МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А чи не треба нам замислитись над укріпленням східних кордонів?

12/17/2005 | Альберт
Газ, нафта, Московія... Газ, нафта... Тільки і чути!

А от вам, шампанство, мій міфічний погляд на справу, якщо хочете.

Ми маємо різке підвищення енергоносіїв у світі усього лише з початку війни в Іраку, тобто з березня 2003 року. Як на мене, навіть за умов "швидкорозвиваючогося" світу - це копійкові терміни. Звісно, якщо дивитися абстрактно...

Тепер давайте подивимося - Росія намагається в 2005 тортурувати Україну ціною на газ. І - зовсім нещодавно в Іраку пройшли попри все парламентські вибори. Що ж чекає загальносвітовий ринок носіїв надалі? Звичайно - падіння цін.

Наскільки - то вже інше питання. Але щось мені здається, що ситуація у 2007 році вже може змінитися дуже радикально. І ціна на енергоносії може знову знизитись принаймні удвічі.

Навіть, попри те, що ОПЕК зовні начебто не хвилюєтся, і не рухає ані квоти видобутку, ані прогнози щодо ціни на нафту. Але ж - усі ми бачили впродовж цього часу, що ОПЕК просто зараз користуєтся ситуацією - а не диктує умови. СА та Кувейт як були у великій дружбі з США так і залишилися. Лівія ще не має ажніякої можливості контролювання збуту власного нафторесурсу (а там нафти дуууууже багато, незайманої іще, так би мовити 8))) ) Тому - нема ажніяких підстав для хвилювання за постачання нафти. Теж саме, навіть можливо у більшому ступені, стосуєтся і газу.

Проте - я не про те. 8)))))

Усі ми (а можливо вже і зовсім не усі, а лише дорослі) пам'ятаємо, як конав СРСР. І однією з причин - і дуже вагомих - як дехто може пам'ятає - була світова ціна на енергоносії і 1 війна в Іраку. Тоді, після операції "Буря в пістелі" світова ціна на нафту впала до 16-14 $$ за діжку, тобто барель. Що і призвело до знищеня спочатку структури "Внєшекономбанк СССР", а потім невдовзі і до політичного розпаду "Союзу Радянських республік свободних (не відчуваєте сморіда, ні? 8))) )". Бо - обсяги валютної виручки совка зійшли нанівець, обслуговувати зовнішній борг стало нема чим (та ще і не було чим), рівень житття стрімко став погіршуватися, інфляція звісно, стрибнула - усе.

Що ж тепер заважає тим же США повторити урок тепер виключно для Росії? А - ніщо не заважає... 8))) Рік тому ще бракувало за причини заклопотаності Великою Боротьбою Із Світовим Терроризмом. А от тепер - ніщо не заважає. Навпаки!!! Навіть суспільство в США та ЄС вже починає потроху вимагати "хліба та видовищ"!! 8)))

Але мене зовсім не турбує, що до 2007 року Росія ризикує знову стати країною оскаженілих чудовиськ із подеколи похнюпленими людськими обличчами. Це нажаль - справжне обличчя нашого сусіда, що вони із шаленим успіхом демонстурвали минулого року, відрізавши від газопостачання жебрацьку Біларусь (у лютому місяці!!!!!!!) .

Мене турбує лише як зберігти Україну.

Ми не готові до декольких речей:

- до трудової міграції із Росії (тим більше, нелегальної)
- до активної політики у стосунках із Росією (маєтся на увазі, агресивна економічна політика)
- до реагування у рамках міжнародних відносин на прямі неадекватні загрози, які можуть бути цілком реальними у світі мого прогнозування ситуації, тобто - нового економічного обвалу Росії.

В світі цього я б негайно запровадив:

- суворий візовий режим на кордонах із Росією
- перегляд рамкових митних угод щодо російського єкспорту, реекспорту не тільки газу, а УСІХ товарних груп
- проведення РНБО жорсткіх консультацій із кабінетами відповідних ваідомств країн-сусідів - членів і не членів НАТО.
- інші силові заходи у внутрішній політиці.

