МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розкол в УРП "Собор" поглиблюється

10/22/2005 | Пані
З новин. Від Шеляженка. Я думаю, що буде набагато більше деталей згодом

----

20 жовтня на прес-конференції групи чільників УРП "Собор" було оголошено про створення внутрішньопартійної фракції "Соборна Батьківщина", що виступає за блокування з БЮТ та скасування рішення Центральної Ради партії про відновлення Анатолія Матвієнка на посту голови. З'їзд УРП "Собор", що почався сьогодні, не приніс злагоди в партійні ряди.

Зранку на вході в "Будинок Архітектора" у Києві, де проходить з'їзд, побилися лідери молодіжної організації "Український молодіжний Собор", головою якої є племінник Матвієнка Сергій Березенко, та внутрішньопартійної фракції молодих прихильників блокування з БЮТ "Українська республіканська армія", створеної київським юристом Олександром Данильцем.

Прихильники "Соборної Батьківщини" принесли у зал мегафон і глушили виступи прихильників Матвієнка з трибуни. Близько 77 з 248 учасників з'їзду зібралися в кулуарах і вирішили не брати участь у з'їзді, про що мають намір подати заяву в Міністерство Юстиції. На їх думку, з'їзд було зірвано, тому він є нелегітимним.

Тим часом прихильники блокування з БЮТ провели перереєстрацію делегатів з'їзду і продовжували працювати. Прийняті рішення про призначення Левка Лук'яненка в.о. голови "Собор"у, про початок переговорів з Блоком Юлії Тимошенко щодо приєднання.

----

36 з 60 членів Центральної Ради УРП "Собор" - найвищого після з'їзду керівного органу партії - разом з Анатолієм Матвієнком зібралися на 3 поверсі Будинку Архітектора і проводять засідання.

Центральна Рада постановила визнати нелегітимним з'їзд УРП "Собор", що на разі закінчився, та всі його рішення. Головою партії залишається Анатолій Матвієнко, якого Центральна Рада зобов'язала не віддавати печатки та клейноди Левку Лук'яненку. Прийняті рішення про недовіру Центральному Проводові УРП "Собор", більшість членів якого увійшли до внутріпартійної фракції "Соборна Батьківщина", та про припинення повноважень п'яти заступників голови УРП "Собор", які 20 жовтня на прес-конференції в агентстві УНІАН оголосили про створення цієї фракції: Шовкошитного, Стасіва, Олійника, Шевчука, Омельченка.


---

Як повідомив Анатолій Матвієнко, представники внутрішньопартійної фракції "Соборна Батьківщщина" виломали двері офісу УРП "Собор" на вул. Лабораторній та захопили приміщення. Центральна Рада партії ухвалила звернутися до міліції з вимогою відновлення законності

Відповіді

  • 2005.10.22 | SpokusXalepniy

    Таким чином, жовтi факти є. Зараз цiкаво знати про причини.

    Здається, що в Кремлi тiльки-но замрiяно, а в Українi вже впроваджено в життя.
    Бегут впереди паровоза. Может это подарок Москве к 7 ноября?

    Що за причини всього цього?

    Ще мене цiкавить довга вiдсутнiсть Юлi на радiо, TV, мiтiнгах, сборах. На людях.
    Чи не дiоксину пiдкинули?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.22 | observer

      Причина - Юліні гроші

      SpokusXalepniy пише:
      > Здається, що в Кремлi тiльки-но замрiяно, а в Українi вже впроваджено в життя.
      > Бегут впереди паровоза. Может это подарок Москве к 7 ноября?

      Ви не троль часом? Так відверто стверджувати що Юля пордарунки Пуціну робить...

      > Що за причини всього цього?
      >
      > Ще мене цiкавить довга вiдсутнiсть Юлi на радiо, TV, мiтiнгах, сборах. На людях.
      > Чи не дiоксину пiдкинули?

      Є чутки що Порошенко мучає її чоколядою. Чорною!
  • 2005.10.22 | antyfa

    Re: Розкол в УРП "Собор" поглиблюється

    пани бються....
  • 2005.10.22 | Пані

    Прес-служба УРП

    22-10-2005 22:01 Майдан-ІНФОРМ, Україна, Політика
    УРП “Собор”: спроба партійного заколоту

    http://maidan.org.ua/static/news/1130007666.html

    ХУ з’їзд УРП “Собор” мусив розв’язати протиріччя, які виникли в партії протягом останніх тижнів, та визначити форми участі партії в майбутній виборчій кампанії. Однак цей з’їзд було зірвано. Група осіб кримінальної зовнішності, яка зранку ввійшла до Будинку архітектора і контролювала вхід до нього, не дала здійснити належним чином реєстрацію делегатів. Усупереч Статутові партії, її голова А.Матвієнко не мав можливості відкрити з’їзд. Делегатів – прихильників дотримання статутних норм грубо ображали і погрожували їм фізичною розправою, їм не давали можливості висловити свою позицію, оскільки президію і трибуну було заздалегідь заблоковано. Це змусило велику групу делегатів, у тому числі 16 з 27 голів територіальних організацій партії, покинути залу і звернутися до Міністерства юстиції з заявою, в якій вони заперечили легітимність зібрання, що відбулося 22 жовтня в Київському будинку архітектора.

