МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хтось має офіційну біографію Каськіва?

06/16/2005 | bu
Терміново потрібна, пишу опус про молодь в "Помаранчевій революції"

Відповіді

  • 2005.06.16 | catko

    Re: Хтось має офіційну біографію Каськіва?

    чому саме про каськіва?
    по-перше каськів не молодь - йому щось під сорок, якщо я не помиляюсь.
    по-друге є купа молодих людей які набагато більше класного зробили під час революції. а каськів в основному бабло гріб і світився типу він центровий. насправді всю роботу за нього робили навіть в тій же жовтій порі, яка нічого в результаті крім піару не зробила.
  • 2005.06.16 | Sean

    Каськів (-)

  • 2005.06.16 | Pashen

    Каськів явно під твій опус не підходить

    Якщо хочет конкретної інфи - дивись на матеріали сайту www.kuchmizm.info
  • 2005.06.16 | Чучхе

    Уриивки спогадів

    ...Чернівці - Соціал-Національна партія - Союз Українського студентства - найнята квартира на Нивках - в ній комп"ютер і гра в "Цивілізацію" - акція "Просто проголосуй" - галичани складають російськомовні листівки для донбасу на ктшталт "Изменим нашу жЫзнь" - фонд "Відродження", медійні проекти...

    Тут перераховані всі мої зустрічі з Каськівом до приблизно 1996 року, після чого я не знав чим він займався. Взагалі я його мало знаю. І щось мені підказує, що про нього мало хто знає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.17 | bu

      Ось я про це саме й кажу

      Коли шукаєш біографічну інфу про Влада, то виявляється що її в Інеті не має. Навіть офіційної візитівки. І, навіть, ті хто з ним працював нічого конкретного про Каськіва сказати не можуть.
      В мене питання - хтось щось знає про участь Каськіва в ЦеСУСі та афері навколо якось Ореста (?)
      Це не пошук копри на Влада, просто є маса чуток і легенд про нього. Хочеться розібратися.
      А стосовно інших учасників ПРев, то до них також черга дійде.
      Дякую всім хто відгукнувся.
  • 2005.06.16 | Yoko

    Re: Шановний, то Ви так жартуєте?(-)

  • 2005.06.17 | SpokusXalepniy

    Скорочено так:

    Каськів Владислав Володимирович

    Народився 1973 року на Тернопільщині, з 1989 навчався у Чернівецькому університеті на історичному факультеті, однак недовго.
    Саме на ті часи припав початок студентського руху, в якому юнак узяв активну участь.

    Після року навчання незручного хлопця відрахували. Хоч внаслідок довготермінового студентського страйку Владислава відновили в університеті, але до того часу він вже брав участь у загальнонаціональних студентських акціях, що проходили в Києві, та й залишився після них у столиці. Навчався в Університеті ім. М.П.Драгоманова.

    Продовжує займатися громадською роботою. Довгий час працював керівником програм у Фонді „Відродження”, потім — консультантом фракції “Реформи і порядок” у Верховній Раді. В 1999 році, коли було створено коаліцію “Свобода вибору”, Каськів стає її координатором.
    ____________________

    В мене питання. В 1993 роцi йому було 20 рокiв. До 1999 - менш, нiж 26.
    Це щодо посади КЕРIВНИКА програм мiжнародного фонда "Вiдродження" (!!!)
    Та посади КОНСУЛЬТАНТА фракції “Реформи і порядок” у Верховній Раді (!!!)
    Ще кiлька аналогiчних питань не задаю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.17 | makmerfi

      Re: Скорочено так:

      Також цікавим є той факт, що пан Каськів жодного дня у своєму житті не працював, але постійно знаходився поряд з різноманітними грандами.
    • 2005.06.17 | Бурлака

      Дивовижна схожість зі Зваричем

      SpokusXalepniy пише:
      > Каськів Владислав Володимирович
      >
      > Народився 1973 року на Тернопільщині, з 1989 навчався у Чернівецькому університеті на історичному факультеті, однак недовго.
      > Саме на ті часи припав початок студентського руху, в якому юнак узяв активну участь.
      >
      > Після року навчання незручного хлопця відрахували. Хоч внаслідок довготермінового студентського страйку Владислава відновили в університеті, але до того часу він вже брав участь у загальнонаціональних студентських акціях, що проходили в Києві, та й залишився після них у столиці.

