МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чого важливого не зробила влада!!!

11/24/2005 | Dworkin
Не хочу підбиати тотальні підсумки. Але одна річ дуже вразила слухаючи новини і обговорення навкого річниці (чи то роковин?) революції.

А саме:

ЗА ЗІК МАЙЖЕ НІЧОГО НЕ ЗРОБЛЕНО ДЛЯ ОБ"ЄДНАННЯ СХОДУ І ЗАХОДУ!!!

Все тіж люди розказують, як Захід нібито "зневажає" Схід. Як Донбас наполегливо трудиться і "кормить всю Україну" в той час коли, Київ "гуляє" на Майдані. Ті ж штампи, ті ж стеоертипи і нав"язані політ-мантри. Навіть у дзвінках в ефір людей зі Сходу все те ж саме - "ворожий католицизм", "селюки проти індстріалів", возхваління "своїх" лідерів і "політ-мучеників".

Всі міфи нав"язані Павловскьким і Ко, нажаль, нікуди н поділися. Просто спав градус істерики, але "мозкове запалення" просто перейшло з гострої у ланентну хронічну форму. Яка при новій виборчій кампаніі може легко знов перейти у гостру форму.

А найжахливіше, що слухаючи наших лідерів на Майдані розумієш, що вони вже майже не думать про необхідніть об"єднання Сходу і Заходу, нічого не роблять, щою люди на Сході перестали вважати себе скривдженими (бо в них начебто Майдан "відняв перемогу"). Саме святкування трохи віддає святкуванням "Перемоги Заходу над Сходом".

Ніхто не пояснює, що перемога була над НЕЧЕСНІСТЮ ВИБОРІВ, а не над ЯНУКОВИЧЕМ ОСОБИСТО (якого на Сході більшіть продовжує вважати своїм)!

Ніхто не розказує, що арешти людей штибу Колеснікова - це БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ (а не "людьми зі Сходу")! І що це робиться насамперед для того, щоб самим дончанам жилося ільніше і краще, а не щоб їх принизиби і "додавити"!!!

"Помаранчева команда" занадто захопилася вишкуванням темних плям одне у одному! Вже забули лозунг "за рік показати людям як Заходу так і Сходу, що нова влада працюж саме для них"! Скоріше зараз іде пертягування "помаранчевого електорату" між собою. Про "прояснення умів" на Сходу, затуманених цензурою і Кучмо-Медведчуковою пропагандою, всі вже давно забули! І з відходот людей типу Томенка вже навряд чи хто згадає це до виборів!

І дарма! О, як це ще боляче ще вдарить на виборах! Можливо, навіть більше ніж боляче!..

Відповіді

  • 2005.11.24 | otar

    Дякую їй за це

    Я дуже вдячний владі за те, що вона мене примусово ні з ким не об'єднувала і не мирила.

    тему розкрив і обґрунтував ще кілька місяців тому: http://maidanua.org/static/mai/1125051395.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.24 | Pavlo

      Отаре, Ви не праві.

      Україна розташована на геополітичному розломі, і про це треба як мінімум пам’ятати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.24 | otar

        А конкретно заперечити?

        В моєму розумінні намагання "помирити" умовні "Захід" і "Схід" - це як підштовхування двох дітей у пісочниці батьками одне до одного: а ну не сваріться, а ну дружіть!

        Нормальні люди з обох боків ніколи й не сварились, незважаючи на жодні політичні обставини. А ненормальні люди, для яких міркування "за русь святую і вєру православную"/"смерть москалям, жидам і велосипедистам" важливіші за загальнолюдські цінності, не помиряться ніколи. Я не хочу любити донецького алкаша, і щоб він любив мене - так само, як львівського чи київського алкаша. Я не зацікавлений у тому, щоб доводити донецькому алкашу, що я - не голоштанний бандеровець. А з нормальними, адекватними людьми з Донецька я спілкувався раніше і спілкуватимусь надалі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.11.24 | Kohoutek

          А конкретно

          otar пише:

          > Нормальні люди з обох боків ніколи й не сварились, незважаючи на жодні політичні обставини. А ненормальні люди, для яких міркування "за русь святую і вєру православную"/"смерть москалям, жидам і велосипедистам" важливіші за загальнолюдські цінності, не помиряться ніколи. Я не хочу любити донецького алкаша, і щоб він любив мене - так само, як львівського чи київського алкаша. Я не зацікавлений у тому, щоб доводити донецькому алкашу, що я - не голоштанний бандеровець. А з нормальними, адекватними людьми з Донецька я спілкувався раніше і спілкуватимусь надалі.

          otar'е, а ви ще пам"ятаєте остаточні результати президентських виборів? Скільки людей на сході та півдні проголосували за Ющенка і скільки - за Януковича? То як ви вважаєте, чи:
          Варіант 1 - на півдні і сході живе 90% алкоголиків, чи
          Варіант 2 - нормальні, адекватні люди на півдні і сході голосували за Януковича?