    Виходячи з цього, Центральна Рада партії, легітимно обрана на ХІУ з’їзді УПР “Собор” 12 лютого цього року, під головуванням А.Матвієнка зібралася на своє засідання, на якому були присутні 36 з 67 членів Ради. Центральна Рада заявила про те, що зібрання, оголошене групою партійних заколотників ХУ з’їздом партії, є нечинним з огляду на численні порушення норм партійного Статуту й етики, а також чинного законодавства України, а всі його “рішення” є нелегітимними й не підлягають виконанню. Рада засудила як хуліганські дії тих, хто прямо перешкоджав нормальному проведенню з’їзду 22 жовтня, так і позицію тих членів Центрального проводу та Ради старійшин партії, які стали на шлях внутріпартійного заколоту і скористалися для реалізації свої цілей відверто аморальними й протиправними методами.

    Виходячи з цього, Центральна Рада, діючи відповідно до партійного Статуту, припинила повноваження Центрального проводу та заступників голови партії, обраних 12 лютого цього року. Новими заступниками голови УРП “Собор” А.Матвієнка обрані О.Бондар, М.Стріха та М.Яковина. До складу Центрального проводу партії, окрім голови та його заступників, також увійшли відомі політики, громадські діячі та науковці М.Баландюк, С.Березенко, О.Гудима, О.Кобець, Я.Козачок, академік С.Комісаренко, А.Погрібний. Новим керівником парламентської групи УРП “Собор” затверджено академіка К.Ситника.

    Центральна Рада нагололосила: статутні повноваження представляти партію має лише її легітимно обраний голова А.Матвієнко та Центральний провід, обраний на засіданні Центральної Ради 22 жовтня цього року. У розпорядженні легітимного керівництва партії, підтримуваного абсолютною більшістю партійних організацій, перебувають печатка і реєстраційні документи партії.

    Центральна Рада увільнила Л.Стасів від обов’язків редактора партійної газети “Самостійна Україна”. Ці обов’язки тимчасово покладено на П.Тарасюка, який раніше виконував обов’язки заступника редактора газети. Було ухвалено також звернутися до суду на дії осіб, які надвечір 22 жовтня спробували захопити офіс партії.

    Насамкінець Центральна Рада підтвердила відданість партії ідеї творення потужної коаліції патріотичних національно-демократичних сил на березневих виборах 2006 року. Рада доручила голові партії А.Матвієнку та новообраному Центральному проводові партії провести переговори з керівництвом партії ВО “Батьківщина”, НРУ, УНП, інших національно-демократичних партій з метою творення такої коаліції.

    Прес-служба УРП “Собор”
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.22 | ak1001

      это какой Стриха?

      > Новими заступниками голови УРП “Собор” А.Матвієнка обрані О.Бондар, М.Стріха та М.Яковина

      тот самий Максим Стриха чи это другой?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.22 | Пані

        саме той (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.23 | толя дейнека

        Re: саме той

        М.Стріха відомий нам всім в першу голову тим, що підставив своє плече нашому М.Свистовичу під час виголошення заяви українських інтелектуалів "Проти ксенофобії - За ксенофілію!" і в проведенні прес-конференції за її мотивами.
        Та заява отримала схвальну оцінку від В.З.Рабиновича і Й.С.Зісельса.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.23 | ak1001

          кому чим

          моя повага до Стріхи вперш за все як до перекладача
          це дуже велика, благородна і вкрай необхідна справа для української мови, літератури і українців. молодець.
          а вже вдруге як до активного громадянина.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.23 | толя дейнека

            Re: ми ж говоримо про громадянську позицію

            а не про фах, хобі чи статєву орієнтацію.
            Ми відмічаємо правильну громадянську позицію, розуміння проблем і сутуації, повагу до уставлених демократичних авторитетів. Всіх заносимо до блокнота, кожне слово. На цій основі провадимо інфільтрацію, хто має йти далі в політику, а хто приречений на дрібні суцільні скандали і підсумковий маргінес.
            Демократія - це технологія, з чіткими технологічними нормами. Інакше не можна.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.23 | ak1001

              я теж проти ксенофобії :) (-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.23 | толя дейнека

                Re: підпис свій поставили під заявою?

                це важливо, бо якось скрутно підписували. За два місяці лишень 120 підпісів, дякувати деякі по декілька разів.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.10.23 | ak1001

                  Re: підпис свій поставили під заявою?

                  так я ж не український інетелектуал :)
                  я троль
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.10.23 | толя дейнека

                    Re: тролі бувають різні

                    ви троль, тому що лишилися вірнмм Народному Президентові В.А.Ющенку і засуджуєте Юліну авантюрність, іі жагу влади. Це одна з найслабших форм тролятини, скоріше за все пройде сама за півроку.
                    В мене тролятина трохи важча, навіть з ознаками паранойї, я дуже важко сприймаю демократичні постулати, але все ж моя форма троля не безнадійна. Тому я і присутній, хоч і у хронічно від'ємному статусі.
                    А от наприклад Ягорка Кваснюк зовсім троль безнадійний, лікується лише підсрачниками.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.10.23 | ak1001

                      а тролі часо не заразні? :)

                      майдан просто сприяє розвитку тролєзнавства. :)
                      демократія в дєйствіі

