МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ще один рейтинґ (/)

08/03/2004 | Shooter
Більше подібно на правду.




Рейтинги двох основних кандидатів у президенти Віктора Ющенка і Віктора Януковича після того, як визначився список кандидатів у президенти, виросли.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного Центром Разумкова з 22 по 28 липня у всіх регіонах України. Було опитано 2014 респондентів. Похибка вибірки склала 2,3%.

Відповідно до опитування, якби вибори президента відбулися наступної неділі, за Ющенка проголосували б 27,9% опитаних, Януковича - 21,1%.

Як відомо, передвиборча кампанія почалася 3 липня, наприкінці червня, за опитуванням Центру Разумкова, рейтинг Ющенка був - 25,2%, Януковича - 17,8%.

Лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка підтримали б 9,8%, лідера Соціалістичної партії України Олександра Мороза 6,5%.

Крім того, значний рівень підтримки мають лідер Прогресивної соціалістичної партії України Наталя Вітренко (3,1%) і лідер Партії промисловців і підприємців України Анатолій Кінах (1,3%).

Решта кандидатів, представлених у списку, не набрали б навіть 1% голосів.

Проти усіх проголосували б 8,1% опитаних, вагалися з відповіддю 14,5%, не пішли б голосувати - 6,5%.

Як повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, до списку були включені прізвища реальних кандидатів, що були відомі на момент складання анкети.

В другому турі виборів, якби туди вийшли Ющенко і Янукович, переміг би Ющенко. За нього проголосували б 37,1% опитаних, за Януковича - 29,4%.

При цьому проти обох кандидатів проголосували б 12,7%, не прийшли б на вибори - 8,4%, вагалися з відповіддю 12,5%.

***

У регіональному розрізі особливо помітне зростання підтримки Ющенка в центральному регіоні.

Так, у квітні в другому турі за нього готові були проголосувати 40%, наприкінці травня - початку червня - 44%, у липні - 50,9%.

У Західному регіоні в липні висловили готовність проголосувати за нього 65,6%, на Півдні України - 19,9%, на Сході - 15,3%.

Янукович найбільшою підтримкою користується в східному регіоні, де за нього в другому турі готові проголосувати 47,4%, на Півдні - 37,4%, у Центрі - 17,2%, на Заході - 12,2%.

У той же час Биченко повідомив, що заяви про підтримку кандидата в президенти Януковича з боку десятків партій і громадських організацій не вплинули істотно на його підтримку з боку виборців.

За його словами, у результаті такої партійної підтримки рівне число респондентів (по 10,8%) тепер більше схиляються як до того, щоб проголосувати за Януковича, так і до того, щоб не голосувати за нього.

На виборчі наміри більше половини громадян (56,3%) ця інформація не вплинула. Не чули про підтримку Януковича з боку партій і громадських організацій 14,3%, не змогли відповісти на запитання 7,8%.

Також досить нейтрально було сприйнято громадянами факт самовисування Ющенка. Так, 15,8% опитаних після цього стали більш схильні до того, щоб проголосувати за нього, 11,6% - більш схильні до того, щоб не голосувати за нього.

Наміри 58,3% респондентів не змінилися, 7,8% громадян не чули про самовисування Ющенка, а 6,5% не змогли відповісти на запитання.

***

У той же час, відзначив Биченко, повідомлення про те, що націоналісти з УНА підтримують Ющенка, негативно позначилися на його рейтингу (як відомо, сам Ющенко від цієї підтримки відхрещується і називає такі дії УНА провокацією влади).

У результаті цих повідомлень більш схильними голосувати за нього виявилися 7,8% опитаних, а більш схильні не голосувати за нього - 22,1%. Наміри 45,9% не змінилися, а інші респонденти або не чули зазначених повідомлень, або не змогли відповісти на запитання.

Найбільш негативно громадянами сприймається інформація про судимості Януковича. Через факт судимостей більш третини респондентів (35,8%) схиляються до того, щоб не голосувати за нього.

Лише в 1,5% опитаних цей факт підвищив схильність проголосувати за нинішнього прем'єра. На виборчі наміри майже половини респондентів (47,6%) факт колишніх судимостей Януковича не вплинув. Інші опитані або не чули про це, або не змогли відповісти на запитання.

Відповіді

  • 2004.08.03 | Максим’як

    Зрозуміло: підтримка Януковича пов"язана із незнанням судимостей

    > Найбільш негативно громадянами сприймається інформація про судимості Януковича. Через факт судимостей більш третини респондентів (35,8%) схиляються до того, щоб не голосувати за нього.
    >
    > Лише в 1,5% опитаних цей факт підвищив схильність проголосувати за нинішнього прем'єра. На виборчі наміри майже половини респондентів (47,6%) факт колишніх судимостей Януковича не вплинув. Інші опитані або не чули про це, або не змогли відповісти на запитання.

    -----------
    Інформацію про судимості потрібно донести до виборця у тих районах де Янукович має високий рейтинг.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.03 | SpokusXalepniy

      Не только. Ещё и с мудаковатостью "патриотов-оппозиционеров".

      Максим’як пише:
      > Інформацію про судимості потрібно донести до виборця у тих районах де Янукович має високий рейтинг.

      Это смотря кому поручить это дело. Иногда лучше и не доносить.
      См. об этом здесь:
      http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0&key=1091527141&first=1091554084&last=1091539512


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".