МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Громадянська кампанія "Тролі та Податки"

02/01/2005 | Taras-ods
Пані й панове! "Певні сили" нагнітають ситуацію довкола питання податків. З якою метою? Для нас це зараз має велике значення. До "певних сил" належить ті хто ставить "тролей" та відвертає увагу "ложними темами". Пропоную мозковий штурм на тему: як уряду Народного Президента наповнювати казну, а не кішені нових (і старих) можновладців. Міркуймо. Бо забалакають і громадяни лишаться холопами.

Відповіді

  • 2005.02.01 | Taras-ods

    Re: Громадянська кампанія "Тролі та Податки"

    Боровик пише:
    > Ви маєте що добавити до того що сказав Ющенко?
    > Він ніби обіцяє знизити податки які будуть платити всі.
    > Ну і повинно добавитись до податків доплати за дерибан деяких дуже великих підприємств.
    > А яке відношення до податків мають тролі?
    >
    > Taras-ods пише:
    > > Пані й панове! "Певні сили" нагнітають ситуацію довкола питання податків. З якою метою? Для нас це зараз має велике значення. До "певних сил" належить ті хто ставить "тролей" та відвертає увагу "ложними темами". Пропоную мозковий штурм на тему: як уряду Народного Президента наповнювати казну, а не кішені нових (і старих) можновладців. Міркуймо. Бо забалакають і громадяни лишаться холопами.




    тут про податки та тролей

    http://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_free&thread=1107217152&trs=-1


    тут про податки та дії блоку Ющенка

    http://www2.maidanua.org/news/download_thread.php3?bn=maidan_free&thread=1106927179&trs=-1
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.02.01 | catko

    добре. як варіант алтернативна податкова система

    є кілька принципових моментів з податками.

    1. податки як процент від прибутку (пдв, подоходний, від продажу і т.д.)
    платяться як відсоток з одержаних грошей. зараз таких податків неміряно і написано багатотомні закони та інструкції які пояснюють з чого і скільки платити. може це й правильно але на мою думку неправильно. є реальний відсоток який згодна платити людина що одержує якісь гроші. цей відсоток коливається в межах 10% +- 5%. це більшість готова заплатити добровільно за те щоб її більше не чіпали і не морочили голову. все що більше - примус і люди шукають шляхи як цього не платити. але: якщо це відсоток від абсолютної заробленої суми, а не один податок з цілої системи. а в систему входять:

    2. податки як плата за привілей володіти чимось (за землю, за нерухомість, за патент, за кришу і т.д.)
    тут вже як правило платиться фіксована і твоя проблема чи є тобі толк від того за що ти платиш. держава тут неміряно зловживає користуючись фактом що дітись людині нема куди і платити просто мусиш і все.


    3. податки як внесок у рахунок майбутніх витрат на тебе ж (пенсійний, соцстрах, страховка і т.д.)
    як правило теж платиться як процент або від одержаних грошей або від вартості чогось. отут я вважаю що політика держави має бути повністю переглянута, бо а) я сам готовий вибрати як забезпечити собі старість і б) я сам маю переживати чи станеться щось з моїм майном. тобто держава має при потребі (є загроза що своїми неплатежами ти нанесеш шкоду комусь іншому) вимагати наявності факту платежів, але не встановлювати мінімалльних чи максимальних обмежень, а замість того створити умови для здорової і чесної конкуренції тих хто обіцяє забезпечити моє персональне майбутнє. (ну не вірю я що через 30 років мої 32% в пенсійний якось відібються на моїй пенсії - досвід батьків і дідів переконує мене зовсім в іншому. але через цих 32% я мушу ховати свою зарплату у почуватись якимось упослідженим чи що... аналогічно наприклад зі страховкою авта.)

    4. податки як плата за шкоду нанесену власній державі (мито, екологія і т.п.)
    тут теж держава неправа в багатьох питанням - особливо з автомобілями. вимагаючи під приводом захисту національного виробника та при повній відсутності такого (ну не машина таврія) платити за німецьке авто 200% його вартості, і не вимагаючи з пінчука наприклад заплатити за те що повітря труїть - цим самим держава веде себе неадекватно. бо те що може заплатити пінчук в бюджет за право випускати і продавати свої труби - не заплатять прості українці за всі разом взяті ввезені потримані авта.