                      вірність не Ющенко, а країні.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2005.10.23 | толя дейнека

                        Re: абсолютно ні

                        не тільки тролі не заразні, а навіть такі поважні пресони як "важливо" і "конструктивно" не заразні.
                        здавалося б, сходяться люди на форумі, товчуться, доводять щось один одному: доказово, інформативно, дотепно, оригінально. Але майже ніколи хоч краплина не переллється з одного сосуда в інший. Як кожен зайшов товктися, таким він і вийшов, з тими самими переконаннями і цінностями. Найбільшого ступіня кристалізації досягнуто ветеранами-засновниками. Це вже такі глиби, що ти їм хоч кілка на голові теши, а він встане і піде усміхнений, сяючий і незмінний.
        • 2005.10.31 | Михайло Свистович

          Re: саме той

          толя дейнека пише:
          > М.Стріха відомий нам всім в першу голову тим, що підставив своє плече нашому М.Свистовичу під час виголошення заяви українських інтелектуалів "Проти ксенофобії - За ксенофілію!" і в проведенні прес-конференції за її мотивами.

          Брехати не гарно. Стріха підставляв плече не Свистовичу, а авторам заяви. Тобто Стріха і Свистович підставили плече авторам заяви.

          Свистовичу ж Стріха підставляв плече раніше. Перший раз у 2000 році, коли я не давав СС Умельченку примазатися до студентського голодування 1990-го, другий - під час УБК, бо саме до Максима я телефонував, щоб його партія (тоді ще УНП "Собор") вийшла 15 грудня на Майдан. І він багато зробив для цього.

          > Та заява отримала схвальну оцінку від В.З.Рабиновича і Й.С.Зісельса.

          А можна лінки?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.31 | толя дейнека

            Re: для вас, пане Михайле, хоч зірки з неба

            http://www.mignews.com.ua/articles/168823.html
            лінк фігурував в обговоренні на БезПравил

            про рещту спитайте Хорунжу
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.11.01 | Михайло Свистович

              Re: для вас, пане Михайле, хоч зірки з неба

              толя дейнека пише:
              >
              > про рещту спитайте Хорунжу

              Не маю з нею зв"язку і часу, щоб шукати його.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.11.03 | толя дейнека

                Re: для вас, пане Михайле, хоч зірки з неба

                я тоді бачив ще публікації у такого рода пресі. Пане Михайле, хоч я ніде не бачив Вашего імені, скрізь було "і інші інтелектуали", але все одно вам треба обов'язково позбирати всі такі згадки. Послухайте що я кажу, Вам це все стане в нагоді, коли Ви нарешті скините личину підоро-сіонізму і станете звичайним сіоністом. Кому зашкодить зайвий шекель у пенсії? Страждальці за справу Сіону мають пільги і більше перспектив.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.11.03 | Михайло Свистович

                  Re: для вас, пане Михайле, хоч зірки з неба

                  толя дейнека пише:
                  > Пане Михайле, хоч я ніде не бачив Вашего імені

                  Ну то нема чого мене возвеличувати

                  > але все одно вам треба обов'язково позбирати всі такі згадки.

                  Я залишу цю ділянку праці Вам і капітану Немо

                  > Послухайте що я кажу, Вам це все стане в нагоді, коли Ви нарешті скините личину підоро-сіонізму і станете звичайним сіоністом.

                  Не люблю ні підарів, ні сіоністів. Можете скинути лінк на цей допис рабиновичам з фельдманами.

                  > Кому зашкодить зайвий шекель у пенсії? Страждальці за справу Сіону мають пільги і більше перспектив.

                  То записуйтесь до їхніх лав, якщо для Вас понад усе важать гроші, і Ви так рано думаєте про пенсію.
      • 2005.10.24 | 100%

        Re: это какой Стриха?

        Це ще той Стріха (-)
  • 2005.10.22 | Предсказамус

    От другой стороны что-то слышно? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.22 | Пані

      Поки ні. Оце було чути ДО того

      http://maidanua.org/static/mai/1129850934.html

      Мені цього повністю достатньо :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.22 | Sean

        Та, це пісня (-)

      • 2005.10.22 | Предсказамус

        А кто такой Шовкошитный? Его вместо Матвиенка? (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.22 | Пані

          Замість Матвієнка - Лук"яненко

          А той - з його фракції, чи частини, чи як його там. Коротше - з верхівки. Один з речників "Соборной Батьківщини"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.22 | Предсказамус

            Понял, но пока не все.

            Посмотрю внимательнее состав обеих команд. Может, обое рябое. По крайней мере, есть у меня некоторые сомнения, прошлогодние события навеяли...
          • 2005.10.23 | 123

            Позиція Лук*яненка не відрізняється від Шовкошитного

            Щодо етнічності тощо.

            Доречно згадати про публічно виголошену Лук*яненком (що був чи не єдиним нардепом на тому шабаші) підтримку Яременку & Co. у славній боротьбі МАУПу проти хижого сіонізму.
  • 2005.10.24 | Юрій Шеляженко

    Для тих, хто хоче чути іншу сторону. Інтерв'ю Лук'яненка.

