МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Російський історик про суть "ВВВ" та пам'яті про неї

04/29/2005 | Роман Сербин
Пропоную повідомлення про виступ відомого російського історика з доповіддю, яка має значення і для українських читачів.

Сайт статті:

http://www.newsru.com/arch/russia/27apr2005/afanasiev.html

Юрий Афанасьев: в России идет реабилитация сталинизма, демократические институты - муляжи

Почетный президент Российского государственного гуманитарного университета (РГГУ) историк Юрий Афанасьев считает, что сейчас в стране по сути происходит реабилитация сталинизма.

"Предпринимается попытка утвердить официальную, или официозную историю России. Это та же история сталинских времен - сфальсифицированная, тенденциозная, идеологизированная. Сталину пытаются устанавливать памятники, идет реабилитация Сталина", - сказал Афанасьев в среду, выступая на конференции в РГГУ, посвященной 20-летию перестройки.

По его мнению, "теперь нам предлагают вернуться точь-в-точь в сталинскую эпоху, интерпретируя многие факты истории так, как Сталин их интерпретировал".

В качестве примера Афанасьев привел отношение к пакту Молотова-Риббентропа, отмечает "Интерфакс".

"Война для Советского Союза началась с участия в борьбе против Европы на стороне гитлеровской Германии. И это факт истории. Вы попробуйте его найдите в наших учебниках. А потом мы удивляемся, почему эти прибалты зациклились на пакте Молотова-Риббентропа. Да потому что для них это гамлетовский вопрос: быть или не быть. А у нас сейчас говорят, что якобы была оккупация Прибалтики, что якобы было нападение на Польшу", - отметил Афанасьев.

При этом он напомнил, что после Первого съезда народных депутатов, созванного Михаилом Горбачевым, пакт Молотова-Риббентропа был официально осужден.

По мнению Афанасьева, "закончилась эта война все же не освобождением, а покорением Европы". Он также обратил внимание на то, что "в годы войны происходил мощный процесс десталинизации советского общества, поскольку люди, прошедшие через Европу, смогли увидеть, какими ценностями жил мир, и у них стало проясняться сознание".

"Но они вернулись домой, и здесь их мордой об стол. Многие ли слыхали, что на остров Валаам после войны десятками тысяч свозили калек, особенно из крупных городов, просто чтобы они не мозолили глаза, не портили эстетический вид. Когда-то там было кладбище, где их всех похоронили. Но сейчас нет и кладбища, как будто и людей этих не было. Разве может более-менее нормальная власть, а не людоедская, сотворить нечто подобное", - заметил Афанасьев.

Оценивая сегодняшнюю ситуацию в стране, он сказал, что Россия "обустроена не демократическими институтами, такими, как парламент, суд и другими, а муляжами с такими же названиями".

Відповіді

  • 2005.04.30 | толя дейнека

    Re: оцінки Афанас'єва і оцінки Афанас'єву

    трохи споминів. пригадую, десь роки 4 тому слухав передачу по російському Радіо Свободі (назва Російська Редакція звичайно є непорозумінням). передача була присв'ячена обговоренню наслідків 11 вересня, від якого минуло лише декілька місяців. На той час потрібні наслідки ще треба було всіляко проштовхувати і пропагувати. Радіо Свобода відчуло себе змобілізованим, і ще восени відкрило цикл передач "Продовження політики", звісно під "продовженням" малася на увазі війна. (В дужках: пропаганда війни є злочином).
    Присутні були крім ведучого хтось типа Ричарда Пайпса і Маршалла Голдмана (або подібні фрукти :) ), також запросили проф. Афанас'єва. Про що говорили ведучий з Голдманом та з Пайпсом уявити й зара' не важко: якраз на повну катушку йшла агітацыя War on Islam. Але пару раз вилазив Афанас'єв і спробував задати питання: "Тре' спробувати зрозуміти, чому так сталося, які причини у самій Америці призвели до трагедії..". Тоді Голдман (чи Пипеш) сказав приблизно наступне:
    "Професоре! Ми цінуємо те, що ви помагали нам там розвалити Совєтский Союз і висловлюємо з цього приводу вам подяку. Але от зара зовсім не час задавати недоречні питання".
    По відношенню до запрошеного професора це виглядало мерзотно.
    Себто маємо екземпляр професора, який можна при нагоді витягувати, а без такої - засовувати подалі. Наприклад, зараз, коли є очевидний проект "усунення Путіна", звісно все поза моїх власних оцінок цього діючого проекту.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.30 | Сергій Кабуд

