МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Луценко і Павленко почали кампанію на захист свободи зборів,мітингів т

08/05/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Народні депутати Луценко та Павленко подали запит Генеральному прокурору України стосовно дій міліції , яка розігнала мітинг противників Януковича під час проведення так званого “Форуму молоді за Януковича” .

Депутатський запит поданий з приводу перешкоджання з боку київської міліції організації та проведенню передвиборчих мітингів ті агітації. В якості конкретного прикладу народні депутати наводять дії міліції, внаслідок яких був зірваний мітинг “Захистимо Україну від бандитської влади”, який мав проводитися 23 липня біля столичного Будинку Кіно в часі так званого “Форуму молоді за Януковича”. Заявка на проведення мітингу була заздалегідь подана ВМО”Молодь-надія України” та УРП “Собор” у відповідності із встановленими у Києві правилами.

Дії міліції, яким керував заступник управління МВС у м . Києві Володимир Ашовський є порушенням статті 58 Закону України “Про вибори Президента України”, яка гарантує право громадян вільно і всебічно вести агітацію за або проти того чи іншого кандидата у презеденти.

Вказані дії столичної міліції підпадають під статтю 340 Кримінального Кодексу України “Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів та демонстрацій “, якою передбачене покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін до 5 років.

Також ці дії підпадають під статтю 190 того ж кодексу “Перешкоджання законній діяльності профспілок, партій, громадських організацій”, яка також передбачає тюремне ув'язнення в якості покарання.

Народні Депутати Луценко та Павленко вимагають від Генерального прокурора дати доручення прокурору м Києва провести відповідні дії і вжити заходи по недопущенню порушення закону керівниками київської міліції і належному покаранню винних. Особливе стурбування народних депутатів викликає тенденція до все більшого і грубішого порушення законів київською міліцією, яка раніше вела себе більш коректно і намагалася виконувати вимоги законодавства.

Відповіді

  • 2004.08.05 | Константин (г. Донецк)

    Re: Луценко і Павленко почали кампанію на захист свободи зборів,мітинг

    ст. 157 УК лучше ч.1 статьи говорится дословно - "1. Перешкоджання НАСИЛЬСТВОМ, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним Президентом України, народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради або сільським, селищним, міським головою, вести передвиборну агітацію -

    карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років
    або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років.

    2. Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб
    або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з
    використанням влади або службового становища, -

    караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти
    років.

    3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї
    статті, що вплинули на результати голосування або виборів, -

    караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти
    років.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.05 | Майдан

      А чим відрізняється позбавлення волі і обмеження волі?

      І взагалі чи є хача б один випадок не то що застосування цієї норми, але хоча б судового процесу ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.05 | Ок

        див . КК

        Стаття 61. Обмеження волі
        1.Покарання у виді обмеження волі полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов'язковим залученням засудженого до праці.
        2. Обмеження волі встановлюється на строк від одного до п'яти років.
        3. Обмеження волі не застосовується до неповнолітніх, вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до чотирнадцяти років, до осіб, що досягли пенсійного віку, військовослужбовців строкової служби та до інвалідів першої і другої групи.

        (обмеження свободи пересування та вибору місця проживання з обов"язковим залученням до праці, але таки у кримінально-виправних установах відкритого типу без ізоляції від суспільства)

        Стаття 63. Позбавлення волі на певний строк
        1.Покарання у виді позбавлення волі полягає в ізоляції засудженого та поміщенні його на певний строк до кримінально-виконавчої установи.
        2. Позбавлення волі встановлюється на строк від одного до п'ятнадцяти років.
        Стаття 64. Довічне позбавлення волі

        1.Довічне позбавлення волі встановлюється за вчинення особливо тяжких злочинів і застосовується лише у випадках, спеціально передбачених цим Кодексом, якщо суд не вважає за можливе застосовувати позбавлення волі на певний строк.
        2. Довічне позбавлення волі не застосовується до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років, а також до жінок, що були в стані вагітності під час вчинення злочину або на момент постановлення вироку.
    • 2004.08.05 | Vadym Gladchuk

      Re: Луценко і Павленко почали кампанію на захист свободи зборів,мітинг

      Так, виявляється наші юристи одну статтю пропустили :)
      Дії Ашовського кваліфікуються як злочин і за статтею 157 ККУ, тому що він дав наказ вирвати плакати з агітаційними закликами проти Януковича, особисто вирвав у мене з рук та кинув на підлогу автомобіля прапор "Так! Ющенко!"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.06 | rais

        Луценко

        Вадиме, що то за тлф.?
        Я не можу дозвонитися до нього.
        Заспілкуйте з людиною, б.л.


        З повагою
        Сергій
        P.S.
        У понеділок буду у Києві
  • 2004.08.05 | vmo1

    Re: Луценко і Павленко почали кампанію на захист свободи зборів,мітинг

    Подібне звернення готує і народний депутат Євген Жовтяк.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".