МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Державна служба охорони - чи можна використати?

12/10/2004 | otar
В останній "Закритій зоні" (минулого тижня) є премилі кадри, коли хлопці з охоронного спецпідрозділу "Тигр" гамселять бандитів, які напали на штаб Ющенка.
Подивився я на це і подумав: а чому б штабу Ющенка не використовувати Державну службу охорони та різні охоронні спецпідрозділи для убезпечення виборчих дільниць від бандитських погромів?
Законом це не заборонено - якщо охоронці будуть перебувати надворі або у вестибюлі, а не на дільниці, вони можуть охороняти хоч музей, хоч туалет, а хоч і дільницю. Звісно, на кожну дільницю по два державних охоронця не поставиш, але можна обмежитись дільницями з найбільшою кількістю виборців, а також тими, поблизу яких перед виборами почали гуртуватись бандити (як от у Кіровограді).

Особливо дієво це було би на Сумщині, Луганщині і, звісно ж, на Закарпатті, де правоохоронці останнім часом справді намагаються чинити опір легалізованому есдеківською владою бандитизму.

ДСО не буде індиферентна до хуліганства на дільницях, як міліція. Якщо вже луганські держохоронці б'ють донецьких бандитів без жодного компромісу, то, наприклад, кіровоградські робитимуть це ще краще.

Важливо дізнатись, чи взагалі є така можливість - укласти з ДСО угоду на 1-2 доби? І робити це бажано без особливого розголосу, щоб з охоронцями не встигли "попрацювати".
Крім того, можна звернутись до співчуваючих бізнесменів та фірм із проханням виділити для охорони дільниць їхніх сек'юрітіз :) Думаю, в багатьох східноукраїнських містах це цілком можливо.

Присутність професійних охоронців біля дільниць дозволить також розумніше розподілити людей із "народних дружин", які прийдуть охороняти дільниці ввечері. Всі знають, що як у 1-му, так і в 2-му турі вони розподілялись дуже нерівномірно - під однією дільницею стояв натовп, а під іншою - нікого.

Якщо штаб не спроможеться організувати таку охорону, цим можуть зайнятись громадські організації. Це, до речі, не так уже й дорого, коли йдеться про захист нашої перемоги.

Що ви про це думаєте?

Відповіді

  • 2004.12.12 | Сергій Кабуд

    розумно я це поставлю до листів і може статтів(-)

  • 2004.12.12 | Роман Зінов'єв

    Re: Державна служба охорони - чи можна використати?

    Ідея не нова. Вона виникла ще під час встановлення наметів. Не сподобалось ось що
    otar пише: Якщо вже луганські держохоронці б'ють донецьких бандитів без жодного компромісу, то, наприклад, кіровоградські робитимуть це ще краще.
    Ха! Вони, друже, на службі. Хоч львівські, хоч кіровоградські., хоч севастопольські. Вони - на службі. Це інша площина. Позарегіональна. Повір... Це зайвий рух. Небезпечний, до речі, в контексті майбутнього повернення "голови на плечі".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.12 | otar

      Re: Державна служба охорони - чи можна використати?

      > Ха! Вони, друже, на службі. Хоч львівські, хоч кіровоградські., хоч севастопольські. Вони - на службі. Це інша площина. Позарегіональна. Повір... Це зайвий рух. Небезпечний, до речі, в контексті майбутнього повернення "голови на плечі".

      Не розумію. Моя ідея була така: оскільки міліція фактично не захищає дільниці від бандитів, а навпаки - "здає" їх, то можна використати, як ви кажете, "позарегіональну" силу, яка таки захищатиме. Чому рух зайвий? Як ви збираєтесь захищати дільниці в тих регіонах, де на 1-й і 2-й тур були погроми, і точно будуть на 3-й? Знову "якось там воно буде"? Чи ви сподіваєтесь, що, наприклад, у Тростянці або Слов'янську на кожну дільницю набереться по 10 "народних дружинників"?
  • 2004.12.12 | Axeman

    Re: Державна служба охорони - чи можна використати?

    ДСО обмежена в кількості і виконує крім того роботу за контрактами. Так що вільних людей для найму у них набереться мкксимум 2-3 тисячі. Година роботи одного мента коштує від 6 грн. Для охорони їх треба залучати мінімум на 24 години і мінімум по 3 на дільницю = 432 грн.доба! Крім того транспортування, добові і мала імовірність що їх начальство погодиться на переміщення такої кількості людей по всій країні.
    Щодо приватної очорони, то це суперечить чинному законодавству. У них можуть бути проблеми з тією ж місцевою міліцією. А вже скільки крику янучари піднімуть після виборів, про бойовиків найнятих для залякування "лагідних" східняків....
    Одним словом треба бути дуже акуратним.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.12 | otar

      чому переміщення?

      Не йдеться про переміщення - ДСО можна наймати на місці. Що ж до приватної охорони, то ніхто не забороняє виборцям знаходитись біля дільниць, чи не так? А охоронці зовсім не повинні бути в формі і стояти струнко :)
  • 2004.12.12 | Pavlo

    Анекдот з охороною.

    Анекдотичний випадок стався у нас в Ужгороді.
    В ніч виборів я закінчив спостерігати на своїй дільниці та привіз протокол з мокрою печаткою в штаб. Було порядка двох годин ночі, коли прибігла схвильована людина з повідомленням про облогу бандитами виборчої дільниці. Ми, скільки була нас в цей момент в штабі, побігли до дільниці, розташованної в спортзалі четвертої школи.
    В темному провулку бандою клубилося порядка сорока бандюков, яких наш губернатор назвав "дублюючим составом" збірної по футболу. Вони чекали на виніс бюлетеней. Я подзвонив на 02, передзвонив депутатам. Ті попросили полишити махновщину та відходити, ніби все під контролем.
    Підїхав один міліцейский "бобик", але впевненності на чиему він боці не було. Тут я замислився над питанням, де мені знайти хоча б двох автоматників в пів-третьої ночі. Справа в тім, що в ста метрах від дільниці розташований мій магазин, який я здаю під охорону ВДСО. Забігши в магазин, я передзвонив на пункт охорони. Диспетчер повідомила, що машина на спрацюванні, але пообіцяла вислати її негайно.
    Виходжу на вулицю, з неба паде сніг, з боку дільниці до мене рухається авто охорони з двома автоматниками на борту. Виявляється, один депутат вже визвав машину ВДСО для охорони бюлетенів а я її ЗНЯВ з цієї задачі. Трохи посміялись, і хлопці поїхали далі розганяти "футболистів".

    P.S. Та ж сама банда приймала активну участь в мукачівських виборах, в брутальному побитті спостерігачів у Сваляві, розгромі дільниці в селі Минай. Зараз в нашому місті триває протистояння між міліціонерами, затримавшими бандюків на стадіоні "Авпангард" та керівництвом міліції та області, мобілізувавших близько 400 кримінальних штиків на боротьбу з демократією.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".