МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВАЮ одеські ЗМІ ігнорував

06/03/2005 | stefan
http://www.silanaroda.com/index.php?itemid=3630&mode=full
На зустріч Президентів України і Молдови не допустили жодного журналіста з Одеси
03 Июня 2005, 08:54
Президент України Вiктор Ющенко 2 червня провів в Одеській області робочу зустрiч зi своїм молдавським колегою Володимиром Воронiним.

Зустріч Президентів України і Молдови відбулася в рамках зовнішньо політичного курсу, що декларується Україною для врегулювання придністровської кризи. Таку думку висловив вчений-геополітик, професор Одеського національного університету Володимир Дергачьов.

„Цій проблемі, як і багатьом іншим зовнішньополітичним проблемам України, останнім часом не приділяли належної уваги”, підкреслив вчений. Він наголосив, що попереднє керівництво країни залишало невирішеними „проблеми з близькими сусідами”.

Придністровське питання, на думку Володимира Дергачьова, стримує розвиток півдня України. „Невизнана Придністровська республіка – перешкода на шляху товарів, вантажів, переїздів людей, грунт для контрабанди та інших проявів кримінальної тіньової економіки”, зазначив він. На думку вченого, „хвороба запущена”: багато прикордонних районів, в тому числі і в Одеській області, внаслідок розвитку безробіття вже орієнтовані на кримінальний бізнес. „Одеса – брама для невизнаної Придністровської республіки у зовнішній світ, зокрема, і кримінальні”. Він підкреслив, що якщо керівництво України вдало вирішить придністровську проблему „це буде найбільшим успіхом у її зовнішній політиці”.
Нині Україна і Росія, згідно з резолюцією ОБСЄ, виступають гарантами вирішення Придністровської проблеми.

Тим часом, у прес службі Одеської обласної державної адміністрації кореспонденту радіо „Свобода” в Одесі та іншим місцевим журналістам відмовили у можливості акредитуватися на зустріч Президентів України і Молдови. У прес центрі навіть не знали, або тримали у жорсткій таємниці, інформацію - у якому саме населеному пункті відбувається міждержавна зустріч на найвищому рівні.
За словами заступника керівника прес центру Одеської обласної держадміністрації Віктора Брика, „це державний візит, який будуть висвітлювати кілька журналістів центральних київських видань”.

Віктор Брик:
„Хто буде з української сторони... Їдуть власні оператор і фотограф Президента України, прес служби Держприкордонслужби, Інтерфакс, Українські новини, УНІАН, Укрінформ, УТ – 1, Інтер, „5 канал”. Все... „.
За словами заступника прес служби облдержадміністрації, „територія застави, де відбуватиметься зустріч, є дуже маленькою. І там просто фізично ніхто не поміститься...

В принципі, на Інтернет сайті Президента України теж написані параметри акредитації. Там журналістський пул обмежений 6 операторами на одне приміщення. Ось в такому плані...”

Головний редактор газети „Правоє дєло” Леонід Штекель назвав поведінку прес служби Президента України „не першим проявом відвертої неповаги до регіональних засобів масової інформації, коли високо посадові київські чиновники з нової адміністрації відмовляються зустрічатися з одеськими журналістами, або зустрічаються демонстративно на кілька хвилин”.

Леонід Штекель вважає, що нинішня державна влада вважає регіональні ЗМІ чимось таким „на що можна не звертати жодної уваги і не реагувати”.
„Складається враження, що нас вважають навіть не другим, а п”ятим ґатунком. Це яскраво демонструє, яке ставлення до демократії є у сьогоднішньої української влади. На словах вони кажуть, що ЗМІ дуже важлива структура, але реальне ставлення до нас протилежне. Регіональні ЗМІ для влади – це протокол, або ігнорування взагалі”, вважає головний редактор газети „Правоє дєло” в Одесі.

Ігор Столяров

Відповіді

  • 2005.06.04 | VBryk

    Re: ВАЮ в одеські ЗМІ ігнорував

    Не маючи жодного відношення до формування згаданого списку акредитованих, мушу все ж прояснити деякі, очевидно випадково, пропущені кореспондентом „Свободи” нюанси.

    Це доволі дискусійне питання - „скільки представників ЗМІ мають бути присутні на висвітленні того чи іншого заходу?”, щоби робити якісь безапеляційні звинувачення і закиди.

    Журналістів, що висвітлювали зустріч двох Президентів на прикордонній заставі Яськи, було ледь не стільки ж, скільки було членів обох делегацій, обслуговуючого персоналу, охорони, прикордонників разом узятих. Це мало чи багато?
    В Одеській області зареєстровано більше 600 ЗМІ. Звичайно, вони (усім колективом) теж хотіли б бути присутніми там (Пан Столяров забув про Молдовську сторону. У цій країні теж є преса).

    Перелік акредитованих українських ЗМІ пересічному читачеві мало про що говорить. Хіба лише про те, що більшість ЗМІ було відрізано від доступу до інформації.
    На ділі ж, коли читаємо „кореспондент інформагентства Контекст”, за цим сміливо можна бачити переважну більшість газет не тільки Одеси, а й усього Півдня України. Той же згаданий автором Леонід Штекель у своїй газеті регулярно розміщує інформацію від цього агентства. Але звичайно ж, хотілося б бути присутнім самому...

    Це ж відомий факт, Ігоре, що один одеський кореспондент представляє пару-трійку одеських, національних, та ще й якогось російського (американського, тощо...) видань.
    Отже, якщо рахувати акредитованих не по особах, а по виданням, що були представлені, то може вийти доволі солідний список:

    Інформагентства: Інтерфакс, Уніан, Українські новини, Укрінформ, Контекст-Причорномор`я.
    Національні телеканали: УТ-1, Інтер, 5 канал, 1+1, Україна, НТН, Новий.
    Одеські телеканали: ОДТРК, Репортер, ГЛАС, Плюс, Одеса, РІАК, АРТ, Тв-точка.

    Скажіть будь ласка, хто не мав можливості вчасно отримати інформаційні, фото-, відеоматеріали за результатами зустрічі?

    p.s. Ігоре, взагалі прийнято попереджати співбесідника, що телефонну розмову з ним Ви пишете на диктофон. Чи не так?
    Без образ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.06 | stefan

      кому було мало

      VBryk :
      > мушу все ж прояснити деякі, очевидно випадково, пропущені кореспондентом „Свободи” нюанси.
      >
      > Це доволі дискусійне питання - „скільки представників ЗМІ мають бути присутні на висвітленні того чи іншого заходу?”, щоби робити якісь безапеляційні звинувачення і закиди.
      >
      > Журналістів, що висвітлювали зустріч двох Президентів на прикордонній заставі Яськи, було ледь не стільки ж, скільки було членів обох делегацій, обслуговуючого персоналу, охорони, прикордонників разом узятих. Це мало чи багато?
      > В Одеській області зареєстровано більше 600 ЗМІ. Звичайно, вони (усім колективом) теж хотіли б бути присутніми там (Пан Столяров забув про Молдовську сторону. У цій країні теж є преса).

      кому було мало, чи кого було мало(журналістів)?

      > Скажіть будь ласка, хто не мав можливості вчасно отримати інформаційні, фото-, відеоматеріали за результатами зустрічі?
      >
      > p.s. Ігоре, взагалі прийнято попереджати співбесідника, що телефонну розмову з ним Ви пишете на диктофон. Чи не так?
      > Без образ.
      ***
      пан Віктор Брик відповів на всі питання п.Ігоря Столярова.
      Відповів професійно.В деяких місцях надто м"ягко.
      А можна було і потвердіше.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".