          І зараз би проголосували, запевняю вас. Не так багато, звісна річ, але більшість своїх поглядів не змінила. Це вас аніскільки не бентежить?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.11.24 | otar

            Я з вами згоден на всі 100%

            І ще раз повторюю, що нормальна, самоактуалізована, розумна людина не дасть ніякій державі мирити себе з кимось. Якщо ця людина не любить когось, то вона має для цього причини.

            Масовій істерії піддаються люмпени, з якими я не комунікував і не комунікуватиму, і вам не бажаю. Я в курсі, що їх не більшість, а якщо підтримка Януковича була життєвою позицією нормальних людей, то я як не поважав, так і не поважаю цю позицію. Але на сьогодні це для мене вже не головне, на відміну від минулого року.

            Я не уявляю, як можна штучно зблизити Схід і Захід. Для цього потрібна масштабна культурна і соціальна політика, дуже недешева, але навіть за таких умов необхідне залучення величезних мас небайдужої громадськості і так далі. В умовах дикої політизації суспільства, яка триватиме до весняних виборів, це просто неможливо. Повірте, я багато думав над цим і, якби уявляв хоч якийсь практичний спосіб "примирення", то першим би голосно кричав про нього, бо мені вельми небайдужий Схід.
        • 2005.11.24 | Михайло Свистович

          Re: А конкретно заперечити?

          otar пише:
          >
          > Нормальні люди з обох боків ніколи й не сварились, незважаючи на жодні політичні обставини. А ненормальні люди, для яких міркування "за русь святую і вєру православную"/"смерть москалям, жидам і велосипедистам" важливіші за загальнолюдські цінності, не помиряться ніколи. Я не хочу любити донецького алкаша, і щоб він любив мене - так само, як львівського чи київського алкаша. Я не зацікавлений у тому, щоб доводити донецькому алкашу, що я - не голоштанний бандеровець.

          В Донбасі за Януковича голосувало понад 90%. В інших областях дві третини і т.д. І серед них дуже мало таких, яких цікавить "Русь святая і вєра православная". Ну й алкаші серед них також далеко не всі. Але при цьому бандерівців не люблять і вважають голоштанними. А ще вони голосують. Згідно Конституції.
        • 2005.11.24 | Pavlo

          Re: А конкретно заперечити?

          > В моєму розумінні намагання "помирити" умовні "Захід" і "Схід" - це як підштовхування двох дітей у пісочниці батьками одне до одного: а ну не сваріться, а ну дружіть!

          Мова йде не про те, щоб держслужбовці когось мирили. Мова йде про „спільну справу” всієї нації, відчуття якої сьогодні відсутнє у багатьох громадян.
          Для мене особисто соборність України так само важлива, як і її незалежність. Більше того, вибороти втрачену незалежність може бути навіть легше, ніж поновити втрачену соборність.

          не хочу любити донецького алкаша, і щоб він любив мене - так само, як львівського чи київського алкаша. Я не зацікавлений у тому, щоб доводити донецькому алкашу, що я - не голоштанний бандеровець.

          Ви не зобов’язані любити донецького чи київського алкаша, але Ви маєте розуміти, що його проблеми це частково й ваші проблеми, на відміну від проблем варшавського чи ростовського алкаша.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.11.24 | otar

            Ну то супер, нам нема про що сперечатись!

            Я теж за спільну справу, за добро, за дружбу, за сильну націю, За Єдину Україну, за нашу і вашу свободу, рівність, братерство. І підозрюю, що Ющенко теж за це все. Але фігня в тому, що в деяких регіонах України впливовими і популярними залишаються політичні сили, зацікавлені в тому, аби підкреслювати відмінності між різними групами українців.

            Це стосується не лише сходу і заходу. Ви бачили, з'явилось аж дві угорські партії; думаєте, вони будуть навертати угорців на українську національну ідею? І таких прикладів є багато.

