МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма програв перший тур виборів - переможець Ющенко.

09/10/2004 | Максим’як
Це говорить, що Кучма живе у позареальному часі.

У державі утворився новий потужний центр - Верховна Рада, який перейме на себе головну роль передачі влади від режиму до демократії.

Мабуть більше 50 депутатів Верховної Ради виразили відверто своє заперечення розвитку України у напрямку приготовленому у сім"ї Кучми.

Ніхто не говорив про реформу серйозно, просто АП і залежні ЗМІ фальсифікували реальну картину. Не вірю, що щось зміниться до виборів на користь режиму. Більше того, можна очікувати пряме проголошення підтримки Ющенку конкретних політичних сил.

Однозначно, що вихід із більшості, на яку спирається кандидат у президенти від режиму - Янукович, свідчить про відмову і небажання його бачити президентом. Мабуть, формалізувати цю відмову зараз є не так легко, але до цього може дійти досить швидко, наприклад, за кілька днів до виборів.

Для мене було дуже важливо, щоб дві державні особи, Литвин і Марчук підтримали Ющенка.

Ющенко вже відповів взаємністю Литвину, гарантувавши незмінність Верховної Ради до виборів 2006 року. Скорше всього, що у планах сім"ї Кучми нічого для Литвина не передбачалося.

Судячи із газети "День" позиція Марчука є досить лояльною до Ющенка на цих виборах. Це дуже важливо, бо не виключаю, що армії прийдеться сказати своє слово у перших числах листопада. Підтримавши Ющенка у цій ситуації, Марчук може зберегти всі свої позиції у майбутньому уряді Ющенка, а те, що він джерело невичерпної і цінної інформації, то доказувати не треба.

Подивившись на цирк з АП-Коваленком, бачимо, що 15 осіб нічого не вирішують. Це, звичайно рівень Коваленка, але таких самих 15 осіб, не більше, сьогодні і є апаратом режиму. І вони теж залишаться самі.

Литвин вилив відро холодної води на Кучму. Тепер почнуться зовсім інші заяви. Першу вже почули - Кучма всіх хоче бачити у телевізорі. Мать, відірвався від "жизні", читаючи тільки темники родичів.

Пригадую стару історію, як Кучма на всі закиди родини стосовно призначення Ющенка головою уряду сказав "Ну, що ж він на то вчився, хай тепер покаже". Те саме може відбутися зараз, хоч Ющенко, я переконаний, не піде із Кучмою на зближення, не повірить йому. Хоч Кучма, "тому що послідовний", має дотриматися своїх слів, що Януковича пошле, якщо не буде політреформи. За його словами - "політреформа - це перший тур виборів". Програв Кучма вже перший тур і на другий його вже не потягне.(А хтось каже, що Ющенко не переможе у першому турі. Ющенко вже переміг).

Уявляєте, все, на що Кучма ставив на цих виборах - зазнало краху! Раптово і невідворотньо. Не дивно, що Кучмі захотілося телевізор без темників подивитися.

Вони ще мають останнє знаряддя - замах на Ющенка. Але їх сковує страх, бо як кажуть у цій ситуації "двух мнєній не буде". Кучмі легше підписати меморандум з Ющенком і не моргнувши оком назвати його своїм спадкоємцем, ніж поспішно втікати світ за очі з України, а що буде із капіталами родини, то навіть прогнозувати не потрібно - їх відберуть, щоб знову поділити. А бажаючих, наново поділити майно "врагов народа", хоч греблю гати.

Якщо з Кучмою все ясно ніби, то спробуємо собі уявити розриваючі навпіл вагання регіональних номенклатур, які не бачать реальної перемоги Януковича. Крім перетворення України у диктатуру із диктатором, двічі судимим і хлопцем досить інтелектуально примітивним типу "пасть порву". Ну, дай такому владу, та ще диктаторську! А тут, досить якось підтримати Ющенка, дати копійку на вибори, чи тихо скрутити дулю Януковичу і збереження посади, майна, капіталів. фактично гарантовано. Ющенко вже неодноразово говорив, що історію назад гортати не буде, все, тільки рух вперед. Правда, Ющенко, говорить, що декому таки прийдеться позбутися нечесно нажитих маєтків. Тобто, Ющенко дав конкретний дороговказ і тут вся логіка дял вагаючихся - я ж нажив мільйон, а є суки, які нажили сотні і мільярди. Цю логіку колись висказав Зв"ягільський - "я вкрав 32 мільйони, а впершу чергу займіться тими, що вкрали сотні мільйонів".

Отже, процес розвалу режиму пішов і він отримає сокро лавиноподібну форму - кожен день приноситиме все нові і нові сенсаційні новини.

