МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вікіпедія. Ідея.

11/20/2005 | yalovets
Це повідомлення з гілки про англійську Вікіпедію, а нову гілку відкрито для того, щоб цікава ідея не загубилася. Ідея дійсно конструктивна, на відміну від війн редагувань, які тривають в українській Вікіпедії. Крім того, цю ідею дуже легко реалізувати. Фактично, робити взагалі нічого не треба, треба просто спрямувати інформаційний потік у потрібному напрямку. Ну і бути викладачем чи співробітником ВНЗ. Але я більш ніж впенений, що на Майдані такі люди присутні у достатньої кількості. Тому зверніть увагу, будь ласка, це може бути реальним внеском у розвіток інформаційного суспільства України.

20-11-2005 16:07, Zaporozhets
Вікіпедія. Ідея.
http://www2.maidan.org.ua/n/free/1132495634

Я тут думав про Вікіпедію взагалі, і як би посприяти її наповненню (передусім в українській частині). І згадав свої студентські роки, коли доводилось для отримання оцінки або автомату на заліку писати реферати з різних предметів, особливо гуманітарних. І потім ці реферати здавались викладачеві, який їх переглядав по діагоналі (в кращому випадку), а потім клав на полицю, де вони й чекали відправки на смітник. Не знаю як зараз, чи змінилось щось. Думаю, змінилось тільки те, що реферати вже не списують з книжок в бібліотеці, а викачують з інету і друкують.

Здавалось би, причому тут Вікіпедія? А от при чому. Що, якби якийсь викладач переглянув Вікіпедію і виписав список статей по його предмету, які відсутні у Вікіпедії або потребують вдосконалення. А потім видав завдання на написання не рефератів, а статей у Вікіпедії? І студенти, замість того, щоб викачувати готовеньке, мали б дійсно щось створити? Тим більше, що проконтролювати створення статей дуже просто.

Я не претендую ні на що з такою ідеєю, просто хотілось поділитися думками :)

Відповіді

  • 2005.11.20 | Олександр Демченко

    Супер! Розповім тим, хто викладає (-)

  • 2005.11.20 | Mary

    Чудова ідея! Скопіювала на форум "освіта"(-)

  • 2005.11.21 | Юрій Шеляженко

    Насильницьке наповнення вікіпедії. Жах.

    Я б взагалі 90% обязаловки типу готування рефратів з освіти прибрав. Людина перш за все має відчувати, що знання - це сила і шлях до свободи, а з нашою освітою ще не сформовану особистість ставлять у ярмо і кажуть: "тягни, ти ж сильний". Звідси ущербна рабська психологія, нездоровий толпізм і вождізм, поклоніння авторитетам і т.п.

    Наповнення вікіпедії має бути свідомим волонтерством, виконуваним від надлишку вільного часу або віри у потрібність вікіпедії для людства, і виконуваним на совість, а не для заліку.

    Створив на форумі "освіта" тему про інтелектуальну експлуатацію учнів учителями:
    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&trs=-1&key=1132565827&first=1132565827&last=1129573368
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.21 | Zaporozhets

      Re: Насильницьке наповнення вікіпедії. Жах.

      Юрій Шеляженко пише:

      Я вдячний Вам за Вашу особливу думку з даного питання. Я свою ідею в такому контексті не розглядав.

      > Я б взагалі 90% обязаловки типу готування рефратів з освіти прибрав. Людина перш за все має відчувати, що знання - це сила і шлях до свободи, а з нашою освітою ще не сформовану особистість ставлять у ярмо і кажуть: "тягни, ти ж сильний".

      Це дуже гарно звучить, але потебує як мінімум зміни свідомості у більшості представників системи освіти вкупі з реформою самої системи, і може зайняти, в кращому випадку, ціле покоління.

      Я ж запропонував невеличку зміну, яка б дала змогу спрямувати частину зусиль, які марнуються, на корисну справу.

      > Звідси ущербна рабська психологія, нездоровий толпізм і вождізм, поклоніння авторитетам і т.п.

      Ну-ну ;)

      > Наповнення вікіпедії має бути свідомим волонтерством, виконуваним від надлишку вільного часу або віри у потрібність вікіпедії для людства, і виконуваним на совість, а не для заліку.

      Якщо для заліку треба буде зробити статтю на совість, то не бачу проблеми. І крім того, що зросте наповнення української енциклопедії (думаю, всі розуміють важливість цього), студенти долучаться до її вільного і вільнодумного світу, навчаться працювати з її механізмами (корисна навичка, до речі, оскільки технології wiki - це передній край взаємодії людей в мережі, і я не впевнений, що якісь курси в наших ВНЗ зараз дають про них уявлення), і може 1-2% з них захочуть стати волонтерами. :)

      Та й хто каже, що до редагування статей Вікіпедії треба змушувати? Не хоч - не роби, пиши реферат на 10-20 сторінок, готуй виступ, і т.д. Якось же треба стимулювати творчість і тягу до знань, які є "сила і шлях до свободи" :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.22 | Юрій Шеляженко

        Неособливі думки.

        > Я вдячний Вам за Вашу особливу думку з даного питання. Я свою ідею в такому контексті не розглядав.

        Для 99% ваших студентів моя думка не здасться особливою. І вони будуть розглядати вашу ідею саме в цьому контексті.

