МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Славна перемога "Захисту праці" у Львові! Так тримати, товариші!

04/05/2005 | Верник
WWW.LIVITSA.INFO


31 березня 2005 р.

Після тривалих акцій протесту працівникам львівського ДП "Полярон" вдалося домогтися відставки керівництва заводу. Під час останнього пікету керівництво області надало поляронівцям документи, які підтверджують відставку одіозного директора підприємства О.Чауса.

В якості директора ВО "Полярон" О.Чаус починав свою діяльність ще у розквіт перебудови, наприкінці вісьмедесятих років. Можливо йому вдалося і керувати далі підприємством, якби бажання стати його повновласним власником не взяло остаточно гору.

Конфлікт між директором і трудовим колективом набрав відкритих форм 7 лютого 2005 року, коли близько 200 робітників, заводська охорона відмовилася пропустити на територію підприємства для роботи. Як пояснювали охоронці та керівництво на підприємстві розпочалася реорганізація. Як вдасться нам з'ясувати пізніше, за словом реорганізація виявилось не що інше, як фактична приватизація державного підприємства. Людям пропонували писати на звільнення заяви, мовляв буде створене нове підприємство, напишите заяви на прийом і все буде о"кей. Однак навчені гірким досвідом багатьох львівських підприємств, які зазнали краху після приватизації, робітники не пішли на поводу свого начальства. Того ж 7 лютого відбулася перша акція протесту під стінами Львівської ОДА.

За кілька днів збори трудового колективу винесли рішення про недовіру керівництву заводу. Однак профком заводу не поспішав з підготовкою відповідного подання в органи влади про розірвання договору з директором. Профспілка "Захист Праці" доклалась до організаційних моментів у боротьбі робітників, а саме за нашої підтримки проблема "Полярону" набула розголосу в пресі, а також було проведено спільну прес-конференцію та багато де-чого іншого. До речі, сам завод "Полярон", одне з небагатьох підприємств Львова, яке в останні року не тільки не збавило виробництва, а потребує за словами самих робітників, нових працівників.

Сьогодні всі можновладці, починаючи від Міського голови Львова, Голови облради, заступника Голови ОДА, керівника апарату Голови Львцівської ОДА, начальники управлінь вимушені були погодитися з вимогами трудового колективу. Однак залишається питання, де ви панове були, коли в листопаді 2004 підприємство вже фактично готувалось до приватизації??? Адже і заступник голови ОДА п.П'ятак і начальник управління з питань промислової політики ОДА п.Сорока обіймакли ці ж посади і до т.зв. помаранчевої революції.

Робітники і самі розуміють, що сьогоднішні реверанси влади у їх бік, не більше ніж спроба затягнути і заговорити ще дуже велике коло питань підприємства. Куди подівалась соціально-побутова сфера заводу, чому в гуртожитку вже більше трьох років відімкнений газ та багато інших. Отже зупинитися зараз, на половині шляху, означало б не досягти нічого. Тому найближчим часом вирішується питання щодо поїздки і проведення акцій протесту в м.Києві.

Прес-служба Профспілки
"Захист Праці"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".