МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Європейці не хочуть конфронтувати з Путіним

07/04/2006 | Забойщик
Діл: Європейці не хочуть конфронтувати з Путіним

Ростислав Хотин
Редактор Української Служби Бі-Бі-Сі, Лондон

В Росії в рамках заходів самміту Великої вісімки відбудеться міжнародний форум неурядових організацій "Громадська вісімка".
Близько півтисячі представників провідних неурядових організацій світу, серед іншого обговорюватимуть питання енергетичної безпеки, дотримання прав людини в Росії та взаємин між громадськими організаціями та владою в тій країні.

Українська служба Бі-Бі-Сі продовжує цикл інтерв’ю з відомими політиками, аналітиками та оглядачами напередодні самміту великої вісімки в російському Санкт-Петербурзі цього місяця.

Думкою про самміт вісімки провідного коментатора газети Вашингтон Пост Джексона Діла, поцікавився Ростислав Хотин:

Бі-Бі-Сі: Ще донедавна багато коментаторів говорили, що очікують на те, що на самміті вісімки в Петербурзі Росія отримає чіткий сигнал щодо неприпустимості зневажливого ставлення до своїх менших сусідів і щодо стану демократії в самій Росії. Однак останнім часом є ознаки, що такого твердого сигналу може й не бути. Що ж, власне, сталося?

Джексон Діл: Ну, деякі західні уряди не хочуть надсилати такий сигнал, принаймні публічно, через те, що США та деякі європейські уряди нині залежать від Росії в питанні конфронтації з Іраном через його ядерну програму. Наразі Росія в іранському питанні виступає в ролі партнера й союзника. І захід хоче мати й надалі підтримку Путіна в плані Ірану. Другою причиною є залежність європейців від російських енергоносіїв. Вони побоюються, що Росія буде не в стані зробити нові інвестиції в свій енергосектор з тим, аби бути здатною тримати на рівні і збільшувати енергопостачання. А якщо й зможе, то чи не поверне вона енергопотоки на інші, окрім європейського, ринки. Європейські уряди перебувають в настрої задобрення Путіна через важливість енергоносіїв і не хочуть конфронтації з ним в питанні російської демократії.

Бі-Бі-Сі: Американська адміністрація хотіла на порядок денний винести тему можливого прискореного членства України й Грузії в НАТО, а також обговорити в Петербурзі стосунки Росії з деякими її сусідами: Україною, Молдовою та Грузією, скажімо. Але, вочевидь, тема ця може й буде обговорена... Чому?

Джексон Діл: Американці хотіли це зробити, але росіяни запротестували. А якщо немає консенсусу щодо питань порядку денного, то тоді конкретне питання не може бути внесене для обговорення. Але знову ж таки, американці не отримали достатньої підтримки від європейців. Європейці не дуже хочуть аж занадто підтримувати Україну та Грузію, зокрема кроки до членства в НАТО. Частково це пояснюється коаліційними перипетіями в Україні. Але також причина тут і в небажанні зараз конфронтувати з Путіним чи занадто збурювати емоції.

Бі-Бі-Сі: Коли Ви говорите про європейців, то кого, насамперед, маєте на увазі?

Джексон Діл: Ми говоримо про Німеччину, яка дуже залежить від російських енергоносіїв і уряд якої намагається примиритися з Росією. Ми говоримо про Італію, яка також залежить від російських енергоносіїв і хоче також приятелювати з Путіним. І, звичайно, Франція. Вона негативно налаштована до ідеї членства України та Грузії в НАТО та Європейському Союзі. Вона не хоче конфронтації з Путіним через цю тему.

Бі-Бі-Сі: Отже, чи в Петербурзі побачимо впевненого Путіна як рівного серед рівних? Чому йому так залежало на таку роль?

Джексон Діл: Так, це можливо. Один представник американської адміністрації, з яким я розмовляв, сказав, що все залежатиме від того. що західні лідери країн вісімки вирішать публічно сказати в Санкт-Петербурзі. Вони все ще можуть надіслати чіткий сигнал Путіну, навіть, якщо деяких питань і не буде на порядку денному. Вони все одно зможуть висловити свою стурбованість російською демократією, вони можуть публічно про це говорити коли будуть в Росії. Отже, маємо почекати й уважно подивитися хто з лідерів як буде себе поводити в питанні демократії, в питанні України та Грузії.

