МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Об"єктивна оцінка можливості розколу України.

11/27/2004 | Uki
Я прошу пробачення за винесення такої провокативної теми. Я ні в якому разі не бажаю загострення ситуації, але у мене є деякі побоювання, якими я хотів би поділитись з читачами Майдану.
Припустимо, що Ющенкові таки вдалось назначити повторні вибори на Сході України за справедливих умов (новий склад ЦВК, поділ ефіру на державних каналах, припинення використання адмін-ресурсу). Припустимо, що 30% донеччан та луганчан голосує за Ющенко, а 40 відсотків взагалі не голосує. Припустимо, що Ющенко стає абсолютно легитимним президентом.
Це - оптимістичний сценарій. Все тут гарно, за виключенням одного - реальність така, що більшість населення принаймні Донбасу та Криму ніколи не прийме Ющенка з його цінностями. Тому, напевне, після перемоги почнуться досить серйозні рухи у напрямку Автономізації, а то і відокремлення у цих регіонах...
У кого які думки будуть з цього приводу?

Відповіді

  • 2004.11.27 | Андрій З.

    Re: Об"єктивна оцінка можливості розколу України.

    Якраз за умов об'єктивних виборів розколу не буде. Якби Янук переміг внаслідок об'єктивних виборів, то люди б не вийшли на масові акції протесу (згадайта 1994 рік, коли перемога Кучми була сприйнята як трагедія в Західній Україні). Люди вийшли коли відчули себе обдуриними. Але якщо зараз "дотиснути", взяти владу повністю і не провести повторного голосування то таке відчуття буде в східняків. Тоді і може бути розкол.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.11.27 | Sardanapal

      Re: Об"єктивна оцінка можливості розколу України.

      обыватель востока и юга воспримет легитимную победу Я спокойно, конечно местные вожди будут пытаться мутить воду.
    • 2004.11.27 | Uki

      Re: Об"єктивна оцінка можливості розколу України.

      > Але якщо зараз "дотиснути", взяти владу повністю і не провести повторного голосування то таке відчуття буде в східняків. Тоді і може бути розкол.

      Пане Андрію, не треба мішати східняків до одної купи. Чомусь у мене є впевненність, що з Дніпром, Харковом, Одесою, Херсоном та Миколаєвим Ющенко домовиться. Ці регіони готові на співпрацю.
      А от за Донбас з Кримом я не впевнений. Донецька "еліта" просто не здатна працювати за цивілізованими правилами. За Крим я взагалі не говорю, кремлю варте лише натякнути - і вони будуть готові відокремлюватись.
      Революція в Києві, та, як результат, поразка Януковича можуть стати каталізатором сепаратистських настроїв у цих регіонах. Ви так не вважаєте? Я впевнений, Кремль буде підігрівати ці настрої, як це робиться в Абхазії.
  • 2004.11.27 | ilia25

    Я так думаю, что скатертью дорожка

    Юго-Восток и особенно Донбасс -- это гиря на шее Украины. По сути, именно из-за этой гири Украину вскоре после независимости затянуло в трясину бандитской диктатуры. И далеко не факт, что тепер удастся из этой трясины выбраться.

    Печальный факт в том, что на юго-восток заселен совками, которые сами бегут голосовать за социально-близкого им Януковича. Так почему бы им не дать жить так, как они хотят?

    Кстати, нисколько не сомневаюсь, что даже если Донбасс отделится от Украины, к России он фиг присоединится. Кто не верит -- посмотрите на лукашенковскую Белорусь. Тамошние бандиты, как и Лукашенко, никогда в жизни не отдадут свою власть Путину.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.11.27 | Sardanapal

      Re: Я так думаю, что скатертью дорожка

      Илья Донбасс это не только Донецкая область, это еще Днепропетровская и Луганская.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.11.27 | Хвізик

        Задолбали Вы своими разговорами

        Донецк заселен такими же украинцами, как и Львов. Я не шучу. там много пересеелнцев из западных областей. Только их жизнь пиздила раза в 3 больше. Посмотрел бы я на Вас, если бы Вас так пиздили. Вот и маются теперь как неприкаянные. Никуда они от нас не денутся. Это бандиты нас на понт берут, говоря об отделении.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.11.27 | Sych

          Точно. Об"єктивних причин до відділення немає.

          Тільки де-які куплені царькі типа Кушнарьова можуть мутити воду. Але завдяки таким кадрам Україна дуже успішно може птиєднатися до антитерористичної коаліції ;)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.11.27 | Uki

            Re: Точно. Об"єктивних причин до відділення немає.