Що скажете, шампанство?

Відповіді

  • 2005.12.17 | brucht

    Дуже суперечлива пропозиція...

    Шановний пане Альберт, я цілком згоден з Вами, що не можна залишати просто так шантаж газом з боку Росії (точніше - з боку Путіна, бо ясна річ, що цей шантаж розпочато саме перед парламентськими виборами у Верховну Раду, а судячи зі всього, панові Путіну дуже кортить помститися за поразку у виборах президента України).

    Але - є кілька "але".
    Не забуваймо, що в Росії є чимало (кілька мільйонів) українців - як громадян України, так і українців за походженням. І в них ви також убачаєте "оскаженілих чудовиськ"? Красно дякую.

    Тепер про газ. "Тортурує" Україну газом аж ніяк не російський народ (який, до речі, так само "тортурують" численними безглуздими законами, суворими заходами, митами, податками, зміцненням вертикалі влади, хабарами, брехнею тощо), а ті ж самі пан Путін, ВАТ "Газпром", ОРТ та інші. Ось і треба боротися не з народом, а з апаратом держави Російська Федерація - і боротися рішуче, і допомагати у цьому народові РФ.

    А зберегти Україну впровадженням якихось "силових заходів у внутрішній політиці" не вдасться, згадайте бодай той самий Радянський Союз - у ньому тих "силових заходів" не бракувало, до речі, й візовий режим у СРСР був якнайсуворіший - як результат, СРСР немає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.18 | Альберт

      Re: Дуже суперечлива пропозиція...

      Вельмишановний - Ви маю надію пробачите мені те, що я не почав вдаватися детальніше у прості припущення, зроблені до того ж власне мною і тільки тут.

      Знаю я про українців в Росії. І знаю, що здебільше мені (така моя вдача, дійсно) доводилося бачити згуртованість українців в окремих містах Росії, дякувати Богові, у керовані і добре організовані громади, із ідентифікацією НЕРОСІЙСЬКОЮ ажніяк. Прикладів є чимало - але наводити не буду з певних причин.

      І навіть вдячен Вам, що Ви заперечили можливо те, що побачили: дійсно, не дай Боже, щоб наша держава так відносилась до своїх людей, хто зараз за кордоном, як то робить сусідня. Але повірте - я анітрохи не забув про українців ані в Росії (до 4 мільонів) ані в Узбекистані (більше 100 тис), ані в Канаді (між 2 та 3 мільонами по дещо правда, застарілим даним).

      Хоча - Ви абсолютно правий, бо дійсно: є й така складность, як проблеми у реміграційній політиці.

      Проте - я просто створив тему, де просив би не зауважень тільки. Більше мене цікавило б продовження дискусії у руслі припущень про плани дій у разі справдження саме цих прогнозів. Тобто - як держава Україна мала б реагувати на подібну колізію із сусідньою державою? Як запобігти можливих проблем, що обов'язково будуть при поглибленні руйнівної кризи в Російській Федерації.

      Треба вміти предбачати і такі несподівані варіанти. Чи Ви вважаєте, що нас із Вами обов'язково попередять про такі кроки щодо прихованого агресора, яким є Росія? А я так думаю, що проти прихованого агресора спрацює лише дуже прихована акція! 8) Ви так не вважаєте?

      І те, що завжди розумні західні суспільства будуть мати неабияке бажання тримати переконливий важель стримання (і будуть його мати, може й мають) "російської активності" - Ви я маю надію, не вважаєте за паранойю?

      Але - мене навіть не обходить, який зиск матиме ЄС та США, а може ще хто з того, що задіють такий важель. Мені не байдуже - як мусить себе погодити у випадку розвитку такого сценарію саме держава Україна.

      Дякую.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.12.18 | brucht

        Дякую за відповідь

        Пане Альберте, я Вас розумію чудово - звісно ж, треба передбачати будь-які наслідки та події, як у сусідніх державах, так і в Україні. Тут годі й заперечувати.