            Моя думка така: говорити, та ще й багато, про єдність України і однаковість усіх українців "незважаючи на все, чим вони розрізняються", не треба. Працювати на зближення, на об'єднання в межах однієї політичної нації - ТАК, але, якщо хтось знає рецепт і має план такої роботи, яку могла би виконувати держава в умовах, коли всі просять їсти і декларують розчарування через "нічого не змінилось" - нехай скаже. Думаю, держава від нього не відмовиться.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2005.11.25 | Pavlo

              Все ж таки конкретизую, чому ви неправі стосовно ролі держави у

              у питанні Схід-Захід.

              Якщо керівництво держави ставить собі за мету євроінтеграцію, воно має вжити обов’язкових заходів для збереження єдності країни. Рух зі Сходу на Захід не витримали Чехословаччина та Югославія, отже загроза зовсім не примарна.

              >якщо хтось знає рецепт і має план такої роботи, яку могла би >виконувати держава в умовах, коли всі просять їсти і декларують >розчарування через "нічого не змінилось" - нехай скаже.

              Тобто,якщо нема плана запобігання розриву, то й нема чого євроінтегруватись.

              > Це стосується не лише сходу і заходу. Ви бачили, з'явилось аж дві >угорські партії; думаєте, вони будуть навертати угорців на >українську національну ідею? І таких прикладів є багато.

              Ще приклад:

              1)В Ужгороді в кінці вересня відбувся конгрес русинів, серед учасників добре відомі українофоби Валерій Кауров, Кірілл Фролов , які не мають нічого спільного з русинами, але мають спільне з „Інститутом країн СНД” Затуліна.

              http://www.regnum.ru/news/518612.html

              http://pravoslavye.org.ua/index.php?r_type=article&action=fullinfo&id=8669

              http://www.otechestvo.org.ua/main/20059/2710.htm
              Керував конгресом отець Дмітрий Сидор:
              http://www.from-ua.com/news/417f9d2ae57c7/view_print/

              2) Кількість русинської літератури збільшується разів в десять. Само по собі це добре, але...
              3) Комуністи регіструють в парламенті закон про русинів:

              http://www.podrobnosti.ua/society/2005/11/08/259798.html

              Наступним кроком може бути звернення „русинів” (яких русинів див. пункт 1.) до Януковича з вимогою федералізації України. Сили, які зацікавлені в розбраті, працюють грамотно та скоординовано.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2005.11.25 | otar

                Re: Все ж таки конкретизую, чому ви неправі стосовно ролі держави у

                > Рух зі Сходу на Захід не витримали Чехословаччина та Югославія, отже загроза зовсім не примарна.

                Ага-а, тобто ви всерйоз порівнюєте Україну з цими штучно створеними конгломератами окремих націй (автохтонних, наголошую), серед яких були "державотворчі" (аналог росіян) і "поневолені" (аналог українців)? Тоді нема причин зберігати таку "єдність", якщо вона ґрунтується на тому, на чому єдність ЧС і ЮС.

                > Тобто,якщо нема плана запобігання розриву, то й нема чого євроінтегруватись.

                Як на мене, немає ніякої серйозної загрози розриву, тому й немає плану його запобігання. Якби існувала достатня критична маса відповідних настроїв у суспільстві, то східні області просто відмовились би визнавати Ющенка, і ніхто б їх силою не примусив. Власне, відсутність "політичної волі" як політиків, так і народу цих областей унеможливила роз'єднання країни.

                > Сили, які зацікавлені в розбраті, працюють грамотно та скоординовано.

                Я так і не почув реальних прикладів дій держави, які могли би нейтралізувати ці процеси. Заклики і промови на кшталт "неважливо, якою мовою ти говориш і до якої церкви ходиш" - не діють, вони абсурдні, бо, власне, для людей, які за розкол України, це є найважливішим. Зізнаюсь, і для мене дуже важливою характеристикою людини є її україно/російсько-мовність або належність до певних політично-релігійних організацій на зразок УПЦ-МП.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2005.11.25 | Pavlo

                  Re: Все ж таки конкретизую, чому ви неправі стосовно ролі держави у

                  > Ага-а, тобто ви всерйоз порівнюєте Україну з цими штучно створеними конгломератами окремих націй (автохтонних, наголошую),

                  Тоді порівняйте з Молдовою. До речі, пропаганда федерастів та всяких євразійців зображує Україну саме штучно створеним конгломератом. Багато людей цій маячні вірять.

                  >серед яких були "державотворчі" (аналог росіян) і "поневолені" (аналог українців)?
                  ЧССР була дуже толерантною країною.

                  >Тоді нема причин зберігати таку "єдність", якщо вона ґрунтується на >тому, на чому єдність ЧС і ЮС.

                  Може, й незалежність не було потреби виборювати ?