            А як на рахунок Криму?
      • 2004.11.27 | Uki

        Re: Я так думаю, что скатертью дорожка

        Дніпропетровськ - це не донбас
    • 2004.11.27 | Віктор Уколов

      Обережно. Не виключено ми маємо справу не з виборцями

      а з ФСБ та Росії і особисто Путіним. Аж надто це нагадує у більших масштабах схему утворення сателітів Росії: Придністров"я та Абхазії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.11.27 | Хвізик

        Re: Обережно. Не виключено ми маємо справу не з виборцями

        А Путин че, своих террористов уже всехв сортирах позамачивал? По-моему, ему работу непочатый край.
      • 2004.11.27 | Uki

        Re: Обережно. Не виключено ми маємо справу не з виборцями

        В тому то і справа, що треба брати до уваги сили, які зацікавлені в існуванні "буферної території", в якій не діють закони. Ми не можемо це ігнорувати. Новій владі прийдеться поборотись з цими силами за вплив у регіоні. Думаю, це буде не проста боротьба.
  • 2004.11.27 | ky

    Re: Об"єктивна оцінка можливості розколу України.

    Raskol nel'zya dopystit'. V yuzhnux -vostochnux oblastyax
    chast' naseleniya golosovala za Yuschenko. Ix ostavit' na
    rasterzanie - nel'zya.

    METOD: metod Yanykevicha. (Ya nadeyus' ponyatno, chto ya
    imreyu vvidy).

    Podobrat' regionu s nekotoroi podderzhkoi oppozitsii ne kritichno
    radikal'nui: Odessa, Feodosiya, Evpatoriya, Nikolaev. Koroche
    na meste vidnee. Poslat' tyda oppozitsionerov ryssko-yazuchnux.
    Xar'kov-Dnepr mozhet i sam razberetsya.
    Lygansk-Donetsk ostavit' v pokoe, poka.

    Vse eto nyzhno delat' odnovremenno s propagandoi svobodu slova,
    pressu, televideniya. Nyzhen absolyutnui kontrol' za sredstvami
    massovoi informatsii. Nyzhno v sybboty v VR postavit' voprpos
    o svobode pressu/TV i vvedenii otvetstvennosti za lishenie
    izbiratelei etogo prava. Poka Evropeiskaya komissiya tam,
    500000 Ykraintsev pod VR eto bydet legche sdelat'.
    I svoboda SMI - pervoe, chto nyzhno sdelat' lyuboi tsenoi.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.11.27 | Хвізик

      Еще раз поясняю

      Никакого раскола не будет!
      в самом худшем случае - у нас что, совсем армии нету? 2-3 полка в луганске с донецком наведут порядок за 3 дня. Донецк - не чечня. Он населен украинцами, кот. любят свою Родину. И мы не позволим московским бандитам издеваться над нашими братьями-славянами. Тем более, украинцами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.11.27 | Uki

        Re: Еще раз поясняю

        2-3 полки можуть тільки прискорити цей процес. Ми можемо спокійно закривати на це очі, і будем таким чином схожі на совків, але проблема таки існує. В донецьку більша частка населення - це залякані зазомбовані українофоби.
        Це українофобство, а також страх перед капіталістичною конкуренцією, спричинений невпевненністю людей і може стати грунтом для розколу, який з задоволенням використають бандюки для створення своєї "території".
        Позитивним моментом є факти допомоги киян заїзжим "донецьким". В цьому плані Янукович зробив велику послугу опозиції, дав їм можливість показати своє приємне "гуманне" обличчя, зовсім не таке, як малювало телебачення.
        Але це лише початок. Чи є якісь плани роботи в цих регіонах для попередження сепаратизму?
  • 2004.11.27 | Andrij

    0,0%

    Розкіл - остання карта банди. Карта ця краплена, бо ніхто в неї не вірить, навіть сама банда. 95% розколу вирішиться простим зняттям Кушнарьова та його донецьких товаришів. Решта проблеми зникне після повноцінних виборів місцевої влади. Врешті, ідея автономії не така вже погана. Але не з цим керівництвом. Ці люди сядуть.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.11.27 | Хвізик

      Никаких автономий

      Яка може буть автономія у Донецьких? Ніяких автономій
      Якщо кожне хотітие автономі\, то і України скоро не буде. донецькі, поліскі, галицькі, Гуляй-Польські, новоросійські... Навіщо таке нам треба?
    • 2004.11.27 | Uki

      Re: 0,0%

      Проблема в тому, що навіть якщо ті люди і сядуть, це буде лише верхівка айсбергу, совок та мафія ще залишиться.
  • 2004.11.27 | Moro

    Це така гра на "своєму полі".

