МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Контрольно-ревізійне управління діє.

04/22/2005 | VDom
http://www.pravda.com.ua/archive/2005/april/21/4.shtml
На Суркіса чекають неприємності в підвалі

Віктор Чивокуня, УП , 21.04.2005, 20:21, оновлено 21:56

Григорій Суркіс нещодавно в інтерв'ю "Українській правді" самовпевнено заявив: "Всі проекти, де є прізвище Суркіса, ведуться у суворій відповідності з чинним законодавством. У нас дуже добра юридична служба. Можливо, одна з найкращих в Україні". Звичайно, при Кучмі у нього були всі підстави так думати, бо тоді "Динамо" ніхто особливо і не перевіряв. Зараз ситуація інша – і на поверхню спливають перші порушення.

Контрольно-ревізійне управління дослідило документи щодо "Динамо", які їм передав віце-прем'єр Микола Томенко. В підсумку КРУ ставить під сумнів купівлю Суркісом нерухомості за двома адресами в Києві, а також вважає, що правоохоронці мають перевірити законність переходу у власність "Динамо" всієї інфраструктури клубу.

Керівник ГоловКРУ Микола Сивульський в інтерв'ю "Українській правді" підкреслив, що Томенко передав їм лише фрагменти документів, де фігурують структури Суркіса – "Динамо" (Київ) та "Динамо-Атлантик". І з того, що вони побачили, КРУ не може зробити висновок про законність деяких "динамівських" операцій.

Перший випадок стосується футбольного клубу. Як відомо, все майно – стадіон "Динамо", бази в Конча-Заспі, на Нивках, басейн, тенісні корти, поле для стрільби з луку – Суркіс отримав як внесок від Фізкульно-спортивного товариства "Динамо", яке увійшло до створюваного ним закритого акціонерного товариства "Футбольний клуб "Динамо" Київ".

Але після перевірки документів, наданих Томенком до ГоловКРУ, вони не можуть визначити, чи мало право це товариство передавати майно в суркісівське ЗАТ. Це не значить, що таких документів, які підтверджують законність операцій, немає. ГоловКРУ їх просто не бачило. Тому їх розшуком і подальшою перевіркою мають зайнятися правоохоронні органи. Таким є висновок КРУ.

Сивульський розповів, що ця історія бере початок з межі 1980-х і 1990-х років, коли Українську республіканську раду Всесоюзного фізкультурно–спортивного товариства "Динамо" було перетворено на Фізкультурно–спортивне товариство "Динамо".

"Фізкультурно–спортивне товариство "Динамо" за Конституцією УРСР перебувало у загальнодержавній власності. Хоча за документами, які ми отримали, це товариство розглядалося як громадська організація. У статуті вони себе називають "добровільною громадською організацією працівників правоохоронних органів, а також членів їх сімей, інших громадян з громадською формою власності".

Фізкультурно–спортивне товариство "Динамо" було створено на основі колишньої громадської організації – Української республіканської ради Всесоюзного фізкультурно–спортивного товариства "Динамо". А відповідно до Конституції УРСР, майно громадських організацій становило соціалістичну власність у формі загальнонародної або державної власності", - пояснив Сивульський.

"Тобто перше питання, яке ми поставили перед віце–прем'єром Томенком і правоохоронцями – це визначити законність переходу від загальнодержавної власності до громадської форми власності. Чи це була "прихватизація"? Чи перехід відбувався на законних підставах? З наявних матеріалів ми цього не вбачаємо. І з правової бази, якою ми користуємося, немає підстав зробити висновок щодо законності цього", - повідомив Сивульський.

"Але зрозуміло, що загальнодержавна власність не може просто так перейти в громадську", - додав він.

Більш неприємною для Суркіса є ситуація з нерухомістю, отриманою його компанією "з іноземними інвестиціями", але незрозумілим профілем діяльності "Динамо–Атлантик".

Один епізод стосується 1993 року. "На основі переданих матеріалів наші спеціалісти зробили висновок, що є суттєві сумніви щодо законності передачі "Динамо-Атлантик" будівель номер 4, 6, 6-Б та 8 по Пилипівському провулку (біля метро Лук'янівська)", - сказав Сивульський.