Бі-Бі-Сі: Себто, українці чи грузини чи інші сусіди Росії мають уважно стежити за саммітом в Петербурзі?

Джексон Діл: Звичайно! Бо, знаєте, російські дії у наступні кілька місяців можливо будуть залежати від того, що відбудеться на самміті вісімки. Якщо Путін відчує, що його дії не наштовхнуться на рішучу критику чи тиск з боку західних лідерів в питанні, скажімо, спроби анексувати частину території Грузії, то він, можливо, вирішить це робити. Якщо Путін відчує, що не буде серйозних наслідків для нього якщо він знову припинить постачання газу Україні, чи якщо він вирішить радикально підвищити ціну на газ для українців, то він, можливо, знову спробує зробити це. Але якщо він відчує, що реакція Заходу буде рішучою, тоді йому менше хотітиметься зробити такі кроки.
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2006/07/060703_diehl_khotyn_oh.shtml


Итак фиксируем:
--------США та деякі європейські уряди нині залежать від Росії в питанні конфронтації з Іраном через його ядерну програму.

-------залежність європейців від російських енергоносіїв.

-------Європейські уряди перебувають в настрої задобрення Путіна через важливість енергоносіїв і не хочуть конфронтації з ним в питанні російської демократії.

Вывод: При необходимости Запад не дрогнувшей рукой сменяет демократии в Украине,Грузии и в самой России на газ.
Вопрос:Такие действия Запада говорят о силе России или о её слабости? А включение России в восьмерку о чем говорит???

Відповіді

  • 2006.07.04 | Rus36

    Правильно... Врага нельзя недооценивать...

