МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проффесорські "соціологи" роблять свою справу

06/16/2005 | Сахаров
Заява
Фонду „Демократичні ініціативи”
та Київського міжнародного інституту соціології

м. Київ 16 червня 2005 р.

Протягом останнього тижня у засобах масової інформації жваво обговорюється важливий „факт” – падіння рейтингів Президента та Прем’єр-міністра за період з березня по травень. У нас є підстави вважати, що це не відповідає дійсності.
Нагадаємо, що ці розмови почалися з 8 червня, коли за „круглим столом” „Українські виборці: кому довіряти? за кого голосувати?” О. Яременко та О. Балакірєва оприлюднили результати опитування 2037 респондентів, проведеного ними 12-25 травня у порівнянні з результатами їхнього ж аналогічного березневого опитування. За їхнім повідомленням рівень довіри до Президента з березня по травень начебто зменшився з 65% до 60%, а до Прем’єра - з 60% до 58%. Рівень же недовіри до Президента при цьому нібито збільшився з 25% до 31%, а до Прем’єра – з 28% до 32%.
Пам’ятаючи, якого роду “дані” екзит-полів ці діячі подавали громадськості під час президентських виборів, їхні останнє повідомлення у нас також викликали сумніви. Ми зіставили їх з даними наших власних опитувань у березні і травні, і переконалися, що вони протилежні тим, які поширені О. Яременком та О. Балакірєвою.
Так, за даними травневого соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 23 травня 2005 року (опитано 11115 респондентів за вибіркою, репрезентативною для дорослого населення України у віці від 18 років) в другій декаді травня рівень довіри до Президента В. Ющенка складав 67,7%, а недовіри - 22,1%; рівень довіри до Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко складав 66,3%, а недовіри - 24,1%.
В опитуванні, проведеному 18-27 березня фондом “Демократичні ініціативи” спільно з КМІС (опитано 2039 респондентів, за вибіркою, репрезентативною для дорослого населення України у віці від 18 років), ставилося запитання стосовно довіри до Президента В. Ющенка (про довіру до Прем’єр-міністра запитання не було). За цими даними, які були нами оприлюднені на прес-конференції 7 квітня, рівень довіри до Президента складав 60,4%, а рівень недовіри – 17,1%. Неважко побачити, що за попередні два місяці рівень довіри до В.Ющенка зріс на 7,3%. Щоправда, рівень недовіри також дещо зріс - на 5,0%, але співвідношення наведених даних свідчить про те, що баланс довіри і недовіри до Президента В.Ющенка за попередні два місяці ніскільки не зменшився: у березні рівень довіри перевищував рівень недовіри на 43,3%, а у травні - на 45,6%.

Валерій Хмелько, президент Київського міжнародного інституту соціології
Ілько Кучерів, директор Фонду „Демократичні ініціативи”


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".