      Я не можу претендувати на знання всіх нюансів тодішнього життя, але все ж таки був членом УСС і маю величезні сумніви, що Каськіва відрахували за незручність. У 1989 році вже не відраховували або майже не відраховували. Відрахування в 1989-му слід було "заслужити". Тож 17-річний Каськів навряд чи міг би таке "заслужити". А якби заслужив, то його б знали усі. Але я, приміром, нічого про нього не чув. Лідером Чернівецького УСС був тоді Олег Хавич, тож можна взнати подробиці у нього. Але Хавича, активного тоді і дуже, не відраховували, а от 17-річного Каськіва... Якось не віриться, що він був аж настільки помітним, щоб опинитися серед відрахованих у 1989-му винятків (якщо такі взагалі були). Може просто забив на навчання?

      >
      > Навчався в Університеті ім. М.П.Драгоманова.

      Навчався чи закінчив? А то виходить як у Зварича. ;)

      >
      > Продовжує займатися громадською роботою. Довгий час працював керівником програм у Фонді „Відродження”

      І був звідти випертий, бо виникли до нього фінансові питання, наскільки я пам"ятаю тодішні розмови.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.06.17 | Чучхе

        Це коли ж він навчався в Університеті Драгоманова?

        Я туди перевівся в 1989 році і студіював там до 91-го. Щось Каськіва я там не пам"ятаю, хоча був дуже активний в місцевому осередку УСС і знав мабуть всіх активних студентських діячів університету. До речі, тоді разом зі мною студіював учасник нашого форуму Мінор, який вчився ще кілька років після мене. Однак я від нього нічого не чув про навчання в нашому вузі Каськіва. Може, Каськів якось вчився там екстерном і вже не в 1989 році, а так ближче до 2000-х?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.06.17 | Мінор

          Все може бути. Після 90 року.

          Треба на істфаці запитати. По-моєму там є заочне відділення.
          Але справжній компромат не в тому напрямку :-)
    • 2005.06.17 | Kronk

      Re: Скорочено так:

      >SpokusXalepniy пише:
      >Навчався в Університеті ім. М.П.Драгоманова.
      За шо ж такой позор, а?!! (відхаркується і плюється)
  • 2005.06.17 | SpokusXalepniy

    Текст iнтерв'ю за жовтень 2004. Може Свистовичу цiкаво буде.

    Нiчого незвичайного тут нема. Але щось менi здається, що дещо цiкаве для Свистовича сказано про спiввiдношення "Пори" i “Свободи вибору”. Але, мабуть, Cвистовичам & K все це давно вiдомо.

    Ось це iнтерв'ю дав Каськiв. Першеджерело в pdf форматi.
    "Громадський захисник" №20 (24) Жовтень 2004
    http://www.zahysnyk.org.ua/

    — Пане Владиславе, чим займається очолювана вами структура в сфері захисту прав людини?

    — Наша коаліція “Свобода вибору” була створена напередодні минулих президентських перегонів для моніторингу виборів, демократизації виборчого процесу (роз’яснення, проведення інформаційної роботи) тощо. Головна ідея — співпраця різних громадських організацій по всій території України. Ініціювали створення такого об’єднання 15 найавторитетніших структур з поміж тих, що займалися виборами.
    Мені приємно зауважити, що серед них був і Фонд Регіональних Ініціатив, який видає газету “Громадський Захисник”. Пізніше до коаліції приєдналося понад 150 громадських організацій, а на сьогодні “Свобода вибору” включає їх понад 370.

    Коаліція не є вертикально інтегрованою структурою. Вона розвивається, вдосконалює свою роботу, систему взаємодії. Нині ми здійснюємо загальнонаціональні комплексні програми, починаючи з моніторингових і закінчуючи інформаційними та просвітницькими акціями в масштабі країни за рахунок поєднання зусиль різних громадських організацій.

    Хочу зауважити, щоб запобігти плутанині: власне “Свобода вибору” ніколи не займалася акціями прямої дії. Тут є дві причини: по-перше, власне громадські організації є більш камерні й не включають великої кількості волонтерів; по-друге, час не диктував таких потреб. На мій погляд, довгий час в Україні поступово згорталися всі демократичні свободи, втрачалася свобода преси, але до критичної загрози правам громадян України справа дійшла лише на початку нового тисячоліття. Можу нагадати історії з плівками майора Миколи Мельниченка, вбивством журналіста Георгія Гонгадзе. Саме тоді виникла ініціатива створення молодіжного громадського руху, було створено Громадський Комітет „За правду”, учасником та членом координаційоної ради якого був і я.

    До речі, відома нині громадянська кампанія „Пора” є логічним продовженням цього етапу в житті громадянського суспільства і взагалі має спадковість ще з того студентського руху 90-х років. Суспільна діяльність переважної більшості лідерів громадянської кампанії „Пора” починалася зі студентського руху початку дев’яностих. Досить назвати, скажімо, прізвища Маркіяна Іващишина або Євгена Дикого.

