МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Отаке прийшло на ICQ...

10/28/2004 | ANТ
Я надіюсь що придурки з вул. банкова читають цей форум, тож додам декілька порад.
1. Терміново на всіх напрямках розібрати по довжині 1 км. залізно-дорожні колії, залишити тілька по напрямку м. Донецьк, для приїзду шахтарів.
2. Терміново злити всю воду з річки Дніпро аж до Запоріжжя, щоб випадково ні один казел не доплив навіть на лодці до Києва.
3. Терміново перерити взлітну смугу в аеропорті Бориспіль, щоб не тещо літак не зміг приземлитися, а навіть звичайна птаха (казел) не зсогли попасти в Київ 31 жовтня. Звернутися до наших наукових мужів з запитом чи взагалі можливо над Києвом 31 жовтня відсмоктати весь кисень.
Хлопці, у нашої влади (не козли) криша поїхала остаточно, чого ви так боїтесь, народ вас не зїсть, ми ж травоядні - (казли) як ви нас назвали.
Учіть фізику - чим сильніша дія тим сильніша протидія. Навіть мої знайомі бізнесмени які коливалися за кого голосувати за Ющенка чи Януковича, однозначно говорять що будуть голосувати за Ющенка а не цього дауна Януковича. Що не дія з його сторони то дибіліз, що не рух то повна жопа з логікою

Відповіді

  • 2004.10.28 | Navigator

    Українці - в резервації, долар - в дефіциті, брехня - на екранах

    Чому до статусу «невиїзних» віднесли рівнян, які хотіли вирішити свої справи у Києві, сьогодні точно сказати ніхто не береться. Хоча ніби всі чудово розуміють, що відбулося — у суботу в столиці відбувався мітинг прихильників кандидата, віднесеного владою до числа «неблагонадійних». Можна припустити, що комусь не хотілося, аби в тому мітингу взяли участь рівняни. Але невже тільки «політична» складова і якась неофіційна заборона спричинила зрив автобусних рейсів та посилене патрулювання автотраси працівниками ДАІ?
    Рівне-Київ (через Колоденку) — історія лише однієї маршрутки
    З конституційним правом на свободу пересування у рівнян у п’ятницю ввечері та у суботу вранці виникли серйозні проблеми. Отримавши відмову у всіх місцевих рівенсько-київських «бусиків», дехто з надією пішов на автовокзал, де попередньо придбав квитки на автобуси. Проте уявіть собі обурення цих людей, які о шостій ранку знову прийшли на автовокзал і почули (без пояснень), що ранкових автобусів на Київ не буде. Люди були розгублені, адже справи у столиці часто бувають невідкладними. Дехто вирішив ризикнути, придбавши квиток до Новоград-Волинського, з надією там на щось пересісти. Але це був лише початок. Тільки «маршрутка» виїхала з території станції, як була зупинена працівниками ДАІ. Міліціонери ретельно перевірили у водія усі документи, зокрема «путівку», зайшли до салону, перерахували людей. Пасажирів було менше десятка, і мікроавтобус поїхав далі. Проте далеко заїхати не вдалося. На кільці, не доїжджаючи зоопарку, знову ДАІ. Цього разу правоохоронці просто перекрили рух, встановивши знак «Оформлення ДТП».
    Аргументи водія, мовляв, у мене маршрут, не подіяли, тому довелося повертатися назад. Та шофер виявився хлопцем наполегливим, поїхавши в об’їзд через Колоденку, витративши чимало часу та пального. Вже на перехресті, що за зоопарком, на пасажирів очікував черговий сюрприз у вигляді кількох десятків (!) «даішників» та великої кількості їхніх авто з увімкненими «мигалками». Щось подібне доводилося бачити лише в американських фільмах про захоплення особливо небезпечних злочинців. Звісно, не зацікавитися настирливою маршруткою хлопці зі смугастими палицями не могли, а тому знову водієві довелося пройти ретельну перевірку. На здивування деяких песимістично налаштованих пасажирів, «маршрутку» знову пропустили. Цікаво, що інших авто о сьомій ранку на трасі майже не було, принаймні у напрямку столиці. Ще одна перевірка по повній програмі пройшла на посту перед Корцем. З півгодинним запізненням «маршрутка» все ж дісталася до Новоград-Волинського.