  • 2006.07.04 | Albes

    Re: Європейці не хочуть конфронтувати з Путіним

    О прагматизме.
  • 2006.07.04 | Shooter

    Re: Європейці не хочуть конфронтувати з Путіним

    Забойщик пише:
    > Діл: Європейці не хочуть конфронтувати з Путіним
    >
    > Ростислав Хотин
    > Редактор Української Служби Бі-Бі-Сі, Лондон
    >
    > В Росії в рамках заходів самміту Великої вісімки відбудеться міжнародний форум неурядових організацій "Громадська вісімка".
    > Близько півтисячі представників провідних неурядових організацій світу, серед іншого обговорюватимуть питання енергетичної безпеки, дотримання прав людини в Росії та взаємин між громадськими організаціями та владою в тій країні.
    >
    > Українська служба Бі-Бі-Сі продовжує цикл інтерв’ю з відомими політиками, аналітиками та оглядачами напередодні самміту великої вісімки в російському Санкт-Петербурзі цього місяця.
    >
    > Думкою про самміт вісімки провідного коментатора газети Вашингтон Пост Джексона Діла, поцікавився Ростислав Хотин:
    >
    > Бі-Бі-Сі: Ще донедавна багато коментаторів говорили, що очікують на те, що на самміті вісімки в Петербурзі Росія отримає чіткий сигнал щодо неприпустимості зневажливого ставлення до своїх менших сусідів і щодо стану демократії в самій Росії. Однак останнім часом є ознаки, що такого твердого сигналу може й не бути. Що ж, власне, сталося?
    >
    > Джексон Діл: Ну, деякі західні уряди не хочуть надсилати такий сигнал, принаймні публічно, через те, що США та деякі європейські уряди нині залежать від Росії в питанні конфронтації з Іраном через його ядерну програму. Наразі Росія в іранському питанні виступає в ролі партнера й союзника. І захід хоче мати й надалі підтримку Путіна в плані Ірану. Другою причиною є залежність європейців від російських енергоносіїв. Вони побоюються, що Росія буде не в стані зробити нові інвестиції в свій енергосектор з тим, аби бути здатною тримати на рівні і збільшувати енергопостачання. А якщо й зможе, то чи не поверне вона енергопотоки на інші, окрім європейського, ринки. Європейські уряди перебувають в настрої задобрення Путіна через важливість енергоносіїв і не хочуть конфронтації з ним в питанні російської демократії.
    >
    > Бі-Бі-Сі: Американська адміністрація хотіла на порядок денний винести тему можливого прискореного членства України й Грузії в НАТО, а також обговорити в Петербурзі стосунки Росії з деякими її сусідами: Україною, Молдовою та Грузією, скажімо. Але, вочевидь, тема ця може й буде обговорена... Чому?
    >
    > Джексон Діл: Американці хотіли це зробити, але росіяни запротестували. А якщо немає консенсусу щодо питань порядку денного, то тоді конкретне питання не може бути внесене для обговорення. Але знову ж таки, американці не отримали достатньої підтримки від європейців. Європейці не дуже хочуть аж занадто підтримувати Україну та Грузію, зокрема кроки до членства в НАТО. Частково це пояснюється коаліційними перипетіями в Україні. Але також причина тут і в небажанні зараз конфронтувати з Путіним чи занадто збурювати емоції.
    >
    > Бі-Бі-Сі: Коли Ви говорите про європейців, то кого, насамперед, маєте на увазі?
    >
    > Джексон Діл: Ми говоримо про Німеччину, яка дуже залежить від російських енергоносіїв і уряд якої намагається примиритися з Росією. Ми говоримо про Італію, яка також залежить від російських енергоносіїв і хоче також приятелювати з Путіним. І, звичайно, Франція. Вона негативно налаштована до ідеї членства України та Грузії в НАТО та Європейському Союзі. Вона не хоче конфронтації з Путіним через цю тему.
    >
    > Бі-Бі-Сі: Отже, чи в Петербурзі побачимо впевненого Путіна як рівного серед рівних? Чому йому так залежало на таку роль?
    >
    > Джексон Діл: Так, це можливо. Один представник американської адміністрації, з яким я розмовляв, сказав, що все залежатиме від того. що західні лідери країн вісімки вирішать публічно сказати в Санкт-Петербурзі. Вони все ще можуть надіслати чіткий сигнал Путіну, навіть, якщо деяких питань і не буде на порядку денному. Вони все одно зможуть висловити свою стурбованість російською демократією, вони можуть публічно про це говорити коли будуть в Росії. Отже, маємо почекати й уважно подивитися хто з лідерів як буде себе поводити в питанні демократії, в питанні України та Грузії.
    >
    > Бі-Бі-Сі: Себто, українці чи грузини чи інші сусіди Росії мають уважно стежити за саммітом в Петербурзі?
    >
    > Джексон Діл: Звичайно! Бо, знаєте, російські дії у наступні кілька місяців можливо будуть залежати від того, що відбудеться на самміті вісімки. Якщо Путін відчує, що його дії не наштовхнуться на рішучу критику чи тиск з боку західних лідерів в питанні, скажімо, спроби анексувати частину території Грузії, то він, можливо, вирішить це робити. Якщо Путін відчує, що не буде серйозних наслідків для нього якщо він знову припинить постачання газу Україні, чи якщо він вирішить радикально підвищити ціну на газ для українців, то він, можливо, знову спробує зробити це. Але якщо він відчує, що реакція Заходу буде рішучою, тоді йому менше хотітиметься зробити такі кроки.
    > http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2006/07/060703_diehl_khotyn_oh.shtml
    >
    >
    > Итак фиксируем:
    > --------США та деякі європейські уряди нині залежать від Росії в питанні конфронтації з Іраном через його ядерну програму.

    Думаю, США та деякі європейські уряди залежать набагато більше від своїх виборців в питанні конфронтації з Іраном. Європейські ж уряди мають ще пряму і безпосередню зацікавленість в іранському газі як альтернативному до Росії постачальнику. Не було би цих двох факторів - думаю, американці вже би допомагали Ірану будувати демократію. І не звартали би абсолютно ніякої уваги на Росію, як це було з Югославією та Іраком.

    > -------залежність європейців від російських енергоносіїв.

    Росія залежить від європейців в цьому плані набагато суттєвіше, оскільки вся її економіка є побудована на експорті вуглеводнів.

    > -------Європейські уряди перебувають в настрої задобрення Путіна через важливість енергоносіїв і не хочуть конфронтації з ним в питанні російської демократії.

    десь так.

    > Вывод: При необходимости Запад не дрогнувшей рукой сменяет демократии в Украине,Грузии и в самой России на газ.

    Висновок абсолютно хибний - дивися хоча би події помаранчевої революції. Інша справа - Захід за нас робити нашу справу не буде.

    > Вопрос:Такие действия Запада говорят о силе России или о её слабости?

    Див. GDP Росії. Співмірний з GDP Нідераландів.

    Другий приклад - див. на "надзвичайно сильну" Саудівську Арабію, на яку Захід, а особливо США, "заплющують очі".

    >А включение России в восьмерку о чем говорит???

    Не дражни дурня, в якого найбільший в світі ядерний арсенал - якщо грубо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".