    (поки ніде не опубліковане, що я сподіваюсь на днях виправити :) )

    Левко ЛУК’ЯНЕНКО: “Матвієнко завжди натякав, що коли Лук’яненко буде головою, то партія буде бідною, як церковні миші”

    Юрій ШЕЛЯЖЕНКО

    Першою жертвою політичної боротьби двох великих Ю. став розкол Української республіканської партії “Собор”, що почався із заяви Матвієнка про складення ним своїх повноважень голови партії, а через дев’ять днів – несподіваного відкликання цієї заяви. Конфлікт досяг апогею 20 жовтня, зі створенням внутрішньопартійної фракції “Соборна Батьківщина”. Про це заявили на прес-конференції в УНІАН заступники голови партії Володимир Олійник, Люба Стасів, Володимир Шовкошитний, народні депутати Сергій Шевчук та Григорій Омельченко.

    На позачерговому з’їзді УРП “Собор” 22 жовтня Левко Лук’яненко обраний виконуючим обов’язки Голови партії. Центральна Рада партії, очолювана Анатолієм Матвієнком, зібралася одразу після з’їзду і визнала його результати нелегітимними.

    Мені вдалося зустрітися з Левком Григоровичем на виході з офісу “Собору”, який, за твердженням Анатолія Матвієнка, був незаконно захоплений прибічниками внутрішньопартійної фракції “Соборна Батьківщина”.

    - Як ви оцінюєте ситуацію в партії?

    Результати з’їзду партії в цілому позитивні. Ми визначили напрямок політики УРП “Собор” на найближчий час. Також було розв’язано проблему щодо голови партії.

    Більшість делегатів з’їзду висловилися за те, щоб партія залишилася в Блоці Юлії Тимошенко. Ми в 2001 році уклали угоду із шістьма тодішніми політичними партіями, і ця угода виправдала себе. Ми перемогли на виборах, подолали 3% бар’єр, стали парламентською партією, створили парламентську фракцію, і ось вже більш ніж три роки працюємо разом.

    У цьому блоці Українська республіканська партія зберігала певну автономію. Ми не злилися в інші партії, республіканці не стали “Батьківщиною”, і більшість делегатів з’їзду вважає, що угода виправдала себе. Тому і на наступні вибори нам слід перебувати у Блоці Юлії Тимошенко. Я є прихильник цієї лінії, і тому мене обрали як старношого чоловіка головою… (поправляється) виконуючим обов’язки голови партії, бо я стою на такій політичній лінії.

    Питання про голову партії виникло із того, що Матвієнко, який був головою партії, а потім став прем’єр-міністром у Криму, наказував нам голосувати за Єханурова. 5 депутатів Верховної Ради від Республіканської партії, оцінивши всебічно обстановку, вирішили не підтримувати Єханурова. І в обох голосуваннях ми його не підтримали. Це пропозиція Президента, тому ми не послухалися Президента. Матвієнко всіляко підкреслював свою вірність президенту, тому хотів, щоб ми підтримали кандидатуру Президента. Ми не підтримали кандидатуру Єханурова з трьох причин: перша причина – Єхануров є кучмівець, і він це продемонстрував по телевізору перед всією Україною, коли біг назустріч Кучмі, обняв його, взасос поцілував, ніби вони найкращі друзі. Друге: Єхануров був головою Фонду державного майна, і він підписував всі документи, які були нічим іншим, як дерибаном українського добра. Третє: він заявив публічно, що ніякої реприватизації не буде.

    Це означало відмову від програмної цілі. І Українська республіканська партія “Собор” у 2001 році, і у час президентських виборів у 2004 році окремим пунктом нашої програми завжди було – перегляд всіх фактів приватизації з точки зору їх законності. Якщо незаконна приватизація – тоді повернути до держави об’єкт, оголосити нові відкриті публічні торги. Відмова від цього означатиме, що ми брехали людям. Бо ми їздили по всій Україні – я сам у Харкові працював – я людям казав, що будуть переглянуті факти “прихватизації”, об’єкти будуть повернуті державі, і буде проведено приватизацію в законний спосіб. Я вірив Президенту – це ж наша спільна програма була – і виходить, я брехав людям?! Я став брехуном перед людьми, бо я їм таке обіцяв. Тепер нас ставлять перед фактом, що реприватизації ніякої не буде. Ці слова були спрямовані олігархам: хлопці, ви розікрали Україну – не турбуйтеся, у вас нічого ніхто не відбере, то воно буде ваше назавжди. Це обурило нас, і 5 наших депутатів у Верховній Раді не підтримали кандидатуру Єханурова.

    Матвієнко, який обіцяв Ющенку, що ми проголосуємо, і який перед президентом хотів виглядати добре – він нам наказував, як голосувати. Але ми не послухалися. І тоді він публічно відмовився від нас... А тепер поводить себе так, наче забув власні слова, сказані місяць тому!

    - На з’їзді ви не переобирали Центральну Раду партії. Тож як ви ставитесь до її рішення не визнавати з’їзд, який відбувся?

    Перш за все, Центральна Рада погано слухала рішення з’їзду, оскільки її повноваження ухвалено делегувати Проводу.

