МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кияни довіряють БЮТ, НСНУ та «Партії регіонів» (л)

10/30/2005 | vmo1
Кияни довіряють БЮТ, НСНУ та «Партії регіонів», а Олександр Омельченко більше не буде мером Києва!



30 жовтня 2005 року на Хрещатику Молодіжна ЦВК та Молодіжна КМТВК під патронатом Всеукраїнської молодіжної організації "Молодь – надія України" провели інформаційно-просвітницьку акцію "Парламентські вибори на майдані" та «Вибори на майдані Київського міського голови».

Імпровізоване вуличне голосування вибори відбувалося за партійними списками. Також киянам на Хрещатику було запропоновано взяти участь у "вуличних виборах" Київського міського голови.

Всього для голосування Молодіжна ЦВК та Молодіжна Київська міська територіальна виборча комісія підготували по 500 бюлетенів.

За словами голови молодіжної ЦВК Вадима Гладчука, до виборчого бюлетеню імпровізованих виборів на Хрещатику біля однойменної станції метро були внесені 12 політичних партій, "що мають парламентські фракції у Верховній Раді нинішнього скликання та рекламують себе на у загальнонаціональних мас - медіа": це – Компартія, Народний Союз Наша Україна, СДПУ(о), Соцпартія, Народна партія, Українська народна партія, Партія регіонів, партія "Єдина Україна", Блок Юлії Тимошенко, партія "Єдність", "Пора" та блок Юрія Кармазіна.

Опитування електоральних симпатій тривало близько 4 годин. Спостерігалася традиційно низька для останніх місяців політична активність громадян – людей вмовляли та переконували, щоб вони заповнили імпровізований виборчий бюлетень.

За словами В.Гладчука, у скриньці для голосування було виявлено 432 бюлетеня для парламентських виборів на майдані. З них у 31 бюлетенях виборці поставили позначку навпроти слів "не підтримую жодної партії та блоку". 12 бюлетенів молодіжною ЦВК були визнані недійсними, тому що у деяких з них виборці голосували одночасно за дві та більше політичних партій, також кілька бюлетенів виявилися без позначок. Ще виборці від руки дописали відсутні у бюлетені партії «Братство» та ХДПУ.

Загалом за запропоновані Молодіжною ЦВК політичні партії загалом проголосувало 389 виборців.
Перше місце здобув блок Юлії ТИМОШЕНКО – 35,7 %;
друге – партія "Народний союз "Наша Україна" (почесний голова Віктор ЮЩЕНКО) – 20,1 %;
трете – партія регіонів України (голова Віктор ЯНУКОВИЧ) - 11,6%;
четверте місце у Народної партії (голова Володимир ЛИТВИН) – 10,3 %;
п'яте - Соціалістична партія України (голова Олександр МОРОЗ) – 7,5 %;
шосте - поділили Комуністична партія України (голова Петро СИМОНЕНКО) – 3,8 %;
сьоме – Соціал – демократична партія (об’єднана) (голова Віктор МЕДВЕДЧУК) – 3,5 %.

Не подолали 3% бар'єр Українська народна партія (лідер Юрій КОСТЕНКО) – 2,1 відсотка;
восьме – Громадська партія "Пора" (лідер Владислав КАСЬКІВ) – 2,3 %; блок Юрія КАРМАЗІНА – 1,8 %; партія "Єдність" (голова Володимир ЯЛОВИЙ) – 0,8% та партія "Єдина Україна" (голова Богдан ГУБСЬКИЙ) – 0,5%.

Під час позаминулої акції “Вибори на Майдані” 18 липня 2005 року у Київі перемогла партія "НСНУ", яка отримала 58,9%. А два тижні тому 17 жовтня 2005 року лідером симпатій киян став блок Юлії ТИМОШЕНКО з 26,2 відсотками прихильників.

Голова Молодіжної ЦВК пропонує усім політичним партіям, що мають намір брати участь у парламентських виборах 2006 року звертатися про внесення до бюлетенів для вуличного голосування за телефоном: 240-94-15.