        Про східні кордони - за ознаку кордону часто-густо править звичайнісінька металева табличка на стовпчику - "Увага! Державний кордон України!" - і годі (принаймні, поблизу села Крейдяне на Луганшині, сам бачив). Кордони, може, й мають бути прозорими, але до певної міри, а не за принципом "де захотів - там і перетнув".
        Проте, на мою думку, це мусить бути не суворий візовий режим - а просто технічне укріплення кордону та унеможливлення його незаконного перетину.

        Погоджуюся з паном Stefan'ом -
        >Активну зовнішню політику треба завжди мати, якщо хочеш мати державу, а не маріонетку.


        Від себе додам - і внутрішню також.
        Насамперед, на мою думку, треба заборонити всі ті "Русские братства", "Евразийские союзы молодежи" та їм подібні антидержавні угруповання, які фактично мають на меті одне - знов зробити з України російську колонію, розшматувати її.


        Альберт пише:
        >
        > І те, що завжди розумні західні суспільства будуть мати неабияке бажання тримати переконливий важель стримання (і будуть його мати, може й мають) "російської активності" - Ви я маю надію, не вважаєте за паранойю?
        >
        Аж ніяк - враховуючи непередбачувану поведінку путінської влади.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.12.18 | ziggy_freud

          re: укріплення кордонів

          brucht пише:
          > Кордони, може, й мають бути прозорими, але до певної міри, а не за принципом "де захотів - там і перетнув".

          Отож. Східний кордон місцями фактично є тільки на мапі.

          > Проте, на мою думку, це мусить бути не суворий візовий режим - а просто технічне укріплення кордону та унеможливлення його незаконного перетину.

          Думаю, також заборона в*їзду для осіб, що порушують укр. законодавство. Бо інакше виконати наступний пункт буде важко. І жодного подвійного громадянства.

          > Від себе додам - і внутрішню також.
          > Насамперед, на мою думку, треба заборонити всі ті "Русские братства", "Евразийские союзы молодежи" та їм подібні антидержавні угруповання,
    • 2005.12.18 | stefan

      > Але - є кілька "але".

      brucht пише:
      > Шановний пане Альберт, я цілком згоден з Вами, що не можна залишати просто так шантаж газом з боку Росії (точніше - з боку Путіна, бо ясна річ, що цей шантаж розпочато саме перед парламентськими виборами у Верховну Раду, а судячи зі всього, панові Путіну дуже кортить помститися за поразку у виборах президента України).
      >
      Активну зовнішню політику треба завжди мати, якщо хочеш мати державу, а не маріонетку.

      > Але - є кілька "але".
      > Не забуваймо, що в Росії є чимало (кілька мільйонів) українців - як громадян України, так і українців за походженням. І в них ви також убачаєте "оскаженілих чудовиськ"? Красно дякую.
      >
      нмд, українців в РФ більше ніж 10 000 000 чол.
      а якщо порахувати вивезених у Сибір, починаючи з 1775р.(Катерина №2),
      -то набогато більше.
      > Тепер про газ. "Тортурує" Україну газом аж ніяк не російський народ (який, до речі, так само "тортурують" численними безглуздими законами, суворими заходами, митами, податками, зміцненням вертикалі влади, хабарами, брехнею тощо), а ті ж самі пан Путін, ВАТ "Газпром", ОРТ та інші. Ось і треба боротися не з народом, а з апаратом держави Російська Федерація - і боротися рішуче, і допомагати у цьому народові РФ.
      >
      то завжди треба робити, бо вільним народ Росії ніколи не був.
      > А зберегти Україну впровадженням якихось "силових заходів у внутрішній політиці" не вдасться, згадайте бодай той самий Радянський Союз - у ньому тих "силових заходів" не бракувало, до речі, й візовий режим у СРСР був якнайсуворіший - як результат, СРСР немає.