    Щодо легітимності з’їзду. З’їзд був позачерговий, тому на нього були запрошені делегати попереднього з’їзду. На попередньому з’їзді було 248 делегатів. Сюди приїхало приблизно 190 з них. За старими списками видавали мандати, і таки чином люди вже заходили в зал. Здійснював реєстрацію Секретаріат, який підпорядкований Матвієнку. Потім вони вкрали ті списки і сховали десь. Нащо ховати, якщо там все нормально? І тоді з’їзд змушений був знову проводити нову реєстрацію делегатів. І ця нова реєстрація показала, що у залі є кворум. Кворум двічі підтверджений: вперше при реєстрації, яку здійснював секретаріат Матвієнка, другий раз – у залі, просто через мандати відбулася нова реєстрація. І ця реєстрація знову довела, що у залі 137 делегатів. Тобто, кворум є, отже – з’їзд законний.

    До питання про те, чи законні рішення з’їзду. Вів з’їзд Олійник. Рада Старійшин, яка відбулася вчора, делегувала ведення з’їзду Олійнику, бо він більш об’єктивний чоловік, безпосередньо не сперечався з Матвієнком, не депутат. Всі питання голосувалися подвійно: спочатку голосували за рішення, потім за підтвердження рішень. Кворум був, отже, рішення є законними.

    Рішення Центральної Ради, яка прийняла 1 жовтня заяву Матвієнка про відкликання заяви про вихід із партії – з’їзд скасував. Як вищий орган керівництва партією, з’їзд мав право це зробити, як і обрати нового в.о. Голови.

    - Відповідно, як новий Голова партії, ви повинні були отримати знаки влади: печатки і клейноди. Ви їх отримали?

    Я їх не отримав. Матвієнко відмовився це передати. Матвієнко хотів закрити приміщення Центрального Проводу партії на вулиці Лабораторній, 1 в Києві, і нікого з нас сюди не пускати. Я йому телефонував, казав: “Дайте вказівку відкрити приміщення Центрального Проводу і Секретаріату”. Він відповів, що буде оскаржувати законність з’їзду і поки що запечатав двері. Я побачив у цьому бажання затягнути процес нашого блокування із нашими союзними партіями, якими є “Батьківщина” і Українська соціал-демократична партія Онопенка. Ми знаємо, що Роман Безсмертний, який є головою Народного союзу “Наша Україна”, вимагав від Матвієнка, щоб він вивів Українську республіканську партію із Блоку Юлії Тимошенко, бо цей блок є конкурентом “Нашої України”. НСНУ має союзників, БЮТ також має союзників, серед яких і УРП “Собор”. Для того, щоб ослабити конкурента, треба було вивести з блоку нашу партію. Матвієнко прийняв на себе це зобов’язання, тому і робить все це. Оскільки ми розуміємо підноготну цих мотивів, ми і зайняли це приміщення.

    Провід засідав перед цим і вирішив створити інвентаризаційну комісію. Ця комісія перша зайшла сюди, потім зайшов провід і всі інші. Весь процес засняли на відео, для того, щоб зафіксувати, що тут було, а що не було. Комісія встановила, що вони розкурочили комп’ютери, вони не залишили тут ніякої партійної інформації, унесли з собою два системних блоки з Секретаріату. Тобто, вони заздалегідь готувалися не залишити ніякої матеріальної бази для партії, щоб ми продовжували співпрацювати з БЮТ. Вони, мабуть, відчували, що вони в меншості, але не хотіли розійтися по-дружньому. Вони стали на непорядний шлях.

    - Прокоментуєте твердження пана Матвієнко про те, що Вас та інших членів проводу Юлія Тимошенко умовила “розлучитися” з ним, пообіцявши взамін місця у наступній Верховній Раді?

    Над нами є Господь. Я ніколи нікому не продавався, я ніяка річ мене купити не може. Якщо б мене можна було купити, я б продався ще у 1961 році, коли мене заарештували і коли в кабінеті слідчого кагебіст приносить газету “Правда” і каже: “ось, подивіться, це стаття на півсторінки, ми платимо за неї 500-600 рублів. Ви теж можете написати таку статтю!”. А моя зарплата мінімальна, як адвоката, була 50 рублів... Я б міг одразу влаштувати собі райське життя – без совісті. Але для мене залишилась важливішою совість. Я не став писати статті на захист Російської імперії і комуністичної диктатури, бо я люблю Україну і я служу Україні. І якщо Матвієнко сказав, що ми домовилися із кимось і комусь продались, то він буде відповідати за це в суді.

    У нас є давні відносини з політичними партіями, ще з 2001 року: з “Батьківщиною” Юлії Тимошенко, “Українською консервативною республіканською партією” Хмари, “Українською християнсько-демократичною партією” Сергієнка, я тоді очолював Українську республіканську партію, Матвієнко очолював Українську народну партію “Собор”. Було шість окремих партій. Тоді ми почали утворювати цей блок, відбувалися переговори. Ми будемо дотримуватись цих відносин, продовжувати переговори, будемо торгуватись за місця в списках, визначатись, скільки буде депутатських мандатів для республіканської партії у Верховній Раді, скільки по областях і так далі – це будуть нормальні ділові переговори відносно місця і вкладу кожної партії у виборчий процес. Але коли говорити про особисте щось – такого не було і не буде ніколи.

    - Чого тепер можна очікувати від Матвієнка?