ВМО „Молодь-надія України” регулярно проводить „Вибори на Майдані”, починаючи з 1998 року. Голова цієї організації Вадим Гладчук попередив що останнім часом заходи під аналогічним брендом – „Вибори на Майдані” проводить молодіжна організація Партії Регіонів, які правдоподібно „підправляють” результати на користь своєї „матірної” партії. ВМО «Молодь – надія України» закликає однопартійців Віктора Януковича не красти чуже, нагадуючи про невідворотність покарання - як приклад, біографія їх шефа, що має «дві ходки у зону».

За словами голови молодіжної КМТВК Ірини Гринкевич, до участі у голосування у виборах на майдані Київського міського голови було зареєстровано 6 кандидатів: Володимир Бондаренко (висунутий ПРП), Вадим Гладчук (висунутий МО «Молодь – надія України»), Микола Томенко (само висування), Григорій Омельченко (висунутий блоком «Єдність» та НСНУ), Григорій Омельченко (висунутий БЮТ) та Віталій Черняхівський (висунутий СПУ).

Загалом у вуличному голосуванні взяли участь 393 виборця. За запропонованих кандидатів на посаду Київського міського голови проголосувало 283 виборця. Не підтримали жодного кандидата 84 киянина. Визнано недійсними Молодіжною КМТВК 84 бюлетеня.

Голоси виборців за кандидатів у мери Києва розподілилися наступним чином:
перше місце здобув Григорій Омельченко (висунутий Блоком Юлії Тимошенко) – у нього 29,7 відсотка голосів;
другий – Олександр Омельченко (висунутий блоком «Єдність» та НСНУ) – 26,5 %;
третій - Микола Томенко (самовисування) – 19,8 %;
четвертий - Вадим Гладчук (висунутий МО «Молодь – надія України») – 14,1 %;
п’ятий – Володимир Бондаренко (висунутий ПРП) – 6,4 %;
шостий – Віталій Черняхівський – 3,5 %.

Молодіжна виборча комісія при формуванні виборчого бюлетеня враховувала результати виборів Київського міського голови у 2002 році. Тоді найбільшу кількість голосів набрали Олександр Омельченко, Григорій Омельченко, Віктор Чайка та Вадим Гладчук. Також про своє бажання «мерствувати» заявив Володимир Бондаренко, активнічають та заграють з київським електоратом Микола Томенко та Віталій Черняхівський.

Як повідомляє голова молодіжної КМТВК Ірина Гринкевич, вперше в історії «виборів на майдані Київського міського голови» фаворитом виборчих симпатій не є Олександр Омельченко!

Також пані Гринкевич наголосила, що Григорій Омельченко та Микола Томенко є політиками з табору Юлії Тимошенко. Тому у разі висування Блоком Юлії Тимошенко єдиного кандидата на посаду Київського міського голови цей щасливчик має стовідсоткові шанси виграти у Олександра Омельченка з реальним відривом у 1,5 – 2 рази, що забезпечить його перемогу, незважаючи на традиційні тенденції фальсифікації виборів до органів місцевого самоврядування у Києві.

Цікавий факт з результатів попередніх виборів Київського міського голови наводить секретар молодіжної Київської міської територіальної виборчої комісії Андрій Лавтербах. За його словами, кількість голосів за лідера симпатій киян – Григорія Омельченка та кількість голосів що не підтримує жодного кандидата рівна – 84 виборця. На думку Андрія Лавтербаха, це свідчить про непоінформованість більшості киян про діяльність опозиційних до Олександра Омельченка сил та демонструє невизначеність багатьох киян у своєму виборі.

Наступні парламентські вибори на майдані за партійними списками Молодіжна ЦВК проведе у Житомирі 6 листопада 2005 року. Акредитація журналістів за телефоном 240-94-15.

Джерело http://sprotiv.info/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".