МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фількенштейни, гольдфарби та березовські проти контррозвідки СБУ

04/18/2005 | _YZ_
http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/april/18/news/26.shtml

Борис Березовський просить про зустріч із президентом Віктором Ющенком, щоб передати йому 10 CD із записами розмов у кабінеті Леоніда Кучми, зробленими колишнім співробітником держохорони Миколою Мельниченком.

Про це в понеділок по приїзду з Лондона повідомив голова тимчасової парламентської слідчої комісії у справі Гонгадзе Григорій Омельченко, передає "Інтерфакс-Україна".

Він сказав, що в ході перебування в Лондоні зустрівся з Березовським, який і розповів про такі плани.

"Березовський сказав, що він звернувся до Ющенка з тим, чи бажає він особисто як президент одержати ці 10 дисків для того, щоб не вважали, що він збирається когось шантажувати цими записами, і тому хоче передати їх особисто", - пояснив Омельченко мотиви дій російського олігарха.
*****

http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/april/18/news/30.shtml
Березовський не хоче зустрічатися з Ющенком

www.ПРАВДА.com.ua, 18.04.2005, 20:36

Глава Фонду громадянських свобод Алекс Гольдфарб спростовує інформацію про намір Бориса Березовського зустрітися з президентом України Віктором Ющенком і передати йому наявні у фонду диски з записами Мельниченка.

Про це Гольдфарб повідомив в інтерв'ю "Українській правді" у понеділок.

"Борис Березовський не просив про особисту зустріч із Ющенком. Я був присутній при зустрічі з Омельченком (глава парламентської комісії зі справи Гонгадзе), це якесь непорозуміння", сказав Гольдфарб.

Він також повідомив, що Березовський підтвердив свій намір "передати плівки будь-якій гілці влади - законодавчій, виконавчій". "Поки такого бажання з боку української влади немає", додав Гольдфарб.

"Плівки як і раніше в нас, вони нам не потрібні. Ми хочемо передати їх будь-якій владі, яка побажає їх одержати. Ніяких намірів вручати їх особисто Ющенку в Березовського не було. Ця інформація - явне непорозуміння", заявив Гольдфарб.

***

Омельченко Григорій Омелянович
Верховна Рада України, народний депутат
БІОГРАФІЯ

Кандидат юридичних наук, доцент, полковник, член фракції Блоку Ю.Тимошенко з 05.2002 р., заступник голови Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією з 06.2002 р., заступник голови УРП "Собор" з 04.2002 р., голова СОУ з 06.2002 р.
Народився 4 травня 1951 р. у с. Новоселиці Миргородського р-ну Полтавської області, в селянській сім'ї.
Освіта вища, у 1976 р. закінчив Київський університет ім. Т.Шевченка, юридичний факультет, юрист.
Після СШ - робітник радгоспу, служив в армії. Після університету працював слідчим, МВС України. З 1988 р. - викладач, доцент Київської вищої школи міліції. Був консультантом Комісії з питань оборони і державної безпеки ВР України 12(1) скликання Висувався кандидатом в народні депутати України 03.1990, округ № 7. Один з засновників СОУ. З 03.1992 р. по 04.1993 р. - голова СОУ, заступник голови СОУ з 04.1993 р. по 1998 р. У 1992-1994 рр. - начальник відділу боротьби з корупцією і організованою злочинністю Головного управління військової контррозвідки СБУ. З 12.1994 р. по 02.1996 р. – член Координаційного комітету боротьби з організованою злочинністю.

Берёзовські, гольдфарби та фельштинські!
Самі підете, чи вказати дорогу?

Відповіді

  • 2005.04.19 | catko

    таке враження що ж... кгм... дехто різко україною зацікавився(-)

  • 2005.04.19 | Сергій Кабуд

    Олександр Єльяшкевич: 10 питань до Президента України

    додано: 17-04-2005
    Відкритий лист Олександра Єльяшкевича: 10 питань до Президента України Віктора Ющенка

    http://maidan.org.ua/static/mai/1113701795.html

    Шановний Вікторе Андрійовичу!

    Останні події змусили мене звернутися до Вас з цим відкритим листом. Активізація діяльності міжнародної групи Бориса Березовського та навмисний зрив запланованої зустрічі з Вами в США змусили мене публічно просити Вас відповісти на наступні питання:

    1. Чи правда, що Борис Березовський фінансував Вашу виборчу кампанію? Якщо так, то, в якому розмірі і яким способом?

    2. Чи правда, що за допомогу в проведенні Вашої виборчої кампанії Борису Березовському були обіцяні найбільші об'єкти в Україні, у т.ч. “Укртелеком”, телеканал “1+1”, глиноземний завод і інші об'єкти?

    3. Чи правда, що у березні цього року перший помічник президента України Олександр Третьяков по дзвінку Березовського негайно прибув до Берліна, де зустрічався з Миколою Мельниченком? Якщо так, то чи давали Ви йому доручення на таку зустріч або зв'язок з Борисом Березовським був власною ініціативою Вашого помічника?