      толік ти збрехав(-)

    • 2005.04.30 | толя дейнека

      Re: додаткові риси

      може хто вже не пам'ятає: Афанас'єв - багаторічний ректор Моск.Архивного інституту, одна зі знакових фігур "перестройки", був депутатом 1 Съезда Советов, співголовою першої прото-опозиції "Межрегіональна групи реформ" (разом з Єльциним, Сахаровим і рештою). По розвалі СССР фактично відійшлв від політики, задовільняючись коментарями, коли позвуть.

      Натепер бачимо перетворився на "Почетный президент Российского государственного гуманитарного университета (РГГУ)". Себто так тепер називається колишній МАрхИ. А ректором цього поважного закладу донедавна був п.Невзлин, очевидно саме йому вирішив віддати свою грядку Афанас'єв, як головному знавцю як гуманітарно ростити російську молодь.
      Невзлин - вже колишній ректор, бо коли кремльовсько-пітерськи чекисти вирішили відібрати в Ходорковського нажитий непомірно-виснажливим трудом ЮКОС, решта незаарештованих акціонерів (Невзлин, Дубов, Брудно, Шахновський..) дружно повтікали ховатися у ближньосхідну демократію.
      Невзлин зараз став чи не головним публічним ідеологом кампанії "Вибір-2008" по усуненню від влади путинської команди у Росії, відібравши цей важкий крест у кумедного Бориса Абрамича Березовського. Безперечно, ЮКОС вже внесений у всі списки необхідної реституції, а сам ЮКОС названий найбільшим у повоєний час випадком конфіскації спрадавнього єврейського майна.
  • 2005.04.30 | Сергій Кабуд

    в Україні абсолютно теж саме- муляжі замість справжнього

    вибори- обдурення адмінресурсу
    парламент- половина з тюрми а по іншій тюрма плаче
    уряд- після люстрації найкраще шо там буде- залишиться Ющ. Юлія і Луценко і то... невідомо чи залишаться
    суди-
    ну це повна порнографія

    і так далі
    бізнес поукраінськи
    капіталізм по украінськи де в економіці більше половини робітників є держслужбовцями
    міліція- це муляж а насправді рекет
    прокуратура- банда канкрєтна піскуняри

    шо залишилося?

    народ лише по справжньому нещасний, без гриму
  • 2005.04.30 | Мірко

    Не розумію

    Романе!
    Ви напевно тут щось дуже мудре написали, - але че не могли б ви це все перекласти на рідну мову, для нас нещасних українців? Я, як кажуть, з того всього "ферштейн ніхт".
    Оn the other hand, just to further insult any Ukrainians that might be on the site, - how about an English translation, or even a French one instead? The Russian version was accessible via the link, so it was unnecessary.
  • 2005.05.04 | Navigator

    Це допомогає зрозуміти, чому з такою безжалісністю сталінізм ни

    щив совіцьких солдатів - бо чим вища солдатська могила (а й половина солдатів не похована) - тим зручніше з неї кричати, що за все заплачено загиблими солдатами.
    Як влучно казав Астаф"єв - кидали солдат, як солому в піч.

    Науково підходячи - СССР в Другій світовій пройшов чотири фази:
    1. Імперіалістичної війни - вересень 1939 - червень 1941.
    2. Дивної війни - червень 1941 - листопад 1941
    3. Великої війни за самозбереження листопад 1941 - 1944
    4. Знову імперіалістичної війни - 1944 - 1945 ( і в іншій формі - аж до 1991).
    Ця війна (разом з громадянською війною в СССР 1917 - 1991 років) підірвала життєві сили російських народів і поставила на початку 21-го століття питання про саме існування Росії в нинішніх рамках.
    Святкувати нічого.
    Плакати потрібно разом з німцями, що "подарували" нам Леніна, а ми їм - Гітлера.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.04 | VDom

      Re: Це допомогає зрозуміти, чому з такою безжалісністю сталінізм ни

      Navigator пише:
      > Святкувати нічого.
      > Плакати потрібно разом з німцями, що "подарували" нам Леніна, а ми їм - Гітлера.

