МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Люди! Серйозно: як припинити податкове знущання?!

04/16/2005 | Michael
Все класно, але 300 000 грн., як межа, після якої настає ПДВ, який в свою чергу неможливо сплатити через те, що податкове не реєструє фізичних осіб як платників, а для юридичних осіб не існує можливості змінити режим оподаткування раніше наступного року... Невизначеність з ПДВ при експорті послуг...
Якщо коротко - бізнес зупинено. Нові доходи неможливо отримувати навіть НЕ через те, що високі податки, а через те, що їх нормально не визначено, і, відповідно, НЕМОЖЛИВО СПЛАТИТИ. Руйнуються сподівання (вибачте: бюджети, бізнес-плани…добробут в решті решт) одного з найактивніших соціальних прошарків революції…
Цікаво б було подивитися в очі (...) людині, яка всупереч законодавству України ввела в дію (НЕЗАКОННО) закон який встановлює податки:
1. Посередині року;
2. Які мають дискримінаційний характер для певних видів діяльності;
3. Мають базою оподаткування період, що відноситься до МИНУЛИХ 12 місяців;
4. Не мають механізму втілення як з боку платників, так і з боку податкової.
Якщо тут є ПП або представники фірм на спрощеній системі, чому б нам не зібратись і не заявити в голос про те, що НАС ЗГВАЛТОВАНО Законом "Про Державний Бюджет на 2005 рік"!!!
ЧЕРЕЗ КОГО ЛОБІЮВАТИ НОРМАЛІЗАЦІЮ ОПОДАТКУВАННЯ МАЛОГО ТА СЕРДНЬОГО ПІДПИЄМНИЦТВА??? Люди, підкажіть будь ласка!

Відповіді

  • 2005.04.16 | 123

    Re: Люди! Серйозно: як припинити податкове знущання?!

    Michael пише:

    > ЧЕРЕЗ КОГО ЛОБІЮВАТИ НОРМАЛІЗАЦІЮ ОПОДАТКУВАННЯ МАЛОГО ТА СЕРДНЬОГО ПІДПИЄМНИЦТВА??? Люди, підкажіть будь ласка!

    На цю тему був окремий блок питань в інтерв*ю з Юлею в останньому Дзеркалі тижня. На критичні закиди журналістів Юля казала щось типу "я не винна" (а хто вносив проект закону про зміни в бюджет?!) і "ну треба пенсії платити". З конструктиву - пообіцяла у понеділок провести зустріч з лобістами підприємців і всі проблеми сформулювати і розібрати.

    Лобіювати - я побачив (через пресу) активність Кінаха і його структур (УСПП) з цього питання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.16 | Мартинюк

      Цей тромб уряд може ліквідувати

      гадаю це можна зробити якимись постановати уряду та податкової з одночасним внесенням у ВР проектів змін у відповідні закони.
      Мета - створити прості і зрозумілі процедури переоформлення статусу циїх підприємців, помякшити негативні наслідки які виникають у звязку з цим.

      Це серйозні проблеми, але їх можна вирішувати. В першу чергу повинні бути пропозиції від самих підприємців.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.17 | sofu

        Сьогодні Кінах обіцяв з понеділка розібратися

        Чув по новинам, що Презідент поклав на нього розібратися з цим питанням.
        Це дійсно, м*яко кажучи, проблема. Як можно міняти правила гри майже серед року, та ще й поза минулий період чипати? (Мабудь це рука Пінзеника, чув що це він 300 тис. пролобіював)
        Щось подібне було за часів його віцепремьєрства, ПДВ з імпорту стягали заднім числом. Коли вже товари були продані, вийшла постанова платати ПДВ з імпорту.
        Дуже сподіваюсь, що це не подяка підприємцям.
        Як на мене, це майже образа.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.17 | Andrij

          Tримайтесь, Пинзеник здиратиме більше

          В першому кварталі Пинзеник відрепортував успішні надходження 16 мільярдів до бюджету. Проблема в тому, що весь бюджет складає 108,5 млрд.

          http://www.korespondent.net/main/36836
  • 2005.04.17 | catko

    як практик практику:

    > Якщо тут є ПП або представники фірм на спрощеній системі, чому б нам не зібратись і не заявити в голос про те, що НАС ЗГВАЛТОВАНО Законом "Про Державний Бюджет на 2005 рік"!!!