        Ви хочете, щоб завтра в об'явах на стовпах з'явилося: "Реферати, контрольні, дисертації, статті до вікіпедії за помірну плату"? Над нашою "освітою" весь світ сміється, дожилися до того, що "Пора!" відмовилася на початку року від ретельно підготовленої всеукраїнської антикорупційної кампанії у вузах, бо студенти не хочуть боротися проти корупції, а ви хочете спрямувати адмінресурс у конструктивне русло, щоб дарма не пропадав. чорт зна що.

        > > Я б взагалі 90% обязаловки типу готування рефратів з освіти прибрав. Людина перш за все має відчувати, що знання - це сила і шлях до свободи, а з нашою освітою ще не сформовану особистість ставлять у ярмо і кажуть: "тягни, ти ж сильний".
        >
        > Це дуже гарно звучить, але потебує як мінімум зміни свідомості у більшості представників системи освіти вкупі з реформою самої системи, і може зайняти, в кращому випадку, ціле покоління.

        Це потребує перш за все того, щоб саме Ви та інші майданівці, що працюють у сфері освіти, відмовилися від інтелектуальної експлуатації учнів/студентів, а не розпатякували про зміну поколінь.

        > Я ж запропонував невеличку зміну, яка б дала змогу спрямувати частину зусиль, які марнуються, на корисну справу.

        Добрими намірами вимощено дорогу в пекло.

        > > Звідси ущербна рабська психологія, нездоровий толпізм і вождізм, поклоніння авторитетам і т.п.
        >
        > Ну-ну ;)

        І звичайно ж, віра в те, що наступне покоління рабів буде почуватися більш вільними.

        Ще "Ну-ну?" чи вже досить?

        > > Наповнення вікіпедії має бути свідомим волонтерством, виконуваним від надлишку вільного часу або віри у потрібність вікіпедії для людства, і виконуваним на совість, а не для заліку.
        >
        > Якщо для заліку треба буде зробити статтю на совість, то не бачу проблеми.

        Безсовісне завдання дає конструктивний результат у мізерній меншості випадків. Причому вам може спочатку здатися, що все йде як по маслу, поки прірва не роззявиться під вашими ногами.

        > І крім того, що зросте наповнення української енциклопедії (думаю, всі розуміють важливість цього)

        Не бачу особливого сенсу в малюванні ієрогліфів на внутрішніх стінках гробниці-піраміди. Титанічний рабський труд.

        Де ви візьмете читачів для написаної в такий хибний спосіб енциклопедії? Чи ви примусите і читати статті у якості відробляння академповинності?

        А думати - теж будете задавати домашнім завданням?

        А мріяти?

        > студенти долучаться до її вільного і вільнодумного світу, навчаться працювати з її механізмами (корисна навичка, до речі, оскільки технології wiki - це передній край взаємодії людей в мережі, і я не впевнений, що якісь курси в наших ВНЗ зараз дають про них уявлення), і може 1-2% з них захочуть стати волонтерами. :)

        Раб не може стати волонтером. Він може звільнитися або залишитись рабом. Ваш примус студентів не звільнить.


        > Та й хто каже, що до редагування статей Вікіпедії треба змушувати? Не хоч - не роби, пиши реферат на 10-20 сторінок, готуй виступ, і т.д.

        Оце конструктивно - пропонуйте альтернативи. Але у вашому викладі це "з двох зол".

        > Якось же треба стимулювати творчість і тягу до знань, які є "сила і шлях до свободи" :)

        Зацікавлювати, а не озадачувати.
    • 2005.11.21 | yalovets

      Ну хай це робиться добровільно, головне щоб робилося.

      Наразі існує об'єктивна реальність: по-перше, програма навчання у ВНЗ передбачає написання рефрератів; по-друге, кожного року тисячі рефератів йдуть у смітник. Те, що Ви хочете змінити таку систему, це, звичайно, добре, але зараз вона саме така. Це факт. І якщо продукт цієї недосконалої системи можна використати на благо людей, то це, на мою думку, буде доброю справою.

      До речі, не знаю як інші, а я в студентські роки писав наукові праці зі своєї спеціальності із задоволенням, мені це було цікаво. Тому необов'язково діяти примусово, можна просто скористатися бажанням самих студентів щось створити. І користуватися Вікіпедію студенти можуть теж лише за власним бажанням, без жодного примусу. Це справа ставлення викладача до студентів, в решті решт.

      Ідея полягає в тому, щоб використати всю ту студентську працю, яка зараз безславно гине, і перенаправити інформаційний потік із запорошених полиць викладачів до українського сегменту Інтернету. А Вікіпедія дає вже готовий інструмент для того, щоб це зробити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.22 | Юрій Шеляженко

        Запропонуйте їм. Напишіть статтю про вікіпедію.

        Поясніть студентам, навіщо це треба і як це робиться, і забудьте про ці дурні норми інтелектуальної каторги, які накладені на студентів всякими ганебними нормативними актами. Покривайте своїх студентів від формальностей, дозволяйте їм не писати ці дурноверхі реферати. Якщо боїтеся шпигунства старост, давайте студентам теми, які є у топі рефератних сайтів, щоб вас завалювали десятками тон плагіату. Здавайте плагіат в макулатуру і на виручені гроші розмножуйте на ризографі свої статті із закликом до творчості. Не з наказом, а з закликом.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".