МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зверніть увагу на роль Белковського.

12/09/2004 | mara
Росія "ляже кістьми" через свій фундаменталістський макіавелізм

www.ПРАВДА.com.ua, 9.12.2004, 20:27

Під час президентських виборів Росія правомірно втручалася у внутрішні справи України з погляду стратегії, але припустилася тактичних помилок.

Про це заявила в інтерв'ю російській "Новій газеті" доктор соціологічних наук, керівник Центру вивчення еліти Інституту соціології РАН Ольга Криштановська.

"Стратегічно Росія обрала шлях, що відповідає нашому національному інтересу. Ми хочемо мати в найближчій нам країні дружнє керівництво. Це цілком виправдано", - вважає соціолог. У той же час, на її думку, "при правильній стратегії були допущені тактичні помилки".

Серед таких помилок Криштановська називає три головних. По-перше, каже вона, "мало й слабко говорилося про те, що Росія поважатиме будь-який вибір українського народу". "Така тактика привела до того, що Ющенко став більш антиросійським, ніж був до початку виборов", і тепер у випадку його успіху з ним буде складно працювати, вважає російський соціолог.

Другою помилкою Криштановська вважає, що "люди, які відповідали за цю роботу в Україні, дотепер не проявляли себе блискучими менеджерами". "Так чому отут, у такій важливій справі, на них понадіялися?" - дивується соціолог.

І по-третє, великою помилкою російської влади Криштановська називає "макіавелізм". "Мені здається, що це велика помилка нашої влади: хитрувати, інтригувати, казати одне, а робити інше. Американці роблять те ж, що й ми, але вони це роблять під прапорами демократії. А ми - прикриваючись фіговим листком власної хитрості. От і програємо!" – каже Криштановська.

Підтверджуючи, що на цих виборах в Україні було багато російських технологів, соціологів й "інших інженерів політичних процесів", Криштановська відзначає:

"У Кремлі - дві лінії є: "тверді ліберали" й "м'які силовики". І на Україні їм відповідали дві команди: "блакитні" й "жовтогарячі" технологи". "Блакитних" було, звичайно, набагато більше".

"Жовтогарячий" технолог Белковский працював для "своєї дівчини" Тимошенко, я думаю, головним чином з інтересу", - продовжує вона, і відразу додає: "Але цей його "інтерес" був корисний для Росії, тому що наше керівництво мало можливість одержувати інсайдерську інформацію про стан опозиції".

Агітацію російського телебачення за Януковича соціолог пояснює в такий спосіб: "В Україні ми були свідками гострої конкурентної боротьби між Заходом і Росією. Заперечувати це безглуздо. Йшло перетягування каната. Наше телебачення протягом усього шоу гикало: "Пу-тін! Пу-тін!". Телебачення вболівало за "нашого".

Криштановська вважає, що "об'єктивні умови зараз такі, що поділ України реальний". Більше того, на думку соціолога, це "у якомусь сенсі в інтересах Росії", припускаючи, що Росія в такому випадку "поверне собі Крим, Одесу, промислові області Донецька, Дніпропетровська й Харкова".

"Треба сказати, що в Росії (СРСР) є великий досвід поділу країн. Згадайте розділену Німеччину, В'єтнам, Корею. На наших очах Росія веде політику розколу Грузії, намагаючись приєднати до себе Абхазію й Південну Осетію. Чого ж дивуватися, якщо той же сценарій почне вимальовуватися в Україні", - вважає вона.

Якщо ж переможе Ющенко, а Україна збережеться як єдина держава, це приведе, до зниження рейтингу Путіна й активізації російської опозиції, каже Криштановська.

На її думку, "Кремль кістьми ляже, щоб Ющенко не переміг". "Це питання навіть не особистого рейтингу пана Путіна, це - загроза геополітичного провалу країни, що викличе невдоволення населення політикою держави, розчарування в її силі, у її лідерах", - каже вона.

В цілому ж негнучку поведінку Росії щодо України й непримиренність своєї країни до інших, незапланованих результатів Криштановська вважає помилковою, і називає "фундаменталізмом".

"Українська правда"

Відповіді

  • 2004.12.09 | Сонора

    Ви мали на увазі контракт з Тимошенко? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.09 | mara

      Re: Ви мали на увазі контракт з Тимошенко? (-)

      Так.
      Ось оригінальна стаття.

      http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/91n/n91n-s20.shtml

      Почитайте. Ще цікаво про реформу. Нема слів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.12.09 | Сергій Кабуд

        людина це чи свиня?

        http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/91n/n91n-s10.jpg

        я б думками такоĩ істоти не приділяв уваги
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.12.09 | Сонора

          Новодворська подібно виглядає - то що? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.12.09 | Сергій Кабуд

            про це і кажу

            новодворску гебе обрало для розробки ще у 86-87
            вона ідеално підійшла для спаскудження демократичного руху
            так само як і жирік

            публічна політика це спеціална сфера
      • 2004.12.09 | Сонора

        Може й так

        Путіну зовсім не потрібна реформа, щоби залишитися ключовою фігурою влади. У нього є багато варіантів зараз. Якщо він не розтренькає свій рейтинг (плюс славнозвісні 15% вкидання), можна зробити все що завгодно - він продовження повноважень, до зміни конституції і третього і четвертого термінів. Політичний ландшафт Росії зараз практично стерильний. Путін стільки сил поклав на побудову своєї "вертикалі влади" недарма. Можна годитися плодами своєї працї - побудовано розвинений фашизм.
  • 2004.12.09 | юрко

    Re: Зверніть увагу на роль Белковського.

    >"Жовтогарячий" технолог Белковский працював для "своєї дівчини" Тимошенко, я думаю, головним чином з інтересу", - продовжує вона, і відразу додає: "Але цей його "інтерес" був корисний для Росії, тому що наше керівництво мало можливість одержувати інсайдерську інформацію про стан опозиції".

    мені виглядає, що усе інтерв'ю було потрібне задля цієї однієї фрази. Тобто, натякається, що Тимошенко зраджувала плани опозиції. Не бачу, який сенс було Тимошенко наймати Бєлковського, якщо вона сама не була кандидатом на виборах. Хіба, що гроші на вітер випускати. Якщо вона сама мала невеликий вплив на Ющенка, то зрозуміло, тим меншим був би вплив Бєлковського. Щось воно мені не ліпиться докупи.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".