Зокрема, КРУ не знає, які повноваження з управління майном Шевченківська райрада міста Києва надавала представнику президента в цьому районі – який і продав дану нерухомість "Динамо-Атлантик", очолюваному Суркісом.

Але, якщо в цьому випадку Контрольно-ревізійне управління не може категорично заявляти про незаконність дій – бо немає всіх документів – то ще в одному випадку КРУ однозначно говорить про махінації, які сталися або в 1996, або в 1999 році.

"Нами встановлено незаконність операцій, здійснених щодо угод на передачу "Динамо–Атлантик" підвального приміщення по вулиці Артема 14–А. Відбулася тиха підміна структур: угоду укладала одна структура, а зміни вносила інша", - сказав Сивульський.

Фактично це є перший випадок, коли державні органи визнали незаконність дій компаній Суркіса. Ідеться про передачу "Динамо-Атлантик" підвалу площею 40,6 квадратних метрів.

В 1996 році "Динамо-Атлантик" придбало 745,5 квадратних метрів у цьому будинку по вулиці Артема, 14-А. Договір укладало представництво Фонду держмайна в Шевченківському районі Києва. Через три роки "Динамо-Атлантик" забажало отримати підвал у цьому ж домі. Але зміни до угоди купівлі-продажу від 1996 року вносив Фонд приватизації комунального майна Шевченківського району Києва. А це є різні органи влади.

"Отже, фактично до угоди, укладеної однією юридичною особою, внесено зміни іншою юридичною особою", - сказав Сивульський. "За цими операціями стоять конкретні люди, які все передавали за балансовою вартістю. Який там тендер, яка прозорість?! Рука руку миє!"



За висновками ГоловКРУ, не відомо, чия первісно була ця власність – приміщення по Артема, 14-А. Якщо державна, то підвал було продано незаконно. Якщо комунальна, то незаконно було продано 745,5 квадратних метрів у 1996 році. Але в будь-якому разі, порушення є, і "одна з найкращих в країні юридичних служб" отримала нову роботу – шукати аргументи на захист Григорія Суркіса.

Тим часом "Українська правда" спробувала дізнатися, що це за приміщення на вулиці Артема. Прес-секретар "Динамо" Сергій Полховський сказав, що йому про це нічого не відомо. Так само, як він не знає, що поєднує футбольний клуб "Динамо" і компанію "Динамо-Атлантик".

"Динамо-Атлантик" фігурує на рекламних щитах на стадіоні "Динамо", але які стосунки "Динамо-Атлантик" з футбольним клубом – я не знаю", - сказав Полховський. Отримати коментар від самого Григорія Суркіса нам не вдалося, однак таке прохання "УП" залишила в його приймальні.

У телефонних довідниках на запит щодо "Динамо-Атлантик" дають координати магазину, який належить цій компанії та знаходиться у Будинку торгівлі на Львівській площі.

Продавщиці там, звісно, нічого не знають про нерухомість за адресою Артема 14-А. Про саму компанію "Динамо-Атлантик" говорять, що вона "практично ліквідовується". "Раніше у нас було три відділи, залишився один", - сказала жінка, яка підійшла до телефону, за яким значиться ця фірма.

Цікаво, що сусідній будинок за адресою Артема, 18 теж колись орендувався структурами Суркіса. На початку 1990-х там була фінансова піраміда "Омета-інстер", яку пов'язували з прізвищем Суркіса і яка, як і всі трасти, луснула. Зараз же за Артема, 18 знаходиться… районне управління Контрольно-ревізійної служби.

Але найцікавіше, що за самою адресою Артема, 14-А складно знайти сліди "Динамо-Атлантик". Кілька років тому там був супермаркет, в якому можна було побачити динамівські логотипи. Тепер там знаходиться магазин "Паркет-Холл", де продають дерев'яні підлоги. Чи є його власником структури Суркіса, "УП" встановити не вдалося. В самому магазині від коментарів відмовилися. Там лише сказали, що у них є договір оренди. З ким, уточнити не захотіли і поклали слухавку.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".