                  > Як на мене, немає ніякої серйозної загрози розриву, тому й немає плану його запобігання.

                  Вирушили на Захід 12 країн. 3 по дорозі розвалилось. Яка ймовірність розпаду ?

                  >Якби існувала достатня критична маса відповідних настроїв у суспільстві, то східні області просто відмовились би визнавати Ющенка, і ніхто б їх силою не примусив. Власне, відсутність "політичної волі" як політиків, так і народу цих областей унеможливила роз'єднання країни.

                  Ми були дуже близько від тої межі, за якою деструктивні процеси стають незворотніми.

                  > Я так і не почув реальних прикладів дій держави, які могли би нейтралізувати ці процеси.

                  Напевно, спочатку мають визначитись свідомі громадяни.

                  >Заклики і промови на кшталт "неважливо, якою мовою ти говориш і до якої церкви ходиш" - не діють, вони абсурдні, бо,

                  Абсурдні, факт.

                  >власне, для людей, які за розкол України, це є найважливішим. Зізнаюсь, і для мене дуже важливою характеристикою людини є її україно/російсько-мовність або належність до певних політично-релігійних організацій на зразок УПЦ-МП.

                  А Ви хіба за розкол ?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2005.11.25 | otar

                    Re: Все ж таки конкретизую, чому ви неправі стосовно ролі держави у

                    > Багато людей цій маячні вірять.

                    Ті, хто вірять, повірять і в те, що Ющенко - це біоробот, оживлений Юрієм Лонго. Тут може подіяти контрпропаганда, але розумна, а не крики "Україна єдина".

                    > ЧССР була дуже толерантною країною.
                    > Може, й незалежність не було потреби виборювати ?

                    Саме тому, що Україна відмінна від ЧССР і від Югославії, незалежність ТРЕБА було виборювати. Не для того, щоб створити нову націю "украинских людей" (типу "советских людей"), яким "все равно, на каком языке, но предпочитают они русский".

                    > Вирушили на Захід 12 країн. 3 по дорозі розвалилось. Яка ймовірність розпаду ?

                    Україна не є складеною з окремих держав. Український "Схід" і український "Захід" не мали окремої зліквідованої державності, це все - землі одного народу, на яких провадилась, але не була доведена до кінця асиміляторська політика іншого народу.

                    > Ми були дуже близько від тої межі, за якою деструктивні процеси стають незворотніми.

                    "Близько"? Я б так не сказав. Народ помітингував за Януковича кілька днів і заспокоївся. Я впевнений, що, якби було навпаки, і Янукович проголосив себе президентом всупереч рішенню ЦВК, на Заході був би значно серйозніший опір. Бо ми не маємо дуалізму "двох Україн", а маємо більш зросійщену і менш зросійщену частини.

                    > Напевно, спочатку мають визначитись свідомі громадяни.

                    Впевнений, що всі тут присутні вже визначились. Далі?

                    > А Ви хіба за розкол ?

                    Розкол неможливий тому, що нема межі. Адміністративна межа областей, у яких тервиборчкоми написали "більше 50%" Януковичу, не може бути демаркаційною лінією "голубої України" аж ніяк. У Луганській області села говорять українською, а у Львові на вулицях чути багато російської. В Києві 2 мільйони російськомовних, 80% яких проголосували за Ющенка, а в Житомирській області 2 мільйони україномовних, 35% яких проголосували за Януковича. Тому ідея "двох Україн" - це міф, який ви даремно підтримуєте.

                    Нам нема як відокремлюватись - я не можу відокремитись від своєї тещі, російськомовної росіянки, яка живе на сусідній львівській вулиці. І я не думаю, що це можливо.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2005.11.27 | Pavlo

                      Re: Все ж таки конкретизую, чому ви неправі стосовно ролі держави у

                      >>>>це міф, який ви даремно підтримуєте.

                      Як я зрозумів, Ви пропонуєте ігнорування. Можливо, це дійсно непогана стратегія, але навряд чи вийде грати в мовчанку – забагато сил за межами України зацікавлені в загостренні проблеми. Кремлівські ідеологи вирішили боротись із просуванням української свідомості як із пожежею в преріях – створити штучно та запустити назустріч східноукраїнський націоналізм. Ідея ідіотська, але під неї виділяються великі ресурси.

                      >>>"Близько"? Я б так не сказав.
                      Дуже близько, на відстані одного пострілу.

                      >>>Адміністративна межа областей, у яких тервиборчкоми написали "більше 50%" Януковичу, не може бути демаркаційною лінією "голубої України" аж ніяк.

