МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як відмінити ПДВ з 1-го вересня

07/14/2005 | Раціо
Опоненти відміни ПДВ кажуть, що його неможливо відмінити, бо на ньому сьогодні тримається бюджет.

Навіть прихильники відміни ПДВ кажуть, що його треба відміняти поступово, з тих же міркувань.

Але ніхто не каже, чому.

Адже макроекономічні показники відомі. Сьогодні за допомогою ПДВ з економіки вилучається до бюджету частка Х і крім того ще розкрадається частка У. Завтра можна ввести інший податок, такий при якому красти з бюджету буде неможливо (податок із продажу, чи щось подібне -- я не спец). Поставити ставку цього податку на такому рівні, щоб частка яка на той момент ітиме в бюджет була Х. Таким чином:

1) Ми лишаємо статику бюджетних надходжень (Х) ідентичною до існуючої, тобто поточний бюджет не страждає.

2) Ми залишаємо частку У в руках тих, хто її раніше платив, а не тих, хто її раніше крав, чим уже робимо економіку більш здоровою.

3) Ми покращуємо динаміку бюджетних надходжень, бо при нормальних податках економіка буде рости швидше.

Тобто все зводиться до макроекономічних розрахунків, досить найняти спеціялістів -- і з 1-го вересня можна відміняти ПДВ.

Відповіді

  • 2005.07.14 | Боровик

    Re: Як відмінити ПДВ з 1-го вересня

    Ви в центр ставите бюджет. А бюджет не є найважливішоюб річчю.
    Пояснюю чому поступово треба відміняти.
    Компанія закупила шерсті на 100,000 і заплатила 20,000 ПДВ.
    Зараз вона плете шкарпетки з цієї шерсті і планувала продати за 120,00 плюс 24,000 ПДВ з яких 20000 уже сплачено і 4000 має бути доплачено.
    Якщо ПДВ відміняють в один момент, то хто поверне 20,000 ПДВ які вже сплачені?
    Продати шкарпетки дорожче не влдасться, бо на ринку є конкуренти які на нову партію шерсті не платять ПДВ, бо його ж раптом відмінили.
    Тобто, ПДВ має відмінятися з таким темпом, щоб більшість бізнесів поступово позбулися його баласту.
    Як мені здається, ПДВ можна зменшити на 2 відсотки щомісяця чи на 5 відсотків поквартально за відкрито опублікованим графіком.
    З іншої сторони, можна відмінити ПДВ на новозакуплений товар, за механізмом як буває, що на окремі товари відміняється ПДВ. Але це шлях до корупції і махінацій.

    Раціо пише:
    > Опоненти відміни ПДВ кажуть, що його неможливо відмінити, бо на ньому сьогодні тримається бюджет.
    >
    > Навіть прихильники відміни ПДВ кажуть, що його треба відміняти поступово, з тих же міркувань.
    >
    > Але ніхто не каже, чому.
    >
    > Адже макроекономічні показники відомі. Сьогодні за допомогою ПДВ з економіки вилучається до бюджету частка Х і крім того ще розкрадається частка У. Завтра можна ввести інший податок, такий при якому красти з бюджету буде неможливо (податок із продажу, чи щось подібне -- я не спец). Поставити ставку цього податку на такому рівні, щоб частка яка на той момент ітиме в бюджет була Х. Таким чином:
    >
    > 1) Ми лишаємо статику бюджетних надходжень (Х) ідентичною до існуючої, тобто поточний бюджет не страждає.
    >
    > 2) Ми залишаємо частку У в руках тих, хто її раніше платив, а не тих, хто її раніше крав, чим уже робимо економіку більш здоровою.
    >
    > 3) Ми покращуємо динаміку бюджетних надходжень, бо при нормальних податках економіка буде рости швидше.
    >
    > Тобто все зводиться до макроекономічних розрахунків, досить найняти спеціялістів -- і з 1-го вересня можна відміняти ПДВ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.15 | Остап!

      Так вже було в 97. Кинули всіх на КРЕДИТ по ПДВ

      Так вже було в 97.
      КИНУЛИ ВСІХ НА КРЕДИТ ПО ПДВ
      І дозволили "реструктуризацію" протягом наступного року.....
    • 2005.07.15 | Мартинюк

      ПДВ як наркотик - легко сісти важко злізти

      Однак відміна ПДВ в Україні викличе реакцію в першу чергу в Європі, де цей податок є.

      Наскільки я знаю ПДВ у Європі фактично є засобом стимулювання експорту продукції за межі Європи і негативний вплив ПДВ всередині Європи суттєво "знешкоджено" за рахунок всіляких вилучень та обмеженнь.

      Знаю що на піар-кампанію за впровадження ПДВ у Польщі було витрачено півтора мільйона фунтів стерлінгів. Як хвалився мені керівник цієї кампанії це був бюджет лише третьої спроби , дві попердніх були невдалі.

      За його словами добитися успіху вдалося за рахунок обробки "провінційних" польських мізків, внаслідок якої за проект проголосували депутати сейму з сільської польської провінції ( промислові центри були проти).

      Одним із аргументів було існування ПДВ в сусідній тоді ще Європі і те що вона за рахунок цього "задавить" Польщу своїм експортом.

      Аби зняти ПДВ слід врахувати цей фактор. Саме цим пояснються сумніви Ющенка і вони цілком законні- дайте президенту модель економічного співжиття не ПДВшної України з ПДВшною Європою і він підтримає.

      В принципі така моделі вже існують - американсько-європейські та японо-європейські стосунки. Але чи всім це сподобається?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".