    «Зателефонували і сказали…»
    Проблем з квитками на залізничний транспорт у бік столиці, як запевнив заступник начальника залізничного вокзалу Рівне Сергій Жванський, не було жодних. За його словами, минулої суботи кількість пасажирів, які виявили бажання їхати до Києва, була така сама, як і завжди, тому всі бажаючі мали змогу без проблем придбати квитки на всі поїзди та електропоїзди, що їздять у тому напрямку.
    Перший заступник начальника управління з координації та контролю роботи автотранспорту області Микола Степанець був лаконічним: «Управління не має повноважень на відміну рейсів, а тому за його вказівкою їх не відміняли». Він порадив звернутися до начальника об’єднання автостанцій Рівного Миколи Сисюка. Однак той сказав, що автостанція лише фіксує рейс і відправляє транспорт, якщо він прибуває. Коли транспорту немає, просто ставлять зрив рейсу. Чому його не було — треба запитувати у самих перевізників. З рівенського автовокзалу, зокрема у ніч з п’ятниці на суботу та в суботу вранці, були зірвані три рейси на Київ та три транзитні, які не вирушили у рейс зі станції відправлення навіть з інших областей. Водночас п.Сисюк підкреслив, що жодного офіційного документа чи хоча б телефонного повідомлення про зміни у графіках до нього не надходило.
    Із трьох найпопулярніших у Рівному автоперевізників маршрутними мікроавтобусами на Київ вдалося розшукати лише одного, який зі зрозумілих причин не побажав, щоб його прізвище з’явилося у газеті. Він погодився з тим, що через зірвані рейси — а їх було багато — у людей, які замовили на них місця, поламалися плани. Незважаючи навіть на те, що ці рівняни збиралися до столиці не на мітинг, а в інших справах. І хоча усім пасажирам, як стверджує цей перевізник, зателефонували й повідомили про відміну рейсу, розгнівані люди кричали і погрожували, що будуть скаржитися. Жодних компенсацій за завдані незручності, природно, ніхто виплачувати не буде. А причину зриву рейсів пан перевізник пояснив просто: «Зателефонували і сказали, щоб «маршрутки» не виїжджали в рейси, оскільки їх з Рівного не випустять, бо перекрита дорога». У відповідь на запитання, хто зателефонував, пан перевізник сказав, що цього для газети ніхто не скаже.
    Призвідник всіх бід — телефонний «терорист»?
    Як повідомили кореспонденту «РВ» у прес-групі ДАІ УМВС України в Рівенській області, минулої суботи близько о пів на п’яту ранку в чергову частину ДАІ зателефонував невідомий чоловік і повідомив про те, що на трасі Київ — Чоп при виїзді з Рівного автомобіль збив пішохода. При спробі чергового з’ясувати подробиці цього випадку невідомий не став більше нічого говорити і кинув трубку.
    На місце пригоди одразу був направлений патрульний наряд. При попередньому огляді працівники Державтоінспекції виявили кросівок білого кольору, який, напевно, вже давно ніхто не одягав і поліетиленовий пакет з буханцем хліба і пляшкою мінеральної води, які валялися на проїжджій частині. Саме тому, щоб провести ретельне обстеження місця пригоди, працівники міліції змушені були на деякий час перекрити рух транспорту і провести всі необхідні заміри. А оскільки було темно, то робота дещо затягнулася і тривала до ранку.
