МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Держава преться в бізнес нерухомості. Та ніхто ж не просив!

08/12/2005 | Укр бізнес
Якщо ринок нерухомості лихоманитеме, це буде заслуга УРЯДУ, і особлво тим, хто дозволив існування і платить такій структурі як Державна іпотечна установа".

Комусь в уряді Ющенка хочеться погратися з зарисовуванням на публіку, як нібито держава помагає з "іпотечними" кредитами. Так кредити з заставою нерухомості і так доступні в необмежених розмірах у більшості українських банків!

Уряде, не лізь в бізнес! Будь ласка!



Киянам дадуть кредит у 450 тисяч на квартиру

www.ПРАВДА.com.ua, 12.08.2005, 19:33

В Україні розпочався пілотний проект з українськими банками по наданню населенню довгострокових іпотечних кредитів за найнижчою на вітчизняному ринку іпотечного кредитування процентною ставкою – до 10% річних.

Про це заявили в п'ятницю представники Державної іпотечної установи (ДІУ), повідомили агентству "Новини-Україна" у прес-службі уряду.

Прийняті стандарти передбачають житлові кредити під заставу нерухомості терміном від 3 до 30 років на суму, що не перевищує 70% вартості предмета застави. Максимальний розмір кредиту, зокрема, для Києва – 450 тисяч гривень ($89 тисяч), для міст-мільйонників – 350 тисяч ($69 тисяч), інших населених пунктів – від 250 до 100 тисяч гривень (від $49 тисяч до 20 тисяч).

"Ситуація у вітчизняній сфері кредитування, у тому числі і житлового, непроста", - відзначив перший заступник голови правління ДІУ Сергій Святко.

За його словами, пов'язане це, не в останню чергу, із платоспроможністю середньостатистичного українця. Тому, аналізуючи доходи населення, враховувалися рівень заробітної плати і середня ціна квадратного метра або квартири по Україні.

За словами Святка, житлові кредити нині доступні більш 6-7 % наших громадян.

"З одного боку, начебто і небагато, з іншого боку - значима цифра, з якою неможливо не рахуватися. Усупереч тому, що український іпотечний кредит поки не повною мірою відповідає загальноприйнятим стандартам, у 2002 році їх було надано 70 тисяч", - відзначає він.

"Протягом двох наступного років динаміка в цілому зберігалася, що дає підстави для майбутніх прогнозів – 2-3, а то і більше мільйонів кредитів на рік", – додав Святко.

Відповідаючи на питання щодо потенційних партнерів ДІУ, він підкреслив, що проведено переговори з провідними українськими банками ("Укрексімбанк", "Укрсоцбанк", "Приватбанк", "Хрещатик", "Кредит банк Україна"), керівництвом низки областей, з відомими фінансовими організаціями по співробітництву в сфері розвитку іпотечного кредитування.

Крім того, вже в найближчій перспективі намічено залучити й іноземні інвестиції. Перший крок до цього - попередні домовленості з дипломатичними представництвами декількох країн (США, ФРН і т.п.), 11 міжнародними фінансовими організаціями (Всесвітній банк, ЄБРР, Канадські, Німецькі і Французькі урядові агентства допомоги), а також з 6 іноземними банками ("Сетей-груп", "Дойче банк" тощо).

Відповіді

  • 2005.08.13 | Андрій З.

    Можна детальніше?

    Чи не могли би Ви детальніше пояснити чому від даної ініціативи уряду буде лихоманити ринок житла?
  • 2005.08.13 | Горицвіт

    яка тут роль уряду?

    Звідки йдуть гроші і при чому тут уряд. Якщо хтось може доступно пояснити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.13 | юрко

      Re: яка тут роль уряду?

      Горицвіт пише:
      > Звідки йдуть гроші і при чому тут уряд. Якщо хтось може доступно пояснити.

      виглядає, що уряд береться гарантувати частину гіпотечних позик. Це дозволить зменшити оцінку ризику банкам і тому вони знизять величину проценту на позику, бо уряд стоятиме як "подушка" у випадку дефолтів. В принципі ідея непогана, можна сказати, дуже добра. Подібні програми свого часу утворили американці для своїх ветеранів війни, котрі демобілізувалися і не мали заощаджень для купівлі житла. Ця програма переросла в те, що сьогодні відоме, як, наприклад, Ginnie Mae та Fannie Mae, та ще декілька подібних для фінансування коштів навчання студентів.

      Є, проте, один серйозний мінус. Переважно більш доступні гіпотечні позики спричиняють збільшений попит на житло і автоматичний зріст цін на нього. Тобто, дешевша позика збалансується вищою ціною. Також, уряд використовуватиме для гарантій гроші з особливого фонду, який треба буде якимось чином наповнювати. В США цю проблему вирішують відносно просто - Fannie Mae є корпорацією, котра збирає усі банкові гіпотеки в один пул і випускає облігації з різним терміном дозрівання, відповідно до "дозрівання" внесених гіпотек і продає ці облігації назад громадянам, фінансуючи фонд і тим самим гарантії.

      Процент, який виплачує облігація, приходить з проценту, котрий боржник виплачує на гіпотечну позику. Тобто, усе функціонує досить елегантно. Банки, розуміючи, що ризик частково бере на себе ця корпорація, можуть дозволити собі зменшити величину проценту на гіпотеку, отже, позика стає більш доступною для громадян.

      В українських умовах це не виглядає реальним з огляду на примітивність вторинного ринку боргових документів. Отже, питання стоятиме - як уряд збирається фінансувати цю програму.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.08.19 | Мартинюк

        Згоден з Вашими застереженнями але ж плавати треба вчитися?

        Освоїти вищий пілотаж , який Ви описали можна лише почавши щось робити. І те що це загострює потребу у ринку цінних паперів також добре - може його нарешті перестануть дискримінувати і заганяти в підпілля .
  • 2005.08.13 | настрадамус

    А куды вы дозволите лизты держави - уряду ?


    "Популярная" фраза , "не меешайте нам -бизнесу работать !" А вот кому и как работать ?
    Я не думаю что это правительство устроит беззаконие.
    Это правительство, как и всю новую власть, может боятся только жулик и преступник ..
    !
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.08.19 | Михайло Свистович

      Re: А куды вы дозволите лизты держави - уряду ?

      настрадамус пише:
      >
      > Это правительство, как и всю новую власть, может боятся только жулик и преступник ..

      Ой не тільки


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".