МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сенат зобов'язав американський уряд захищати англ.мову в США

05/19/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Американський Сенат проголосував за те, щоб офіційно надати англійській мові статус державної.

Цей крок, який одностайно підтримали сенатори-республіканці, ухвалено як одну з поправок до законопроекту про імміграцію, що розглядається зараз у Сенаті.

Поправка зобов'язує американський уряд захищати і поглиблювати роль англійської мови у житті Сполучених Штатів.

Лідер демократів, які становлять меншість в американському сенаті, назвав поправку расистською і спрямованою проти іспаномовної громади.

Демократи запропонували власну поправку, у якій проголошують англійську мовою спільного вжитку і об'єднавчим чинником у США.

BBC-ukrainian

Відповіді

  • 2006.05.21 | igor

    Re: Сенат зобов'язав американський уряд захищати англ.мову в США

    Цілком адекватна і вчасна реакція на загрози. І розуміння ролі мови для національної безпеки і державності. Сценарій дуже простий. Зростання потоку мігрантів і їх компактне поселення перешкоджає їх асиміляції в мовне, культурне, соціальне середовище держави. З часом неемігранти мають або втікати з таких районів, або пристосовуватися до емігрантів. Тобто, ставати емігрантами у власній країні. Якщо процес продовжуватиметься то буде конфлікт і виникне питання автономії або відділення. Згадайте канадські проблеми з франкомовним населенням, хоча там дещо інше походження двомовності. Такі проблеми вже є на кордонах з Мексикою. За деякими повідомленнями, поліція, влада вже розпочала вивчення мови емігрантів. Молдова, Грузія, Україна є живими прикладами. У Франції, Англії також вже вималювалися серйозні ознаки цієї проблеми. Отож, уряд США вважає за краще працювати на випередження, ніж потім мати значно серйозніші проблеми у сфері державної безпеки. Молодці. Емігрант повинен інтегруватися в середовище країни до якої він приїхав. І першим, обовязковим, кроком є вільне володіння мовою. В залежності від причин еміграції держава має більше або менше сприяти цьому. Це зовсім не виключає збереження культурних, мовних, національних традицій емігрантів. Адже мова не йде про заборону користуватися іншими мовами, або переслідування національних традицій. Дуже гарний приклад і урок для України.
  • 2006.05.21 | Andrij

    Панове, тепер спостерігайте за виконанням

    Одразу після прийняття цього закону Конгресом та підпису Президента. В Україні не знають, що таке закони, плюють на їх виконання. В Америці трохи по іншому. Ну й рівень життя трохи інший. Спостерігайте на _наступний_день_, чи буде в Америці _ОДИН_ чиновник, що не розмовлятиме англійською.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.22 | stefan

      а навіщо там такі невігласи-чиновники,

      що не розуміють державної мови?
      хіба що курям - на сміх.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".