    1. Нічого незвичайного не відбувається. Все це очікувалось - що "вони" - влада в цих областях - будуть розігрувати карту сепаратизму. Власне, так чи інакше, вони це робили постійно за весь час існування незалежної України.

    2. Якось сильніше це питання можна "качати" в Донецькій і Луганській областях. У всіх інших, в тому числі Одеській, Миколаївскій, Харківській - то повна бридня. Навіть у Криму, окрім кількох екзальтованих особ, ніхто насправді не хоче від'єднання від України. Більше того - спостерігаючи нинішній стрімкий ривок України до Європи люди саме з такою - "оранжевою" - Україною пов'язують свої сподівання на краще майбутнє. В Криму є ще один суттєвий фактор, який діє на користь української цілістноісті. Не буду тут про це писати - гадаю достатньо натяку.

    3. Те що "вони" підняли це питання, свідчить, що "карти" у них скінчились і що це останній козир. Ще один козир - "їхній" "загальнонаціональний страйк" насправді виявився повним фуфлом. Цей "козир" вони уже продули, коли свистали у свистки "за Януковича".

    4. В усій цій проблематиці стирчать вуха, пальці і ще деякі частини тіла з РФ - що цілком очевидно. Згадайте безперервну мантру про "можливий розкол Україну" саме в російських ЗМІ. Без явної і неявної підтримки з Росії такі ідеї не прийшли б ні яку хвору голову. Ясно, що там прораховувалась можливість сепарації України. Неясно, наскільки далеко збирається заходити Москва в насаджуванні сепаратизму в Україні. Чи це просто технологія "поділяй і владарюй" - з тим, щоб стати "посередником" і керувати процесом, чи справді буде мати спроба відторгнення від України деяких східних областей. На жаль, Москва нині веде дуже тупу і вперту політику в досягнення своїх цілей(і що цікаво - однаково програє!), що би це їй не коштувало - тому треба бути готовим до всього. І це при тому, що спроба відторгнення від України деяких областей означатиме неминучий розпад Російської Федерації. Знову ж таки - не буду писати тут "як" і "чому".

    5. "Сепаратизм" східних областей - це особистий приватний сепаратизм бандократії цих областей з центром у Донецьку. Свій власний політичний кінець вони сприймають як кінець всенького світу. Але при чому тут простий громадянин? Можна собі тільки уявити, який бандократичний режим може бути встановлений в цих регіонах, якщо спроба "автономії" буде зроблена. Панове, наша Помаранчева революція базується на міцних моральних засадах. Погоджуватись на "автономію" під владою бандюковичів мільйонів українців - це аморально. Ми не можемо просто так вмити руки і відсторонитись - мовляв - "так їм і треба"! Там наші люди, вона потрапили в біду, треба їм допомагати.

    6. Що робити? Передусім всі розмови про "вирішення проблеми двома полками" - це рівно те, що хочуть зробити ті російські політтехнологи, які хочуть розленування України. Не допомагайте їм власною дурістю робити це. Зверніть увагу - що негайно роблять "вони", коли приймають якісь рішення про автономію - вони забороняють "Еру" і 5-й канал. Тобто - ВОНИ БОЯТЬСЯ ПРАВДИ. Вони хочуть сидіти зверху і тримати народ у інформаційному вакуумі з тим, аби довільно маніпулювати ним. Тому зараз головна зброя - це слово.


    Загалом же, гадаю, навіть добре, що питання "сепаратизму" в Україні підняте саме зараз. Москва явно і неявно постійно шатнажувала Україну можливістю сепаратизму. Пора вичистити ці Авгієві конюшні і більше не повертатись до нього.
  • 2004.11.27 | Mytrofan

    Re: Об"єктивна оцінка можливості розколу України.

    Звісно, що Кушнарьов та інші "сепаратисти" діють з подачі Кучми, а Кучму навчив Путін. Це страшилка для наївних, адже реально сепаратистського руху там немає. Сепаратистами одразу стали ті, хто дуже добре доклав руку до фальсифікацій, і вони бояться, що треба буде за те відповідати. Кучмі ж треба за будь-яку ціну щось зробити, щоб не сидіти на допиті у Лук"янівці і відповідати на запитання, пов"язані із убивством Гонгадзе і Чорновола. Ясна річ, що він уже й сепеаратизм провокує, щоб відволікти увагу.
    Проблеми сепаратизму там вирішується дуже просто при нормальному президенті: протягом 24 годин усі сепаратисти типу Кушнарьова звозяться до підвалу на Володимирській і починають одразу пояснювати, що їх не так зрозуміли. Хотів би я побачити демонстрації на підтримку особисто Кушнарьова чи Близнюка з Боделаном. Ха-ха-ха-!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".