    я наприклад думаю що кардинально змінити систему оподаткування і автоматично дати поштовх для розвитку бізнесу можна так (відсотки взяті зі стелі поки що):
    1. для всіх, хто не має конкретного виробництва - єдиний податок - наприклад 10% (в тому числі і з тих хто просто десь працює)
    2. для тих хто щось випускає в межах які не промислові або\і дає іншим людям роботу - єдиний податок 5% (з працівників таки по 10% - але це їх проблема)
    3. для промислового виробництва - 10% з прибутку плюс плата за шкоду довкіллю, національним інтересам тощо (це вже якраз і має визначати держава) і мінус якийсь відсоток за стратегічність\ексклюзивність\необхідність продукту
    4. всі мита і ліцензії мають розраховуватись за принципом - гроші беремо тільки у випадку якщо в україні є в достатній кількості щось аналогічне. чим більше того чогось є тим більше мито.
    5. бухгалтерія має бути максимально спрощена - в ідеалі зводитись взагалі до дій: "прийшло" - "пішло" = різниця х податок (підприємства промислові) і "прийшло" - податок = "пішло" (всі решта).
    6. держава має зосередитись на контролі "прийшло" і "пішло" використовуючи максимально аналітичні методи, використовуючи статистику і дедективні методи - і грунтовно документально перевіряти тільки тих хто вибивається зі статистики. а тих хто круто вибився з правил - мочити по повній програмі. наприклад купив чиновник мерса за 100 тис уо при зарплаті 300 уо в місяць - держава вже на другий день має вирахувати його "прийшло", бо якщо не "прийшло" - то як могло "піти"? і якщо "прийшло" законно - стягнути паодаток а якщо незаконно - посадити, конфіскувавши "пішло".
    7. всі страховки обовязкові але добровільні в питаннях сум і страховиків.

    тепер глянемо на питання наповнення бюджету при тому що ми наваяли :-). зараз бюджет україни десь 75 млрд.грн. в рік. тобто при працездатній кількості населення десь так 25 млн. виходить що без жодного промислового виробництва (тобто без податків з нього і його доходів - тільки з людей) щоб його наповнити кожен працездатний має заплатити в бюджет 75000/25/12 = 250 грн в місяць. скажете багато? бо щоб це становило 10% від зарплати/прибутку - він має становити мінімум 2500 грн в місяць (500 уо)... але ж зараз при середній зарплаті 500 грн в місяць ми і працедавець платимо (мали б платити) 13%+32%+2%+1% = +-240 грн в місяць. тобто теперішній бюджет вже практично розрахований так як ми вище описали при реформованій податковій системі - але без врахування промислового виробництва і дотичного. тобто то все що йде в бюджет як платежі або ховається або покриває те, що ми не платимо а мали б платити.
    далі щоб розвивати цю тему треба мати реальні цифри, але мені здається що питання наповнення бюджету і податкова система якось повязані кривенько і служать більше чомусь іншому ніж розвиток україни державою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.01 | Taras-ods

      catko дуже принципово показує, що гроші в державі є

      catko дуже принципово показує, що гроші в державі є!
      тільки платять далеко не всі і основний тягар лягає на простих громадян інші (ахметови пінчуки та інші через систему пільг та повернень з бюджету не платять зовсім, звідси і гроші на придбання "криворожсталей" та іншого майна).

      це можно узяти як базовий варіант для доробки, який доречі показує приемлемі сплати для громадян і без проблем наповнює бюджет на теперешнему рівні, єкономе на "паразитах" податкової (яку за спрощеня можно скоротити у рази) та інших примусових структурах, що дасть єкономію (і чималу!!!!) у витратах бюджету. Цю дороблену схему оподаткування треба вести на темін 10 років. Це дасть стабільність для розвитку піприємництва (особливо малого та середьного опору стабільної держави).

      далі:


      - зменшити податок на додану вартість до 5%. Сучасна система податку сама себе годує. Сплачують "низи", а разсовують по кішенях (десь 8 міліардів долларів!!!!) чиновники які рахують иа стережуть цей податок та "пінчуки-ахметови" які собі повертають не зрозуміло за що його (це доречі одне з відповідей донецьку хто кого годує).
      З урахування зменшення та "платять усі" це дає зростання бюджетних надходжень приблизно на 4 міліардів долларів, 20!!!!!!! міліардів грівень.

      - тільки ч/з одеські порти за рік проходить більше 10 тис. контейнірів з різними товарами для продажу на ринках та інше, які размитнюються у кішені чиновників (не за ці гроші виборюються "революціонери"? зможуть утримати руки прихільники деякіх політиків від спокуси? гроші не для однієї імперії!!!(офтоп: S.D. тут відповідь "як одесит одеситу" - "не вірю!" (С) Станіславський). Це приблизно 40 міліардів долларів!!!! які ідуть за бюджетом.

      тількі ці дві позиції дають можливість сплачувать песіонерам по 600 грівень пенсії (14.5 млн. пенсіонерів х12міс. х 600 грв. / 5.5 курс бакса = 17.4 млд.доларів) та на залишок утримувати державу (більше 100 млд. гривень!!!!!!) та професійну армію.


      пенсійни внески (зменшині до 18%) працівників йдуть на накопиченя (не проїдаються!) та використовуються як ІНВЕСТЕЦІЙНИЙ капітал.
      20 млн.працівників х 100$/міс.заплатня х 12 місяців х 18% = 4,3 міліарда баксів інвестицій!!!! Нашо нам кормить білів гейців та соросів?


      це блок-схема для удосконалення та правки біль досвічиними фахівцями.


      П.С. "професійним" революціонерам носа сюди не сувати та не тролити...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.01 | Taras-ods

        бюджет міста Амстердам = 200 міліардів долларів!

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.02.01 | Сергій Кабуд

          бюджет міста Амстердам = 200 міліардів ? не вірю

          бюджет нюйорку десь 30-40

          це не може бути


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".