    В той же час, як запевнили нас у прес-групі обласного ДАІ, незважаючи на те, що працівники міліції у зв’язку з цими подіями біли змушені зупиняти автотранспорт, що рухався в бік Києва і в зворотному напрямку, щоб опитати водіїв по цьому випадку, все ж ця процедура тривала недовго, і всі без проблем могли, минаючи місце пригоди, проїхати.
    Пізніше, після того, як працівники ДАІ зателефонували у всі місцеві лікарні, стало зрозуміло, що цей виклик був хибним, нікого в той час з того району швидка допомога не забирала і ніхто після ДТП до медичних закладів за допомогою не звертався.
    Нашому кореспонденту в прес-групі ДАІ розповіли, що подібні анонімні дзвінки із хибною інформацією надходять до них у чергову частину дуже часто, втім, незважаючи на це, працівники ДАІ змушені реагувати на всі виклики.

    Всі займаються цим. Бо воно є у всіх. Йдеться про найінтимніше почуття кожного громадянина, який себе поважає, — патріотизм. Але не заважає те почуття останнім часом рівнянам думати не тільки про майбутнього українського Президента, а й про чужих, американських президентів, особливо тих, що зображені на доларових папірцях. Більше того, у мешканців області нещодавно трапилася чудова нагода без зайвої ностальгії пережити і забуте відчуття перебування у черзі. У цій довгій і галасливій «людській ковбасі» українці колись проводили добру третину свого життя. Стають у черги і сьогодні — звісно, не за квитком у театр.
    Долар на прив’язі
    У понеділок рівенським журналістам повідомили офіційну позицію Нацбанку з приводу ситуації, що склалася на валютообмінному ринку. За словами Івана Чуха, голови обласного управління Національного банку, нещодавне підвищення курсу долара й ажіотаж серед бажаючих його придбати пов’язані з сезонним чинником — подібна ситуація спостерігається щоосені. Проте цього року сезонний фактор був підсилений ще й підвищенням стипендій, запровадженням адресних доплат до пенсій та іншими грошовими вливаннями на готівковий ринок. Всього з початку року на український ринок було випущено 3 мільярди готівкової гривні, що на 10% більше, ніж за ввесь минулий рік. У результаті — ціни поповзли вгору, а в українських громадян виникло непереборне бажання обміняти рідну гривню на нерідний, але перевірений роками долар. Зворотне бажання продавати долари банкам у населення виникає значно рідше: так, за 25 днів жовтня жителі області придбали в банках доларів на суму понад 5,6 мільйона гривень, при цьому продали їх банкам лише на 1,3 мільйона гривень.
    Нацбанк стверджує, що боятися обвалу гривні не варто, хоч при цьому й визнає, що до кінця року рівень інфляції гривні наблизиться до 10%, хоча на початку року вона прогнозувалася на рівні 6%.
    Реальна картина
    Щоб утримати курс долара, котрий кілька тижнів тому вперто поліз догори, Нацбанк вжив низку заходів: почав продавати українським банкам готівкові долари за курсом 5,315 гривні за одиницю для подальшого їх перепродажу винятково населенню. Одночасно Нацбанк запровадив обмеження щодо відхилення курсу купівлі-продажу готівкової валюти, який встановлюють обмінні пункти від офіційного курсу в межах двох відсотків — наприклад, станом на понеділок вартість одного долара, котрий продав будь-який комерційний банк держави, не могла перевищувати 5 гривень 41 копійку.
    В результаті цих заходів виникла парадоксальна ситуація — в обмінниках фіксується єдиний курс продажу долара. Здавалося б, пересічний громадянин мав би лише радіти подібній банківській одностайності, проте радіти фактично немає чому — в жодному обмінному пункті Рівного придбати долари нереально.
