МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ми це вже здається проходили

06/18/2005 | Майдан
ДАІ намагається знову підняти ставки штрафів настільки , аби стало вигідно давати хабарі.

=========================================
ДАІ посилює контроль для водіїв - 01/06/05
Департамент Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ ініціює безкоштовну видачу водіям талонів технічного огляду. Про це повідомив начальник департаменту ДАІ Сергій Коломієць, передають Українські Новини.
За його словами, це необхідно для того, щоб надалі співробітники ДАІ могли вилучати такі талони, щоб обмежити експлуатацію транспортного засобу. Коломієць нагадав, що раніше для обмеження використання транспортних засобів співробітники ДАІ мали право вилучати номерні знаки. Однак після скасування такого права зникла можливість яким-небудь чином обмежувати експлуатацію транспорту при серйозних порушеннях.
За словами Коломійця, крім цього, ДАІ ініціює збільшення розмірів штрафів за порушення правил дорожнього руху, і встановлення фіксованих штрафів за певні порушення. Коломієць нагадав, що раніше штраф встановлювався в межах певної суми, наприклад від 17 до 34 гривень. Після підготовки і прийняття відповідного законопроекту Верховною Радою, за кожне порушення буде сплачуватися конкретна сума штрафу.
Зокрема, за перевищення швидкості руху на 20 км/годину планується ввести штраф 85 гривень, за перевищення на 50 км/годину - 170 гривень. У цілому, за словами Коломійця, штрафи будуть у розмірі від 85 до 170 грн., однак для посадових осіб, представників підприємств і організацій санкції будуть більш жорсткими.
Крім цього, ДАІ планує створити систему обліку незначних порушень і попереджень за них. За словами Коломійця, за незначне порушення водії не будуть оштрафовані, однак коли у водія накопичиться певне критичне число дрібних порушень, ДАІ буде направляти його на експертизу знань правил дорожнього руху. Також він повідомив, що відповідно до планованих нововведень, водії будуть тимчасово позбавлятися прав на керування транспортним засобом за керування у нетверезому стані, ДТП, залишення місця події і невиконання вимог співробітника ДАІ про зупинку.
Крім цього, планується посилити контроль за порушеннями при паркуванні автомобілів. За словами Коломійця, у Лондоні сума штрафів за неправильне паркування автомобілів досягає 2,5 млрд. фунтів стерлінгів, тоді як у Києві - усього лише 5 млн. грн.
Нагадаємо, у лютому 2004 року Рада заборонила ДАІ вилучати водійські посвідчення у водіїв.

Відповіді

  • 2005.06.24 | Майдан-ІНФОРМ

    Для депутатов ВР, для Луценка. Новый закон, ГАИ и гражданин

    В ВР лежит проект закона относительно безопасности дорожного движения (поправки к существующему). Если ВР его примет и Президент этому не воспрепятствуют, то сотни тысяч водителей возненавидят Ющенко, Луценко и их команду. Коснусь только двух пунктов:
    1. Возвращение к практике изъятия прав приведет к беспрецедентной волне коррупции. Водитель будет готов платить большие деньги, лишь бы права остались у него. Почему? Изъятие прав даст инспектору возможность оказывать давление на водителя. Даже если после всех разбирательств водитель окажется прав, изначально именно инспектор будет принимать решение забирать права или нет. Изъятие и возвращение водительского удостоверения будет, как обычно, опутано бюрократической волокитой. Без прав водитель не может выехать за рубеж. Например, в Германии изъять права полицейский не имеет права, это компетенции специальной комиссии.
    2. Штраф в пять и в десять необлагаемых минимумом это нереальная сумма для штрафа и водитель будет платить гаишнику в карман сумму в несколько раз ниже штрафа. Во-первых, такая ставка штрафа поставит в неравные условия толстосумов (которых немало на дорогах) и основную массу водителей, со средним уровнем доходов. Вернемся к примеру Германии. Штраф за превышение скорости там колеблется от 15 до 425 (в населенном пункте при превышении скорости на 70 км/час) евро. Средняя зарплата в Германии – 1400 евро.
    Если изменения к закону будет принято в такой редакции, то водители возненавидят новую власть и будут с нетерпением ожидать возвращения бандитского режима, когда «стоимость» большинства нарушений не превышала 10 гривен и остановка возле сотрудника ГАИ длилась 30 секунд, которые были необходимы для передачи денег.
    Думайте, господа.
    Виктор vybir@mail.ru
    1) у статті 15:
    частину тринадцяту викласти в такій редакції:
    „При наявності передбачених законами України підстав для позбавлення права на керування транспортними засобами посадові особи Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України мають право тимчасово затримувати посвідчення на право керування до виконання прийнятого відповідним державним органом рішення по суті. За фактом тимчасового затримання посвідчення на право керування транспортним засобом до протоколу про адміністративне правопорушення та талону до посвідчення водія вносяться відповідні записи. Талон до посвідчення дає право керування транспортними засобами відповідних категорій за наявності документа, що засвідчує особу.”
    Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 кілометрів на годину, порушення правил обгону, проїзду перехресть, зупинки, стоянки або паркування, перевезення пасажирів або вантажів, недодержання водіями вимог дорожніх знаків, розмітки проїзної частини шляхів, –
    тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, перевищення встановленої швидкості більш як на 50 кілометрів на годину.
    тягне за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”
    Проект Вноситься народним депутатом України Мойсиком В.Р.
    ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безпеки дорожнього руху http://www.rada.gov.ua:8080/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=24901
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.24 | Свинья на радуге