    4. Чи правда, що, після контактів міжнародної групи Березовського з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Петром Порошенком, генеральний прокурор України Піскун і його заступник Шокін (за допомогою надання свідомо неправдивих свідчень людьми Березовського) почали безпосередню участь в реалізації плану міжнародної групи Березовського по умисній дискредитації Миколи Мельниченка та задокументованих ним доказів злочинної діяльності Леоніда Кучми, Володимира Литвина, Леоніда Деркача, Олександра Волкова, Миколи Азарова та інших? Чи відомо Вам, що інформація генпрокуратури та групи Березовського про те, що нібито Микола Мельниченко не надавав свідчень у справі Гонгадзе є брехливою? Чи відомо Вам, що, ще в серпні 2002 року, Микола Мельниченко дав необхідні свідчення на ім'я Генерального прокурора України С.Піскуна, по кримінальних справах про загибель Георгія Гонгадзе та про замах на моє життя? Чи відомо Вам, що 15 жовтня 2002 року, на підставі цих свідчень, суддя київського апеляційного суду Ю.Василенко порушив кримінальну справу проти Леоніда Кучми?

    5. Чи проінформовані Ви про зміст заяви Миколи Мельниченка Голові Служби Безпеки України Олександру Турчинову про те, що за 1 млрд. дол. США Березовський відведе Леоніда Кучму від юридичної відповідальності за організацію фізичної розправи над Георгієм Гонгадзе та наді мною?

    6. Чи відомо Вам у зв'язку з якими обставинами Борису Березовському був наданий політичний притулок у Великобританії? Чи вірите Ви, що ким-небудь могло бути сплановано вбивство Березовського в залі англійського суду, і що це не було інсценуванням людини, яка знаходиться в міжнародному розшуку за шахрайство в особливо крупних розмірах?

    7. Чи не здається Вам, що навіть якщо Україна відмовить у видачі візи Борису Березовському, то лише один цей захід істотно не вплине на запобігання діяльності міжнародної групи Бориса Березовського по незаконному впливу на державних діячів України?

    8. Чи відомо Вам, що організаторами замаху на моє життя були президент України Леонід Кучма, голова Служби Безпеки України Леонід Деркач і народний депутат України, президент Федерації футболу України Григорій Суркіс? Чи відомі Вам відповідні висновки слідчої комісії Верховної Ради України? Чи правда, що Ви (під впливом Литвина, Порошенка та Піскуна) виступаєте проти обнародування звіту комісії з питань розслідування загибелі Георгія Гонгадзе та замаху на моє життя?

    9. Чи означає зрив нашої з Вами зустрічі в США, що Україна відмовляється виконувати рішення Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо повного і об'єктивного розслідування замаху на моє життя?

    10. Що Вами зроблено для того, щоб вирішити питання мого повернення до України та можливості моєї безпечної та повноцінної діяльності на благо нашої Батьківщини?

    Шановний Вікторе Андрійовичу! Знаючи Вас особисто багато років, я переконаний в тому, що Ви щиро хочете втілити в життя ідеї помаранчевої революції. Але Борис Березовський та його українські партнери по аморальній політиці та бізнесу намагаються цинічно скористатися плодами перемоги українського народу над режимом Кучми! І тому я впевнений, що відповіді на мої питання хотіли б почути сотні тисяч людей, які вийшли у вирішальний момент на Майдан та змінили хід української історії.

    З повагою,
    Олександр Єльяшкевич
    народний депутат України (1994-2002),
    голова парламентських комісій з питань проведення
    президентських (1999 року) та парламентських (2002 року) виборів,
    заступник голови комітету Верховної Ради України з питань
    фінансів та банківської діяльності (1998-2002),
    голова Всеукраїнської Федерації профспілок “Наше право”.

    м.Нью-Йорк, США
    17 квітня 2005 року
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.19 | VDom

      А Ющенко вже підписав закон про спеціальні

      слідчі комісії?

      http://pravda.svitonline.com/archive/?1045-4-new

      Закон, на який президент накладе вето
      Страшно, Леоніде Даниловичу?

      Геннадій Павлов, УП, 5.04.2001, 19:00

      Після ухвалення парламентом закону про спеціального прокурора та спеціальних слідчих депутати з посмішкою коментували його подальшу долю. Всі з ким довелось спілкуватись заявили, що президент без сумніву накладе вето на закон. "Президент обов'язково скористається правом вето. На всі закони, які стосуються його персони, або можуть стосуватись його персони, він обов'язково накладатиме вето. Більшого сьогодні правового нігіліста, ніж президент, в Україні немає", - сказав в інтерв'ю УП народний депутат Віктор Шишкін. Однак ухвалення Верховною Радою, хоча всього лише 228-ма голосами, цього закону безперечно є кроком до законодавчого і конституційного усунення президента.

      Спеціальний прокурор і слідчі мають проводити розслідування, у разі здійснення президентом державної зради або іншого злочину. Це ті самі люди, які мали б взяти на себе історичну місію позбавлення країни від поганого президента.

