МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

насправді треба казати не про open source а про бесплатний

09/30/2005 | Сергій Кабуд
Це різні речі. Я не дуже зрозумів про що йдеться тут з двох?
Лінукс - бесплатна програма а також опен соурс.


30-09-2005 13:22 Майдан-ІНФОРМ, Світ, Суспільство
Лептоп вартістю в 100$ стає ще ближче до реальності

http://maidan.org.ua/static/news/1128075735.html

Коли Ніколас Негропонте в січні на форумі в Давосі оголосив про амбіційний проект заснованої ним MIT MediaGroup, можна було очікувати що багато відгуків будуть скептичними.

Якби не один факт - Негропонте, який є одним з творців та візіонерів "цифрової ери", який довгий час очолював "Моторолу", заснував журнал "Wired" та ще з пів-сотні відомих фірм, не та людина що займається базіканням.

Протягом року надходили новини, що підтверджували реальність заявки: Негропонте обіцяв розробити і почати випуск лептопів(портативних переносних комп"ютерів) вартістю в 100 доларів, призначених для дітей в найменьш розвинених країнах світу.

Зараз вже досить чітко відомо, за рахунок чого буде драматично знижена ціна.

Це - відсутність жорсткого диску. Замість нього буде використовуватись флеш-пам"ять. Це - економний, але достатньо потужний 500 Mhz ARM процесор. Це - унікальний двох-модовий дисплей, що буде вироблятися за допомогою друку, і споживання енергії в якому буде зменьшено до небачених дотепер величин. Дисплей матиме два режима - чорно білу економну моду, яку можна буде застосовувати при сонячному світлі, і звичайну кольорову.

Живлення лептопа буде, крім батарейок та адаптерів, можливим за допомогою механічного джерела енергії - корби яка вставляється в корпус комп"ютера, та якою можна крутити ротор вбудованого електрогенератора.

Від 5 до 15 млн лептопів буде продано по собівартості урядам таких країн як Бразилія, Китай, Таїланд, Єгипт та Південна Африка. Уряди за угодою, повинні передати лептопи у себе в країнах для дітей. Групою Негропонте, що має назву "Один лептоп для кожної дитини" ведуться з цього приводу переговори з вказаними країнами.

Програмове забезпечення лептопів - вільного(відкритого) типу, на базі OS Linux. Сам Негропонте наголошує, що це - не комп"ютерний проект, а що це - в першу чергу проект освіти за моделлю opensource ("відкритої освіти").

" Ідея проста. Це - освітній проект. а не проект лептопа. Якщо ми зможемо зробити кращу освіту - хоча б в початкових та в середніх школах, - світ стане трохи краще."

Він також зауважив, що головна ціль проекту - зробити ідею дешевого ПК темою для grassroot-руху, який би збільшив її популярність так само, як це відбулося з Linuxом (вільна ОС) або з Wikipedia(вільна онлайн-енциклопедія) "Це - освіта з "відкритим(вільним) кодом" (open-source education). Ось у чому сенс." (Це означає не тільки і не стільки використання програм з вільним(відкритим) кодом. Він має на увазі концепцію, поняття, підхід до чогось (у даному випадку до освіти) такий самий як це робиться у відкритому програмовому забезпеченні. Грубо кажучи - opensource підхід означає такий підхід, коли раніш щось закрите і недоступне розкриває принципи своєї роботи. Коли знання надаються для публічного використання, і ніхто не має права привласнити їх собі, приватизувати для отримання більшого економічного зиску. І водночас, коли будь хто може використовувати і поширювати (в т ч продавати) результати своєї роботи, що базуються на цих публічних знаннях, але за умови що вони теж стають opensource. Майдан-ІНФОРМ ).

Доступ в мережу буде забезпечуватись за допомогою мобільного зв"язку, а також Wi-FI (стандарт бездротового зв"язку)-зв"язку між рядом таких лептопів, що утворюють між собою мережу за типом "рівний до рівного (p2p)", частина з яких вже має вихід в Інтернет (і ділиться таким чином ним з іншими).


Фотографії лептопа можна побачити тут:
http://beta.news.com.com/Images+MITs+100+laptop/2300-1044_3-5884639.html?tag=nefd.lede


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".