Я вже писав неодноразово, що режим не має нічого за собою, крім грошей, а головне у нього відсутня ідеологія, відсутня політична сила - партія, як носій ідеології іт.д. і він приречений на загибель.

Знаєте, це навіть добре, що ми побачили УНА-АП Коваленка у дії. Це режим Кучми у мініатюрі - нічого там людей не тримає крім грошей, страху, там не має жодної ідеології і при першому натиску все лопає, як мильна бульбашка. Те саме станеться із режимом Кучми.

Але у Ющенка і його команди залишається ще багато зробити, бо процеси, процесами, а ними потрібно ще й скористатися, наприклад, позбавити режим будь-яких надій на фальсифікацію високим рейтингом, якщо він сягне перед виборами за 50 відсотків, то і капітуляція режиму буде простою, легкою і без жодних колізій. Якщо команда Ющенка цей момент недопрацює, то все прийдеться відстоювати у досить напруженій ситуації, яка є зовсім небажана для дальшого розвитку держави.

Наразі Ющенко оправдовує сподівання. 40 відсотків виборців за Ющенка -кандидата у президенти, то це фантастична цифра для будь-якої держави і за місяць до виборів. І це опитування проводяться в умовах режиму, тотального тиску на все, що "так-Ющенко". Але якщо ця цифра сягне за 50%, то, як Зінченко каже - режим впаде у депресію і буде нездатен на опір. А як опиратися 15 особам перед половиною населення держави? Тут все логічно.

Отже, зробимо головний висновок - режим програв політреформу, а за словами Кучми - програв першиий тур виборів, намальована схема із політреформою та збереженням позицій режиму вже ніяк не реалізується.

Процес демократизації в Україні невідворотній.

Відповіді

  • 2004.09.10 | Максим’як

    Кравчук про депутатів, які пронюхали, хто буде президентом.

    Кравчук вражений моральним обличчям депутатів, які призупинили членство в більшості
    [10.09.2004 14:02]


    Лідер парламентської фракції СДПУ(О) Леонід КРАВЧУК вражений моральним обличчям депутатів, які призупинили своє членство в більшості.

    Про це він заявив сьогодні, виступаючи на другому позачерговому з'їзді Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" у Києві.

    "Чого (призупинили членство в більшості – УНІАН)? Звичайно, є проблеми, є. Але вже депутати нюхають, хто буде президентом. Вже яйця розклали по всіх кошиках, по всіх кишенях", - сказав Л.КРАВЧУК.

    "Ось - обличчя Верховної Ради, обличчя політеліти. Таке враження, що дехто вже втратив не те що здоровий глузд, а й людську совість. За 50 днів до виборів хоче забрати все, що можна забрати, навіть те, що не зможе нести", - додав лідер фракції СДПУ(О).

    У зв'язку з чим він зазначив, що імена тих, хто хоче заробити на виборах, повинні бути відомими всій Україні.

    "Хіба можна з такими людьми говорити тихо? Їх просто треба ставити на місце, на коліна перед народом. Що вони роблять, який приклад вони показують?", - поставив риторичне запитання Л.КРАВЧУК.

    Як повідомляв УНІАН, до складу більшості входить 238 депутатів, однак на сьогодні вже заявили про своє призупинення членства в більшості 15 депутатів “Демініціативи-Народовладдя”, 21 депутат НАПУ, 16 депутатів групи “Центр” (11 з них у свій час писали заяви про вхід до більшості), а також 17 депутатів НДП-ППУ.
    UNIAN

    --------------
    Кравчук все сказав, особливо про "ставити на коліна" і про те, що депутати "пронюхали, хто буде президентом" :)

    Ітого: 238 - 15 - 21 - 16 - 17 = 169 депутати у "більшості"

    ---------------------------
    Гаврилюк знає, хто "завтра" збирається вийти із більшості. Інтригуючи сказано.
    ---------------------------

    В.ГАВРИЛЮК зазначив, що сьогодні депутати фракцій, які заявили про вихід або призупинення свого членства в більшості, повинні і будуть координувати свою роботу в парламенті. "Ми бачимо, хто вийшов з більшості, хто призупинив свою участь у більшості, хто думає завтра зробити те саме", - зазначив він, нагадавши, що свого часу вже були консультації про координацію зусиль, зокрема НДП, НАПУ та "Центру".

    Депутат зазначив, що навіть ті фракції, які заявили лише про призупинення членства, все рівно не матимуть куди повертатися, оскільки більшості не існує. "Думаю, що якраз ці групи і будуть працювати над створенням нової коаліції, чим більшим буде тиск на окремих депутатів і спікера ВР, тим більше самостійним стане парламент", - сказав В.ГАВРИЛЮК.