    відповідь міститься в законі україни про систему оподаткування

    http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1251%2D12
    >Стаття 7. Порядок встановлення податкових ставок
    >Зміна податкових ставок і механізм справляння податків і
    >зборів (обов'язкових платежів) не можуть запроваджуватися Законом
    >України про Державний бюджет України на відповідний рік.

    та указі президента про спрощену систему оподаткування (який в той час мав статус закону і зараз має)

    http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=746%2F99
    >6. Суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний
    >податок, не є платником таких видів податків і зборів
    >(обов'язкових платежів):
    >податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа
    >обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою
    >6 відсотків;

    все що приймається зараз - фігня, бо єдиними способом обійти вищість вказаних прийнятих раніше документів - це внести зміни в ці самі документи. а фактично поки не буде прийнято закон про спрощену систему оподаткування урядовці взагалі нічого з не зможуть зробити навіть якщо ще сто бюджетів приймуть (читайте перехідні положення до конституції).

    тому всі ті бюджетно-законодавчі новинки я просто посилаю на три букви (а "я" це дві юридичні особи на єдиному податку та дві фізичні особи на єдиному податку зі стажем близько 4-х років) і єдине що в своїй діяльності збираюсь міняти це ввести механізм під назвою "мінімізація 13% з оплати фізичним особам навіть якщо вони підприємці" - бо тут нажаль нічого не поробиш. поки що працюю, незважаючи на те що вже разів 6 обіцяли матеріали на мене в суд-прокуратуру передати. тьху-тьху-тьху три рази плюс стук по дереву...

    зи: для поборників "податки мають платити всі" - я плачу в бюджет трохи навіть більше, ніж коли був на загальній системі оподаткування і мене це влаштовує - просто не переварюю бюрократії. з іншого боку платити більше певної межі (5-15%) не буду навіть якщо до мене особисто ю+ю прийдуть і попросять. бізнес однако.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.17 | catko

      тільки що на 5-му каналі кінах це саме сказав(-)

    • 2005.04.18 | Michael

      Саме так! На згадку про правовий нігілізм (Пінзеника?)

      Чи не був ПРАВОВИЙ НІГІЛІЗМ ознакою попередньої влади? Тоді чому б новій владі не згадати про діючі базові законі, що стосуються оподаткування… Або про Конституцію:

      З Закону України "Про систему оподаткування"

      Стаття 1 Абзац 7: «Зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про оподаткування стосовно надання пільг, зміни податків, зборів (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року. Це правило не застосовується у випадках зменшення розміру ставок податків, зборів (обов'язкових платежів) або скасування пільг з оподаткування та інших правил, які призводять до порушення правил конкуренції та створення податкових переваг окремим суб'єктам підприємницької діяльності або фізичним особам. ( Частина статті 1 в редакції Закону N 1523-III ( 1523-14 ) від 02.03.2000 )»

      Стаття 7. Порядок встановлення податкових ставок
      « Ставки податків і зборів (обов'язкових платежів) встановлюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до законів України про оподаткування і не змінюються протягом бюджетного року за винятком випадків, пов'язаних із застосуванням антидемпінгових, компенсаційних і спеціальних заходів відповідно до законів України. ( Частина перша статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом N 333-XIV ( 333-14 ) від
      22.12.98 )
      Зміна податкових ставок і механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) не можуть запроваджуватися Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.»

      Конституція. Стаття 24. “Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
      Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
      Останнє – це стосовно встановлення "особливих" обмежень можливості обирати систему оподаткування для юристів, та представників деяких інших професій. Також щодо встановлення "особливого" ліміту в 300 000 грн... тобто створення дискримінації за "майновим станом".
      Якщо вже встановлювати систему оподаткування – то одну для всіх! І у встановлений ЗАКОНОМ термін.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".