    З огляду на доларовий дефіцит, минулого тижня у Нацбанку навіть виникла підозра, чи не притримують комерційні банки долари, які він їм продає для подальшого продажу населенню, до «кращих часів» і курсів? Щоб перевірити це припущення, працівники найголовнішого банку держави інспектували пункти обміну валют та операційні каси банківських установ України та Рівенщини зокрема. Проте, принаймні в нашій області, банкіри виявилися сумлінними — жодних порушень у них виявлено не було.
    Куди ж поділися долари? Пояснення усіх банківських касирів подібні — доларів у продажу немає, бо їх ніхто банкам не здає. До того ж, виконуючи свої безпосередні банківські обов’язки, банки мають масу інших валютних зобов’язань, для забезпечення яких у них повинен бути певний доларовий резерв — забезпечують повернення валютних вкладів населення, в яких завершився термін депозиту, здійснюють видачу готівкових валютних кредитів, продають валюту для закордонних відряджень за заявками підприємців та інше.
    Валютники заробляють, підприємці — шоковані
    Однозначно, що виграли в ситуації, що склалася, неофіційні валютники, яких можна зустріти на усіх ринках та буквально перед кожною валютообмінною касою — в них долари є завджи й у потрібній клієнту кількості. Щоправда, придбати валюту в них можна за зовсім іншою, реальною нині ринковою ціною — 5,8 гривні за один долар. За словами деяких валютників, у подібному доларовому ажіотажі винні ті, хто взяв на себе відповідальність втручатися в ринкові процеси. Якби курс долара в обмінниках ніхто штучно не стримував, він би піднявся до тієї ціни, за якою люди його б не лише купували, але й продавали банкам. При цьому курс стабілізувався б, поступово знову знизився, а ажіотажу не було б взагалі.
    Чи не найбільше страждають нині приватні підприємці, чий бізнес так чи інакше залежить від курсу долара: офіційно придбати долари неможливо, в неофіційних обмінниках курс кардинально відрізняється від задекларованого Нацбанком — близько 5,30 гривні за долар. До того ж, їх зовсім не надихає остання ініціатива влади втручатися в ціноутворення — ринкова економіка, за якої ми нібито живемо, передбачає формування ціни на певний товар з огляду на співвідношення попиту на нього до пропозиції, про що, видно, дехто призабув.
    Обсяги продажу побутової техніки зросли вдвічі...
    Натомість не приховують свого задоволення продавці побутової техніки, в яких Новий рік вже розпочався. За словами працівників відділу «Реноме-Комфорт», що в Центральному універмазі, подібна кількість бажаючих придбати побутову техніку традиційно спостерігається наприкінці кожного року. Проте рівняни почали буквально змітати техніку ще десь місяць тому. Свідченням цього явища є порожні полиці магазину — товар просто не встигають підвозити. Найбільше бажаючих придбати побутову техніку в кредит — за останні дні їх кількість зросла приблизно на 70%.
    Купівельний ажіотаж спостерігається і у «Фокстроті», що на проспекті Миру, в якому вишиковуються черги як до каси, так і на оформлення кредиту — в понеділок нових бажаючих оформити кредит записували в чергу на четвер. Найбільший попит спостерігається на побутову техніку, яка коштує до двох тисяч гривень.
    У магазині «Вікотек» нам повідомили, що за останні три тижні обсяги продажу побутової техніки зросли вдвічі, особливо активно продаються холодильники та пральні машини.
    Подібний купівельний ажіотаж спостерігається і стосовно інших товарів тривалого користування — меблів та оргтехніки. До того ж до Рівного повернулося вже призабуте явище — ранкові черги перед магазинами. Так, цими днями перед одним із магазинів побутової техніки за годину до відкриття вишикувалася черга майже із 60 осіб!
    Що буде далі — не береться прогнозувати ніхто. Та все ж купівельний ажіотаж, що опанував переважною більшістю рівнян, засвідчив хоча б одне: бідність наших людей, про яку говорять мало не щодня, міф. Грошей у рівнян виявилося стільки, що для того, щоб на них щось купити, знову доводиться ставати у черги.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".