      Маленьке уточнення. Не ми, а нам подарували. І Лєніна і Сталіна і Гітлера.

      Імперіалізм нічим не кращий за соціалізм. І це вже на щастя не наша проблема, а Росії. Хоча сусід з проблемами завжди в якійсь мірі проблема для всіх сусідів.

      А святкувати дійсно немає чого.
  • 2005.05.04 | Navigator

    Рекомендую почитати любителям історії війни

    Дуже переконливо описується, що народ не дуже-то і хотів воювати за Сталіна літом 41-го (тут і розгадка Фінської війни). Тому й втратив Сталін за чотири місяці всю армію (5 млн.), 6 млн. рушниць, а танків і літаків - в 4-5 разів більше, ніж Гітлер мав взагалі.
    Аж коли фашистські супермени почали народу показувати на окупованих територіях ту ж систему, що й була при Сталіні - народ піднявся. Цей настрій Сталін і осідлав - і на ньому в"їхав в Берлін, Пекін, Пхеньян і ще багато куди.

    В книзі вразило два епізоди:
    1. Спогади Рокосовського, що їдучи на війну 23-го червня бачив в полях Волині сотні білих привидів - то були солдати, що поскидали форму і втікали ховатись. 23-го червня!!!
    (Тут і загадкове зникнення за кілька днів тисяч танків і літаків - без всякої користі і зрозумілих пояснень - як таке могло трапитись. А запас у танка - 147 снарядів і до 300 км ходу... Тут і заградотряди. І репресії до членів сімей "тих, що пропали безвісти")
    2. Біографії.

    Кирпоноса: (наймит, з наймитів, 4 класи,фельдшер, червона однорічна академія :( , в 1939 - ще командир військової школи в Казані!!!)
    "КИРПОНОС Михаил Петрович (1892 — 1941) Генерал-полковник (1941). С начала войны — командующий войсками Юго-Западного фронта. Погиб во время тяжёлых оборонительных боёв за Киев."

    Руншттедта: Генерал, з генералів,одна академія, друга, подав у 1938 у відставку в знак протесту проти окупації Австрії, війна в Європі...

    "Рундштедт (Rundstedt) Карл Рудольф Герд фон [12.12.1875, Ашерслебен, округ Галле — 24.2.1953, Ганновер], немецкий генерал-фельдмаршал (1940). На военной службе с 1892. Окончил военную академию .(1907). Участник 1 Мировой войны, был начальником штаба корпуса. С 1919 в рейхсвере на должностях начальника штаба армейской группы, командира дивизии, командующего военным округом и армейской группой. В 1938-1939 в отставке. Во время Польской кампании 1939 командовал группой армий «Юг», во время Французской кампании 1940 — группой армий «А». В июне-ноябре командующий группой армий «Юг» на советско-германском фронте"

    Є сумніви, хто краще керував тими військами, що не розбіглися???
    І звідки втрати?


    http://lib.ru/HISTORY/SOLONIN_M/bochka_frag12.txt

    22 июня, или Когда началась Великая Отечественная война?
    Марк Солонин

    В сенсационной и скандальной книге Марка Солонина по-новому рассматривается начальный период войны между гитлеровской Германией и сталинским Советским Союзом. На основе данных, извлеченных из ранее засекреченных документов и материалов, а также анализа научно-исторической и мемуарной литературы автор опровергает уже устоявшиеся и новые мифы о причинах катастрофических поражений Красной Армии в первые месяцы войны, дает объективную, глубоко аргументированную трактовку хода военных событий.
    Первостепенное внимание уделено влиянию "человеческого фактора".
    Книга предназначена историкам и всем, кто интересуется Второй мировой войной.
  • 2005.05.05 | Navigator

    Писано ніби для нас...

    Парламент Польщі вважає, що Росія повинна засудити керівника СРСР Йосипа Сталіна за його підтримку лідера фашистської Німеччини Адольфа Гітлера.

    У спеціальній постанові польського сейму, яку було прийнято в четвер, 5 травня, крім привітання ветеранів війни з Днем Перемоги, польські парламентарії дали політичну оцінку подіям 1939-1940 років.

    На їхню думку, позиція Радянського Союзу привела після війни до продовження окупації Польщі: як висловився один з депутатів сейму, країна потрапила "у нову залежність – комуністичне рабство".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".