    Матвієнко просто ігнорує все, що відбувалося на нашому з’їзді. Він не є член партії, на цю тему є два рішення Ради Старійшин. Центральну Раду, яку він перед тим був організував і фактично в незаконний спосіб, Матвієнко загітував прийняти відликання його заяви про вихід з партії. Але відкликання цієї заяви має одну несправедливу сторону. Кожен з нас є людина, можна спалахнути і в гарячці зробити дурниці якісь, про що потім жалкуєш. Але він не в гарячці зробив: 20 числа, 21 числа, 22, 23, 24 числа – він всі ці дні не відкликав свою заяву, 25, 26 числа не відкликав. Він всі ці дні сподівався, що його відсторонення від республіканської партії – це є позитивна характеристика для Президента і той призначить його на якусь посаду міністра. 26 він зібрав деяких людей, мене не покликав, коли я зайшов і привітався, до мене він не привітався – він все ще сподівався, що Президент його призначить на посаду. Коли він побачив, що уряд вже сформований – тоді він вирішив повертатися до партії, 27, 28 числа – тоді він вирішив повертатися до партії. На одинадцятому дні він згадав, що треба повертатися до партії, і тому почав обробляти голів обласних організацій і підготовив їх, і потім вони 1 жовтня невеликою більшості відновили його повноваження. Він би ще через рік відкликав свою заяву! Статут цього не передбачає. Тому Рада Старійшин вважає, що він вийшов з партії. Проект постанови про це підготував його найближчий друг Ситник. Ми ухвалили її 22 жовтня. Він вже не в партії. Натомість ми підготували ряд заходів, щоб навести лад в обезголовленій партії, обрати нового гідного голову.

    - Яким чином Матвієнко умовив голів обласних організацій погодитись з його поверненням до партії, невдовзі після свого скандального виходу?

    В значній мірі тут мотив є фінансовий, бо він весь час підкреслює, що в нього є великі фінансові можливості, а в нас навіть немає таких. Від кого у нього є такі можливості – я не знаю, він не хоче про це говорити. Зате він завжди натякав, що як Лук’яненко буде головою, то партія буде бідною, як церковні миші.

    - Чи відбудеться тепер розкол партії?

    Я би не хотів цього. Весь цей скандал вийшов через голову партії. Він не мав підгрунтя партії – ні в районних осередках, ні в обласних, крім хіба що голів, з якими він працював. Матвієнко викликав цей скандал, який би не розгорався далі, якщо б Матвієнко не відстоював своє незаконними методами. Мені хотілося б вірити, що абсолютна більшість партії залишиться в ній, тому що та лінія, про яку постійно каже Матвієнко – створення “правиці”, блоку одних національно-демократичних партій – є нереальною. Матвієнко протягом двох років мав доручення Проводу партії створити цю “правицю” – і не створив. То як її можна створити за два місяці?! Я думаю, то люди зрозуміють це, і лише незначна меншість людей піде за ним. Але, так чи інакше, скандал послабить наші позиції при перемовинах з союзниками.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.24 | observer

      Питання до автора

      Юрій Шеляженко пише:

      > - Чи відбудеться тепер розкол партії?
      >
      > Я би не хотів цього. Весь цей скандал вийшов через голову партії. Він не мав підгрунтя партії – ні в районних осередках, ні в обласних, крім хіба що голів, з якими він працював.

      Наскількі я знаю, Лукяненка підтримала ледь не єдина партійна організація - Київська, всі ніші були за Матвієнка. На чому ж тоді ґрунтуються твердження, що Матвієнко "не мав підгрунтя партії – ні в районних осередках, ні в обласних"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.24 | Юрій Шеляженко

        Це питання до Лук'яненка. Він точно так і сказав.

        > Наскількі я знаю, Лукяненка підтримала ледь не єдина партійна організація - Київська, всі ніші були за Матвієнка. На чому ж тоді ґрунтуються твердження, що Матвієнко "не мав підгрунтя партії – ні в районних осередках, ні в обласних"?

        Так, підтримала, і в усіх київських кіосках - "Самостійна Україна" "фракціоністів".

        Очевидно, твердження грунтуються на тому, що більшість делегатів від тих організацій проголосовали за Лук'яненка. Врахуйте також, що голови організацій є люди Матвієнка. Лук'яненко вже заявляв, що голови обласних організацій проголосували за відновлення Матвієнка всупереч думці членів партії.

        УРП "Собор" не є монолітом, це сполучення Республіканської Партії та УНП "Собор". Зараз розкол відбувається саме по цій лінії. "Орговик" Матвієнко забирає з собою людей прагматичних, "дисидент" Лук'яненко забирає категоррично протестну Республіканську партію кількарічної давності. Природньо, що у обох насправді є серйозна підтримка в партії. Але демарш Матвієнка місяць тому був, на мою думку, вершиною політичного несмаку.

        Насправді, є за що критикувати обох. Матвієнко - комсюк, яких мало. Лук'яненко дружить з антисемітами. У мене є приятелі в обох таборах, тому я спостерігатиму за ходом мєсіва з великою цікавістю :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.31 | Михайло Свистович

          Re: Це питання до Лук'яненка. Він точно так і сказав.

          Юрій Шеляженко пише:
          >
          > Врахуйте також, що голови організацій є люди Матвієнка.

          Далеко не всі.

          >
          > УРП "Собор" не є монолітом, це сполучення Республіканської Партії та УНП "Собор". Зараз розкол відбувається саме по цій лінії.