    Водночас, депутат вважає, що нової більшості до президентських виборів не буде, оскільки у більшості фракцій є свій кандидат у Президенти. Він також вважає неможливим об'єднання "Центру" з фракцією "Наша Україна", не дивлячись на те, що деякі члени групи "Центр" стали уповноваженими представниками кандидата в Президенти Віктора ЮЩЕНКА. "Ми вибрали для себе важкий шлях – бути у "Центрі", і тому не підемо ні в більшість, ні в опозицію", - сказав В.ГАВРИЛЮК.

    UNIAN
    --------------------------------
    І знову Кравчук:
    Призупинення депутатами членства в більшості робить нереальним здійснення політреформи – Кравчук
    [10.09.2004 14:16]


    Призупинення частиною депутатів свого членства в більшості робить нереальним здійснення політичної реформи найближчим часом.

    Про це заявив УНІАН голова парламентської фракції СДПУ(О) Леонід КРАВЧУК

    "Політична реформа вже стає нереальною", - сказав він.

    Л.КРАВЧУК висловив надію на можливість врегулювання ситуації шляхом переговорів.

    "Вони ж не просто вийшли, а призупинили. Це слово "призупинили" дає надію, що можна вести переговори, але залежить все від того, які претензії вони виставляють", - підкреслив голова фракції СДПУ(О).

    Разом з тим, Л.КРАВЧУК висловив сумнів у можливості позитивного вирішення конфлікту найближчим часом.

    "Я наскільки знаю там претензії досить серйозні, про відміну деяких розпоряджень, рішень, указів. Чи піде на це влада? Мені важко сказати", - зазначив депутат.

    ...........

    UNIAN
  • 2004.09.11 | Максим’як

    Re: Зінченко про страх Януковича і взагалі.

    Реакція Януковича на розвал більшості була у стилі крутого, так кількадесять років назад, то би просто скопав Литвина, а так тільки зрадниками назвав,хоч видно образу глибоко затаїв.

    Психіка Януковича теж нестабільна (тільки не кажіть, що я його планую засадити у психушку) і видно, як він відразу поліз на "рожон". Нормально політик мав би зібрати всіх отщепенців і всім пообіцяти і дати все, що вони бажають, але Янукович навпаки, вдався до погроз і типу "нам такі не потрібні, обійдемося". Це говорить про певну "крутизну" а не політичну зрілість Януковича.

    Конфронтація Януковича із такими, як Литвин та ще кількома десяткаим -це на користь процесам демократизації в Україні.


    ----------------
    ДЖЕРЕЛО: Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка
    11.09.2004 - 14:40
    Янукович боїться контролю парламенту за перебігом виборів, заявив Олександр Зінченко

    "Віктор Янукович боїться парламентського контролю за перебігом виборів", - заявив керівник виборчої кампанії Віктора Ющенка, віце-спікер ВР Олександр Зінченко. Так він прокоментував доручення Януковича, яке той дав міністру юстиції Олександру Лавриновичу щодо правової оцінки постанови Верховної Ради "Про Тимчасову спеціальну комісію ВР України з питань моніторингу реалізації законодавства про вибори України". На думку Зінченка, оцінку схваленим ВР документам може давати лише Конституційний Суд.

    "Така нервова реакція Януковича, - сказав Олександр Зінченко, - цілком зрозуміла, адже головним натхненником та порушником законодавства й демократичних принципів організації виборчого процесу є саме Прем’єр, а не якісь надмірно старанні чиновники".

    Крім того, на думку Зінченка, своїм розпорядженням Янукович демонструє "оптимальну для нього та явно запозичену у Кучми модель стосунків глави держави з Верховною Радою, яка передбачає беззаперечну покору парламентаріїв".

    Верховна Рада наразі, за словами Зінченка, "робить те, до чого її закликає Ющенко, а саме, на повну силу використати весь обсяг і всю силу повноважень, наданих їй Конституцією. Депутати піднімаються з колін, а Кучмі, Медведчуку та Януковичу цього не хочеться".

    Зінченко радить Януковичу "набратися терпіння та мужньо сприймати процеси в парламенті, які означають і відмову Прем’єру в довірі, і небажання народних депутатів бачити його на посаді Президента, і тверезу оцінку його перспектив як кандидата".

    Відповідаючи на питання про причетність Віктора Ющенка до розвалу парламентської більшості, Зінченко зазначив, що реальний розклад сил між претендентами, безумовно, впливає на настрої народних депутатів, "а з і іншого боку, те, що відбувається, є закономірним результатом використання тих методів, за які Президент Кучма мав би подякувати главі своєї адміністрації".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".