                      Тому що Бог дав розуму, та все відбулось мирно. Якщо б на арену революції вийшли помаранчеві танки, не сумнівайтеся, знайшлись би танки й біло-сині , а між ними сама собою виникла б демаркаційна лінія.


                      >>>>Україна не є складеною з окремих держав.

                      Україна стоїть на межі між Сходом та Заходом , у цієї межі тисячолітня історія. Якщо пам’ятаєте, Молдову розірвало відношення до заміни кирилиці латиною, Річ Посполиту – спроба введення унії, сербів та хорватів, попре спільну мову, роз’єднала релігія та знов ж таки абетка.

                      Що, НМД, можна зробити. В першу чергу - добра поінформованість. Оскільки якістю життя в Європі налякати людей важко, вітрянки-федерасти вимушені використовувати міфи про западенців, про покатоличення, про знищення виробничого потенціалу Східної Європи під час вступу до ЄС та таке інше. Боротися з міфами не так вже важко, але цим необхідно займатись.

                      Можливо, не завадить в якийсь мірі переосмислити положення України, її минуле з точки зору набутої незалежності. Я вже пропонував наступну концепцію уресерства:

                      1)Більшість громадян України об’єднує те, що вони були народженні в УРСР. Невизнання УРСР було цілком зрозуміле та логічне до моменту отримання незалежності, тепер нам це просто невигідно.
                      2)Вважаємо УРСР суверенною державою на кшталт країни Варшавського блоку, яка перебувала у залежності від іншої держави. Вважаємо Радянський Союз союзом (з маленької букви) радянських держав-республік, перехідною формою від імперії до утворення національних держав. Цим знімається відчуття марно прожитого життя у деяких людей – нічого не розвалювалось, кінцевою метою розвитку УРСР мала стати незалежна Україна
                      3)Визвольні змагання УПА після закінчення другої світової вважаємо громадянською війною. Якщо розібратись, з цим твердженням можуть погодитись всі. Комуністи, які виконували злочинні накази Москви вважаються зрадниками, які працювали на економку Україну залишаються позитивними героями.
                      4)Вважаємо передачу Крима Україні компенсацією за 350 –річне поневолення.
                      І так далі.
    • 2005.11.26 | один_козак

      Отаре, Ви не праві.

      Отаре, Ви не праві.
      З вашої ж статті видно напрямки дії. Потрібно тільки визначити конкретні заходи й здійснити їх.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.26 | otar

        Формалізуймо

        Буду щасливий побачити концепцію. Якщо вона виглядатиме реалістично - всіма лапками допомагатиму Вам її просувати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.11.26 | один_козак

          О...

          Я як раз видивлявся, до кого б з цим причепитися. Ви "попалися". )))
          Зайду ще. Або на мейл.
  • 2005.11.24 | Інший

    Уточнення, з Вашого дозволу

    Ви назвали наслідок. Його причиною є відсутність ідеології, а саме такого її прояву, як пропаґандивна робота.

    Влада втратила найпотужніший державний важіль - пропаґанду.

    Наприклад, про нашу паливну кризу розмов багато, але я ще від жодного ЗМІ не чув повідомлення про те, що країна-постачальник має ті ж самі проблеми. У них вартість палива майже така, як у нас. І це викликає демонстрації та протести під гаслом "Чому для нас дорожчає власне паливо???" Якби про це знав пересічний український телеглядач, то він би не скаржився на те, що у нас дорожчає "чуже" паливо.

    Якої проблеми торкнетесь - виявляємо нефахову державну пропаґанду або її цілковитий брак: УПА, спротив прокуратури, блокування законів депутатами, СОТ, НАТО тощо. На кожному кроці.

    Ось чому пропаґандивні функції мусять переймати на себе приватні особи - http://www2.maidanua.org , http://www.vox.com.ua/ , http://www.inshi.info , http://www.postreal.all.at/ , http://www.haidamaka.boom.ru/ , http://www.geocities.com/holodniy_yar , http://www.domivka.net , http://www.balachka.com/ , http://www.run.org.ua/ , http://heraldry.com.ua/index.php3 , http://www.moba.kiev.ua/ тощо...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.26 | один_козак

      100% Я - ще одна така приватна особа. Обдумую програму. (-)

    • 2005.11.26 | один_козак

      Змушує нервувати "піарофобія" помаранчевої влади. Роззяви... (-)

  • 2005.11.24 | Гюльчатай

    А що повинна була зробити? Я цілком "сирьозно" (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".