          Не зовсім. Лише частково по цій.

          >
          > "Орговик" Матвієнко забирає з собою людей прагматичних, "дисидент" Лук'яненко забирає категоррично протестну Республіканську партію кількарічної давності.

          З наведених у цій гілці прізвищ противників Матвієнка більшість до об"єднання були членами УНП "Собор", а не УРП.

          >
          > демарш Матвієнка місяць тому був, на мою думку, вершиною політичного несмаку.

          на мою теж.

          >
          > Насправді, є за що критикувати обох.

          Абсолютно точно.

          >
          > У мене є приятелі в обох таборах

          В мене теж.
      • 2005.10.31 | Михайло Свистович

        Re: Питання до автора

        observer пише:
        >
        > Наскількі я знаю, Лукяненка підтримала ледь не єдина партійна організація - Київська, всі ніші були за Матвієнка.

        Погані твої знання. Спитай у мене в реалі, якщо перетнемося. Бо я знаю більше за автора ;)

        Якщо казати чесно - більшість членів партії і більшість організацій - за Лук"яненка.
  • 2005.10.24 | Power

    Re: Розкол в УРП "Собор" поглиблюється

    Интервью Матвиенко.В Крыму никто не игрался.В Украине тоже. Надо понять глубину пропасти , вкоторую мы падаем. А вы в песочницу играетесь.Грузин,еврей . Очнитесь.Воры и бандиты не имеют национальностей. Они просто нас грабят и уничиожают страну. Матвиенко хотел этот процесс остановить. Его партийцы предали за кресла депутатов.И никак иначе.Лукьяненко для меня - негодяй и продажная шкура.
    "
    Е-У. До речі, щодо цієї ідеї про публікацію в Інтернеті фінансово-господарських документів державних підприємств. Я так зрозумів, що ініціатива з «Кримтролейбусом» була пробним каменем?

    А.М.: На 30% відразу піднялися доходи «Кримтролейбусу». Що ми зробили? Перше, показали фінансовий стан. Це була бомба. По-друге, поставили камери відеоспостереження на певні тролейбусні маршрути. На тих маршрутах, де були поставлені камери, на 50% піднялися доходи. Відразу. Ми побачили взагалі логістику ефективності маршрутів. Побачили, що твориться на маршрутах. Побачили, де є «вузькі» місця. Раніше це була закрита тема. Ми вийшли на проблему ціни маршруту. Взагалі, я хотів віддати на аукціон тролейбусний и автобусний маршрути на лініях Сімферополь-Ялта.
    ...

    [Розмовляє телефоном з Петром Костенком, головою громадської організації «Народ України»( [www.narodua.org]), який був ініціатором впровадження принципів прозорості в роботу «Кримтролейбусу»]

    … Це, до речі дуже цікавий чоловік . Йому відразу сказали: тобі, друже, тут не жити. А друзі порадили купити бронежилет. І це знову щодо того, чому нас звідти хотіли так швидко викинути.

    Якщо підводити підсумки, то що ми зробили в Криму? По-перше, продемонстрували, що не вся українська влада є злочинна і корумпована. Я думаю, що навіть за цих 5 місяців, коли я був головою уряду, довіра до влади збільшилася у людей. Люди зрозуміли, що в них був хоч один прем’єр, який не є корумпованим. І хотів відкритості. Я розумів, що тільки в цьому моє спасіння – люди мають мене зрозуміти! Ті «бегемоти» мене ніколи не зрозуміють… Коли вони побачили, що люди починають переходити на мою сторону, - вони злякалися по-справжньому. І зрозуміли, що тоді вже вони мене не зсунуть."

    Вся статья http://www.e-uriadnik.org.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=3100
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.24 | samopal

      Розколи чи приколи?

      А чи пригадує хто відколи в Україні все стало розколюватись та подвоюватись? Якою силою колись бів РУХ? А якою були б соціялісти, якби не вєтрєнная Натаха? Навіть комуністи є у двох екземплярах - просто лєнінци і вєрниє лєнінци! Ходять слухи. що і в інших партіях тепер не все так тихо і гладко, навіть у невеличких, типу кармазінців.
      То чия це патентована тєхналогія?
      Може хто пригадає, що на президенських виборах переміг кандидат від коаліції "Сила народу" (тепер зрозуміло, що малась на увазі сила-силенна), а у тієї коаліції було "дві співголови" (а не три, чотири чи п'ять як думається панові Безсмертному і тим, хто з ним колись був "солідарний"). Тепер одну голову "відсікли" і думають з цим вижити.
      Тіпа як у казці - відсікли йому голову, а у нього на її місце виросло зразу три-чотири претенденти, хоча й маленькі та дурненькі...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.24 | kulakov

        Це просто вiрус якiйсь!

        Якась iнфекцiя страшнiше пташиного грипу - розколюватись та сваритись. Чи не з часiв сумної Руїни цей вiрус оселився на нашой землi? А може й ще ранiше? I головне - як його лiкувати?
    • 2005.10.24 | Нестор

      Re: Розкол в УРП "Собор" поглиблюється

      Power пише:
      > Лукьяненко для меня - негодяй и продажная шкура.

