МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Громадянське суспільство: наші плани на майбутнє

12/08/2004 | Poplar
Народ знову кинули! Народ хотів народного Президента, а отримав весільного генерала. Переговори з бандитами призвели до очікуваного результату. Влада знову виграла
Ми повинні чітко зрозуміти, що незалежно від того, хто стане Президентом чи Прем*єром громадянське суспільство повинно чітко відстоювати свої інтереси. Хоча голосування у Верховній (з)раді це піррова перемога, ми однак повинні зрозуміти, що Оранжева революція це не останній крок у побудові громадянського суспільства в Україні.
Саме тому слід накреслити напрямки подальшої діяльності тих мільйонів, які не хочуть більше так жити.
1) Проведення референдуму про дострокове припинення повноважень Верховної (з)ради. Такий референдум може бути проведений після вступу на пост нового Президента. Для проведення референдуму потрібно з мільйони підписів.
2) Готовність до нового Майдану
3) Розробка і тиск громадськості на Верховну (з)раду про внесення нових змін до Конституції, оскільки ті, які набули чинність суперечать ст.1 Конституції. Україна за цією Конституцією з наглядом прокурорів більше не може називатися правовою. Україні слід готуватися до низки позовів і програшів у Європейському суді з прав людини, оскільки очевидно, що прокуроський нагляд суперечить засадам незалежного суду (ст.6 Європейської конвенції з прав людини).

А що думаєте Ви?

Відповіді

  • 2004.12.08 | Вітус

    А от я думаю так:

    "Весільний генерал" САМОСТІЙНО вносить кандидатуру прем"єр-міністра, через якого фактично вносить всіх міністрів. Той же "весільний генерал" вносить кандидатури міністра оборони та міністра закордонних справ, голови СБУ, призначає третину Конституційного суду, має дуже чіткі повноваження по "розгону" ВР. До того ж цілих 9 місяців Президент матиме ВСІ існуючі повноваження. Знаєте, як за 9-ть місяців можна "нацарювати"? Подумайте над цим.

    Стосовно громадянського суспільства. Я гадаю, що громадське суспільство повинно розвиватися, зокрема, шляхом створення різноманітних громадських інституцій різних рівнів по контролю за прозорістю влади, боротьби з корупцією. Тут дуже необхідним є чесний та сильний суд, аби кожний, чиї права права та/або законні інтереси були порушені (або хто вважає, що порушені), міг звернутися за судовим захистом. Все це більш важливе ніж всі політичні реформи разом взяті.
    Громадянське суспільство повинно також розвиватися шляхом більш активної участі громад різних рівнів у нормотворчій діяльності відповідних рад, що діють на території цих громад. Це важлива засада і на рівні самоврядування, і на рівні більш високому.
    Безумовно слід розвивати самоврядування таким чином, як це записано в Європейській Хартії місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування - один з найпотужніших стовпів громадянського суспільства.

    Що слід робити зараз: 1. Займатися повторним голосуванням. 2. Займатися притягненням до відповідальності осіб, винних у фальшуванні виборів, вимагати такої відповідальності (до речі, це серйозна робота саме для громадянського суспільства)

    Що не слід робити зараз: 1. Скиглити на форумах та кухнях "Все пропало!", "Зрадники!" 2. Займатися дурницями.

    Вперед, друзі!:-)
  • 2004.12.08 | девранд

    План для демократії, RFC (текст листівки)

    ПЛАН ДЛЯ ДЕМОКРАТІЇ


    Для економічного процвітання країни потрібно виконати наступні п”ять умов. Виконнання частини з них залежить від влади, і ми повинні вимагати їх виконання, не дивлячись на те хто є президентом. Частину з них ми повинні робити самі. Готуючись до переголосування 26 грудня, де ми підтримуємо Віктора Ющенка, ми одночасно думаємо про план наших наступних дій. Наведені нижче пункти - це загальний план наших вимог до нової влади, а також програма дій для всіх нас, громадян України.


    Умова 1. Стабільність території держави, та наявність ефективного чиновницького апарату. Органи державної влади мусять поважати і зміцнювати владу закону. Громадяни повинні вимагати, а влада погодитись з тим що необхідно:
    1.1 Дотримуватись Конституції,
    1.2 Створити та захищати незалежну судову систему
    1.3 Розвинути міцну правову культуру - діяти можна тільки за законами, а не "по-безпрєдєлу" або "по-понятіям")

    Умова 2. Постійно діюче, вільне та активне громадянське суспільство є необхідним. Зовнішньо це виглядає так - ми всі весь час, у будь який момент повинні бути готові вийти на захист своїх прав, або на Майдан, так як це відбувається зараз, під час помаранчової революції. Або під виборчі дільниці, як це відбувалось за час виборів. Або в будь якому іншому випадку, коли наші права намагаються порушити. Для чого потрібно громадянське суспільство? Просто воно створює можливість для вибору. Вибору з декількох політичних варіантів. Також, таке суспільство необхідно для того, щоб завжди наглядати за діями влади та держави. Наглядати за ними потрібно завжди, тому що будь яка влада та держава буде намагатися перетягнути на себе всю ковдру, сісти громадянам на голову та звісити ноги.

    Умова 3. Необхідно боротися за те, щоб існувала можливість публічно та вільно обговорити будь яке питання - особливо всі питання на тему: що, кому повинно належати, та хто, як, чим(ким) повинен керувати. Для цього необхідні вільні засоби масової інформації та свобода слова. (Іншими словами, йдеться про можливість вільного розповсюдження інформації та знань)

    Умова 4. Водночас, демократичне громадянське суспільство потребує "політичного суспільства", тобто таких механізмів та структур як політичні партії та блоки, вільні вибори та виборчі закони, політичні діячі та парламентські органи, через які учасники громадянського суспільства проявляють себе, власне, як громадяни, демократично обирають урядовців та наглядають за допомогою них за їх діями (але це лише один з способів контролю) .

    Умова 5. Для громадянського суспільства необхідним є "суспільство економічне". Це не просто наявність ринкової конкуренції, а складна система юридично оформлених та регульованих недержавних форм власності, виробництва, обміну та споживання. Необхідним є хоча б мінімальний рівень різноманіття форм власності та ринкової автономії, а ніяк не керування економікою зверху.


    Любі друзі! Лише забезпечивши всі ці пункти, ми отримаємо процвітаючу Україну! Готуйтеся вимагати їх дотримання від будь якої влади, наприклад від президента Віктора Ющенка!
  • 2004.12.08 | Євген

    Підтримую!

    Це не та "перемога" за яку ми боролись.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".