      Демагогия.

      Майдан-ІНФОРМ пише:
      > В ВР лежит проект закона относительно безопасности дорожного движения (поправки к существующему). Если ВР его примет и Президент этому не воспрепятствуют, то сотни тысяч водителей возненавидят Ющенко, Луценко и их команду. Коснусь только двух пунктов:
      > 1. Возвращение к практике изъятия прав приведет к беспрецедентной волне коррупции. Водитель будет готов платить большие деньги, лишь бы права остались у него. Почему? Изъятие прав даст инспектору возможность оказывать давление на водителя. Даже если после всех разбирательств водитель окажется прав, изначально именно инспектор будет принимать решение забирать права или нет. Изъятие и возвращение водительского удостоверения будет, как обычно, опутано бюрократической волокитой. Без прав водитель не может выехать за рубеж. Например, в Германии изъять права полицейский не имеет права, это компетенции специальной комиссии.

      "Також він повідомив, що відповідно до планованих нововведень, водії будуть тимчасово позбавлятися прав на керування транспортним засобом за керування у нетверезому стані, ДТП, залишення місця події і невиконання вимог співробітника ДАІ про зупинку." - это из заглавного поста данной ветки.
      Я что-то пропустил? В поправках разве сказано, что забирать права будут за всё подряд, в том числе и за поворот направо из второго ряда?
      А за кэрування у нэтвэрезому стани я бы вообще расстреливал из гранатомёта.
      >
      > 2. Штраф в пять и в десять необлагаемых минимумом это нереальная сумма для штрафа и водитель будет платить гаишнику в карман сумму в несколько раз ниже штрафа. Во-первых, такая ставка штрафа поставит в неравные условия толстосумов (которых немало на дорогах) и основную массу водителей, со средним уровнем доходов. Вернемся к примеру Германии. Штраф за превышение скорости там колеблется от 15 до 425 (в населенном пункте при превышении скорости на 70 км/час) евро. Средняя зарплата в Германии – 1400 евро.

      Хм, автор так яростно зацепился за скорость, что невольно возникает предположение, что сам он неоднократно пал жертвой "кофемолок" (кто не в курсе, радар внешне напоминает оную).
      Но если уж говорить о превышении скорости, то интересно, превышение скорости на 1 км/ч в Германии штрафуется? У нас ведь превышение до 20 км/ч не штрафуется, и как я понял из поправок, штрафоваться не будет, потому например, на едущих по Брест-Литовскому 70-75 км/ч вместо предусмотренных 60, ГАЙцы даже не оборачиваются, потому что смысл их останавливать?
      Гораздо важнее тут другое - недопустимое уравнивание превышения скорости или нарушения правил обгона и проезда перекрёстков, что есть серьёзными нарушениями, с, например, нарушением правил остановки, которое всё же таковым не является - а ведь это точно, будут инспектора под заборами прятаться и мерять рулеткой расстояние от остановившегося на минуту автомобиля до остановки общественного транспорта, "зебры", etc... где ещё останавливаться низзя (сейчас этого практически не встретишь из-за мизерного штрафа за эти нарушения).
      >
      > Если изменения к закону будет принято в такой редакции, то водители возненавидят новую власть и будут с нетерпением ожидать возвращения бандитского режима, когда «стоимость» большинства нарушений не превышала 10 гривен и остановка возле сотрудника ГАИ длилась 30 секунд, которые были необходимы для передачи денег.
      То есть коррупция - это благо? Так сразу и скажите.
  • 2005.06.24 | Тестер

    Точно Так, С етою плазмой дойдьош до маразма і ето довольно

    почьотно. Бля. Нема слів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".