      Не доріс ти ще до того, щоб Лук"яненку оцінку давати. Бо коли ти чимчикував під червоними знаменами і віршики про Лєніна розказував, Лук"яненко рятував Україну ціною власного здоров"я і благополуччя.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.24 | Power

        Re: Розкол в УРП "Собор" поглиблюється

        Нестор пише:
        > Power пише:
        > > Лукьяненко для меня - негодяй и продажная шкура.
        >
        > Не доріс ти ще до того, щоб Лук"яненку оцінку давати. Бо коли ти чимчикував під червоними знаменами і віршики про Лєніна розказував, Лук"яненко рятував Україну ціною власного здоров"я і благополуччя.

        Я побывал и там ,где Лукьяненко.Поэтому старше и тебя и таких как ты на жизнь. Именно жизненый опыт и мудрость политика и толерантность должна быть единственным мотив для людей ,кто выжил в чудовищных условиях. Лукъяненко первый посол в Канаде.Узнайте ,сколько разбежалось оттуда работников и выпрыгнуло с окон? Это к слову о мудрости. Зная всю сложность ситуации в Крыму он предал Матвиенко за свое кресло депутата - плюс сумма,которую платила Юля за то,чтоб не голосовали за Еханурова. Партия с Лукъяненко - мертвая.Его давно надо было погнать со всеех постов еще и как махрового антесимита.Раскройте глаза.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.24 | Юрій Шеляженко

          Не дивіться однобоко

          З одного боку - Лук'яненко, підтримує антисемітів (як і купа народу в Україні, на жаль) та дотримує відданість БЮТ. Він старий маразматик, але при тому людина з заслужена і, безумовно, патріотична, тому вагомих дурниць не зробить. А з МАУП - це орієнталістська клоунада, а не політика. До речі, Ющ також був (і є?) почесним президентом одного з інститутів МАУП. Це є в його біографії.

          З іншого боку Матвієнко, який веде себе так, ніби йому на всіх, крім себе, начхати. Бозна, чого він наробив у Криму - щось ми не чуємо надто багато протестів тамтешніх "руських сил". З такими зривами, як він дозволив собі при виході з "Собору", йому не місце в політиці. І що це за дурниця - наказувати депутатам порушувати волю блоку, в якому партія вже не один рік, не виходячи з цього блоку?! Він назвав ПП "Пора!" серед партій, з якими веде переговори про блокування. За ним ганяються кореспондентки з "Без цензури" брати інтерв'ю. І взагалі, хотів би я знати, чим його Безсмертний купив.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.24 | Пані

            Юро, ти знайшов найневдалішого співбесідника

            І не Паверу казати "бозна що Матвієнко зробив в Криму". Бо він там був поруч і поруч під кулями стояв.

            Я задала питання експертам, ніяк не афілійованим з Матвієнком чи ким завгодно по Криму і вони опитали всі свої контакти. Ніхто не назвав ЖОДНОГО криміналу чи дурниці, яку б Матвієнко зробив в Криму. Найнедоброзичливіші люди сказали "він не встиг наробити дурниць".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.10.24 | Чучхе

              В Києві один будівельний конфлікт пов"язують з Матвієнком

              На вулиці Чорнобильській будувався "точечний" будинок, поза будь-яким планом. Мешканці сусідніх будинків проводили демонстрацію поряд, то їх порізали ножами мужики з охоронної фірми ЕФОРТ, яку осчолює член (зараз здається вже колишній) проводу УРП "Собор". Я маю цілком певні дані (в т.ч. від згаданих в процесі цього обговорення людей) про те, що це будівництво "видушив" Матвієнко і воно фактично його приватне.

              ось дещо по цій темі http://www.cripo.com.ua/?sect_id=4&aid=5820
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.10.24 | Пані

                Київ = Крим?

                Я писала про Київ десь? Чи Gавер про Київ писав?
                Йшлося тут виключно про Крим.

                Навіщо це сюди тягнути? Просто так?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.10.24 | Сергій Кабуд

                  навіщо? а шоб люди знали шо і Матвієнко теж - наволоч

                  він не моіже не бути негідником, бо є частина системи кучмізму, один з ахвіцерів кучмостану. Інших не пускали до годівниці чи знищували.
                  Всі 100% хто вижив і банкує і має міліони- злочинці, державні злочинці.

                  Те, що Марвієнко пробував досягти в Криму -
                  утопія.

                  А на злам кучмізму він не пішов. Ніхто не пішов.

                  Якщо це не зробимо ми самі- вони нас розведуть ще не один раз, ці матвієнки, кучми, тимошенки, лукяненки і ющенки-міліонери
        • 2005.10.24 | Сергій Кабуд

          підтримую(-)

  • 2005.10.24 | Юрій Шеляженко

    Матвієнко визнає, що більшість партійців його не зрозуміли

    Партия предала не только Крым, но и меня как лидера. Это мое личное мнение. И мое сегодняшнее отчаяние вам непонятно, поскольку вы не были в моей шкуре.

    Главное, чтобы оно было понятным вашим однопартийцам…

    Да, большинству членов партии оно тоже непонятно. Я попросил прощения у них за это мое отчаяние. Это не слабость - это безысходность.

    З інтерв'ю Матвієнко "Главрєд"у 18.10.05 // 16:50
    http://glavred.info/archive/2005/10/18/165028-2.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".