    Я теж здавна був прихильником створення широкої мережі добровольців, які б працювали на всій території України у форматі прямого контакту з виборцями для забезпечення більш прозорого вибору. Оскільки в Україні фактично не залишилось вільних ЗМІ, вважаю, що найбільш правильним є робота з виборцями „з рук у руки”. Тому й особисто брав участь у розробці концепції діяльності громадянської кампанії „Пора”.
    Однак підкреслю: коаліція „Свобода вибору” — це не організація „Пора”. Наш формальний зв’язок із „Порою” на сьогоднішній момент окреслений лише заявою на її підтримку. Це сталося після жорстоких репресій і сфабрикованих кримінальних справ по відношенню до активістів ГК „Пора”. Ми були змушені заявити про їх моральну підтримку та закликали всі організації — учасники „Свободи вибору”, інші громадські організації до співпраці з громадянською кампанією „Пора”, надання їй організаційної й інформаційної підтримки.

    — Як правоохоронці відреагували на вашу заяву?

    — Вже на наступний день після її оприлюдення сталися обшуки офісу коаліції „Свобода вибору” і особисто в мене вдома. Якщо в останьому випадку була збережена хоч якась ілюзія законності, то в офісі про неї не було й гадки. Працівники СБУ без будьяких санкцій, не повідомивши, нікому не представившись і взагалі не надавши інформацію про те, що відбувається обшук, вдерлися в приміщення, всіх звідти вигнали та закрилися там. Потім вони заявили, що пред’явили ордер, але він був виписаний на центральний офіс громадянської кампанії „Пора”. Що з юридичної точки зору ніякого відношення до „Свободи вибору” не має, оскільки приміщення орендовано прямо секретаріатом коаліції „Свобода вибору” в Шевченківської райдержадміністрації. На такій підставі цей обшук просто не міг проводитись, бо не мав ніякої юридичної сили. В ордері також було вказано, що ці дії проводяться у зв’язку з кримінальною справою №231, яка відкрита по двом статтям Кримінального Кодексу — 258 і 260, відповідно „Організація терористичного акту” і „Організація незаконних збройних формувань”. Службісти чомусь шукали в нас вибухівку, запалювальні суміші і тому подібне й природно, що нічого такого не знайшли. Хоча могли й підкинути, бо перед цим у офісі громадянської кампанії „Пора” на Подолі правоохоронці вже підкидали вибухівку чи її муляж, і на підставі немовби знайденого відкрили вищезгадану кримінальну справу.

    В нас вилучили важливі документи, що містили дані по двох основних моніторингових проектах (фінансування виборів і списку виборців), які ми проводили та результати яких мали бути оприлюднені через два-три дні. Вже не раз озвучувалося, які серйозні проблеми зі списками виборців в Україні, і в нас була по них сумарно зведена інформація. Однак, незважаючи на створені “есбістами” перепони, коаліції все-таки вдалося за кілька діб оголосити результати цих моніторингів. А от із СБУ ситуація досі не врегулювана.

    — Що відбувалося у вас вдома?

    — Тригодинний обшук. Виглядало все так: приблизно о 7.30 до мене в двері подзвонили. На питання „хто?” незнайомий голос відповів, що, мовляв, це ваші сусіди, ви нас затоплюєте, терміново відкривайте двері. Однак в нас нічого не текло. Подивився у вічко в дверях: там стояло кілька невідомих людей, аж ніяк не схожих на моїх сусідів. Я спитав, хто вони, попросив посвідчення або ордер. Тільки після цього мене сповістили, що це обшук, але ніяких документів не показали навіть у вічко, та ще й заходилися ламати двері. Відразу почав дзвонити до міліції, представникам міжнародних організацій, депутатам. Першим приїхав парламентарій Юрій Оробець та відразу загородив собою двері. Ордер Шевченківського районного суду з’явився лише близько першої години дня. Ніякої вибухівки абощо так і не знайшли. Після того співробітники Служби безпеки України викликали на допит багатьох співробітників та навіть волонтерів коаліції “Свобода вибору”. По всій країні допитано було більше ста осіб, в Києві — близько трьох десятків. На нашу підтримку виступили десятки впливових правозахисних організацій світу, зокрема, Міжнародне товариство прав людини, Місія ООН по захисту прав катованих, Гельсінська група, Міжнародна амністія.

    — Чи подавали ви протест до прокуратури?
    — Цього зробити ми ще не встигли, але обов’язково будемо оскаржувати в прокуратурі такі дії службістів.

    Розмову вів Юрій Докукін
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.17 | Михайло Свистович

      Я чув подібне по 5-му каналу (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".