      силові заходи ми вже проходили.
      строго кажучи,щільний кордон між ЄС і РФ потрібен дуже ЄС.Але як це
      зробити на території України?.
      В Польщі, Угорщині,Прибалтиці - це було неначе "нормально".На кордоні України і РФ - це якось "некомфортно".
      Ідеальний вихід - вступ в ЄС разом - Україна і РФ.
  • 2005.12.17 | Дончанин

    Re: А чи не треба нам замислитись над укріпленням східних кордонів?

    Рациональное зерно в этом есть!Тем более,что Россию может развалить не только мировой обвал цен на энергоносители.Я уже неоднократно писал на Форуме,что за Уралом половина российских детей с узкими глазами.Т.к. русский мужик пьет беспробудно,а работящие китайцы,число которых неумолимо приближается к 1,5 млрд.,и которым уже явно мало своей территории,этим пользуются,причем как недостатком рабочей силы,так и недостатком половой силы у пьющих.Об этом,кстати, и Бжезинский говорил в интерьвью ЗН неделю назад!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.17 | Englishman

      А что у вас к китайцам?

      Сами говорите- трудолюбивые. В Америке дети азиатского происхождения имеют в школах в среднем самые высокие показатели. Большинство из них настроенны получить хорошее образование (в привлекательном для азиатов штате Калфорния, их количество в Беркли и кажется Стенфорде составляет около половины от всех студентов), а во втором поколении наблюдается полная интеграция. Их вклад в экономику очень значительный, я не говорю про китайскую кухню :).

      Вывод- забудьте эти страшилки. Если угроза от России и исходит, то вовсе не из-за китайцев.
    • 2005.12.18 | Альберт

      Шановний Дончанине!!

      Знаєте - спробою розвинути цю дискусію я наприклад, як раз і намагаюсь зробити висновки про те, як запобігти зайвих проблем саме на сході нашої країни через покривлення стану у сусідів.

      Бо якщо вони, дивлячись у рот США, думають, що така політика їм теж доступна - то щось мені підказують, що через суцільне паплюження уявлення про світ росіяни (російська влада, якщо хочете) ну просто ДУЖЕ Й ДУЖЕ помиляєтся на свій рахунок! І зовсім не уявляє наслідків для себе...

      І які там очі за Уралом - щось мені якось не дуже цікаво.

      Набагато мені цікавіще, щоб не трапилося того, що цілком можливо: що за рік-півтора у Дончанина, як у донеччанина, життя налагодилось, усе в порядку і злагоді - а тут оберт на 180 градусів у сусідів, і через деяких два-три місяці життевий простір саме цього донеччанина Дончанина може бути зайнятий ... росіянином! 8)))) Жах!!!

      Ви таке собі можете уявити, маю думку?

      Я від Вас теж не так вже далеко - і мені ця перспектива дуже й дуже не подобаєтся... Більше того - вона мене лякає!!..
  • 2005.12.17 | BROTHER

    Керована мiграцiя з закордону вигiдна всiм Українцям

    Я давно це казав. Але уникайте тих слiв, типу "жорстка". Контрольована, прогнозована, легальна, обѓрунтована та iн.
  • 2005.12.18 | Сергій Кабуд

    у 1999-2000 були прогнози нафти по 7$ за барель

    і лише успішно проведена арабами(яких десятиріччями вчили терактам кремлюки) акція 9-11 розпочала такий вигідний кацапні тренд з підвищенням ціни на пальне.

    Але обєктивні причини залишилися і ціна МАЄ впасти. Питання- коли?

    Чому впаде? а тому що будуються нові нафтогони. Лише цього року збудовано 2 стратегічних.

    Ведеться розвідка і можливо буде знайдено додаткові ресурси.

    А споживання в певний момент стане скорочуватися, саме тоді, коли ріст в китаї завершиться корупційним тупіком, як це сталося 15 років тому в схожій ситуаціі в Японії. Лише китай зупинеться скоріше ніж ми всі очікуємо.

    ВЖЕ США обмежив на 40% імпорт китайского текстилю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.12.18 | Альберт

      Як то добре, коли у людини голова є!!

      А не місце для капелюха...

      Може,ще й президент нарешті подумає нею (головою) - або хоча б почує, про що йдеться... 8))))


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".