      Спеціальний прокурор є першим заступником генерального прокурора за посадою. Його призначає для проведення розслідування у конкретній справі саме генпрокурор, однак виключно за рекомендацією ВР.

      Спеціальні слідчі - підлеглі спеціальному прокурору посадові особи прокуратури, які за рішенням парламенту включаються до складу тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.

      Спеціальний прокурор бере участь в проведенні розслідування тимчасової слідчої комісії Верховної Ради і здійснює нагляд за дотриманням вимог Конституції і законодавства під час проведення такого розслідування, вносить пропозиції щодо персонального складу спеціальних слідчих для участі в проведенні розслідування тимчасової слідчої комісії парламенту.

      Крім того, він здійснює нагляд за дотриманням законів в ході проведення спеціальними слідчими оперативно-розшукової діяльності і досудового слідства, а також підтримує в судах державне обвинувачення в карних справах, які розслідувались спеціальним слідчим.

      Варто нагадати, що в Конституції записано: "Для проведення розслідування Верховна Рада України створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої включаються спеціальний прокурор і спеціальні слідчі".

      З огляду на юридичну теорію, окремого закону про спеціального прокурора та слідчих не повинно було б бути і всі ці питання має регулювати закон про спеціальні слідчі комісії. Однак не все так просто...

      "Питання спеціального прокурора та спеціальних слідчих - це мала б бути складова частина закону про слідчі комісії. Але ухвалення окремого закону це реакція на ті ненормальні політичні явища, які існують сьогодні у нашому суспільстві. Президент зробив все, щоб не з'явився закон про спеціальні слідчі комісії. Ще 98-го року парламент ухвалив цей закон, але президент наклав вето, яке парламент не зміг подолати. Наприкінці минулого року парламент знову ухвалив закон про спеціальні слідчі комісії. Але ж президент досі його не підписав", - зазначив Віктор Шишкін.

      Закон, ухвалений депутатами в останній сесійний день минулого року, враховував більшість зауважень президента. Тоді проти голосували лише представники пропрезидентської частини більшості, зокрема, фракції "Відродження регіонів", НДП, Зелених, СДПУ(о).

      Тепер президент, який не скористався у визначений Конституцією термін правом вето, мусить підписати цей закон. Але Леонід Кучма його не підписує і ВР нічого з цим зробити не може. Саме тому так обурюються народні обранці, коли "гарант" пропонує їм, користуючись Конституцією, почати процедуру імпічменту. Чергова патова ситуація української влади – імпічмент без комісії практично неможливий, а президент не підписав закон.

      А поки "гарант" не скористався правом вето на закон про спеціального прокурора, депутати можуть радіти тому, який він хороший в ідеалі.

      Віктор Шишкін: "Сьогодні пролунала критика цього закону з боку прибічників президента, ніби тепер будь-хто може бути призначений спеціальним прокурором, а не представник прокурорської структури. В цьому якраз і красота цього закону! Там же викладені вимоги до цієї особи – вона обов'язково повинна бути юристом, але не обов'язково бути прокурорським працівником. Ви сьогодні скажете, що прокуратура незалежна? І буде той прокурор, якого на цю посаду призначать з іншої прокурорської структури, незалежним? Він же буде пам'ятати, що завтра йому необхідно повернутись на ту ж саму посаду. І його той же самий прокурор Потебенько буде ганяти по "кочках". Він же призначається не на все життя і не на конкретний строк, а лише для певних дій. Закінчилась робота спеціальної слідчої комісії – зник і спеціальний прокурор".

      Григорій Омельченко: "Питання не в тому – накладе Кучма вето чи ні. Справа в тому, що ВР врешті решт ухвалила цей закон. Якби такий закон було ухвалено одразу після прийняття Конституції, то я можу сказати – сьогодні ми не мали б Кучму президентом України, він вже давно був би усунений в порядку імпічменту і вже сидів би на лаві підсудних за скоєні злочини проти українського народу. В зв'язку з тим, що президент свого часу дав пряму вказівку не співпрацювати слідчим органам з депутатськими слідчими комісіями, ми не змогли домогтися свого.

      А не підпише він закон про спеціального прокурора і слідчих, оскільки розуміє, що це пряма дорога для нього на лаву підсудних. Я хочу побажати Кучмі доброго життя і міцного здоров'я, щоб його живим і здоровим судив український народ. Я в це вірю".

      А ще є стенограма засідання ВР "спроби" подолати в ето.
      http://www.rada.gov.ua/zakon/skl3/BUL144/15_2.htm

      ----------------
      Та й Зварич точно буде проти. На власні вуха чув на 5-му в 5 копійок як Зварич сказав "Василенко не законно порушив справи проти Кучми. Не дозволяє закон". А після порушення справ почалися "законні" роз'яснення положень Конституції...
      Чи не НБР має замінити ці парламентські комісії? Не даремно ж такий поспіх у творенні цієї структури. Що навіть хочуть УБОЗ і Управління "К" відкусити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.19 | Михайло Свистович

        Ні (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".