отримання облігацій мають 24 платники, які заявили до відшкодування на розрахунковий рахунок, та 239 платників, які заявили до відшкодування в рахунок майбутніх платежів. Цими платниками вже отримано облігацій на суму 8,5 млн. грн.


Ще один аргумент на користь тих, хто стверджує, що Яну-ч продовжує справу КПРС: тоді теж за борги, зокрема з зарплатні, розраховувалися облігаціями, багато з яких так і не були відшкодовані.

Очевидно, гадаю, і те, що за борги, які наробили та нароблять Яну-ч, кучмо & Ko розраховуватися потім майбутнім урядам, та й усім, власне, платниками податків (а таким в Україні можна вважати майже кожного - всі платим ПДВ) теж.

Питання виникнення "непогашеної заборгованості" теж не слід забувати. Якщо вона є, і якщо за цей податок дає більше заборгованості, ніж прибутку - то слід було давно його відмінити та придумати щось краще.

Відповіді

  • 2004.07.24 | S.D.

    Мы возвращаемся

    на 10 лет назад.
    Вместо денег из бюджета - облигации. Завтра появится вторичный рынок этих бумаг, с дисконтами, схемами взаимозачетов, бартером...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.24 | 123

      Ну, не треба...

      S.D. пише:
      > на 10 лет назад.
      > Вместо денег из бюджета - облигации. Завтра появится вторичный рынок этих бумаг, с дисконтами, схемами взаимозачетов, бартером...

      Які там 10 років... П*ять років тому, у часи Пустовойтенка, все це було актуально...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".